Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Μέτρια πράγματα και από μένα. Τριχόπτωση σε κανονικά επίπεδα επανεκφυση μηδέν. Παρατήρησα νομίζω και αυξημένη αστάθεια - ζαλάδα σαν παρενέργεια και το μείωσα στο 1 φορά ανα δύο ημέρες.
 

themis3

New Member
Τον τελευταίο μηνα έχει αρχίσει ξανα η τριχόπτωση κ δυστυχώς σε μεγάλο βαθμό.
Λεω να το σταματήσω κ να ξαναγυρίσω μετα απο 7 μηνες στο regaine foam μπας κ σώσω τίποτα
 

Dynamics

Active Member
επειδη ολο λεω οτι θα παραγγειλω το σεν και ολο το ξεχναω αν σε καποιον δε εκανε δουλεια και του εχει μεινει κανενα μπουκαλι που το πουλαει ας μου στειλει ενα μνμ
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
solarento συνεχίζεις ακόμη shen min+thermascalp ; έχει πέσει η αποδοσή τους καθόλου;
Ναι, το thermascalp το έχω κόψει γιατί έχω βρε κάτι καλύτερο. Το shenmin συνεχίζει ως τονωτικό και είμαι ευχαριστημένος αλλά όχι ενθουσιασμένος.
 

cool11

Well-Known Member
Soralteno, εισαι το topic starter, και το χρησιμοποιεις για 2 ολοκληρα χρονια.
Πως πηγε ολο αυτο το διαστημα;
Νομιζω οτι μπορει να βγει μια καλη ετυμηγορια για το προιον.
Τι μπορω να περιμενω, τι οχι, ρεαλιστικα.
Αν αξιζει να του δωσω τα 'πολυτιμα' (στις μερες μας) χρηματα, και να δω κατι χειροπιαστο, να πιασει τοπο.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Soralteno, εισαι το topic starter, και το χρησιμοποιεις για 2 ολοκληρα χρονια.
Πως πηγε ολο αυτο το διαστημα;
Νομιζω οτι μπορει να βγει μια καλη ετυμηγορια για το προιον.
Τι μπορω να περιμενω, τι οχι, ρεαλιστικα.
Αν αξιζει να του δωσω τα 'πολυτιμα' (στις μερες μας) χρηματα, και να δω κατι χειροπιαστο, να πιασει τοπο.
ShenMin+Thermascalp = Revivogen
 

cool11

Well-Known Member
Αρα θεωρεις σαν πιο ολοκληρωμενη λυση το revivogen, αφου λες οτι η δραση του καλυπτει αυτη δυο αλλων ξεχωριστων σκευασματων;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Αρα θεωρεις σαν πιο ολοκληρωμενη λυση το revivogen, αφου λες οτι η δραση του καλυπτει αυτη δυο αλλων ξεχωριστων σκευασματων;
Το revivogen είναι ένα σχετικά αδύναμο και σίγουρα πανάκριβο σκεύασμα, του οποίου τα αποτελέσματα μπορείς να φτάσεις και να ξεπεράσεις συνδιάζοντας τα αλλά δύο σκευάσματα με πολύ μικρότερο κόστος.
 

cool11

Well-Known Member
Thermascalp εχω χρησιμοποιησει.
Δεν κατεληξα καπου εγω προσωπικα.
Δεν ξερω, επειδη ενα μπουκαλι μονο εβαλα, δεν θελω να ειμαι αδικος, αλλα δεν νομιζω να ειδα διαφορα.

Περα ομως απο τη δικη μου εμπειρια, που λεει οτι το thermascalp το δοκιμασα και μαλλον ...no,
και το αλλο σκεφτομαι να το δοκιμασω (οποτε δεν εχω προσωπικη αποψη), και εκ των πραγματων η λογικη υποδεικνυει να παω σε αυτο που δεν δοκιμασα,

εσυ, ως χρόνιος χρήστης και των δυο και αντικειμενικος τριτος παρατηρητης,
αν σου ελεγα οτι για λογους κοστους θα πρεπει να διαλεξω μεταξυ shen min και thermascalp,
ενα τοπικο dht blocker,
τι θα μου συνεστηνες;

Βεβαια στην ταξινομηση στο αλλο νημα, τα εχεις σε διπλανες θεσεις (4 και 5).
 

cool11

Well-Known Member

Του δινεις ενα προβαδισμα εναντι του thermascalp, σωστα καταλαβαινω;
Απλα λειτουργουν συμπληρωματικα shen min+thermascalp, ετσι καταλαβα.

Εσυ τι θα εδινες ως αποσταγμα πληροφοριας, υποψηφιου χρηστη του shen min,
μετα απο 2 συναπτα ετη χρησης;
Τι βλεπεις, τι σου εδωσε; Και που σε απογοητευσε ισως.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Του δινεις ενα προβαδισμα εναντι του thermascalp, σωστα καταλαβαινω;
Απλα λειτουργουν συμπληρωματικα shen min+thermascalp, ετσι καταλαβα.

Εσυ τι θα εδινες ως αποσταγμα πληροφοριας, υποψηφιου χρηστη του shen min,
μετα απο 2 συναπτα ετη χρησης;
Τι βλεπεις, τι σου εδωσε; Και που σε απογοητευσε ισως.
είναι ένα τονωτικό μαλλιών και τίποτα άλλο, από τα τοπικά δεν πρέπει να περιμένουμε πολλά
 

cool11

Well-Known Member
To παρηγγειλα, πριν τα capital controls, ειναι καθοδον.

Αληθεια, εχει ανοιξει κανεις κανενα θεμα για τις online παραγγελιες απο εξωτερικο, που πλεον δεν μπορουμε να κανουμε;
Πρεπει να το συζητησουμε αυτο το θεμα.
 

colonial

New Member
Καλησπέρα,

επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο προϊόν και επειδή βρίσκω λοσιόν και χάπια , ποιο θεωρείται ότι ειναι το καλύτερο;;;;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα,

επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο προϊόν και επειδή βρίσκω λοσιόν και χάπια , ποιο θεωρείται ότι ειναι το καλύτερο;;;;
το ερωτημα δεν ειναι αν ειναι καλυτερο,αλλα τι γινεται με τις παρενεργειες.
τα χαπια shen min εχουν πολλα αντιανδρογονα,οποτε και πολλες οι πιθανοτητες για παρενεργειες.
απο τιμη δεν ειναι και οτι καλυτερο.....ειμαι σιγουρος πως αν μαζεψεις ενα ενα τα συστατικα του απο διαφορετικα συμπληρωματα θα τα συγκεντρωσεις φθηνοτερα
 

FarCry

Member
Μέτρια πράγματα και από μένα. Τριχόπτωση σε κανονικά επίπεδα επανεκφυση μηδέν. Παρατήρησα νομίζω και αυξημένη αστάθεια - ζαλάδα σαν παρενέργεια και το μείωσα στο 1 φορά ανα δύο ημέρες.


ζαλαδα εχω παρατηρησει και εγω.

Soralteno εχεις καμια αποψη πανω σε αυτο? θα περασει? μηπως ειναι στην αρχη μεχρι να το συνηθισει ο οργανισμος? κατι παρομοιο με τα ωμεγα 3 που αρχικα ειχαν θεμα να τα συνηθισει το στομαχι μου?

επισης πως ακριβως το εφαρμοζεται? εγω βαζω τις σταγονες πανω στο κεφαλι μου ακουμπωντας το στομιο του στο δερμα και πιεζοντας το, για να αποφυγω την επαφη με τριχες γεμιζοντας την ευπαθης περιοχη. και μετα επειδη ειναι υγρο και ψιλο τρεχει εχω το κεφαλι μου στην ευθεια για 15-20 λεπτα μεχρι να στεγνωσει. ειναι σωστο αυτο ή λαθος? σκεφτηκα να κανω μασαζ με τα χερια και να απλωσω το υγρο σε ολο το κεφαλι με τα δαχτυλα, γιατι με τις σταγονες απλα ειναι κοντινα σημεια αλλα δεν το λεει στις οδηγιες.


τωρα διαβασα το ποστ του καπα που λεει αυτο

μπανιο καθε μερα.
με το ενα χερι,σε στεγνο μαλλι,γυρνας το μπουκαλακι αναποδα πανω απο το κεφαλι.
πιεζεις και ριχνεις διάσπαρτα σταγονες,ταυτοχρονα με το αλλο χερι κανεις κυκλικο μασαζ.
συμπληρωνεις μεχρι να βραχει οπου εχεις τριχοπτωση και αραιωση.
στεγνο μαλλι για να βλεπεις το πόσο εβαλες.


ισως ετσι οπως το κανω που αφηνω τις σταγονες οπως ειναι μπαινει μεγαλυτερη ποσοτητα ανα σημειο και αυτο μου δημιουργει αυτη την ζαλαδα και το βαρυ κεφαλι που νιωθω αυτες τις μερες. θα δοκιμασω με λιγοτερη ποσοτητα και απλωμα με τα χερια
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα