Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

cool11 είπε:
Και ποσο καιρο μπορει να βγαλει κανεις ρε παιδια με μια συσκευασια biolore?
Από 17 Ιανουαρίου και ακόμα δεν έχει τελειώσει το πρώτο μπουκάλι, δεν το είχα καταλάβει αλλά κρατάει καιρό τελικά βέβαια εξαρτάται από την ποσότητα- συχνότητα που βάζεις το μήκος των μαλλιών κτλ. Εγώ έχω κοντά μαλλιά και το βάζω μόνο στο επάνω μέρος του κεφαλιού.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Nikmel είπε:
Παρήγγειλα και εγώ το προϊόν αυτό μέσα από το ελληνικό ebay http://search.eim.ebay.gr/?kw=BIOLOIRE%C2%AE+H4+&ect=&elc=-2&ec=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7 με 16,20 ευρώ και 4 τα μεταφορικά για Ελλάδα. ? Σε 2 με 3 ημέρες περιμένω την παραλαβή.Επειδή οι γκρίζες τρίχες είχαν ξεσπαθώσει αρκετά, ειδικά στα πλαινά, χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το pigment mousse της Wella, χρωμοαφρό όπως και ο φίλος tyxaios. Να ρωτήσω Ακη αν γνωρίζεις φυσικά, μπορώ να κάνω χρήση και του αφρού παράλληλα για ένα μικρό χρονικό διάστημα μέχρι να σκουρήνουν ή θα έχω αρνητικά αποτελέσματα? Επίσης τι σαμπουάν να βάζω?
Nikmel σήμερα πάντως βλέποντας το κεφάλι μου στο φως είχε αρκετές κιτρινό-καφέ τρίχες (μάλλον από το ξεθώριασμα του αφρού της wella) και έκανα μία εφαρμογή με αφρό.Ελπίζω να μην επηρρεάσει αρνητικά το bioloire, γιατί σκέφτηκα ότι ούτως ή άλλως από τις ρίζες θα αρχίσει να βγαίνει το κανονικό χρώμα της τρίχας. Σκέφτηκα που λές, μία στο τόσο να κάνω και μία εφαρμογή με της wella γιατί πλέον δεν μπορούσα να κυκλοφορήσω έξω όπως ήμουν! Ο Άκης έχει το πάνω μέρος που "φτιάχνει" οπότε νομίζω είναι πιο εύκολη περίπτωση γιατί δεν φαίνεται τόσο. Σε μας τα πλαϊνά κάνουν μπαμ! Για να δούμε... Μου κάνει όμως εντύπωση που στο διαφημιστικό κείμενο του bioloire λένε ότι είναι άχρωμη λοσιόν, ενώ είναι κάπως κίτρινη.ΑΚΗ, κίτρινη δεν είναι και η δικιά σου? Παρατήρησες μήπως καθόλου κίτρινα χρώματα στο κεφάλι σου? Ευχαριστώ...
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Ναι κι εμένα ελαφρός προς το υποκίτρινο είναι
 

Nikmel

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Tyxaios το καφέτιασμα που βλέπεις ίσως να είναι από το ξεθώριασμα της βαφής του αφρού. Γι’ αυτό ρώτησα αν μπορεί να γίνει παράλληλη χρήση έτσι ώστε όταν αρχίζει η δράση της λοσιόν bioloire με ένα κουρεματάκι να ρθεί το χρώμα της τρίχας στο οκ. Και να σταματήσουμε την εφαρμογή του αφρού.
Τώρα που έβαλες πάλι τον αφρό φύγανε οι καφετήλες?
Έπειτα αυτό το κιτρίνιασμα που λές το φοβάμαι λίγο μήπως είναι αντιαισθητικό στο φώς του ήλιου.
 

billys_xx

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Aκη βάλε καμιά φώτο να δούμε τα αποτελέσματά σου.... νομίζω ενδιαφέρει πολύ κόσμο το προιον.. 8)
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

billys_xx είπε:
Aκη βάλε καμιά φώτο να δούμε τα αποτελέσματά σου.... νομίζω ενδιαφέρει πολύ κόσμο το προιον.. 8)
Δεν έχω πριν φωτογραφία για να γίνει μια σύγκριση αλλά αυτό που θα έβλεπες ούτος ή άλλος είναι μαύρα μαλλιά. Περιμένετε να δούμε και από άλλους τι θα μας πουν για τα αποτελέσματα τους για να βγάλουμε ένα καλύτερο συμπέρασμα
 

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Nikmel είπε:
Tyxaios το καφέτιασμα που βλέπεις ίσως να είναι από το ξεθώριασμα της βαφής του αφρού. Γι’ αυτό ρώτησα αν μπορεί να γίνει παράλληλη χρήση έτσι ώστε όταν αρχίζει η δράση της λοσιόν bioloire με ένα κουρεματάκι να ρθεί το χρώμα της τρίχας στο οκ. Και να σταματήσουμε την εφαρμογή του αφρού.
Τώρα που έβαλες πάλι τον αφρό φύγανε οι καφετήλες?
Έπειτα αυτό το κιτρίνιασμα που λές το φοβάμαι λίγο μήπως είναι αντιαισθητικό στο φώς του ήλιου.
Nαι, με τον αφρό της wella που εβαλα έφυγαν κατά 60%-70% οι κιτρινο-καφετίλες στα πλαϊνά μαλλιά. Είχα αρκετές μέρες να βάλω τον αφρό, αλλά δεν γινόταν πλέον να βγαίνω έξω έτσι.Εξάλλου βάζω και ζελέ, οπότε σκουραίνει αρκετά η τρίχα και καλύπτεται κάπως η καφετίλα. Θα προσπαθήσω να τον βάζω τον αφρό όσο πιο αραιά γίνεται, μέχρι να δω τα αποτελέσματα του bioloire.Εγώ πάντως βάζω κι ένα γάντι, όταν βάζω το bioloire γιατί μετά από λίγες εφαρμογές παρατήρησα ίχνη μαυρίλας καπως στα δάχτυλα που δεν δικαιολογείτο αλλιώς.Αν βάλεις πάντως αφρό, βάλε τον το πρωί πχ., και βάλε το βράδυ το bioloire.Γιατί χωρίς λούσιμο μετά το bioloire, έβαλα μετά από κάποιες ώρες τη wela και ένιωθα ένα πολύ ελαφρύ τσούξιμο.Στο τέλος δεν θα μείνει τρίχα για τρίχα! Και όλα αυτά, επειδή ο κόσμος γενικά στην Ελλάδα είναι κομπλεξικός και κακοπροαίρετος και με το που σε δουν με λίγες άσπρες τρίχες αρχίζουν τα :"Αμάν, άσπρισες...γιατί?", "Πωπω γκρίζαρες, γέρασες...." κλπκλπ... Πάντως 15 μέρες μετά, κάποιο εμφανές αποτέλεσμα δεν έχω δει ακόμα αλλά στην περιγραφή του προϊόντος λέει ότι θέλει 4-5 εβδομάδες για να αρχίσουν τα αποτελέσματα-προφανώς να αρχίζει να μαυρίζει η ρίζα.Αυτό που είδα όμως και επιβεβαιώνω είναι νέες φυτρούλες! Μέσα στο κεφάλι δεν μπορώ να το παρατηρήσω αλλά στα πλαϊνά του μετώπου παρατηρώ αρκετές νέες φύτρες! Υπομονή λοιπόν!
 

loukas

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

AKHS είπε:
Δεν έχω πριν φωτογραφία για να γίνει μια σύγκριση αλλά αυτό που θα έβλεπες ούτος ή άλλος είναι μαύρα μαλλιά. Περιμένετε να δούμε και από άλλους τι θα μας πουν για τα αποτελέσματα τους για να βγάλουμε ένα καλύτερο συμπέρασμα
ναι ρε Ακη βαλε καμια φωτο δεν ειναι κριμα να μας κρατας σε αγωνια και επισεις τι αλλη θεραπεια ακολουθεις ?????????το εχω γραψει δεκαδες φορες ρε παιδια αφηστε τα λογια δεν ειναι τιποτα να βαλεις ηλικια, θεραπεια ,μια φωτο εστω και μετα φαινετε η διαφορα εμεις που ασχολουμαστε χρονια τωρα με τα μαλλακια μας ουτε το 2% απο εδω μεσα δεν εχουν φωτο ολο θεωρια ειναι οριστε εγω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2579.msg59910.html#msg59910
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

tyxaios δεν εισαι ευχαριστημενος με τον χρωμοαφρο της wella? εχω αγορασει ενα κουτι, αλλα επειδη ακομη δεν εχω σοβαρο προβλημα δεν το εχω χρησιμοποιησει. Γενικα οταν το ειχα ψαξει, ειχα ακουσει παντως καλα λογια.
 

billys_xx

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

ναι ρε ακη, βαλε μια φωτο να δουμε τουλαχιστων πως φαινεται το χνουδακι βαμμενο και ποσο πυκνωσαν τα μαλλια σου
 

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

cool11 είπε:
tyxaios δεν εισαι ευχαριστημενος με τον χρωμοαφρο της wella? εχω αγορασει ενα κουτι, αλλα επειδη ακομη δεν εχω σοβαρο προβλημα δεν το εχω χρησιμοποιησει. Γενικα οταν το ειχα ψαξει, ειχα ακουσει παντως καλα λογια.
Aκου.Είναι από τα καλύτερα του είδους.Εγώ έχω ένα θέμα όμως.Τα μαλλιά μου δεν ειναι ούτε καστανά (brown), ούτε μαύρα.Είναι κάτι ενδιάμεσο! Γι'αυτό και μόνο αν βάλω ζελέ, που σκουραίνει κάπως το μαλλί είμαι ικανοποιημένος από το brown χρώμα της wella! Πρέπει επίσης να κάνεις συχνές εφαρμογές, (κάθε 3 μέρες περίπου κατά την άποψή μου) γιατί "ξεθωριάζει σχετικά γρήγορα η εφαρμογή.Ακόμα, είναι λίγο μπελαλίδικο σε σχέση φυσικά με το bioloire.Aν το αρχίσεις φίλε όμως και το αφήσεις, θα φαίνονται ξεθωριασμένες οι τρίχες που "έβαψες"! Αν πήρες το brown θα καφετίσουν.Αν πήρες το μαύρο, θα ψιλοκοκκινίσουν νομίζω!Φυσικά, μόνο οι γκρίζες-λευκές τρίχες.Όχι οι άλλες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Εφαρμογή bioloire, ημέρα 21. Σκούρο χρώμα ακόμα δεν έχω δει να εμφανίζεται στις ρίζες των λευκών τριχών. Αντίθετα, φοβάμαι ότι το bioloire κιτρινίζει κάπως τις τρίχες και δεν είναι από τη μη εφαρμογή του αφρού της wella. Eξάλλου το bioloire είναι κάπως κίτρινο, οπότε δικαιολογείται το χρώμα αυτό που παρατηρώ. Ελπίζω όταν αρχίσουν να φαίνονται τα αποτελέσματα και μέχρι τότε εφαρμογή και της wella πού και πού για να μην φαίνεται το πολύ κίτρινο, να στρώσει το πράγμα. Εγώ πάντως βάζω γάντι γιατί σε περιοχές πίσω από τα αυτιά αν στάξει λίγο παρατηρώ ελαφριές μαυρίλες. Υπομονή.Θα δείξει...
 

loukas

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

tyxaios είπε:
Εφαρμογή bioloire, ημέρα 21. Σκούρο χρώμα ακόμα δεν έχω δει να εμφανίζεται στις ρίζες των λευκών τριχών. Αντίθετα, φοβάμαι ότι το bioloire κιτρινίζει κάπως τις τρίχες και δεν είναι από τη μη εφαρμογή του αφρού της wella. Eξάλλου το bioloire είναι κάπως κίτρινο, οπότε δικαιολογείται το χρώμα αυτό που παρατηρώ. Ελπίζω όταν αρχίσουν να φαίνονται τα αποτελέσματα και μέχρι τότε εφαρμογή και της wella πού και πού για να μην φαίνεται το πολύ κίτρινο, να στρώσει το πράγμα. Εγώ πάντως βάζω γάντι γιατί σε περιοχές πίσω από τα αυτιά αν στάξει λίγο παρατηρώ ελαφριές μαυρίλες. Υπομονή.Θα δείξει...
ρε μαγκες καμια φωτο ρε σεις τοσο δυσκολο ειναι :eek:fft: :eek:fft: :eek:fft: :eek:fft: :eek:fft:
 

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Sorry που έσβησα τα υπόλοιπα.Εξάλλου δεν αφορούν κιόλας!Όπως βλέπετε εκεί που κάνω κυρίως την εφαρμογή του bioloire υπάρχει ένα απροσδιόριστο καφε-κίτρινο θαμπό χρώμα.Διόλου φυσικό.Ακόμα τουλάχιστον.Ελπίζω να βελτιωθεί το πράγμα.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

tyxaios είπε:
πώς ανεβάζεις? πατάω προσθήκη εικόνας, αλλά μετά δεν ξέρω πώς να την εισάγω.

Όταν γράφεις ένα νέο μήνυμα από κάτω απο το κουτάκι που πληκτρολογείς λέει με μπλε γράμματα "Συνημμένα και άλλες επιλογές" , πάτα εκεί και φόρτωσε τις φωτό ως αρχεία κάνοντας browse στο pc σου.
 

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

n094 είπε:
Άκη, Τυχαίε… κανένα νέο;
Όχι, δεν έχω κανένα νέο.Είδες τη φωτό. Ετσι είναι ακόμα.Δεν εχω παρατηρήσει από τις ρίζες να βγαίνει σκούρο χρώμα.Ακόμα.Υπομονή ελπίζω.Θα περιμένω 5 εβδομάδες (τώρα είμαι στην 26) για να είμαι πιο κατασταλαγμένος για το αν τελικά κάνει δουλειά ή όχι.Σε μένα τουλάχιστον.
 

n094

Active Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Τελικά δεν κατάφερα να περιμένω και το παρήγγειλα… οπότε μπαίνω και εγώ στο club των reviewers του προϊόντος με την παραλαβή του. Το πρόβλημά μου εστιάζεται στα πλαϊνά όπου οι άσπρες τρίχες έχουν αρχίσει και κάνουν πάρτι εδώ και μερικούς μήνες… για να δούμε….
 

toxotis18

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

n094 είπε:
Τελικά δεν κατάφερα να περιμένω και το παρήγγειλα… οπότε μπαίνω και εγώ στο club των reviewers του προϊόντος με την παραλαβή του. Το πρόβλημά μου εστιάζεται στα πλαϊνά όπου οι άσπρες τρίχες έχουν αρχίσει και κάνουν πάρτι εδώ και μερικούς μήνες… για να δούμε….

Γιατι δεν παιρνεις κανονικη βαφη?Οι βαφες μαλλιων δεν εχουν να κανουν με την τριχοπτωση απο οτι λενε και οι ιατροι...
 
Μπλουζα