Kiklops, fue, παπανικολάου, 2428 grafts, 13-14/2/2014

kiklops82

New Member
Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά....

είμαι και εγώ ένας από τους άτυχους που η φύση με έκανε να χάσω μεγάλο μέρος του τριχωτού της κεφαλής μου...παρακολουθώ το site και το διαβάζω περίπου 2 βδομάδες...μετά απο σκέψεις και προβληματισμούς αποφάσισα και έκλεισα ραντεβού στην D*I μέσα στην βδομάδα....ανοίγω νέο θέμα όχι για να πω κάτι καινούργιο απλά επειδή θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου εξαρχής μαζί σας...Είχα τηλεφωνική επικοινωνία με την D*I και μίλησα με έναν κύριο ο οποίος μου συστήθηκε σαν παθολόγος. Η αλήθεια είναι ότι έχω αρκετούς ενδοιασμούς και αυτός είναι ο λόγος που θα πάω από κει....φυσικά έχω σκοπό να τους βομβαρδίσω με ερωτήσεις....Θα ενημερώσω μόλις επιστρέψω από το προγραμματισμένο ραντεβού....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petrospap

Active Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

τι ηλικια εχεις?? αν εισαι μικρος μην κανεις μεταμοσχευη ακομα...αυτοι πελατες θελουνε...αυτα που θελεις να ακουσεις θα σου πουνε..επισης δοκιμασε καποιες θεραπειες πρωτα..
 

bimi33

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

μπραβο ρε φιλε...!!τυχερε..μην βαλεις παρα πολλα ομως!!με μετρο....καμια 1000 βαλε...δεν ειναι για χορταση!!!πανε αλλοι εκει κατω κ βαζουν 5000 τριχες κ μετα γινονται πιθηκοι!!!μεχρι τα φρυδια βγαζουν..ετσι κ γω.....αληθεια!
 

petrospap

Active Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

bimi33 είπε:
μπραβο ρε φιλε...!!τυχερε..μην βαλεις παρα πολλα ομως!!με μετρο....καμια 1000 βαλε...δεν ειναι για χορταση!!!πανε αλλοι εκει κατω κ βαζουν 5000 τριχες κ μετα γινονται πιθηκοι!!!μεχρι τα φρυδια βγαζουν..ετσι κ γω.....αληθεια!

γιατι το ειρωνευεσαι μωρε το παιδι?
 

kiklops82

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Καλημέρα,

η ηλικία μου είναι 31 και έχω αρκετή αραίωση καθώς και κροτάφους.
φίλε bimi33 όσο για το πίθηκος μην ανησυχείς είμαι από τους τυχερούς που το υπόλοιπο κορμί έχει τρίχες παντού οπότε άμα συμβεί αυτό που λες το αποτέλεσμα θα δέσει όμορφα,πάντως σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου... :21m:
Για να μιλήσω και σοβαρά έχω σκοπό να ανεβάσω μερικές φώτο μεθαύριο που έχω το ραντεβού και συγχρόνως να σας πω τι μου είπαν και από την κλινική.... καλημέρα σε όλους!!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Φιλε μην φοβασαι.Λογικα με τον διευθυντη θα μιλησες.Η D*** ισως ειναι η μονη εταιρια μεταμοσχευσης στην Ελλαδα που οντως εχει κανει βηματα μπροστα.Δουλευουν με οτι πιο εξελιγμενο εργαλειο υπαρχει.Απο εκει κ περα εσυ θα κρινεις Κ θα αποφασισεις.
 
RE: Ραντεβού με D*Ι

bimi33 είπε:
μπραβο ρε φιλε...!!τυχερε..μην βαλεις παρα πολλα ομως!!με μετρο....καμια 1000 βαλε...δεν ειναι για χορταση!!!πανε αλλοι εκει κατω κ βαζουν 5000 τριχες κ μετα γινονται πιθηκοι!!!μεχρι τα φρυδια βγαζουν..ετσι κ γω.....αληθεια!

Φίλαρακι αν δε ήξερα θα σου εκανα κονε με κατι φίλες μου σίγουρα!! Πρέπει να πας με γυναικα οποσδήποτε, μην το καθυστερεις!!
 

mikegad

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Ρώτα και κόστος ανά graft από σώμα και γένια αν δεν σου κάνει κόπο


bimi33 είπε:
μπραβο ρε φιλε...!!τυχερε..μην βαλεις παρα πολλα ομως!!με μετρο....καμια 1000 βαλε...δεν ειναι για χορταση!!!πανε αλλοι εκει κατω κ βαζουν 5000 τριχες κ μετα γινονται πιθηκοι!!!μεχρι τα φρυδια βγαζουν..ετσι κ γω.....αληθεια!

αν σε έσφαξαν πάντως και γιαυτό η ειρωνία ,πιο πολύ θα βοηθούσε αν έλεγες τι συνέβει
 

petrospap

Active Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

31 ειναι καλη ηλικια για μ/μ...παντως αν το αντεχεις οικονομικα μιλα με τισ κλινικες στην κυπρο..ειναι πολυ πιο μπροστα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kiklops82

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Καλησπέρα σας,

μόλις γύρισα από το ραντεβού με την D*I και μπήκα να σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις. Πρέπει να πω οτι οι άνθρωποι είναι αρκετά επαγγελματίες και ευγενικοί. Μίλησα με τον κ. Στ*θη και τον κ. Αλεξ*ου. Ο κ. Αλε*ου είναι παθολόγος ο οποίος με ενημέρωσε αρχικά για όλη την διαδικασία και στην συνέχεια μιλήσαμε για την περίπτωσή μου, μου είπε ότι βρίσκομαι στο στάδιο 4 προς 5 ενώ η δότρια περιοχή μου είναι σχετικά καλή προς μέτρια. θα χρειαστώ 2 mega session για να καλύψουμε αρχικά την μπροστινή περιοχή και την δεύτερη μέρα το πίσω τμήμα. Όσο αφορά τα grafts μου είπε ότι περίπου θα βγάλουμε 2500 grafts και ίσως λίγα παραπάνω.Εν συνεχεία μίλησα με κ.Στ*θη ο οποίος είναι ο διευθυντής, με ενημέρωσε σχετικά με το ότι προτεραιότητα της κλινικής είναι η ασφάλεια του πελάτη καθώς και η ικανοποίησή του σχετικά με το αποτέλεσμα.Όσο αφορά την τιμή που συζητήσαμε με τον διευθυντή και εφόσον τον ενημέρωσα οτι είμαι στο φόρουμ και θα το ενημερώνω μου είπε τελική τιμή και για τις 2 μέρες είναι 4.800 ευρώ.
Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από την συνάντηση και από τις απαντήσεις τους διότι δεν προσπάθησαν να με εντυπωσιάσουν και να μου πουν οτι θα γίνω κανένας μαλλιάς απλά θα έχουμε ένα όμορφο και φυσικό αποτέλεσμα, πράγμα το οποίο και θέλω....ελπίζω να μην σας κούρασα και θα ανεβάσω αύριο 2 φώτο για να δείτε και σε τι κατάσταση βρίσκομαι... εις το επανιδείν...
 

Gio

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Φίλε Κiklops82, πριν αποφασίσεις οτιδήποτε συμβουλή δική μου είναι να μιλήσεις αυτοπροσώπως με τον γιατρό που θα σε αναλάβει, είτε αυτός βρίσκεται εντός, είτε εκτός D*I. Καλό είναι να κάνεις συνολική εκτίμηση απο Γιατρούς ώστε να μπορείς να αξιολογήσεις καλύτερα τόσο την ικανότητα, όσο και το ταλέντο του ανθρώπου που θα εμπιστευτείς την...εικόνα σου. Μην ξεχνάς οτι το αποτέλεσμα, θα το κουβαλάς μαζί σου εσαεί.. Καλή επιτυχία!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Φιλε για Ελλαδα η dhi κατα την αποψη μου ειναι μονοδρομος.Ειναι η μονη εταιρια που με αποδειξεις εχει προχωρησει οντως αρκετα.Ειδικα στο θεμα φυσικοτητας κατα την αποψη μου ειναι πολυ καλοι.Καλο παντως θα ηταν να προσεξεις κ το θεμα πυκνοτητας.Σιγουρα ειναι αδυνατο να φτασεις την φυσικη πυκνοτητα αλλα μετραει να φτασεις σε μια καλη πυκνοτητα πχ 40 grafts ανα τετ εκατοστο κ πανω.
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

παντος για μενα ειναι πολυ αρνητικο το consulation να στο κανει καποιος ασχετος με το αντικειμενο π.χ ενας παθολογος....τον ειχα συναντησει και εγω αυτον τον τυπο το 2011 οταν ψαχνομουν για μεταμοσχευση και ενας λογος που δεν τους επελεξα ηταν αυτος...και στις 2 επεμβασεις που εκανα το consulation το εκανε ο ιδιος ο γιατρος και αυτο ειναι το σωστο...ο παθολογος ειναι για κανα κρυωμα οχι για μαλλια...
 

athenian

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

ετσι ψιλοξενερωσα και με την h*c που δεν ειχαν κανεναν ειδικο μαζι οταν ηρθαν εδω.
 

no_hair

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Elmajiko έχει ένα σωρό νήματα να διαβάσει για τα σφαγεία δεν χρειάζεται να τον γ@μας και σε αυτό. Δεν εχουμε όλοι την ίδια άποψη ούτε έχουμε αποτυχημένο αποτέλεσμα. Να ακουστούν και αυτοί που είναι ευχαριστημένοι. Ειναι άδικο αυτό που γίνεται.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Καλά να τον σφάξουν δεν νομίζω, απλά μπορεί να συμβιβαστεί όντως με το μέτριο προς καλό ή να δώσει λίγα ακόμη και να πάει στο κάλλιστο.
 

weznem

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

elmajiko είπε:
weznem είπε:
elmajiko είπε:
kiklops82 είπε:
Καλησπέρα σας,

μόλις γύρισα από το ραντεβού με την D*I και μπήκα να σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις. Πρέπει να πω οτι οι άνθρωποι είναι αρκετά επαγγελματίες και ευγενικοί. Μίλησα με τον κ. Στ*θη και τον κ. Αλεξ*ου. Ο κ. Αλε*ου είναι παθολόγος ο οποίος με ενημέρωσε αρχικά για όλη την διαδικασία και στην συνέχεια μιλήσαμε για την περίπτωσή μου, μου είπε ότι βρίσκομαι στο στάδιο 4 προς 5 ενώ η δότρια περιοχή μου είναι σχετικά καλή προς μέτρια. θα χρειαστώ 2 mega session για να καλύψουμε αρχικά την μπροστινή περιοχή και την δεύτερη μέρα το πίσω τμήμα. Όσο αφορά τα grafts μου είπε ότι περίπου θα βγάλουμε 2500 grafts και ίσως λίγα παραπάνω.Εν συνεχεία μίλησα με κ.Στ*θη ο οποίος είναι ο διευθυντής, με ενημέρωσε σχετικά με το ότι προτεραιότητα της κλινικής είναι η ασφάλεια του πελάτη καθώς και η ικανοποίησή του σχετικά με το αποτέλεσμα.Όσο αφορά την τιμή που συζητήσαμε με τον διευθυντή και εφόσον τον ενημέρωσα οτι είμαι στο φόρουμ και θα το ενημερώνω μου είπε τελική τιμή και για τις 2 μέρες είναι 4.800 ευρώ.
Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από την συνάντηση και από τις απαντήσεις τους διότι δεν προσπάθησαν να με εντυπωσιάσουν και να μου πουν οτι θα γίνω κανένας μαλλιάς απλά θα έχουμε ένα όμορφο και φυσικό αποτέλεσμα, πράγμα το οποίο και θέλω....ελπίζω να μην σας κούρασα και θα ανεβάσω αύριο 2 φώτο για να δείτε και σε τι κατάσταση βρίσκομαι... εις το επανιδείν...

Φιλε εαν θελεις να με ακουσεις μαζεψε αλλα 1000 και πανε στο Γε@ργιου στην M@RC στη Κυπρο για να εχεις καλυτερο αποτελεσμα.

Δες και το δικο μου νημα και θα αντιληφθεις τι σου λεω...

Τη πατησα και εγω στην Ελλαδα και ειναι αμαρτια!!!
σε λιγο θα γινεις πιο γραφικος και απο την ακροπολη,οποτε ακους μ/μ στην ελλαδα ξεκινας το ποιημα.. νισάφι πια..
επειδη σφαχτηκες εσυ,δεν σημαινει αυτόματα οτι θα σφάχτουν ολοι οσοι κανουν μ/μ στην d*i.. πρεπει να υπαρχει μια αντικειμενικοτητα,και κυριως να μιλαμε με επιχειρηματα...
η εν λόγω κλινικη εχει κανει βηματα μπροστα.. σιγουρα κυπρο ειναι καλυτερα,αλλα και εδω αν δεν τον ενδιαφερει τοσο η πυκνοτητα με μια συνεδρια η καλυτερα με μια μ/μ δεν θα εχει θεμα.. διοτι σε αυτο το κομματι υστερουν ακομα (προσωπικη γνωμη) εδω.. στην φυσικοτητα φορα τριχων κτλ.. εχουν βελτιωθει παρα πολυ..
και να τονισω οτι μιλαω παντα για την συγκεκριμενη κλινικη στην ελλαδα,διοτι για τις αλλες δεν εχω καλη εντυπωση ακομα..

Σου μιλησε καποιος εσενα?

Προσπαθουμε να σωσουμε κανεναν και πεταγεται ο εξυπνοπουλος να μας πεισει οτι το σφαγειο ειναι μικρο και δεν ειναι μεγαλο!!!

Οποιος θελει ας παει... Ουτως η αλλως ειμαστε ενηλικες και εχουμε πληρη ευθυνη των πραξεων μας....

Τουλαχιστον μη βγει μετα και πει οτι δε του ειπε κανεις κατι περι αποτυχιας στη συγκεκριμενη κλινικη...

Εν τω μεταξυ μπορει να φτασει στο επιθυμητο αποτελεσμα με κανα 1000αρι διαφορά...

που νομιζεις οτι βρισκεσαι ακριβως? εδω ειναι φορουμ, με παρα πολλα μέλη που διαβαζουν-γραφουν-συζητουν.. δεν θα ρωτησω την αδεια σου για να πω την αποψη μου..

και τι παριστανεις ακριβως εσυ? των σωτηρα των μεταμοσχευμενων μαλλιων? καποιος θα μπορουσε να σε κατηγορησει για διαφημιση... μπαινεις σε ολα τα νηματα με μ/μ και εμμεσως τους <<στελνεις>> κυπρο..
ακριβως επειδη ειμαστε ενηλικοι σταματα αυτο το τροπαρι επιτελους.. κουραζει να λες συνεχεια το ιδιο πραγμα σε οποιοδηποτε νημα εχει να κανει με μ/μ στην ελλαδα.. οποιος θελει και έχει νόηση διαβαζει το φορουμ και βρισκει απαντησεις, υπαρχουν πολλα νηματα με μ/μ..
ο στοχος εδω μεσα ειναι να καταθεσουμε τις εμπειριες μας για ενημερωση και για να εχουμε καλα αποτελσματα.. κοινως δίνουμε τα εφοδια, ωστε ο καθενας μονος του να διαλεξει το δικο του μονοπατι.. εσυ απλα θες οπωσδήποτε να διαλεξει το μονοπατι που υποδεικνύεις ... αυτη η νοοτροπια ειναι λανθασμενη και καθολου δημοκρατικη θα ελεγα..
 

athenian

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Δεν νομίζω να παίζει σφάξιμο πλέον στην d*i. Σίγουρα δεν φτάνει τις κυπριακές κλινικές όμως. Κάποια στιγμή ίσως τις φτάσει αλλά ακόμα έχει δρόμο. Το θετικό είναι ότι δουλεύουν με καλά εργαλεία και δείχνουν να ζητούν την βελτίωση πράγμα που από μόνο του είναι θετικό.
 
Μπλουζα