Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

aeratos28

Just aeratos
Δεν σου πρότεινα εσένα προσωπικά τίποτα..δεν καταλαβαίνεις τι ειναι αυτό που ειπα πριν παρέμβεις εσύ με την ερώτηση αν θου πλήρωσω εγώ το κεφάλι..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Μήπως τότε θα ζητούσαν 5-6 χιλιάρικα τα οποία αυτή τη στιγμή λόγω πολλών υποχρεώσεων δεν διαθέτω;;
Eμεις φιλε tsek σου λεμε ποιο ειναι το σωστο.Τωρα αν για τους δικους σου λογους θες να ακολουθησεις το λαθος τοτε οκ.Σου ευχομαι καθε επιτυχια οπως και να χει
Οπως ειπε κ ο cvial λευτα κααααποια στιγμη ισως και να μπορεις διαθεσεις.Δοτρια ομως μια στραβη να γινει κ παπαλα μετα,τον κλαιγανε.
Κ να στο πω και ευθεως αν και δεν συμφωνω με την τακτικη του να προτεινεις κλινικες,αν το οικονομικο ειναι θεμα γιατι δεν σκεφτεσε κ την επιλογη κ της αλλης ελληνικης κλινικης.Πανω κατω ιδιο κοστος ειναι κ φεροντε στην δοτρια με πολυ σεβασμο σε αντιθεση με τον Β.
 

Tsek

Well-Known Member
Eμεις φιλε tsek σου λεμε ποιο ειναι το σωστο.Τωρα αν για τους δικους σου λογους θες να ακολουθησεις το λαθος τοτε οκ.Σου ευχομαι καθε επιτυχια οπως και να χει
Οπως ειπε κ ο cvial λευτα κααααποια στιγμη ισως και να μπορεις διαθεσεις.Δοτρια ομως μια στραβη να γινει κ παπαλα μετα,τον κλαιγανε.
Κ να στο πω και ευθεως αν και δεν συμφωνω με την τακτικη του να προτεινεις κλινικες,αν το οικονομικο ειναι θεμα γιατι δεν σκεφτεσε κ την επιλογη κ της αλλης ελληνικης κλινικης.Πανω κατω ιδιο κοστος ειναι κ φεροντε στην δοτρια με πολυ σεβασμο σε αντιθεση με τον Β.
Θες να μου πεις με πμ μερικά ονοματα που μπορώ με σχετική ασφάλεια να εμπιστευθώ?
 

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνω με naruto..βέβαια με το θέμα της άλλης κλινικης για σκέψη και γι αυτήν από τον tsek ,δεν συμφωνω..ο καθένας κάνει τις επιλογές του..το λάθος της επιλογής του βεκρή οσοσν αφορά την δοτρια το εξηγουμε εδώ..αν είχε επιλέξει dhi ,να είναι σίγουρος ο tsek ότι τουλαχιστον εγω θα εκανα ανάλυση στα μείον και αυτής ..θα σου έλεγα τι να προσεξεις εκεί,τι να ζητησεις κτλ για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων..αλλά τουλάχιστον στο θέμα δοτρια θα γινόταν πολύ καλύτερη και διαφορετική δουλειά.
 

Tsek

Well-Known Member
Στην dhi το άφησα γιατί ένιωσα πως παζαρεύω. Μου έλεγαν πως κάνει τόσο για τόσες τρίχες και δεν θα φαίνεται πολύ αραιό αποτέλεσμα, γιατί κανονικά θέλεις παραπάνω, μετά μου είπαν οκ, έλα και θα σου βάλουμε άλλες 500 δώρο (που εννοείται δεν φτάνουν) και κάτι τέτοια. Διάβασα και στο φόρουμ , κατάλαβα την πολιτική τους. Εαν είχα θέμα με hairline θα το σκεφτόμουν διαφορετικά και ίσως έκλεινα εκεί. Εμένα το θέμα μου είναι η κάλυψη και φύτρωση (hairline έχω) που σημαίνει πως θέλω πολλά grafts οπότε 2.500 grafts (αν τα εχει η δότριά μου) vs 3.000 τρίχες οι οποίες με παζάρεμα έγιναν 3.500 τι θα επιλέγατε στην θέση μου;
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μεσα πλεον,θα ξεχάσουμε και αυτά που τοσα χρονια προσπαθούμε να μάθουμε και ακόμα μαθαίνουμε.και θα μαθαίνουμε ....
Αν όμως η επιβίωση το γκραφτς κινδνεύει γιατί συνεχώς λέτε στα νέα μέλη να ζητάνε απ την εν λόγω κλινική να απλώνουν την λήπτρια;;; Αν εγώ ζητήσω άπλωμα και δεν φυτρώσουν τα γκραφτς και η κλινική μου απαντήσει πως φταίω εγώ που τους υπέδειξα λάθος περιοχή μετά τι θα γίνει; Θα μου πληρώσεις εσύ το κεφάλι;;
 

tasos33

Well-Known Member
Pilotaki?? Που είναι αυτή η ψυχή,εμείς πάντως δεν τον έχουμε δει εδώ και μηνες....εσύ?
Παντως αερατε και σε κανα δυο διπλες συνεδριες οπως του laroiso η του pilotaki η φυτρωση πηγε καλα και δεν πηραν μονο απο πισω μοσχευματα.
Σε μονες συνεδριες απο οτι εχω δει παιρνουν απο το πισω μερος της δοτριας και σε διπλες παιρνουν και απο τα πλαινα.
Να δουμε και ο geok αν θυμαμαι καλα εκανε διπλη.
 

Tsek

Well-Known Member
Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μεσα πλεον,θα ξεχάσουμε και αυτά που τοσα χρονια προσπαθούμε να μάθουμε και ακόμα μαθαίνουμε.και θα μαθαίνουμε ....
Τίθενται σε κίνδυνο τα γκραφτς όπως ειπώθηκε πριν;; Τι ισχύει, πες μας να το ψάξω. Ότι γνωρίζεις θα ήθελα να το ξέρω.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε tsek δεν ειπωθηκε έτσι όπως το λες εσύ..βασικά διάβασε πάλι τα μηνύματα να καταλάβεις τι έγραψα για τα μονά τριχοθυλακια
 

tasos33

Well-Known Member
Απόρω με την όρεξη σου πάντως,ρε αστούς να φάνε το κεφάλι τους και αυτούς και τους νέους που δε καθονται να ξεστραβωθουν,δε κουραστηκές? Για χάρη του βεκρη θα ακυρωθούν και οι ερευνες και τα πρωτόκολλα όλα....κάτι θα ξέρει ο β...


...το μονο που έχει αξία εδώ μέσα πλεον στο θέμα των μμ είναι το νεο νήμα του cvial, το οποίο θα πρεπει να βρίσκεται στην πρωτη σελιδα του φόρουμ ώστε ο νεος να το διαβάσει να ξεστραβωθει να κάτσει να υπολογίσει και μετα να καταληξει σε ποια κλινική θα παει
Δεν σου πρότεινα εσένα προσωπικά τίποτα..δεν καταλαβαίνεις τι ειναι αυτό που ειπα πριν παρέμβεις εσύ με την ερώτηση αν θου πλήρωσω εγώ το κεφάλι..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Τασο τελευταια φορα ειδα το πιλοτακι σε μια αναρτηση της κλινικης με το πριν και το μετα. Δεν το εψαξα παραπανω.
 

Tsek

Well-Known Member
Ρε tsek δεν ειπωθηκε έτσι όπως το λες εσύ..βασικά διάβασε πάλι τα μηνύματα να καταλάβεις τι έγραψα για τα μονά τριχοθυλακια

Εγώ στέκομαι στην επιβίωση των πολύτριχων. Ούτως ή άλλως γέμισμα θα κάνω οπότε πολύτριχα είναι που θα χρειαστώ. Την σκέψη ότι το κάνουν για ευκολία=γρηγοράδα=βιωσιμώτητα την έκανα και εγώ.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2017-01-03-00-48-45.png
    Screenshot_2017-01-03-00-48-45.png
    375.3 KB · Προβολές: 220

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tsek για να προχωράμε: θα συμφωνήσω σε αυτό που είπες. Αν η "κεντιστρα" του Β. που θα σου τύχει δεν έχει εμπειρία από εξαγωγές στα πλάγια και την πιεσεις να κάνει κάτι που δεν ξέρει, ναι υπάρχει πιθανότητα να έχεις μειωμένο ποσοστό επιβίωσης. Οπότε σίγουρα καλυτερα να μην το προτέινεις.

Από την άλλη αν αποδεχτείς την λογική τους, ρισκάρεις σοβαρά να γίνει η δότρια σου αλά "bruno" με όλα τα θέματα που έχουμε χιλιοαναλύσει.

Αν θες να διαλέξεις μεταξύ σκύλας ή χάρυβδης είναι δικό σου θέμα, απλά να ξέρεις ότι και οι 2 αυτές επιλογές είναι λάθος.

Προσωπική μου άποψη, εξαγωγή από όλη την δότρια και μέχρι 2500g με τον ίδιο τον Β ή την καλύτερη "κεντιστρα" με αποδεδειγμένη εμπειρία στα πλαγιά. Μην συμβιβαστείς με τίποτα άλλο

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Τσεκ φιλε μου καλε πρωτου κλεισεις καπου για μμ κατσε 2-3 μηνες και διαβασε το φορουμ οσο καλυτερα γινεται οσο αναφορα τις μμ και θα σου λυθουν οι αποριες που εχεις.Το ξερω ειναι δελεαρ τα χρηματα αλλα η δοτρια ειναι υψιστης σημασιας.Εαν εισαι σιγουρος οτι δεν θα αραιωσης πανω απο 3 οκ φιλε μου καλε πηγαινε στον βεκρη.Αλλα δυστυχως δεν μπορεις να ξερεις τι norwood θα καταληξεις γιαυτο ξεκινα απο το νημα του μοντ που ειναι πολυ σημαντικο και ειμαι σιγουρος οτι σε μερικους μηνες θα εχεις ξεκαθαρη αποψη για τις μμ.Δεν εχουμε εμπαθεια για καμια κλινικη και οι περισσοτεροι απο μας θα μας βολευε μια ελληνικη κλινικη αλλα δυστυχως δεν ειναι ακομα ετοιμες να συγκριθουν με το εξωτερικο.Και εγω δεν εχω χρηματα να φυγω εξω αλλα κανω υπομονη και αναγκαζομαι να παιρνω φινα μηπως και στο μελον καταφερω να φτιαξω τα μαλια μου σε μια καλη κλινικη και να ξεκινησω το πλανο μου σωστα και οπως πρεπει.
 

aeratos28

Just aeratos
τα πολυτριχα φιλε tsek είναι grafts που "πιανουν" πιο εύκολα..είναι πιο δυνατά grafts έναντι τον μονών.αν κάτσεις και διαβάσεις λίγο το φόρουμ θα βρεις όλες αυτές τις απαντήσεις που θέλεις ..επίσης εγώ δεν σου είπα ποτε να πιέσεις την κλινική να σου πάρει από πλάγια..δεν θα το εκαναν κιολας..έχουν μάθει οι νοσηλεύτριες εκεί να δουλεύουν το ευκολότερο μοτίβο εξαγωγής..το φιλέτο αυτό πίσω γνωστό ως τετράγωνο..και το χρησιμοποιούν ,βασικά το εξαντλούν από την πρώτη κιόλας συνέδρια,άσχετου προβλήματος..τώρα για την επιβίωση μονών τριχοθυλακια που λες..τα μονα τριχοθυλακια είναι πολύ πιο ευαίσθητα από τα πολυτριχα.χρειάζονται εμπειρία και προσοχή από τον γιατρό,ώστε να γίνει σωστή εξαγωγή και να μην τραυματιστούν και προσοχή επίσης κατά την τοποθέτηση τους.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
επισης ο γιαννης ανοιγει παντα νημα να ενημερωσει για το ποτε εχει consultation η hdc. Καλα κανει εμενα δεν με πειραζει.
Αλλα αν εκανε καποιος το ιδιο για βεκρη η για dhi σταθερα θα υπηρχαν υποψιες. Εγω ηξερα για το βραβειο που πηρε η κλινικη του βεκρη κ δεν ανοιξα θεμα να ενημερωσω για αυτο το λογο γιατι θα επεφτε κραξιμο.
Αν επαιρνα και κανενα μελος να παμε παρεα για μμ στο βεκρη κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες θα υπηρχε αλλη αντιμετωπιση απο τα μελη του φορουμ.
Πρεπει να υπαρχει ιδια αντιμετωπιση για ολους. Πολλοι εχουμε τη δικη μας αποψη για συγκεκριμενα θεματα και εγω παραδεχτηκα καποια φαουλ που ειδα.

Ναι ωραια....Εμενα δεν με κραζουν τα μελη γιατι 7 χρονια τωρα εδειξα αξιοπιστια και με ξερουν καλα ποιος ειμαι και τι ρολο βαραω.
Και κατι αλλο,ΔΕΝ πηρα εγω μελος να παμε κυπρο αλλο το μελος πηρε εμενα να παμε στην κυπρο.
Αφου συζητατε μαζι και κανετε παρεα,σε ειπε οτι τον πηγα με το ζορι? Η σε ειπε οτι δουλευω για την κλινικη?
2-3 χρονια με ξερει.Ξερει σχεδον ολα τα πρωσοπικα μου.Εγω κοιμηθει σπιτι του και αυτος στο δικο μου επισης.
Γιναμε φιλοι,κολλητοι και σιγουρα δεν σε εχει πει κατι κακο για μενα και σιγουρα ξερεις πολυ καλα οτι δεν ειμαι της κλινικης.
Οποτε γιατι το κανεις αυτο ρε μητσο?Για εντυπωσεις?
Εσυ ξεκινησες νημα με Β.ο πρωτος που ησουν με καλο αποτελεσμα και για ολους τους υπολοιπους εδειξες οτι καποιο συμφερον παιζει.
Εγω στην κυπρο απο τις 7 ημερες που ημουνα 1 ωρα ειδα μονο το φιουρη που πηγα και παλι να δω το σαλονικιο στο διαλειμα που ασχετα που δεν τον ειδα γιατι με ειχε πιασει ο φιουρης συζητηση,και την τελευταια μερα μαζι με το σαλονικιο τον ειδαμε.
Το μεγαλο διευθηντη ουτε καν τον εχω δει στην ζωη μου,και ουτε με νοιαζει να δω και να βλεπω καποιον.
Και να με ξαναπουν να παω στην Κυπρο με ολα πληρωμενα με αλλο μελος ουτε καν θελω.
Γιατι πρωτον δεν μαρεσει η Κυπρος σαν χωρα αλλα και δε γουσταρω να μενω κλεισμενος σε ενα δωματιο 7-8 μερες.
Η επομενη φορα που θα παω θα ειναι μονο στην δικια μου μεταμοσχευση.
 

P70

Active Member
Αυτο που αγνοει ο tsek να δει, ειναι αυτο που επισης αγννοουμε εμεις απο την δικια του οπτικη (που πανω κατω συμπιπτει με την δικια μου). Υπαρχουν ανθρωποι που ΔΕΝ τους ενδιαφερει να εχουν σχεδον ξυρισμενο μαλλι πλαι και πισω. Αυτη τη στιγμη στη δοτρια μου με περιπου 1 - 1,5 ποντο μαλλι, δεν φαινεται τιποτα, ουτε τετραγωνο, ουτε white dot. Αποκλειεται λοιπον να υπαρχει ανθρωπος που δεν ενδιαφερεται να δωσει 6 - 10 χιλιαρικα για μια ΜΜ για να εχει δοτρια αλφαδι γιατι απλα δεν θελει να εχει κοντο μαλλι ή επισης σκεφτεται οτι μπορει να κανει μονο μια μεταμοσχευση στη ζωη του;
Εμεις παντα στο φορουμ μιλαμε για το απολυτα σωστο, τις ιδανικες συνθηκες και αυτο απευθυνεται σε ατομα που και εχουν λεφτα και εχουν στο μυαλο τους να κανουν παραπανω απο μια επεμβαση.
Επισης θα πω οτι ενω κοιταζα DHI με απογοητευσε οτι μου ζητησε + 60% παραπανω λεφτα απο Β. και μετριοτατες πυκνοτητες (ενω γενικα σαν αντιμετωπιση πελάτη, consulting κτλ ειναι πολυυυυ καλυτεροι απο Β.
Κυπρο εκτος απο οτι τα λεφτα μου φανηκαν πολλα (και αδιαπραγματευτα απο οτι διαβαζω) βλεπω οτι επισης εχουν τις αποτυχιες τους και αυτοι, οποτε παλι ενας ανθρωπος που εχει σκεπτικο μια Μ.Μ. θα παει Β. γιατι παιρνει φιλετο με σιγουρη φυτρωση και λιγοτερα χρηματα παρα εκει(επισης η φινα ειναι απαγορευτικη για πολλους).
Εγω προσωπικα ειμαι 33 και την εκανα, αν τωρα γινω 45 και μου εχουν πεσει στη Β ζωνη, ε τι να κανουμε, ετσι θα μεινω. Δεν μπορω να φανταστω να ξαναπερναω ολη αυτη τη διαδικασια (γιατι ευκολη δεν την λες) και να ξοδευω τοσα λεφτα ενω πχ εχω παιδια και οικογενεια, δηλαδη αλλες προταιρεοτητες απο τριχες στο κεφαλι μου.
Εγω τωρα ειχα καποια χρηματα, τοσα μπορουσα να δωσω, ηξερα τι παιζει και αποφασισα. ΝΑΙ ειναι και αυτο σεναριο, δλδ να μην εχει καποιος την διαθεση, τα χρηματα ή την αναγκη να κανει την ΤΕΛΕΙΑ μεταμοσχευση.
Επισης προσωπικα, αν ηταν να κανω 2η, ΔΕΝ θα την εκανα στην ιδια κλινικη, γιατι θα πρεπει να γινει πολυ καλυ διαχειριση της ταλαιπωρημενης δοτριας και το μονο που θα ειχα να προτεινω, ηταν στον ιδιο τον Β. ωστε να δειξει οτι μπορει να ανταπεξελθει σε 2η επεμβαση. Πιστευω ομως οτι δεν θα το εκανε γιατι αυτο θα σημαινε παραδοχη οτι δεν εμπιστευεται το προσωπικο του να κανει τετοια λεπτοδουλεια ή θα ζηταγε πολλα χρηματα.
 
Μπλουζα