Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

AKHS

Member
Θα ήθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αυτο το προιον Bioloire H4 και ποια ειναι η γνώμη του αν δηλαδη ειναι ασφαλες και αποτελεσματικο. Υποσχεται ότι με φυτικες ουσιες επαναφερει το φυσικο χρωμα των μαλλιων μας..... παραθετω μερικα σχολια που βρηκα σε σελιδες που το πουλανε

<<Πώς θα αποκτήσετε πάλι το φυσικό σας χρώμα;
Απλώστε τη λοσιόν Βioloire H-4 σε στεγνά μαλλιά, καθημερινά για τις πρώτες 3 εβδομάδες όπου οι ρίζες θα αρχίσουν να βγαίνουν με το χρώμα σας. Κατόπιν συνεχίστε με 2-3 φορές την εβδομάδα μέχρι τα μαλλιά σας να αποκτήσουν το φυσικό τους χρώμα. Δεν είναι λιπαρό, είναι άοσμο.
Άχρωμη λοσιόν και επαναστατική φόρμουλα ενάντια στο γκρίζο σ ένα προϊόν. Τα special συστατικά ενεργοποιούν το φυσικό χρώμα των μαλλιών. Τα μαλλιά σας θα αποκτήσουν το φυσικό σας χρώμα μέσα σε 3-4 εβδομάδες. Το Bioloire δεν περιέχει χημικά συστατικά που θα μπορούσαν να βλάψουν τα μαλλιά σας
Το Βioloire H-4 προσφέρει τη χαμένη μελανίνη στα μαλλιά κι επαναφέρει το φυσικό τους χρώμα που χάθηκε με το γκριζάρισμα. Κάθε εφαρμογή του Bioloire Η-4 αυξάνει τη μελανίνη στις τρίχες και σταδιακά σκουραίνουν. Με σταθερή καθημερινή εφαρμογή (επάλειψη) οι τρίχες θα αποκτήσουν το φυσικό τους χρώμα σε διάστημα 3-5 εβδομάδων ξεκινώντας από τις ρίζες.
Απλά, εύκολα, χωρίς χρήση χημικών. Κάνετε μασάζ στις ρίζες με τη λοσιόν Bioloire H-4, χτενίζετε, στεγνώνετε και πάτε στη δουλειά σας. Δεν χρειάζεται να είστε φρεσκολουσμένοι. Επιπλέον δυναμώνει και γυαλίζει την τρίχα, χωρίς ίχνος λιπαρότητας.
Το χρώμα των μαλλιών που αποκτάτε με το Βioloire H-4 είναι φυσικό και δεν φεύγει με τα λουσίματα.
Τα μαλλιά αποκτούν σταδιακά το φυσιολογικό τους χρώμα ξεκινώντας από τις ρίζες, ενώ εξαλείφεται το γκρίζο. Εσείς κοντρολάρετε πόσο θέλετε να τα σκουρύνετε.
Το χρώμα των μαλλιών μας οφείλεται στην ποσότητα της μελανίνης. Τα μαύρα μαλλιά περιέχουν περισσότερη μελανίνη απ΄ό,τι τα ξανθά. Όταν η ποσότητα της μελανίνης μειώνεται, τότε χάνει το χρώμα την δύναμη του και γίνεται γκρίζο. Φυσιολογικά αυτό δεν γίνεται αμέσως αλλά σταδιακά οι τρίχες χάνουν το χρώμα τους.

Πώς χρησιμοποιείτε το Bioloire H-4
Το Bioloire H-4είναι εύκολο και γρήγορο στη χρήση του και το μόνο που χρειάζεται είναι επάλειψη. Χωρίς γάντια, χωρίς πρόσμειξη άλλων ουσιών. Ανακινήστε καλά το μπουκάλι και υγράνετε τα μαλλιά με τη λοσιόν. Τα μαλλιά πρέπει να είναι στεγνά. Κάνετε μασάζ με τα δάχτυλα και χτενίστε. Γρήγορα και εύκολα. Δεν είναι απαραίτητο να είστε φρεσκολουσμένοι. Μετά στεγνώστε με το πιστολάκι.
Σύμφωνα με την εμπειρία μας, γνωρίζουμε ότι αν χρησιμοποιείτε το bioloire καθημερινά κι έχετε κοντά μαλλιά σε 4-5 εβδομάδες θα έχετε αποκτήσει το φυσικό σας χρώμα.
Συνιστάται να λούζετε τα μαλλιά σας μία με δύο φορές την εβδομάδα μέχρι να επαναποκτήσετε το φυσικό σας χρώμα. Προτιμάτε ελαφρύ σαμπουάν. Μετά μπορείτε να λούζεστε συχνότερα.
Το Bioloire H-4 προστατεύει και δυναμώνει τα μαλλιά
Τα πολύτιμα συστατικά του bioloire περιποιούνται και δυναμώνουν τα μαλλιά σας.
Provitamin B5 εισχωρεί βαθιά στις ρίζες και διορθώνει τις τρίχες που έχουν φθαρεί με το πέρασμα του χρόνου
Esculin φυτικό εκχύλισμα από αγριοκάστανο τονώνει την επιδερμίδα του κεφαλιού
Elemental sulphur δυναμώνει την κερατίνη
Η λοσιόν bioloire δεν είναι λιπαρή. Μαλακώνει και δίνει λάμψη στα μαλλιά.
Εάν σας αρέσει να έχετε γκρίζες ανταύγειες, τότε μην απλώνετε το bioloire σε όλα τα μαλλιά, αφήστε τα σημεία που θέλετε να μείνουν γκρίζα.

• Για όλους τους τύπους και χρώμα μαλλιών
• Εύκολη και γρήγορη χρήση
• Οικονομικό
• Κλινικά και δερματολογικά ελεγμένο
• Δεν χρειάζονται γάντια
• Δεν χρειάζεται ανάμειξη με άλλο προϊόν
• Ανανεώνεται η δομή της τρίχας
• Όμορφη εμφάνιση, όχι στο ψεύτικο χρώμα των μαλλιών
• Χωρίς Χρώμα και Χημικές Ουσίες
• Επαναφέρει το φυσικό χρώμα των μαλλιών
• Δεν είναι βαφή, δεν φεύγει με τα λουσίματα
• Δεν αφήνει λιπαρότητα >>
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Να ρωτησω κατι ακη ? αν χρησιμοποιει καποιος το οξυζενε για regrowth....το οποιο γκριζαρει τα μαλλια!....αν βαζει κ απο αυτο το προιον..λες να ειναι οκ?
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

show_palmettos είπε:
Να ρωτησω κατι ακη ? αν χρησιμοποιει καποιος το οξυζενε για regrowth....το οποιο γκριζαρει τα μαλλια!....αν βαζει κ απο αυτο το προιον..λες να ειναι οκ?
Δεν ξέρω αυτό ψάχνω κι εγώ φίλε μου δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα και σκέπτομαι να το παραγγείλω . Λογικά έτσι θα είναι όπως τα λες
 

kkathi

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Το προιόν δε το ξέρω Άλκη αλλά ενα από τα συστατικά του είναι η Β5 με την οποία φλερτάρω τελευταία καθώς σε ξένα sites έχω διαβάσει οτι προκαλεί ανάσχεση της απώλειας των μαλλιών, σε άλλα οτι διατηρεί την απαραίτητη υγρασία που χρειαζεται η ρίζα της τρίχας, οτι τη δυναμώνει κ.α.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Mε ενδιαφερει και μενα το θεμα. Ειχα ανοιξει σχετικο θεμα παλιοτερα.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Βρήκα αυτήν την αναφορά από χρήστη για το συγκεκριμένο, σε αυτό το φόρουμ http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?69049-%C2%E1%EC%EC%E5%ED%E1-%E1%ED%E4%F1%E9%EA%E1-%EC%E1%EB%EB%E9%E1/page5
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Τελικά μπήκα στον πειρασμό και παρήγγειλα δυο μπουκάλια από το Γερμανικό ebay 36 ευρώ με τα έξοδα αποστολή. Για να δούμε….
 

kkathi

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Ακη περιμένουμε σύντομα νέα σου για αυτό το τοσο ενδιαφέρον προιόν!
 

show_palmettos

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

το εχει κ στο groupon με 24 ευρω το μπουκαλι (αλλο για αντρες κ αλλο για γυναικες)
http://www.groupon.gr/deals/special-deal/super-shop-losion-bioloire-h4-sidedeal/2581466
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Η παραλαβή έγινε σήμερα και αρχίζω την εφαρμογή. Σκοπός μου είναι να βάλω στην μάχη της πυκνότητας των μαλλιών μου της άσπρες τρίχες αλλά και το άχρωμο έως γκρίζο χνούδι που αρχίζει να μεγαλώνει. Για να δούμε θα καταφέρω κάτι…
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Μετά από κανένα μήνα εφαρμογής επανέρχομαι και έχω να πω ότι το προϊόν κάνει αυτό που υπόσχεται. Τα μαλλιά μου στην περιοχή που έκανα εφαρμογή (πάνω μέρος) μαύρισαν κάτι που σχολίασε και η κομμώτρια μου λέγοντας <<ρε συ οι άσπρες τρίχες σαν να μαυρίζουν σιγά σιγά τι έχεις κάνει? >> Επίσης σε κοντό μαλλί που έχω εγώ είναι πολλή οικονομικό ούτε το μισό μπουκάλι δεν τελείωσε Τέλος μπορώ να πω ότι βοήθησε στη εμφάνιση της πυκνότητας μιας και αυτό ήταν το ζητούμενο. Το μόνο αρνητικό που είχα στην αρχή που έκανα εντατική εφαρμογή ήταν ένα ελαφρό μαύρισμα του δέρματος σε μερικά σημεία σαν να έβγαινε από μέσα μελανίνη η οποία όμως με ένα καλό λούσιμο έφευγε αλλά το απέφευγα στην αρχή γιατί έτσι είναι οι οδηγίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Χαιρομαι για τα ευχαριστα νεα.
Θα κανω τον δικηγορο του διαβολου ομως: πως ξερουμε αν ειναι ασφαλες προιον?
Καθε εταιρια ισχυριζεται οτι ειναι ασφαλες το προιον της.
Ξερω οτι δεν λεω κατι πρωτοτυπο, αλλα νιωθω καπως πιο ασφαλης οταν ενα προιον το χρησιμοποιουν πολλοι, οπως αρκετα απο αυτα που συζηταμε εδω για την τριχοπτωση, και λιγοτερο ασφαλης οταν ενα προιον το χρησιμοποιουν σχετικα λιγοι.

Κι επισης να ρωτησω και ποσο συχνη εφαρμογη θελει για να κρατηθουν τα αποτελεσματα/μαυρα μαλλια, να δουμε και τι κοστολογιο βγαινει...
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

cool11 είπε:
Χαιρομαι για τα ευχαριστα νεα.
Θα κανω τον δικηγορο του διαβολου ομως: πως ξερουμε αν ειναι ασφαλες προιον?
Καθε εταιρια ισχυριζεται οτι ειναι ασφαλες το προιον της.
Ξερω οτι δεν λεω κατι πρωτοτυπο, αλλα νιωθω καπως πιο ασφαλης οταν ενα προιον το χρησιμοποιουν πολλοι, οπως αρκετα απο αυτα που συζηταμε εδω για την τριχοπτωση, και λιγοτερο ασφαλης οταν ενα προιον το χρησιμοποιουν σχετικα λιγοι.

Κι επισης να ρωτησω και ποσο συχνη εφαρμογη θελει για να κρατηθουν τα αποτελεσματα/μαυρα μαλλια, να δουμε και τι κοστολογιο βγαινει...
Διάβασε το πρώτο ποστ περιέχει όλες της απαντήσεις στα ερωτήματα σου. Διάβασε και τα συστατικά του και μετά συζητάμε ποιο είναι επικίνδυνο και ποιο όχι δηλαδή ποιο είναι το συστατικό που σε φοβίζει σε σχέση με όλα τα άλλα που βάζουμε στο κεφάλι και κάποιοι παίρνουν από το στόμα.
 

xDante

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

ενδιαφέρον προιόν... ΑΚΗ να σε ρωτήσω με τα χνούδια τι παρατήρησες ? εγώ έχω αρκετά άχρωμα απο το οξυζενέ λες να κάνει τπτ ???
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Aκουγεται εξαιρετικο,αλλα δεν θα ειχε γινει χαμος αν ηταν οντως τοσο καλο και ακινδυνο?Θα επρεπε να το γνωριζει και η κουτση μαρια σημερα.
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

xDante είπε:
ενδιαφέρον προιόν... ΑΚΗ να σε ρωτήσω με τα χνούδια τι παρατήρησες ? εγώ έχω αρκετά άχρωμα απο το οξυζενέ λες να κάνει τπτ ???
Σήμερα ένας συνάδελφος στην δουλειά μου είπε ρε συ έβγαλες μαλλιά γέμισες φύτρες. Μάλλον έβλεπε το χνούδι που έγινε ποιο ζωηρό. Δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

vag25 είπε:
Aκουγεται εξαιρετικο,αλλα δεν θα ειχε γινει χαμος αν ηταν οντως τοσο καλο και ακινδυνο?Θα επρεπε να το γνωριζει και η κουτση μαρια σημερα.
Δεν ξέρω για να σου απαντήσω σε αυτό
 

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Το πήρα κι εγώ παιδιά το προϊόν και το εφαρμόζω 2 ημέρες.Σε κανά μήνα θα σας ενημερώσω για νεότερα.Μέχρι τώρα έπαιρνα το pigment mousse της Wella, (αφρός) το οποίο ήταν αρκετά καλό αλλά ήθελε πολύ συχνή εφαρμογή, γιατί τα "βαμμένα" μαλλιά ξέβαφαν γρήγορα! Και πολύ πιο μπελαλίδικη διαδικασία βέβαια.Το μόνο κακό με το bioloire είναι ότι είναι αρκετά αραιή λοσιόν και θέλει προσοχή όταν βάζεις λίγο στα δάχτυλα για να κάνεις την επάλειψη για να μην πηγαίνει στο νιπτήρα! Μακάρι να δούμε "μαύρη" μέρα! Γιατί όλες μας όλες οι βαφές, χρωμολοσιόν, αφροί κλπ, φαίνονται.Δεν έχουν πολύ φυσικό αποτέλεσμα αν καποιος παρατηρήσει λίγο καλύτερα!
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

tyxaios είπε:
Το πήρα κι εγώ παιδιά το προϊόν και το εφαρμόζω 2 ημέρες.Σε κανά μήνα θα σας ενημερώσω για νεότερα.Μέχρι τώρα έπαιρνα το pigment mousse της Wella, (αφρός) το οποίο ήταν αρκετά καλό αλλά ήθελε πολύ συχνή εφαρμογή, γιατί τα "βαμμένα" μαλλιά ξέβαφαν γρήγορα! Και πολύ πιο μπελαλίδικη διαδικασία βέβαια.Το μόνο κακό με το bioloire είναι ότι είναι αρκετά αραιή λοσιόν και θέλει προσοχή όταν βάζεις λίγο στα δάχτυλα για να κάνεις την επάλειψη για να μην πηγαίνει στο νιπτήρα! Μακάρι να δούμε "μαύρη" μέρα! Γιατί όλες μας όλες οι βαφές, χρωμολοσιόν, αφροί κλπ, φαίνονται.Δεν έχουν πολύ φυσικό αποτέλεσμα αν καποιος παρατηρήσει λίγο καλύτερα!
Δεν θα την βάζεις στα δάχτυλα και μετά στο κεφάλι αλλά κατευθείαν στο κεφάλι και μετά θα την απλώνεις και θα κάνεις μασάζ με τα δάχτυλα. Απλός ακουμπάς το στόμιο του μπουκαλιού στα σημεία που θέλεις είναι πολλή εύκολο και ποιο πρακτικό χωρίς να χάνεις ούτε σταγόνα
 

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

AKHS είπε:
Δεν θα την βάζεις στα δάχτυλα και μετά στο κεφάλι αλλά κατευθείαν στο κεφάλι και μετά θα την απλώνεις και θα κάνεις μασάζ με τα δάχτυλα. Απλός ακουμπάς το στόμιο του μπουκαλιού στα σημεία που θέλεις είναι πολλή εύκολο και ποιο πρακτικό χωρίς να χάνεις ούτε σταγόνα
Nαι, τελικά έτσι το κάνω.Ευχαριστώ! Να σε ρωτήσω...μετά από πόσες μέρες άρχισαν να μαυρίζουν οι τρίχες? Ανυπομονώ! Εσένα το αποτέλεσμα είναι φυσικό? Δεν "ξεβάφει"? Και κάτι άλλο. Δεν τα στεγνώνω με πιστολάκι μετά, τα αφήνω μόνα τους να στεγνώσουν.Πάνω από 5-10 λεπτά δεν θέλουν.Είναι οκ έτσι?
 
Μπλουζα