Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

karaflas_1

New Member
Μπορει να μου πει κανεις αν εχει κανει μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα και αν ειναι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα (πυκνοτητα φυσικοτητα ).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ�

Είχα γνωστό που πήγε laserline, πλήρωσε 3000€ και δεν είδε το παραμικρό.
Και επειδή υπογράφης, δεν μπορεί να πάρει τα λεφτά του πίσω.
Είχα διαβάσει και σε πολλά Ελλ. forums σχετικά με τις παγίδες που κρύβουν οι Ελληνικές επειχηρίσεις μεταμόσχευσης (γιατί αυτό είναι στην ουσία).
Άμα θέλεις να ψάξω να τα βρώ να τα διαβάσεις. Γενικά ΔΕΝ έχω διαβάσει πουθενά κάτι καλό για τις Ελληνικές εταιρίες.
 

tsakalos

New Member
1

κανε το εξης τεστ και θα καταλαβεις. ΖΗΤΑ να δεις LIVE 5 περιστατικα απο ελληνικα super markets μαλλιων, θα εκπλαγεις απο τις απαντησεις. (εμ δυστυχως δεν γινεται, θα σας τα δειξουμε σε dvd κτλ)

καντηνα με ελαφρα...

το πιο τραγικο ειναι πως στις 2 απο τις 3 πιο γνωστες ελληνικες "κλινικες" μαλλιων πολλες φορες το consultation το κανει μια κυρια η οποια ειναι Κομμωτρια. η 3 πολυδιαφημιζομενη κλινικη χρησιμοποιει ΠΩΛΗΤΕΣ για να κλεινει τα χειρουργεια και οτι λεω ΙΣΧΥΕΙ.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ�

απο οσα αχω ακουσει κανενας ακομη δεν μου ειπε οτι ειναι ευχαριστημενος
ειναι λες συμπτωση αυτο
πολλες επαναλαμβανωμενες συμπτωσεις παουν πλεον ειναι συμπτωσεις
αυτο πιστευω
 

Άκης

Administrator
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ�

Καλά αυτό που λές tsakale με το να σου δείξουν άτομα που έχουν χειρουργηθεί ή κάνει κάτι σε αυτούς, είναι για γέλια.
Το τί σκέφτοντε κλπ.
Τους είχα ρωτήσει και εγώ όταν ρώταγα για μεταμόσχευση και με το laser που έκανα.
Απαντήσεις αρνητικές φυσικά.
 

moralaki

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Καλη χρονια απο μενα παιδια και συγχαρητηρια απο μενα σε ολους για την προσπαθεια ενημερωσης που γινετε :)Στο θεμα μας τωρα.... γνωστος ....γνωστου μου μου προτεινε http://www.karalexis.gr/
τι εχετε να πειτε ?
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Stratos είπε:
Μπορει να μου πει κανεις αν εχει κανει μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα και αν ειναι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα (πυκνοτητα φυσικοτητα ).
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣEIΣ.ΜΙΑ ΜΕ STRIP MIA ΜΕ ΜΕΘΟΔΟ FUE.ΜΕ STRIP ΣΤΑ LAZER LINE CLINICS KAI THN FUE ΣΤΗΝ DHI.ME STRIP EΙΔΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΠΥΚΝΩΣΗ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΑΛΑΚΡΟΣ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΜΕ ΤΗΝ FUE ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ..ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.ΒΓΗΚΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ.Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 20Ο3 Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΟ 2005.ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ.ΨΑΞΤΕΤΟ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ..
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

ΕΓΡΑΨΑ ΝΤΙ ΕΙΤΣ ΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΑΣΤΕΡΙΑ ΓΙΑΤΙ?? Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΙΝΑ ΣΤΗΝ NTI EΙΤΣ ΑΙ..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

βγάζει αστεράκια (φίλτρο) γιατί δεν θέλουμε να διαφημίσουμε κανέναν γιατρό και καμία εταιρία - σεβάσου την ανεξαρτησία του forum ...
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

_SPIROS είπε:
βγάζει αστεράκια (φίλτρο) γιατί δεν θέλουμε να διαφημίσουμε κανέναν γιατρό και καμία εταιρία - σεβάσου την ανεξαρτησία του forum ...
ΣΠΥΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΩ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

ok-απλά δεν μπορούμε αλλιώς να φιλτράρουμε τα "μηνύματα" ;)
παρακαλώ στέλνετε pm για τέτοια...

και γράψε ρε άρχοντα αν θες με μικρά γράμματα - πάνε τα μαλλιά,μην πάνε και τα μάτια !!! :D ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

FITNESSMAN να γράφεις με μικρά γράμματα γιατί είναι κουραστικά τα κεφαλαία.
Δηλαδή θες να πεις ότι στην 2η περίπτωση δεν είδες τίποτα από αποτέλεσμα ε;
Και στην 1η λίγο το αποτέλεσμα. Και τί πλήρωσες γι'αυτά;

Για τα *** είναι πολλοί οι λόγοι που δεν θέλω να μπαίνουν, έχει αναλυθεί και παλιότερα.
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Admin είπε:
FITNESSMAN να γράφεις με μικρά γράμματα γιατί είναι κουραστικά τα κεφαλαία.
Δηλαδή θες να πεις ότι στην 2η περίπτωση δεν είδες τίποτα από αποτέλεσμα ε;
Και στην 1η λίγο το αποτέλεσμα. Και τί πλήρωσες γι'αυτά;

Για τα *** είναι πολλοί οι λόγοι που δεν θέλω να μπαίνουν, έχει αναλυθεί και παλιότερα.
καλησπερα.με το strip(το 1999-2000) στην πτωτη περιπτωση,δεν μπορω να πω οτι ηταν αποτυχια,βγηκαν αρκετες τριχες.βεβαια την εκανα για πυκνωση, μαλλια ειχα αρκετα και δεν μπορω να σου πω ακριβως ποσες νεες τριχες βγηκαν.απο οτι ξερω βεβαια με το strip εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες επιτυχιας μια μεταμοσχευση,γιατι δεν καταστρεφονται πολλα μοσχευματα και βγαινουν σε καλυτερη κατασταση για να εμφυτευθουν μετα.με την fue(το 2005) ta πραγματα ειναι πιο δυσκολα,γιατι καταστεφονται πολλα μοσχευματα.με την fue βγηκαν σιγουρα πολυ λιγες νεες τριχες.με το strip πληρωσα 3000E με την fue 3500E.και κατι αλλο .εμεινε αρκετο σημαδι ειδικα στην μια μερια με το strip.με την fue κανενα σημαδι.επισης το παρηγορο απο ολα ειναι οτι οσες νεες τριχες βγηκαν και απο τις δυο μεταμοσχευσεις.ειδικα στην μπροστινη γραμμη(hair line) ειναι λεπτα εμφυτευμενες.δεν φαινετε ευκολα οτι ειναι απο μεταμοσχευση.φαινονται φυσικα.χτυπαω το κεφαλι μου με τους γιατρους που εβαλες εδω απο το εξωτερικο.πιστευω οτι αν ειχα παει εκει,τωρα θα ηταν αλλο το αποτελεσμα στο κεφαλι μου με 2 μεταμοσχευσεις απο 2,500 και 1000 μοσχευματα που μου ειπαν οτι εβαλαν εδω..βεβαια τα εχω κρατησει αρκετα καλα τ α μαλλια μου ως τωρα,βλεπεις 2,5 χρονια κοντα παιρνω proscar 1/4 kai 10 xronia regaine,προσθεσα revivogen kai fungoral τωρα.βλεπω το αποτελεσμα του τσακαλου και αν εβγαιναν οι μισες τριχες που βγηκαν σ αυτον τωρα τα μαλλια μου θα ηταν φοβερα.σκεφτομαι για τριτη μεταμοσχευση για πυκνωση παλι σε καποιον απο τους γιατρους του εξωτερικου που εγραψες εδω.δεν ξερω ομως ποσα μοσχευματα εχουν μεινει πλεον στο κεφαλι μου και αν μπορει να γινει και τριτη.συγχαρητηρια για το site και για τιs συμβουλες που δινεις και δινουν και αλλοι εδω.ειδικα εσυ εισαι πολυ ψαγμενος.
 

geofish

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

FITNESSMAN να σε ρωτήσω, στην *** έκανες την μέθοδο που διαφημίζουν τελευταία την no touch technique η την κλάσικη fue που από ότι λέει στο site της δεν έχει σχέση με την κλασική fue.

Πάντως σε ξένα site διάβασα ότι είναι μια παραλλαγή της fue και το κάνουν για λόγους marketing.

Θα ήθελα επίσης να μας πει κάποιος αν την έχει κάνει κάνεις αυτή την τεχνική της.

Κάτι ακόμη FITNESSMAN στην δεύτερη μεταμόσχευση πόσα τριχοθιλάκια σου πήραν τι ποσοστό επιτυχίας σου έδιναν και αν στο έδιναν γραπτώς.
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

geofish είπε:
FITNESSMAN να σε ρωτήσω, στην *** έκανες την μέθοδο που διαφημίζουν τελευταία την no touch technique η την κλάσικη fue που από ότι λέει στο site της δεν έχει σχέση με την κλασική fue.

Πάντως σε ξένα site διάβασα ότι είναι μια παραλλαγή της fue και το κάνουν για λόγους marketing.

Θα ήθελα επίσης να μας πει κάποιος αν την έχει κάνει κάνεις αυτή την τεχνική της.

Κάτι ακόμη FITNESSMAN στην δεύτερη μεταμόσχευση πόσα τριχοθιλάκια σου πήραν τι ποσοστό επιτυχίας σου έδιναν και αν στο έδιναν γραπτώς.
καλησπερα.το 2005 που εκανα την fue νομιζω δεν υπηρχε η no touch.οσο για την δευτερη ερωτηση θα δω τα χαρτια που εχω κρατησει και θα σου απαντησω συντομα.και κατι αλλο.ειδα του τσακαλου τις φωτο.εγω εβλεπα αυτην που ειχε στο προφιλ του μονο γιατι στην αρχη δεν ηξερα να μπω εκει που ειναι ολες του οι φωτο. μπηκα και τις ειδα ολες.εντυπωσιαστηκα πραγματικα!!!!! χτυπαω το κεφαλι μου.τι να πω?? αν το ηξερα θα πηγαινα εξω.
 

veg

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

να πω να μην παραμυθιαζομαστε , με νεα ονοματα μεθοδων ...., fue και strip υπαρχουν με καποιες βελτιωσεις τα τελευταια χρονια , οπως μικροτρης διαμετρου εργαλεια , καλυτερης ποιοτητας ουλες κτλ

σχετικα με τα περιστατικα μεταμοσχευσεων στην Ελλαδα , εχω να πω ....

μπορειτε να τα δειτε καθημερινα , κυκλοφορουν και δεν νομιζω οτι θα αρνηθει καποιος απο αυτους να πει για την εμπειρια του και να απαντησει .Οι περισσοτεροι εδω θα εκαναν την επεμβαση . Στις κλινικες που εχω επισκεφθει για ενημερωση μου εδειξαν 'γενικες' φωτογραφιες , οχι επαγγελματικες . Το να σου δειξει ενα καλλιτεχνη που εχει κανει μεταμοσχευση στο επεξεργασμενο εξωφυλο ενος cd δεν λεει πολλα . Τι θα επρεπε να δειχνουν ? φωτο σε ολα τα σταδια της επεμβασης ... Και στην περιοδο αμεσως μετα . Με υψηλη αναλυση .

Επισης εχω παρεβρεθει σε ενημερωτικο σεμιναριο εταιρειας με 2 ζωντανα παραδειγματα , ανθρωπων που εκαναν επεμβαση 2 μερες πριν γινει το σεμιναριο . Η επουλωση τους ηταν καλη αλλα ηταν 'ξυρισμενοι ' και οι 2 ειχαν καποια δικα τους μαλια , οποτε δεν μπορουσες να αξιολογησεις , τι προβλημα ειχαν , τι προστεθηκε ακριβως και επισης να δεις το τελικο αποτελεσμα .
 

gonzales

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Καλημέρα και από έμενα και καλώς σας βρήκα. Να πω και εγώ δυο πραγματάκια για την πρόσφατη εμπειρία μου.
Πριν από 22 μέρες πήρα την απόφαση και πήγα για μεταμόσχευση μαλλιών, εδω στην Ελλάδα φυσικά, ΟΧΙ σε κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών αλλά σε γνωστό πλαστικό χειρουργό.
Εδω και καιρό με προβλημάτιζε το θέμα της τριχόπτωσης. Βέβαια δεν υπήρχε τεράστιο πρόβλημα ακόμα, αλλά ήθελα να το κάνω όσο είναι ακόμα νωρίς. Οι πληγές στο κεφάλι εξαφανίστηκαν μέσα σε 10 μέρες περίπου. Μετά από 12 μέρες πήγα για την αφαίρεση των ραμμάτων από την τομή που υπήρχε φυσικά στο πίσω μέρος. Ο κουρέας που πήγα έπειτα μου είπε χαρακτηριστικά, ότι ήμουν ο πρώτος που είδε μετά από μεταμόσχευση που του είχε γίνει τόσο προσεγμένη δουλειά και τόσο "φυσικά" τοποθετημένα πάνω στο κεφάλι μου, σε αντίθεση με άλλους που είχε γίνει τοποθέτηση σε "σειρά" και το κεφάλι ήταν σαν σουρωτήρι :).
Παρόλο που κούρεψα τα μαλλιά πολύ κοντά ώστε να μπορώ πλέον να κυκλοφορώ και χωρίς καπέλο, φαινόταν πίσω μόνο μια λεπτή λωρίδα (ποιο πολύ γιατί εκεί μου είχαν κόψει τα μαλλιά). Κάνεις δεν πρόσεξε τίποτα στο κεφάλι μου παρά μόνο το διαφορετικό κούρεμα που είχα κάνει. Έπειτα από 22 μέρες έχει σχεδόν εξαφανιστεί και μόνο κάποιος που ξέρει μπορεί να διακρίνει κάτι από κοντά (σε καμια βδομαδα πιστευω θα θελει φακο και ψαξιμο το κεφαλι για να βρεθει η τομη). Πλέον αναμένουμε για τα φρέσκα μας μαλλιά σε 2.5 με 3 μήνες.
Διαβάζοντας όλα αυτά εδω μέσα για τους γιατρούς και τις μεταμοσχεύσεις στην Ελλάδα καθώς και περιστατικά άλλων χρηστών του φόρουμ μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα εντελώς.
Ίσως όμως τελικά σε κάποιες περιπτώσεις, εστω και ελαχιστες, τα πράγματα να μην είναι και τόσο τραγικά πάνω στο θέμα της μεταμόσχευσης εδω στην Ελλάδα. Ο χρόνος θα δείξει και σε έμενα, αλλά μέχρι στιγμής τα πράγματα πάνε τέλεια :).

Α! Κάποια μεταμοσχευμένα μαλλιών έχουν βγει αλλά φυσικά θα πέσουν και θα βγουν τα κανονικά ύστερα (όπως μου είπαν) από 2.5 με 3 μήνες.

Να πω επίσης κατι σημαντικο ότι όλα τα παραπάνω είναι δικές μου προσωπικές εμπειρίες και τίποτα περισσότερο.

Αν πιστεύετε ότι δεν είναι το σωστό θρεντ εδω για το ποστ μου παρακαλώ να το μετακινήσετε.
Αυτά απο εμενα..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

και στο ευχομαι φιλε να πας ακομη καλυτερα απο οσο περιμενεις

υπαρχουν οχι μονο στην ελλαδα αλλα και αλλου πολλοι κομπογιανιτες στις μεταμοσχευσεις

εγω αν εκανα ποτε που δεν μου χρειαζετε θα επελεγα μια μεγαλη κλινικη η οποια θα εχει ΓΙΑΤΡΟΥΣ που κάνουν τις ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ ΔΙΕΘΝΩΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟΥΣ
 
Μπλουζα