Heraklistang, fue, 2200 grafts, 17/4/2014

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
φιλε εχει αρχισει να δειχνει το αποτελεσμα για καλα.Η αληθεια ειναι οτι ειχες να γεμισεις αρκετα μεγαλο κομματι κ χρειαζοσουν αρκετα grafts.θεωρω οτι θα εχεις ενα αρκετα καλο αποτελεσμα κ κατα την αποψη μου με μια συπληρωματικη σε 1-2 χρονια θα εχεις σουπερ αποτελεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
οντως πολυ καλο...πριν αλασκα τωρα σαχαρα..με δεδομενο το μεγαλο ανοιγμα που ειχες το αποτελεσμα ειναι πραγματικα πολυ καλο... ο μ@ρας ηταν?
 
Παιδιά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και για τις συμβουλές κατά καιρούς. Είμαι πολύ ικανονποιημένος με το αποτέλεσμα και πιθανότατα τέλος του χρόνου θα προχωρήσω και σε μεταμόσχευση στο μπροστά μέρος.

Πρέπει να συγχαρώ όλους στην HDC, όχι μόνο για την εξαιρετική δουλεία αλλά και για την ειλικρίνεια τους και στήριξη πρίν και μετά. Έχουν τηρήσει όλες τις υποσχέσεις τους από την αρχή και οφείλω να το πω.

Αν οποιοσδήποτε χρειάζεται πληροφορίες ή συμβουλές που μπορώ να βοηθήσω με την εμπειρία μου πολύ ευχαρίστως να τις μεταφέρω.

@τασος33 Ναι φίλε ο Μάρας ήτανε
 

poseidonas77

Well-Known Member
η h...dc τελικα αποδικνυεται μονοδρομος για σοβαρες επεμβασεις σε μεγαλα norwood
δε γινεται να ανοιξει κανα παραρτημα εδω ελλαδα???xexexe
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ελλαδα οτι και να ανοιξει το φοβαμε αστο.
Εξαλλου η Κυπρος ουτε 2 ωρες ειναι.
 

poseidonas77

Well-Known Member
κανα κοτερο δε παει??η καταμαραν καλυτερα...:D:D:D
@Flosk καμια ενημερωση για την αφανα εχουμε???δε σε βλεπω να γραφεις και ανησυχω...:D:D
για τον γιαννη δε λεω..που και που μας ενημερωνει:rolleyes:
 

Flosk

Well-Known Member
Ειμαι πατερας πια και ο χρονος μου ειναι λιγοστος οπως καταλαβαινεις φιλε poseidonas77.. Στο νημα μου δεν εχω να προσθεσω κατι καινουριο ρε συ. προσανατολιζομαι στο να κανω ξανα το crown στην h*c το ερχομενο καλοκαιρι αλλα αυτο εξαρταται και απο τα οικονομικα μου. Το σκεφτηκα και για αλλου αλλα θελω να παιξω οικονομικα και safe.. Αυτο που εχω να πω μετα απο τοσα χρονια ψαξιμο ειναι πως δεν μπορουμε ολοι να εχουμε τα ιδια αποτελεσματα λογω χαρακτηριστικων και θεραπειων (που εγω δεν ακολουθω πχ οπως ο Dance),οι μεταμοσχευσεις δεν κανουν για ολους και πως οταν γινονται πρεπει να γινονται σε μικρες συνεδριες για να εχουμε καλυτερες πιθανοτητες. διαβαζω τα παντα για τις μεταμοσχευσεις στο φορουμ αλλα πραγματικα δεν πιστευω οτι εχω να πω κατι καινουριο. Τα πραγματα ειναι λιγο στασιμα τον τελευταιο καιρο και απλα εχω περιεργεια για καποια παιδια που καναν προσφατα μμ σε αλλες κλινικες, οπως και για το τι θα γινει στη περιπτωση του boukla και των υπολοιπων. Επισης απογοητευτηκα απο τις εκπτωσεις που προσφερθηκε να κανει ο Bis*nga στο φορουμ. Δεν θα μαθουμε δυστυχως εαν υπαρχουν οντως καλυτεροι γιατροι ή οχι απο αυτους που εχουν παρουσιασει ηδη δουλεια στο φορουμ μας αφου δεν καταφερε να κερδισει πελατες ενας απο τους πιο πολυσυζητημενους γιατρους της Ευρωπης..
 
Τελευταία επεξεργασία:

danceworld_2001

Well-Known Member
Τα συγχαρητήρια μου φίλε flosk, να σας ζήσει!!! Προχθές κολλητός παιδικός φίλος έγινε και αυτός πατέρας και νομίζω προς το καλοκαίρι πρέπει να αρχίζω και εγώ να θέτω υποψηφιότητα. Καταρχάς συγχαρητήρια στον φίλο που έκανε την επέμβαση, αν υπολογίσεις το μέγεθος του προβλήματος και την δυσκολία του crown, η επέμβαση ήταν άκρως επιτυχημένη. Αναφορικά με τα υπόλοιπα που λες τώρα, απλά θα συμφωνήσω. Δυστυχώς ο χώρος μας δεν έχει δώσει κάτι νέο ακόμη. Οι θεραπείες ίδιες, οι μεταμοσχεύσεις βελτιωμένες μεν, αλλά με πολλούς περιορισμούς. Για να έχεις καλό αποτέλεσμα θα πρέπει να είσαι μικρό nw, να παίρνεις σκληρά φάρμακα, να έχεις καλή ποιότητα τρίχας και καλή δότρια, και φυσικά να πέσεις σε καλό γιατρό που θα σε προσέξει. Για τις μικρές συνεδρίες δεν τις θεωρώ μονόδρομο, αλλά κακό δεν ειναι να παίζεις εκ του ασφαλούς.

Τα πράγματα ειναι όντως στάσιμα τελευταία, ελάχιστα παιδιά έκαναν μεταμοσχεύσεις σε σχέση με 2 χρόνια πριν (που να την παρουσίασαν στο φόρουμ). Το feedback πέραν Κύπρου ελάχιστο. Στην Ελλάδα μονόδρομος η d** με αξιοπρεπή πλέον, αλλά απελπιστικά μέτρια αποτελέσματα για άτομα με πολύ χαμηλές προσδοκίες. Απο Τουρκία ακούμε ακούμε ακούμε... αλλά μηδέν feedback. Αν δεν δω Έλληνα δικό μας να κάνει δεν πιστεύω τιποτα. Απο Καναδά Ρα**** στα ξένα φόρουμ έχουν αρχίσει τριγμοί, στο δικό μας φόρουμ 1-2 έκαναν, μηδέν feedback δυστυχώς. Απο Χ*** έκαναν κάμποσοι και έχουμε κάποιο feedback αισιόδοξο αλλά μεγάλη η απόσταση και τα λεφτά πολλά. Ελάχιστο το feedback και απο Βέλγιο χωρίς αμφισβήτηση όμως για το αποτέλεσμα, αλλά η επίσκεψη και οι εκπτώσεις ήταν τουλάχιστον κοροιδία.

Απο Κύπρο τώρα, συμφωνώ πως η καλύτερη επιλογή που συνδυάζει υψηλά ποσοστά επιτυχίας και προσιτό κόστος ειναι h**, και μένει να δούμε με την αμφιλεγόμενη m*** τι θα γίνει με τα νέα περιστατικά, μιας και υπήρξαν καλά αποτελέσματα στην αρχή που κέρδισαν πολλούς (και εμένα) και μια τεράστια κοιλιά στην πορεία, αλλά σαν να βλέπω ένα come back, πάντως η εμπιστοσύνη έχει χαθεί απο πολλούς, το μέλλον θα δείξει τι θα γίνει, καθώς και με το μυστήριο των παιδιών που είχαν τα γνωστά θέματα. Πάντως το τρυπάκι των μεταμοσχέυσεων ειναι άκρως δύσκολο και οχι αγγελικά πλασμένο, και όσοι δεν έχουν μελετήσει και διαβάσει θα φάνε τα μούτρα τους. Εγώ λέω δόξα το θεό που πήγα καλά, ίσως και απο τύχη γιατί τότε που την έκανα δεν ήξερα ουτε τα μισά απο όσα ξέρω τώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hope

Active Member
Τα συγχαρητήρια μου φίλε flosk, να σας ζήσει!!! Προχθές κολλητός παιδικός φίλος έγινε και αυτός πατέρας και νομίζω προς το καλοκαίρι πρέπει να αρχίζω και εγώ να θέτω υποψηφιότητα. Καταρχάς συγχαρητήρια στον φίλο που έκανε την επέμβαση, αν υπολογίσεις το μέγεθος του προβλήματος και την δυσκολία του crown, η επέμβαση ήταν άκρως επιτυχημένη. Αναφορικά με τα υπόλοιπα που λες τώρα, απλά θα συμφωνήσω. Δυστυχώς ο χώρος μας δεν έχει δώσει κάτι νέο ακόμη. Οι θεραπείες ίδιες, οι μεταμοσχεύσεις βελτιωμένες μεν, αλλά με πολλούς περιορισμούς. Για να έχεις καλό αποτέλεσμα θα πρέπει να είσαι μικρό nw, να παίρνεις σκληρά φάρμακα, να έχεις καλή ποιότητα τρίχας και καλή δότρια, και φυσικά να πέσεις σε καλό γιατρό που θα σε προσέξει. Για τις μικρές συνεδρίες δεν τις θεωρώ μονόδρομο, αλλά κακό δεν ειναι να παίζεις εκ του ασφαλούς.

Τα πράγματα ειναι όντως στάσιμα τελευταία, ελάχιστα παιδιά έκαναν μεταμοσχεύσεις σε σχέση με 2 χρόνια πριν (που να την παρουσίασαν στο φόρουμ). Το feedback πέραν Κύπρου ελάχιστο. Στην Ελλάδα μονόδρομος η d** με αξιοπρεπή πλέον, αλλά απελπιστικά μέτρια αποτελέσματα για άτομα με πολύ χαμηλές προσδοκίες. Απο Τουρκία ακούμε ακούμε ακούμε... αλλά μηδέν feedback. Αν δεν δω Έλληνα δικό μας να κάνει δεν πιστεύω τιποτα. Απο Καναδά Ρα**** στα ξένα φόρουμ έχουν αρχίσει τριγμοί, στο δικό μας φόρουμ 1-2 έκαναν, μηδέν feedback δυστυχώς. Απο Χ*** έκαναν κάμποσοι και έχουμε κάποιο feedback αισιόδοξο αλλά μεγάλη η απόσταση και τα λεφτά πολλά. Ελάχιστο το feedback και απο Βέλγιο χωρίς αμφισβήτηση όμως για το αποτέλεσμα, αλλά η επίσκεψη και οι εκπτώσεις ήταν τουλάχιστον κοροιδία.

Απο Κύπρο τώρα, συμφωνώ πως η καλύτερη επιλογή που συνδυάζει υψηλά ποσοστά επιτυχίας και προσιτό κόστος ειναι h**, και μένει να δούμε με την αμφιλεγόμενη m*** τι θα γίνει με τα νέα περιστατικά, μιας και υπήρξαν καλά αποτελέσματα στην αρχή που κέρδισαν πολλούς (και εμένα) και μια τεράστια κοιλιά στην πορεία, αλλά σαν να βλέπω ένα come back, πάντως η εμπιστοσύνη έχει χαθεί απο πολλούς, το μέλλον θα δείξει τι θα γίνει, καθώς και με το μυστήριο των παιδιών που είχαν τα γνωστά θέματα. Πάντως το τρυπάκι των μεταμοσχέυσεων ειναι άκρως δύσκολο και οχι αγγελικά πλασμένο, και όσοι δεν έχουν μελετήσει και διαβάσει θα φάνε τα μούτρα τους. Εγώ λέω δόξα το θεό που πήγα καλά, ίσως και απο τύχη γιατί τότε που την έκανα δεν ήξερα ουτε τα μισά απο όσα ξέρω τώρα.

danceworld_2001 γιατί λες για D*I "...απελπιστικά μέτρια αποτελέσματα για άτομα με πολύ χαμηλές προσδοκίες"; Σε ρωτάω γιατί το σκέφτομαι (Μμ το 1996. σκέψεις και συμβουλές για επόμενα βήματα...) και πάω με χαμηλές προσδοκίες ως προς την πυκνότητα αλλά με υψηλές ως προς την αξιοπρεπή αποκατάσταση της αφύσικης εικόνας που έχω τώρα. Δώσε μου σε παρακαλώ περισσότερες λεπτομέρειες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οντως στασιμα τα πραματα τελευταια.Κανα νεος που εκανε ρε παιδια ? δωστε κανα νεο report.
Να σου ζησει flosk μπραβο ρε φιλε.
 

Flosk

Well-Known Member
Danceworld και John σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας. Σας ευχομαι να το ζησετε οσο εντονα και γω οταν ερθει η ωρα. Ειναι πραγματικα οτι πιο ομορφο μπορει να συμβει σε εναν ανθρωπο.
 

salonikios30

Active Member
μια ερωτηση απορια...αν σπασεις μια μεγαλη συνεδρια και κανεις μικρες συνεδριας πχ 2-3 σε 1-2 χρονια δεν ειναι και πιθανοτερο να τραυματιζεις παρακειμενα τα grafts στην δοτρια? συνεπως να περιοριζεται ?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε μου καλή επιτυχία σου εύχομαι, και μην επηρεάζεσαι απο τα γραφόμενα μου, αποτελούν προσωπικες μου απόψεις (και πολλών άλλων εδώ μέσα φυσικά) μετά απο αρκετή παρατηρήση αποτελεσμάτων τους. Νομίζω για αυτό που θες να κάνεις μιας και ειναι χαμηλές οι προσδοκίες σου και δεν ζητάς κάτι τρελό, θα πας μια χαρά.

danceworld_2001 γιατί λες για D*I "...απελπιστικά μέτρια αποτελέσματα για άτομα με πολύ χαμηλές προσδοκίες"; Σε ρωτάω γιατί το σκέφτομαι (Μμ το 1996. σκέψεις και συμβουλές για επόμενα βήματα...) και πάω με χαμηλές προσδοκίες ως προς την πυκνότητα αλλά με υψηλές ως προς την αξιοπρεπή αποκατάσταση της αφύσικης εικόνας που έχω τώρα. Δώσε μου σε παρακαλώ περισσότερες λεπτομέρειες.
 
Μπλουζα