Kiklops, fue, παπανικολάου, 2428 grafts, 13-14/2/2014

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Νομίζω οτι τα παραλές φίλε weznem. Ο elmajiko δεν μπαίνει σε΄ολα τα ποστ και κάνει αυτό που λες. Σαφέστατα έχω δει να τοποθετείτε μερικές φορές, αλλά και όλα του τα θέματα να κοιτάξεις στο φόρουμ ειναι γύρω απο το δικό του νήμα και μερικά άλλα διάσπαρτα. Θα μου πεις γιατι τον υπερασπίζεσαι? Δεν τον υπερασπίζομαι, απλά είστε και οι δυο νευρικοί και ανευ λόγου και αιτία θα καταλήξετε να πλακωθείτε και δεν ειναι ωραίες εικόνες αυτές για το φόρουμ άσε που χαλάμε και το νήμα του ανθρώπου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

danceworld_2001 είπε:
Νομίζω οτι τα παραλές φίλε weznem. Ο elmajiko δεν μπαίνει σε΄ολα τα ποστ και κάνει αυτό που λες. Σαφέστατα έχω δει να τοποθετείτε μερικές φορές, αλλά και όλα του τα θέματα να κοιτάξεις στο φόρουμ ειναι γύρω απο το δικό του νήμα και μερικά άλλα διάσπαρτα. Θα μου πεις γιατι τον υπερασπίζεσαι? Δεν τον υπερασπίζομαι, απλά είστε και οι δυο νευρικοί και ανευ λόγου και αιτία θα καταλήξετε να πλακωθείτε και δεν ειναι ωραίες εικόνες αυτές για το φόρουμ άσε που χαλάμε και το νήμα του ανθρώπου.

οχι καλα κανεις και λες την γνωμη σου δεν υπαρχει προβλημα.. δενεχω διαθεση να χαλασουμε το νημα του φιλου απλα νομιζω οτι πρεπει να σταματησουμε καποαι στιγμη σε οποιο νημα μιλαμε για μ/μ στην ελλαδα ειτε εγινε,ειτε μπορει να γινει να ξεκιναμε τα ουου μακρια,,κουραζει.. αυτο θελω να πω.. και αν κουραζει εμενα που δεν εχω κανει μ/μ σκεψου αυτους που σκεφτονται μια κλινικη εδω και διαβαζουν τετοια ποστ, αναρχες κραυγες διχως να βλεπουν τιποτα αλλο εκτος οτι εγω στην ελλαδα σφαχτηκα.... κξαποιοι κανουν βηματα προοδου αν δεν το βλεπεις και συνεχιζεις τις αναρχες κραυγες γινεσαι γραφικος νομιζω.. σε καθε περιπτωση καλη επιτυχια στο φιλο οτυ νηματος..
:blush:
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Συμφωνώ, δεν πρέπει να έχουμε οπαδική συμπεριφορά και όντως κουράζει, και έχει και 2 όψεις, οι μεν να λένε μακριά απο Ελλάδα με φανατισμό, και οι δε να υπερασπίζονται την Ελλάδα και ειδικά συγκεκριμένη κλινική με αίμα και πάθος. Σίγουρα αυτός που κάηκε στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι, και σίγουρα καλό ειναι να προσπαθείς να βελτιώνεσαι.

weznem είπε:
danceworld_2001 είπε:
Νομίζω οτι τα παραλές φίλε weznem. Ο elmajiko δεν μπαίνει σε΄ολα τα ποστ και κάνει αυτό που λες. Σαφέστατα έχω δει να τοποθετείτε μερικές φορές, αλλά και όλα του τα θέματα να κοιτάξεις στο φόρουμ ειναι γύρω απο το δικό του νήμα και μερικά άλλα διάσπαρτα. Θα μου πεις γιατι τον υπερασπίζεσαι? Δεν τον υπερασπίζομαι, απλά είστε και οι δυο νευρικοί και ανευ λόγου και αιτία θα καταλήξετε να πλακωθείτε και δεν ειναι ωραίες εικόνες αυτές για το φόρουμ άσε που χαλάμε και το νήμα του ανθρώπου.

οχι καλα κανεις και λες την γνωμη σου δεν υπαρχει προβλημα.. δενεχω διαθεση να χαλασουμε το νημα του φιλου απλα νομιζω οτι πρεπει να σταματησουμε καποαι στιγμη σε οποιο νημα μιλαμε για μ/μ στην ελλαδα ειτε εγινε,ειτε μπορει να γινει να ξεκιναμε τα ουου μακρια,,κουραζει.. αυτο θελω να πω.. και αν κουραζει εμενα που δεν εχω κανει μ/μ σκεψου αυτους που σκεφτονται μια κλινικη εδω και διαβαζουν τετοια ποστ, αναρχες κραυγες διχως να βλεπουν τιποτα αλλο εκτος οτι εγω στην ελλαδα σφαχτηκα.... κξαποιοι κανουν βηματα προοδου αν δεν το βλεπεις και συνεχιζεις τις αναρχες κραυγες γινεσαι γραφικος νομιζω.. σε καθε περιπτωση καλη επιτυχια στο φιλο οτυ νηματος..
:blush:
 

elmajiko

Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Αν εκανες εκει και εισαι ευχαριστημενος παω πάσο.

Απλα οι λυσεις ειναι μπροστά στα ματια μας μη το δυσκολευουμε το ζήτημα....
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Εγω παντως συμφωνω οτι ακομα κ τωρα οι περισσοτεροι εδω κανουν μετρια δουλεια.Το φορουμ εχει οντως σωσει κοσμο.Οταν ακους οτι δουλευουν με νυστερι ακομα κ σημερα μεγαλα ονοματα του χωρου εδω στην Ελλαδα καταλαβαινεις ποσο πισω ειναι καποιοι.Ευτυχως ομως υπαρχουν και καποιες εταιριες οπως η D$%I που δουλευουν με οτι πιο εξελιγμενο υπαρχει.Δεν ξερω αν ειναι καλυτερη απο τις Κυπριακες η χειροτερη αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι οντως εχει κανει βηματα σωστα και κατα την αποψη μου αν συνεχισει ετσι δεν θα υπαρχει λογος καποιος να φευγει εξωτερικο.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Μικε σε τι ανεφερεσαι κανοντας λογο για νυστερι? Για το ανοιγμα των υποδοχων στη ληπτρια ή στη μεθοδο στριπ?
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Δηλαδη ρε συ ολοι οι μεγαλογιατροι του εξωτερικου που χρησιμοποιουν νυστερι ειναι ξεπερασμενοι και το choi ειναι η εξελιξη που χρησιμοποιουν οι συγχρονοι επιστημονες και εχουν και τα καλυτερα αποτελεσματα?
 

kiklops82

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Καλησπέρα,

πριν από 2 βδομάδες επισκέφτηκα για 2η φορά την κλινική και μετά από μια σύντομη συνομιλία που είχα με τον γιατρό τον κ.Παπ*λαου του ζήτησα εάν θα μπορούσα να παρακολουθήσω για λίγο την εμφύτευση που έκανε εκείνη την μέρα.Όντως μετά από λίγο κατέβηκα κάτω όπου ήταν σε εξέλιξη το χειρουργείο και μου εξήγησε τι ακριβώς έκανε ( είχα πάει μεσημέρι και ήταν στην φάση της τοποθέτησης των grafts). Περισσότερο ζήτησα να μιλήσω με τον γιατρό διότι ήθελα να έχω μια εικόνα του γιατρού πριν προχωρήσω σε μία ενδεχόμενη εμφύτευση και φυσικά επηρεασμένος απο το forum διότι έχω διαβάσει καλά λόγια για τον συγκεκριμένο γιατρό.
Τελικά αποφάσισα να προχωρήσω στην εμφύτευση που θα γίνει στις 13-14/2 όπου θα γίνουν 2 mega session. Η τιμή που συμφωνήσαμε παραμένει αυτή που είχαμε αναφέρει και τότε στα 4.800 ευρώ ενώ όσο αφορά των αριθμό των grafts (είμαι nw 4 προς 5) όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι ένας μέσος όρος grafts που εξάγονται σε μια mega session είναι 1500 αλλά αυτό εξαρτάται από την λήπτρια περιοχή και από το πόσο εύκολα ή δύσκολα θα γίνεται η εξαγωγή. Θα προσπαθήσω αύριο να ανεβάσω μερικές φώτο μου για να δείτε και σε τι κατάσταση είμαι τώρα.... Καλό βράδυ
 
RE: Ραντεβού με D*Ι

kiklops82 πριν απο 2 εβδομάδες έκανα εγω μμ με τον Παπανικολάου 23 και 24 Ιανουαρίου.

Καποια στιγμή μίλησα με καποιον στο διαλειμμα για λίγο (μπορει να ήσουν κι εσύ) και μέτα αυτος παρακολούθησε για λίγο την τοποθέτηση, όπως λες κι εσύ, διακριτικά απο την πορτα.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!
 

kiklops82

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Καλά κατάλαβες Γιάννη, εγώ ήμουν....Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις αλλά σκέφτηκα ότι στην φάση που ήσουν εκεί δεν θα είχες ιδιαίτερη όρεξη να για κουβέντα.... Πως είσαι εσύ? 'Εξακολουθούν να φαίνονται σημάδια ή καθάρισες? Σε ευχαριστώ και εγώ ελπίζω να πάνε όλα καλά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

RE: Ραντεβού με D*Ι

Μετα απο 15 μερες (οπως εγώ τωρα) δεν φαινεται απολύτως τιποτα, βασικά εγω στη βδομαδα σχεδον καθάρισα και η κοκκινίλα στο κεφάλι φαινόταν ελαχιστα . Να φανταστείς στις 5-6 μέρες βγήκα απο το σπιτι και κυκλοφορούσα κανονικά, χωρις να καταλαβει κανεις τιποτα.
 

kiklops82

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Καλημέρα, ανέβασα 2 φώτο (τόσες με άφησε!) να δείτε σε τι φάση είμαι....

[attachment=6223][attachment=6224]
 

Physio40

Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Έχεις σχεδόν το ίδιο πρόβλημα που είχα κι εγω. Τον Σεπτεμβρη θα κάνω και την κορυφη. Διάλεξα φουλ πυκνότητα σε 2 ζώνες (α και β). Εσυ που θα τα βάλεις?
 

kiklops82

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

physio40 ο γιατρός μου πρότεινε σαν καλύτερη επιλογή να καλύψουμε την ζώνη α και β όπως λες και εσύ. Εγώ προτιμώ να καλύψω την α και γ με όσο το δυνατόν καλή πύκνωση ώστε να έχω ένα ενιαίο αποτέλεσμα. Μελλοντικά και αφού δω την εξέλιξη τόσο της μμ όσο και πόσο γρήγορα θα χάσω τα υπόλοιπα δικά μου, θα προχωρήσω σε μία δεύτερη ώστε να έχω μια ομοιόμορφη εικόνα στην περιοχή που έχω πρόβλημα.
 

kiklops82

New Member
RE: Ραντεβού με D*Ι

Καλησπέρα, τελικά πραγματοποίησα την μ.μ. στις 13 και 14 του μηνός με γιατρό όπως είχα αναφέρει τον κ. Παπ*λαου. Δεν θα μπω σήμερα σε λεπτομέρειες αλλά από αύριο θα ανεβάσω φώτο και θα περιγράψω πως την βίωσα εγώ την μ.μ. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!
 
RE: Ραντεβού με D*Ι

Καλή φύτρωση φιλε μου, μια χαρά θα πανε ολα μην ανησυχείς.

ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ την πρώτη εβδομάδα και ειδικά τις πρώτες 3-4 μέρες.
 

kiklops82

New Member
Καλημέρα..... Μόλις γύρισα από το πρώτο λούσιμο σε όλο το κεφάλι το οποίο ενώ έπρεπε να γίνει χθες με δική μου πρωτοβουλία, πολύ κακώς μου είπανε, πραγματοποιήθηκε σήμερα.
Η μ.μ. έγινε 13-14/2 στην D*I με γιατρό τον κ.Π*****ου, έναν αξιόλογο άνθρωπο και κυρίως ειλικρινή. Την διαδικασία των 2 ημερών δεν θα την περιγράψω διότι αρκετοί την έχουν αναλύσει οπότε το θεωρώ περιττό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι πολλά άτομα εδώ αναφέρουν ότι μετά την μ.μ. να μην κάνεις το ένα να μην κάνεις το άλλο τα οποία τελικά είναι υπερβολή, το λέω για όσους έχουν σκοπό να κάνουν μ.μ., απλά ακολουθείς τις οδηγίες που σου δίνουν.
Μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ικανοποιημένος και οπλισμένος με υπομονή ώσπου να αρχίσω να βλέπω τα πρώτα αποτελέσματα.
'Όσο αφορά των αριθμό των τριχοθυλακίων τοποθετήθηκαν 1220 grafts(2380 τρίχες) την πρώτη μέρα και 1208 grafts (2393 τρίχες) την δεύτερη. Θα ανεβάσω στην συνέχεια μερικές φώτο μετά την μ.μ. απλά προς το παρόν δεν με αφήνει γιατί είμαι στο όριο των 2 ΜΒ.
 
Μπλουζα