Heraklistang, fue, 2200 grafts, 17/4/2014

RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

ΜΙΚΕΣ είπε:
heraklistang είπε:
Typhoon είπε:
Ενδιαφέρουσες όλες οι πληροφορίες σου φίλε heraklistang! Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου καλά αποτελέσματα να έχεις! Είναι σημαντικό να έχουμε περιπτώσεις παιδιών που προβαίνουν σε μεταμόσχευση ενώ δεν ενδιαφέρονται (ή απλώς φοβούνται) να ακολουθήσουν κάποια από τις γνωστές φαρμακευτικές αγωγές. Μια κατηγορία στην οποία ανήκω και εγώ.

Το μόνο σχόλιό μου έχει να κάνει με το κόστος, καθώς βλέπω πως ακολούθησες τη μέθοδο FUE, με 2.200 grafts και με κόστος 5.500 ευρώ (άρα δηλαδή 2,5 ευρώ το graft), τιμή αρκετά μειωμένη (για τον αριθμό των grafts) με ότι γενικά είχα υπόψιν. Ίσως και να κάνω λάθος. Πάντως φαίνεται μειωμένο το κόστος σε σχέση με το παρελθόν.

Ευχαριστώ φίλε. Όντως ήταν μειωμένη η τιμή. Μου είχε γίνει κάποια έκπτωση μέσω κάποιας προσφοράς που υπήρχε. Αν δεν κάνω λάθος ισχυεί ακόμη. Η αλήθεια ήταν ένα από τα σημαντικά κριτήρια η χαμηλή τιμή για την απόφαση μου.
5500 ευρο μονο για το crown δεν ειναι κ λιγα.Δηλ για να μπαλωσει ενας 6ρης το κεφαλι του θελει 15-20000 ευρο για ενα μετριο προς καλο αποτελεσμα.Παντως ειναι πεσμενες σε σχεση με πιο παλια οι τιμες αλλα παραμενουν απαγορευτικες για το 70-80% των ανθρωπων που θα ηθελαν να κανουν.Στην Ελλαδα ειναι λιγο πιο φθηνα αν δεν κανω λαθος.Θα ηθελα φιλε να βαλεις αλλη μια φωτογραφια χωρις να βαζεις το χερι σου μπροστα,αν και ειναι ακομα πολυ νωρις για να ασφαλες συμπερασμα.Εσυ γενικα εισαι ικανοποιημενος?παντως χαιρομαι που σου εδωσε η H*C εγγυηση για το αποτελεσμα.

Οπωσδήποτε 5500 δεν είναι λίγα λεφτά όμως συγκρίνουμε πάντοτε με το πως ήταν οι τιμές πριν 2-3 χρόνια και με κάποιες άλλες κλινικές στην Ευρώπη που είναι ακριβές. Όμως κακά τα ψέματα αν υπολογίσουμε τα λεφτά που επενδύουμε γενικότερα ως άνθρωποι σε ότι αφορά την εμφάνιση μας, δεν το θεώρησα απαγορευτικό για μια τόσο σημαντική εμφανισιακά αλλαγή.

Παραθέτω μερικές ακόμη φωτογραφίες ένα μήνα μετά την επέμβαση
 

Συνημμένα

  • IMG_20140505_165636_zpsf72a3c64 (1).jpg
    IMG_20140505_165636_zpsf72a3c64 (1).jpg
    57.9 KB · Προβολές: 726
  • IMG_20140505_165713_zps88a50025.jpg
    IMG_20140505_165713_zps88a50025.jpg
    50.4 KB · Προβολές: 656
  • IMG_20140505_165733_zpsab346a94.jpg
    IMG_20140505_165733_zpsab346a94.jpg
    55.1 KB · Προβολές: 688

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

με βαση τις φωτογραφιες που εβαλες δεν μπορουμε να μιλησουμε για επιτυχημενη μμ.Ειναι πολυ νωρις ομως ακομα κ γενικα ακουγεται οτι θελει χρονο το crown.Καλη επιτυχια ευχομαι φιλε κ σε κανα μηνα βαλε καμια καινουργια φωτο για να εχουμε καλυτερη εικονα.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Μικε εχεις αρχισει κ´ γινεσαι γραφικος ρε φιλε.. Στους 2 μηνες βλεπεις μη επιτυχημενη επεμβαση στο crown και ταυτοχρονα ανοιγεις θεμα για αποτυχημενες επεμβασεις κ´ αποκατασταση απο τις κλινικες ενω η κλινικη που υποστηριζεις εχει απειρες αποτυχιες κ´ δεν εχει διορθωσει κανεναν. Φανταζομαι πως οι μισοι γελανε και οι αλλοι μισοι εκνευριζονται με τις θεσεις που παιρνεις τους τελευταιους μηνες. Εγω δεν σου κρυβω πως επαψα να γελαω..
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

heraklistang είπε:
Παραθέτω μερικές ακόμη φωτογραφίες ένα μήνα μετά την επέμβαση

ΜΙΚΕΣ είπε:
με βαση τις φωτογραφιες που εβαλες δεν μπορουμε να μιλησουμε για επιτυχημενη μμ.Ειναι πολυ νωρις ομως ακομα κ γενικα ακουγεται οτι θελει χρονο το crown.Καλη επιτυχια ευχομαι φιλε κ σε κανα μηνα βαλε καμια καινουργια φωτο για να εχουμε καλυτερη εικονα.
:huh: :huh: :huh: :huh:

ΜΙΚΕΣ είπε:
σε κανα μηνα βαλε καμια καινουργια φωτο για να εχουμε καλυτερη εικονα.
Στους 2 μήνες τι εικόνα θα έχουμε ρε φιλε? Σε 2 μήνες ούτε το φιναστερίδη+μινοξιδίλη στο καλύτερο παγκοσμίως παράδειγμα δεν δείχνει κάποιο αποτέλεσμα. Πόσο μάλλον μια μεταμόσχευση που θέλει αρκετούς μήνες!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

φιλε heraklistang εχεις αλλη φωτογραφια πριν την μεταμοσχευση το crown εκτος απο την πρωτη που εβαλες?
Γιατι οι υπολοιπες δειχνουν σε καποιον οτι ειχες τεραστιο προβλημα.
Πρεπει να στα ξυρισαν?
 
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

John_John1 είπε:
φιλε heraklistang εχεις αλλη φωτογραφια πριν την μεταμοσχευση το crown εκτος απο την πρωτη που εβαλες?
Γιατι οι υπολοιπες δειχνουν σε καποιον οτι ειχες τεραστιο προβλημα.
Πρεπει να στα ξυρισαν?

Φίλε μόνο η 1η φωτογραφία δείχνει πως ήταν πριν τη μεταμόσχευση. Στη 2η όντως είναι όταν με ξύρισαν πριν την επέμβαση.

Ανεβάζω ακόμα 2 φωτογραφίες που δείχνουν το πρόβλημα ακριβώς πριν τη μεταμόσχευση.

Στον Mike. Μου ειπώθηκε ότι θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστο 5 μήνες για να δω κάποιο αποτέλεσμα. Όντως είναι πολύ αργή με φύτρωση στο crown, θα σας ενημερώνω με φωτογραφίες κάθε ένα-δύο μήνες
 

Συνημμένα

  • IMG_20140228_102642.jpg
    IMG_20140228_102642.jpg
    46.5 KB · Προβολές: 548
  • IMG_20140228_183855.jpg
    IMG_20140228_183855.jpg
    53.8 KB · Προβολές: 617

gkast

Active Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

heraklistang είπε:
John_John1 είπε:
φιλε heraklistang εχεις αλλη φωτογραφια πριν την μεταμοσχευση το crown εκτος απο την πρωτη που εβαλες?
Γιατι οι υπολοιπες δειχνουν σε καποιον οτι ειχες τεραστιο προβλημα.
Πρεπει να στα ξυρισαν?

Φίλε μόνο η 1η φωτογραφία δείχνει πως ήταν πριν τη μεταμόσχευση. Στη 2η όντως είναι όταν με ξύρισαν πριν την επέμβαση.

Ανεβάζω ακόμα 2 φωτογραφίες που δείχνουν το πρόβλημα ακριβώς πριν τη μεταμόσχευση.

Στον Mike. Μου ειπώθηκε ότι θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστο 5 μήνες για να δω κάποιο αποτέλεσμα. Όντως είναι πολύ αργή με φύτρωση στο crown, θα σας ενημερώνω με φωτογραφίες κάθε ένα-δύο μήνες
Καλή επιτυχία μια χαρά θα τα πας....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Ευχαριστω φιλε herakli.
Με ενδιαφερει το θεμα σου γιατι και εγω στο crown εχω προβλημα και θελω να δω τι δουλεια θα γινει σε εσενα με τα 2200 grafts γιατι και εγω καπου τοσα πιστευω θα χρειαστω να βαλω μελλοντικα.
Ηδη κουβαλαω μια μεταμοσχευση απο την h*c και μου πηγαν ολα καλα.
Καλη επιτυχια και παλι.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Flosk είπε:
Μικε εχεις αρχισει κ´ γινεσαι γραφικος ρε φιλε.. Στους 2 μηνες βλεπεις μη επιτυχημενη επεμβαση στο crown και ταυτοχρονα ανοιγεις θεμα για αποτυχημενες επεμβασεις κ´ αποκατασταση απο τις κλινικες ενω η κλινικη που υποστηριζεις εχει απειρες αποτυχιες κ´ δεν εχει διορθωσει κανεναν. Φανταζομαι πως οι μισοι γελανε και οι αλλοι μισοι εκνευριζονται με τις θεσεις που παιρνεις τους τελευταιους μηνες. Εγω δεν σου κρυβω πως επαψα να γελαω..

Αν εγραφα οτι αυτο που βλεπω ειναι σουπερ τι θα ελεγες?Οτι ο Μικες δεν ειναι γραφικος.Και στο κατω κατω εσυ τι εισαι ο δικηγορος των εκνευρισμενων.Και τελος θα το πω για μια ακομη φορα οτι δεν υποστηριζω καμια κλινικη.Καθαρα απο τυχη δοκιμασα μμ στην dhi και αν δεν ηταν δωρεαν η 1η μεταμοσχευση πολυ πιθανον να ειχα τραβηξει για αλλου.Αυτο που ειδα με εψησε κ για 2η μμ εκει κ περιμενω να δω κ εγω το τελικο αποτελεσμα.Δεν εχω κανενα συμβολαιο με κανεναν και αν δεις τα παλαιοτερα ποσταρισματα θα καταλαβεις οτι τα 8 στα 10 ηταν για τις τιμες που επικρατουσαν στις κλινικες αλλα και στα αποτελεσματα τους.Αν το αποτελεσμα μου δεν ειναι καλο θα βγω κ θα το πω.Να εισαι σιγουρος για αυτο.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Αν ελεγες οτι στους 2 μηνες αυτο το αποτελεσμα ηταν σουπερ θα ελεγα οτι εισαι τρελος ή βαλτος. Τωρα μου φαινεσαι ανιδεος (πραγμα που δεν ειναι κακο αλλα εισαι παλιο μελος ρε πουστη μου) ή βαλτος ή γραφεις χωρις να σκεφτεσαι πρωτα. Το γεγονος ομως οτι οι φωτογραφιες που εχεις ανεβασει ειναι για γελια και οτι κανεις εσυ τον δικηγορο των παιδιων που δεν εχουν ικανοποιηθει απο τα αποτελεσματα τους και κατατασοντας τους σε μια κατηγορια με κανει να θυμωνω με αυτα που γραφεις. Επισης εχω διαπιστωσει μια ισοπεδωτικη κριτικη για τα αποτελεσματα της κλινικης της Κυπρου που δεν ειναι πολυ πετυχημενα και μια θριαμβολογια για τα φυσιολογικα αποτελεσματα της κλινικης που εκανες και υποστηριζεις πισω απο το δαχτυλο σου.. Αυτα ρε Μικε!!! Που ησουν οταν η εν Ελλαδι κλινικη εσφαζε κεφαλια;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Βαλτος δεν το δεχομαι με την καμια.Ανιδεος ισως.Με το crown δεν εχω εμπειρια αν κ εχω ακουσει πολλα ακομα κ απο ανθρωπους που ξερουν πολλα πραγματα.Αν ειπα κατι κακο (που δεν νομιζω)το παιρνω πισω.Για τις Κυπριακες εταιριες ειχα γραψει τα καλυτερα πιο παλια με βαση καποια αποτελεσματα που ειχα δει και ειχα ερθει κ σε επαφη κ μαζι τους παλαιοτερα.Δεν θα διαφωνησω οτι Ελληνικες κλινικες εχουν κανει ασχημα αποτελεσματα πιο παλια κ ισως και καποιες ακομα κ τωρα.Που βρισκετε καποιοι το κακο να περιμενω καποια νεα απο καποια παιδια που πληρωσαν 5-6-7 χιλιαρικα κ δεν ειδαν το αποτελεσμα που επρεπε.Αν θελετε να ξαναγυρισουμε την συζητηση παλι στην μινιξ κ την φινα κ τα ω3 ,κανενα προβλημα.Εγω ετσι κ αλλιως οτι ηταν να κανω το εκανα κ δεν σκεφτομαι να ξανακανω κατι αλλο για εμενα περα απο μια συντηρηση για τουλαχιστον 3-4 χρονια ακομα κ να μην φυτρωσει τιποτα.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Γιατί δεν μπαίνεις απλά στα νήματα τους να ρωτήσεις ή να στείλεις pm και να μάθεις;
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Mike επειδη ενας απο τα παιδεια που λες οτι δεν εχουν ενημερωση φανταζομαι πως ειμαι και εγω.. να πω πως δεν εχω καποιο νεο για να ενημερωσω..απλα εχουν μεγαλωσει λιγο τα αραια μαλλια στο crown μου και φαινονται ποιο πυκνα... Φυτρωση υπηρχε οπως εχω ξαναπει απλα χρειαζομουν παραπανο grafts απο αυτα που εβαλα..Το χειμωνα θα πρωχωρησω σε νεα μμ με τον ιδιο γιατρο φυσικα.


Επισεις να ευχηθω καλη επιτυχια στο παιδι που εκανε την μμ
 

geroksouras

Active Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

τα ιδια παντελη τα ιδια παντελακη..
ρε σεις εχθρος μας ειναι η τριχοπτωση και οχι τα θυματα της
και επειδη ειναι πολλαααα τα λεφτα Αρη για να βγαλουν το αντιδοτο,στο γηπεδο παιζουμε εμεις και οι κλινικες
οσοι διαλεγουνε,για οποιονδηποτε λογο τις κλινικες βλεπουνε το δεντρο,
τοσο απλα!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

giwrgos athina είπε:
Mike επειδη ενας απο τα παιδεια που λες οτι δεν εχουν ενημερωση φανταζομαι πως ειμαι και εγω.. να πω πως δεν εχω καποιο νεο για να ενημερωσω..απλα εχουν μεγαλωσει λιγο τα αραια μαλλια στο crown μου και φαινονται ποιο πυκνα... Φυτρωση υπηρχε οπως εχω ξαναπει απλα χρειαζομουν παραπανο grafts απο αυτα που εβαλα..Το χειμωνα θα πρωχωρησω σε νεα μμ με τον ιδιο γιατρο φυσικα.


Επισεις να ευχηθω καλη επιτυχια στο παιδι που εκανε την μμ



Φιλαρακι χαιρομαι που εδωσες την απαντηση σου και επισης χαιρομαι που πηγαινεις καλυτερα.Αν υπηρχε φυτρωση εισαι ιδια περιπτωση με εμενα.Οποτε δεν ισχυει αυτο που σου ειχαν πει τελικα για δωρεαν διορθωση γιατι δεν ειναι καποιο λαθος της κλινικης.
 

gkast

Active Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

giwrgos athina είπε:
Mike επειδη ενας απο τα παιδεια που λες οτι δεν εχουν ενημερωση φανταζομαι πως ειμαι και εγω.. να πω πως δεν εχω καποιο νεο για να ενημερωσω..απλα εχουν μεγαλωσει λιγο τα αραια μαλλια στο crown μου και φαινονται ποιο πυκνα... Φυτρωση υπηρχε οπως εχω ξαναπει απλα χρειαζομουν παραπανο grafts απο αυτα που εβαλα..Το χειμωνα θα πρωχωρησω σε νεα μμ με τον ιδιο γιατρο φυσικα.


Επισεις να ευχηθω καλη επιτυχια στο παιδι που εκανε την μμ



Καλή επιτυχία ...
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Μικε φυσικα και ισχυει η διωρθωση... Τα grafts που τοποθετηθηκαν στο crown μου φυτρωσαν μεν δεν εδωσαν ομως αξιοπρεπει καλυψη που ηθελα διοτι ηταν μονοτριχα. Διαφορα εχει και μεγαλη αλλα δεν ηταν αυτο που περιμενα...Επισεις ενα κομματι αναμεσα σε crown και τα μαμα μαλλια της δοτριας δεν δουλευτηκε καθολου και αυτο ειναι που με εννοχλει πολυ..Ο μιχαλης το αναγνωρισε αυτο και μονος του μου πρωτεινε νεα μμ για να το διωρθωσουμε και μπραβο του ειναι επαγγελματιας.Μου πρωτεινε μια fue apo 1500 ews 2000 grafts ta opoia θα τοποθετηθουν στο τελειως αδειο κομματι που ανεφερα και καποια εκει που ειναι τα μονοτριχα για επιπλεον καλυψη.
 
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Παιδιά χαιρετώ. Ανεβάζω 2 φωτογραφίες σημερινές (3 μήνες μετά την επέμβαση).

Θα εκτιμούσα πολύ τα ειλικρινείς σας σχόλια όσο αφορά την εξέλιξη της κατάστασης μου.

Ευχαριστώ

[attachment=6784]
[attachment=6783]
 

Συνημμένα

  • P1050239.JPG
    P1050239.JPG
    89.2 KB · Προβολές: 598
  • P1050242.JPG
    P1050242.JPG
    211 KB · Προβολές: 622

tropheus

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση FUE στο crown 2200 grafts στην κλινική H.D.C

Αγαπητέ φίλε είναι ακόμα πολύ νωρίς για οποιαδήποτε πρόβλεψη. Μετά τους 4 μήνες θα αρχίσεις να παρατηρείς να φυτρώνουν σιγά - σιγά τα νέα σου μαλλάκια.
Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά ;)
 
Μπλουζα