δαφναιελαιο ποια ειναι η γνωμη σας?

Νικολας νικ

Well-Known Member
Μακαρι φιλε, σε εμενα παντως δεν εκανε τιποτα...το εβαζα για δυο μηνες με λιγη κανελα μαζι,αλλσ στο διμηνο το εγκατελειψα...ποσο καιρο εκανες να δεις αποτελεσμα; ποιο ελαιο χρησιμοποιουσες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Παιδιά γεια σας. .

Χρησημοποιούσα χρόνια Regaine και βιταμίνες από το φαρμακείο. Η αλήθεια είναι ότι κάτι κάνανε, αλλά ήτανε ΠΟΛΛΕΣ οι παρενέργειες που τελικά δεν άξιζε τον κόπο. Και μάλιστα όταν τα σταματούσα επανερχόμουνα σε χειρότερα στάδια. Τα πέταξα όλα και είπα χίλιες φορές καράφλας (Jason Statham) παρά οι παρενέργειες!!
Τελευταία, εδώ κάποιους μήνες, άρχισα να βάζω δαφνέλαιο, έτσι για πλάκα χωρίς να περιμένω τίποτα. Έχω να πω ότι είναι πολυ φτηνό, δεν έχει καμία παρενέργεια και κάνεις επίσης και ΔΟΥΛΕΙΑ!! Εντάξι δεν έχω γίνει Γιοκαρίνης αλλά αισθάνομαι ότι έχει σταματήσει η τριχόπτωση, έχει βελτιωθεί η τρίχα(πιο χοντρή) και έχουνε βγει νέες τρίχες. Βάζω αραιά και που, 1-2 φορές την εβδομάδα αλλά είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Τετοια να διαβαζω, να ανεβαινει το ηθικο μου!!!!
 

nikos76

Member
Παιδιά δαφνέλαιο...το πήρα χύμα από ένα φαρμακείο. Δεν είναι είναι κάποιας εταιρίας...γύρω στα 2 ευρώ πλήρωσα. Αποτέλεσμα δεν θυμάμαι σε πόσο αλλά μου πήρε λίγο..κάποιους μήνες. Αλλά δεν έβαζα με πρόγραμμα..όποτε θυμόμουνα, αλλά σίγουρα 1 φορά την εβδομάδα
 

cool11

Well-Known Member
Τωρα με τα capital controls το φτηνο και ταπεινο (αλλα θαυματουργο?) δαφνελαιο, ειναι μαλλον μια καλη λυση.
 

cool11

Well-Known Member
Φτηνο δαφνελαιο, απο το φαρμακειο της γειτονιας.
Αμα δεν το δοκιμασετε τωρα που απο εξωτερικο αγορες γιοκ (να δουμε μεχρι ποτε),
ποτε θα το δοκιμασετε;
Γιατι τοση απαθεια για το δαφνελαιο;
 

mormer

New Member
Το ειχα δοκιμασει αλλά το ξεχνουσα......τωρα θα επανελθω σιγουρα!!!
Οχι οτι ειχα δει κατι.......βεβαια μονο 2 μηνες το χρησιμοποιουσα που σίγουρα δεν ειναι μεγαλο διάστημα
 

pf_83

Member
Καλησπέρα σε όλους,
πήρα κι εγώ δαφνέλαιο oleum lauril για να συμπληρώσω την θεραπεία που κάνω με regaine και revovigen τα τελευταία 2,5 χρόνια, η οποία έχει βαλτώσει. Τους τελευταίος 6 μήνες κάνω και ρολάρισμα 1,5mm με κανένα θετικό αποτέλεσμα (εκτός από ελάχιστα αδύναμα τριχάκια).
Ελπίζω να βοηθήσει το δαφνέλαιο, θα το χρησιμοποιώ 3-4 φορές την εβδομάδα και θα ενημερώσω για το όποιο αποτέλεσμα.
Να είστε καλά όλοι για τις χρήσιμες συμβουλές, σας ευχαριστώ.
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Είμαι στους 15 μήνες χρήσης δαφνέλαιου συνολικά. Εδώ και 2 μήνες χρησιμοποιώ το "υπερενισχυμένο" δαφνέλαιο πατέντας Soralteno (στα 200ml δαφνέλαιου διαλύω 1 κουταλιά κακάο + 1 κουταλιά κανέλα). Κάνω χρήση μόνο 3 φορές τη βδομάδα (δεν κάνει πιο συχνά), και κάθε 1 μήνα περίπου, όταν αισθάνομαι ότι τα μαλλιά "κουράζονται", κάνω μια διακοπή για καμιά βδομάδα. Μπορώ να πω ότι τον τελευταίο 1μιση μήνα άρχισα να βλέπω (όχι μόνο εγώ αλλά και οι γύρω μου) θεαματική βελτίωση. Νομίζω ότι για το μεγάλο αυτό "άλμα" ευθύνεται το υπερενισχυμένο δαφνέλαιο (το νιώθω εξάλλου να με καίει στο κεφάλι πολύ περισσότερο από ότι το σκέτο δαφνέλαιο), σίγουρα όμως παίζει ρόλο και το ότι βάζω δαφνέλαιο 15 μήνες τώρα.

Ανέβηκα επίσης κατηγορία roller (από 0,5mm πήγα σε 1mm).

Μινοξιδίλη σταθερά 1 φορά την ημέρα (το βράδυ).

Σύντομα θα ανεβάσω καινούριες φωτογραφίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Μπραβο ρε yul, you make my day!

Δηλαδη, να ριξω κι εγω μια κουταλια κανελα, και μια κουταλια κακαο, πχ με στο μπουκαλακι του salkano? (120ml)
Εχει διαφορα;
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Μπραβο ρε yul, you make my day!

Δηλαδη, να ριξω κι εγω μια κουταλια κανελα, και μια κουταλια κακαο, πχ με στο μπουκαλακι του salkano? (120ml)
Εχει διαφορα;

Ναι, ρίξε. Έχει τεράστια διαφορά.

Στα 120ml ρίξε λίγο παραπάνω από μισή κουταλιά από το καθένα ώστε να πετύχεις τη σωστή αναλογία.
 

Ntoon91

Member
Πριν κάνω το τελευταίο μου post, άρχησα ξανά να χρησιμοποιώ δαφνέλαιο για κανένα μήνα, ενώ είχε φτάσει σε χάλια επίπεδα η τριχόπτωση, είχε αρχήσει να μου την ξανά μειώνει. Στις 18 αυγούστου είχα ένα τροχαίο και έμεινα για 6 μέρες στο νοσοκομείο. Η τριχόπτωση στο θεό. Βγαίνοντας ξανά ξεκίνησα και την μείωσε πάλι, δοκιμάζοντας και εγώ πλεόν το ενισχυμένο. Να αναφέρω πως το μαλλί μου είναι αισθητά πιο σκούρο και αυτό το βλέπω στις 2-3 εφαρμοργές, καθώς είμαι καστανόξανθος και το βλέπω γρήγορα. Αυτή τη φορά δε το σταματάω θα παίξω εφαρμογή μέρα παρα μέρα και κάθε μήνα κενό μια εβδομάδα να δω τι θα βγει. Yul, περιμένουμε με αγωνία το update!
 

cool11

Well-Known Member
Ntoon91, και εσυ, και καποιο αλλο μελος, εχετε αναφερει, εκτος απο την μειωση τριχοπτωσης,
και για 'σκουροχρωμια' στα μαλλια.
Τελικα, οντως βοηθα και στην μειωση των γκριζων τριχων, με καποιο τροπο;
 

Ntoon91

Member
Δεν έχω γκρίζες τριχες για να σου απαντήσω. Το μονο που με ανησυχει με τα τοπικα ειναι οτι δε νιωθω με τπτ κάψιμο. Μονο με λεοντος ειχα νιωσει ελάχιστο..
 
Μπλουζα