Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φοβερή αλλαγή,πιστεύω σε ανέβασε και στην ψυχολογία αρκετά αν και είσαι άτομο δυναμικό σε χαρακτήρα πιστεύω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ψυχολογία καθόλου, απλά τώρα μου αρέσει να βγάζω φωτογραφίες :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Αν δεν σου αλλαξαν την ψυχολογια προς το καλυτερο 2 μμ για ποιο λογο να τις κανεις?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο Cvial πιστεύω είναι άτομο που δεν επηρεάζεται εύκολα στην ψυχολογία , αυτό είναι η δίκη μου άποψη που πιστεύω εγώ, βάση τα λεγόμενα του και τον τρόπο γραφής και το πως φιλοσοφεί την ζωή αυτό καταλαβαίνω εγώ .
Από εκεί και πέρα ίσως σε μικρότερη ηλικία να τον επηρέασε λίγο την ψυχολογία του άλλα στο ελάχιστο.
Πλέον με οικογένεια και μια καλή δουλειά και εφόσον είχε την δυνατότητα να το κάνει γιατί όχι να μην αλλάξει λίγο την εμφάνιση του προς το καλύτερο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να φαίνομαι καλύτερα Athenian, απλά. Αυτό δεν έχει απαραίτητα σχέση με την ψυχολογία. Το έχω γράψει πολλές φορές, ποτέ δεν είχα ψυχολογικά με το μαλλί μου, αν είχα θα είχα ξεκινήσει πολύ νωρίτερα στις ηλικίες που όντως παίζει ρόλο. Στα 50 κοιτάς άλλα πράγματα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπήκα στον 12ο μήνα. Πιστεύω πως πλέον είμαι στο 90-95%. Ποστάρω μόνο πανοραμικές. Μήκος μαλλιού ~5cm. Στο τέλος του Ιουλίου θα ποστάρω αναλυτικές φώτο και θα σταματήσω την ενημέρωση.

IMG_7537.jpg


IMG_7539.jpg


e7800f19b94553a366e26fcde53dfe27.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

nine

Active Member
Τελεια πυκνοτητα. Ολη η παρουσιαση επισης τελεια με τις καλυτερες φωτο που βλεπουμε σε ολα τα thread.
Ενδιαφερον θα ηταν να βλεπαμε σε επομενες φωτο πως ενα τετοιο μαλλι φαινεται ισιο και με λιγο υλικο styling :p
Γενικα με πιστολακι ισιωνει ευκολα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τελεια πυκνοτητα. Ολη η παρουσιαση επισης τελεια με τις καλυτερες φωτο που βλεπουμε σε ολα τα thread.
Ενδιαφερον θα ηταν να βλεπαμε σε επομενες φωτο πως ενα τετοιο μαλλι φαινεται ισιο και με λιγο υλικο styling :p
Γενικα με πιστολακι ισιωνει ευκολα;

Αυτό είναι το μέγα θέμα μου. Ισιώνει αλλά θέλει ώρα και δεν την έχω. Γενικά το έχω εγκαταλείψει το styling. Από 14 μήνα με βάση την εμπειρία της 1ης μμ τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ωραιος cvial. Σαν να μην εχασες ποτε μαλλι.
Το μαλλι του cvial δεν νομιζω οτι μπορει να ισιωσει. Εχει αυτη την τριχα που γινεται μπουκλα. Φυσικα αυτο ειναι χαρακτηριστικο που βοηθαει και στην καλυψη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δημήτρη, αυτό δεν είναι εντελώς αληθές. Έχω σπαστό μαλλί αλλά όχι τόσο. Μετά την πρώτη μμ στους 13-14 μήνες έστρωνε πολύ καλύτερα. Μπούκλα δεν γίνεται ποτέ το μαλλί μου, απλά φουντώνει όταν μεγαλώσει πολύ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nine

Active Member
cvial το μαλλι στις φωτο μετα απο μπανιο ειναι απειραχτο χωρις πολλα πολλα;
καθεται μια χαρα για καποιον που δεν το θελει ισιο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι, αν το χτενίζω δίνοντας του μια φόρμα μετά από ένα ημιστεγνωμα με πετσέτα και το αφήσω να στεγνώσει χωρίς πιστολάκι κάθεται μια χαρά, απλά είναι πολύ σπαστό (τώρα)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
14 μήνες και βάζω τις τελευταίες φώτο. Για να μην κουράζω βάζω μια πανοραμική σε ήλιο και μια πλαγιομετωπική για να δούμε και τα temples. To αποτέλεσμα που βλέπετε αφορά κάλυψη εντελώς γυμνής περιοχής περίπου 100cm2 με 4500g, άρα περίπου 45g/cm2 με άνιση κατανομή, αρκετά περισσότερα μπροστά και forelock και λιγότερα πίσω για να δοθεί το illusion της μεγαλύτερης πυκνότητας. Στα temples έχουν μπει γύρω στα 700g. Θεωρώ ότι η φύτρωση άγγιξε το απόλυτο.

Με πάχος τρίχας 60μ και λόγο 2.0 θεωρώ ότι προσεγγίζω τον μέσο όρο αφού κερδίζω σε πάχος και χάνω σε λόγο. Επειδή όμως έχω σπαστό και salt and pepper μαλλί θεωρώ ότι το αποτέλεσμα αυτό είναι ισοδύναμο με μια φύτευση γύρω στα 50-55g/cm2 για κάποιον με μέσα χαρακτηριστικά (55μ, 2.2, ίσια τρίχα).

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα αφού πλέον το μαλλί μου έχει ομογενοποιηθεί πλήρως και όταν έχει μήκος 4-5cm δεν φαίνεται δέρμα (εμφανώς) υπό σχεδόν όλες τις συνθήκες. Το σχετικά μακρύ μαλλί χρειάζεται για να καλυφθεί το τέλος της ζώνης Β που έχει τη μικρότερη (σκόπιμα) πυκνότητα. Επίσης έχει αρχίσει να στρώνει καλύτερα. Θεωρώ ότι στο 18μηνό θα έχει στρώσει εντελώς.

Τέλος από μένα, πιθανώς θα ξαναποστάρω σε 1 χρόνο απο τώρα.

14months1.jpg


14months2.jpg


Ξεκίνησα από εδώ. Αύγουστος του 15. ΝW4A+

August 2015-3.jpg


August 2015-2.jpg


August 2015.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Απίστευτο το αποτέλεσμα, σε θυμάμαι στην αρχή που δεν είχες τρίχα και αδυνατω να το πιστέψω. Το μάκρος αυτό είναι ιδανικό για να καλυψει τις οποίες ατέλειες. Σκέφτομαι τι θα.βλέπαμε αν είχες υψηλότερο λογο..

ΖΟΥΓΚΛΑΑΑΑ
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πολυ μαλλι λεμε. Και τα temples που στην τοποθετηση ειχα πει οτι ειναι εντονα φαινονται πολυ καλα. Να το χαρεις cvial. Τωρα εχεις μαλλι που δεν μπορει ευκολα να το αγγιξει η αλωπεκια. ;)

Αν δεν εβλεπα σταδιακα την πορεια και εβλεπα μονο πριν και μετα θα αδυνατουσα να πιστεψω οτι ολα ειναι αληθινα. Αυτο ειναι το κερδος απο τις παρουσιασεις οταν γινονται σωστα.
 
Μπλουζα