xandrox 5% - Dr Lee

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μετα απο μελετη των θεματων του forum (ευτυχως που υπαρχει για να ανταλασσουμε αποψεις και να παρακολουθουμε τις εξελιξεις) κατεληξα στους 3 τελευταιους μήνες να ακολουθώ το σχήμα που αναφέρω στην υπογραφή μου.

Η προσθήκη ηταν το xandrox 5% σαν growth stimulant με το οποίο αντικατέστησα το regain, το οποίο χρησιμοποιούσα παλαιότερα και το διεκοψα πριν 6-8 μήνες διότι μου προκαλούσε μεγαλη επιδείνωση στη σμηγματορροϊκη δερματίτιδα.

Φινα (oral) παίρνω τα τελευταία 2,5 χρόνια χωρίς καμμία διακοπή (caps 1 mg φτιαγμένες από φαρμακείο και το τελευταίο δίμηνο 1/5 proscar). Κατα τα λοιπα fungoral και t/gel και tricomin.
Τις τελευταίες ημέρες χωρίς να έχω shed, παρατηρω αραίωση στο vertex.

Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιεί το xandrox και εχει παρατηρησει κατι αναλογο? Κοντευω να τρελαθω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: xandrox 5% - Dr Lee

faliriotis είπε:
Φινα (oral) παίρνω τα τελευταία 2,5 χρόνια χωρίς καμμία διακοπή (caps 1 mg φτιαγμένες από φαρμακείο

που σου εκαναν το προσκαρ σε caps 1mg?σε φαρμακειο της γειτονιας σου ή σε επωνυμο τυπου μπακακος?
 

Jakard

New Member
Απ: xandrox 5% - Dr Lee

faliriotis είπε:
Μετα απο μελετη των θεματων του forum (ευτυχως που υπαρχει για να ανταλασσουμε αποψεις και να παρακολουθουμε τις εξελιξεις) κατεληξα στους 3 τελευταιους μήνες να ακολουθώ το σχήμα που αναφέρω στην υπογραφή μου.

Η προσθήκη ηταν το xandrox 5% σαν growth stimulant με το οποίο αντικατέστησα το regain, το οποίο χρησιμοποιούσα παλαιότερα και το διεκοψα πριν 6-8 μήνες διότι μου προκαλούσε μεγαλη επιδείνωση στη σμηγματορροϊκη δερματίτιδα.

Φινα (oral) παίρνω τα τελευταία 2,5 χρόνια χωρίς καμμία διακοπή (caps 1 mg φτιαγμένες από φαρμακείο και το τελευταίο δίμηνο 1/5 proscar). Κατα τα λοιπα fungoral και t/gel και tricomin.
Τις τελευταίες ημέρες χωρίς να έχω shed, παρατηρω αραίωση στο vertex.

Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιεί το xandrox και εχει παρατηρησει κατι αναλογο? Κοντευω να τρελαθω.
Μηπως γιατι το αζελαικο εκανε δραση και παει να σου βγαλει καμια 20 αρια τριχες και εριξε λιγο τις πιο αδυναμες?
 

magic810

New Member
Απ: xandrox 5% - Dr Lee

faliriotis οποιαδηποτε αλλαγη κανεις στη θεραπεια που ακολουθεις....θα εχεις και το αναλογο shedding....οποιαδηποτε αλλαγη ειναι επιθετικη για το δερμα.....οποτε δωσε κανα μηνα περιθωριο ακομα....και μετα βγαλε τα συμπερασματα σου...εκτος και αν ανησυχεις τοσο τοτε σταματα...
Nομιζω οτι ενα πολυ καλο παραδειγμα αλλα και κουραγιου ειναι αυτο του azyx.....ο οποιος αν δεις φωτογραφιες πανω στο μηνα που εκανε την θεραπεια του....θα σε πιασει η καρδια σου.....του χουν μεινει ελαχιστες τριχες.....το συνεχισε.....και απλα ο azyx χαιρετησε το φορουμ μετα απο 4 μηνες και συνεχιζει την ζωη του.....
 
Απ: xandrox 5% - Dr Lee

dim74 είπε:
εννοεις κανουν σκονη το προσκαρ και το χωριζουν σε 5 ισα τμηματα?

ναι ακριβως οπως το περιγραφεις

Jakard είπε:
[quote author=faliriotis link=topic=1476.msg25240#msg25240 date=1265660824]

Μετα απο μελετη των θεματων του forum (ευτυχως που υπαρχει για να ανταλασσουμε αποψεις και να παρακολουθουμε τις εξελιξεις) κατεληξα στους 3 τελευταιους μήνες να ακολουθώ το σχήμα που αναφέρω στην υπογραφή μου.

Η προσθήκη ηταν το xandrox 5% σαν growth stimulant με το οποίο αντικατέστησα το regain, το οποίο χρησιμοποιούσα παλαιότερα και το διεκοψα πριν 6-8 μήνες διότι μου προκαλούσε μεγαλη επιδείνωση στη σμηγματορροϊκη δερματίτιδα.

Φινα (oral) παίρνω τα τελευταία 2,5 χρόνια χωρίς καμμία διακοπή (caps 1 mg φτιαγμένες από φαρμακείο και το τελευταίο δίμηνο 1/5 proscar). Κατα τα λοιπα fungoral και t/gel και tricomin.
Τις τελευταίες ημέρες χωρίς να έχω shed, παρατηρω αραίωση στο vertex.

Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιεί το xandrox και εχει παρατηρησει κατι αναλογο? Κοντευω να τρελαθω.
Μηπως γιατι το αζελαικο εκανε δραση και παει να σου βγαλει καμια 20 αρια τριχες και εριξε λιγο τις πιο αδυναμες?
[/quote]


Jakard το αζελαικο ειναι τοπικό dht blocker γιατι να προκαλεί shedding?
 

Xaris28

New Member
Απ: xandrox 5% - Dr Lee

Μήπως θα έπρεπε να του δώσεις περισσότερο χρόνο?Τόσο μεγάλη διαφορά είδες στο vertex?
 

Jakard

New Member
Απ: xandrox 5% - Dr Lee

faliriotis είπε:
[quote author=dim74 link=topic=1476.msg25250#msg25250 date=1265667800]
εννοεις κανουν σκονη το προσκαρ και το χωριζουν σε 5 ισα τμηματα?

ναι ακριβως οπως το περιγραφεις

Jakard είπε:
[quote author=faliriotis link=topic=1476.msg25240#msg25240 date=1265660824]

Μετα απο μελετη των θεματων του forum (ευτυχως που υπαρχει για να ανταλασσουμε αποψεις και να παρακολουθουμε τις εξελιξεις) κατεληξα στους 3 τελευταιους μήνες να ακολουθώ το σχήμα που αναφέρω στην υπογραφή μου.

Η προσθήκη ηταν το xandrox 5% σαν growth stimulant με το οποίο αντικατέστησα το regain, το οποίο χρησιμοποιούσα παλαιότερα και το διεκοψα πριν 6-8 μήνες διότι μου προκαλούσε μεγαλη επιδείνωση στη σμηγματορροϊκη δερματίτιδα.

Φινα (oral) παίρνω τα τελευταία 2,5 χρόνια χωρίς καμμία διακοπή (caps 1 mg φτιαγμένες από φαρμακείο και το τελευταίο δίμηνο 1/5 proscar). Κατα τα λοιπα fungoral και t/gel και tricomin.
Τις τελευταίες ημέρες χωρίς να έχω shed, παρατηρω αραίωση στο vertex.

Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιεί το xandrox και εχει παρατηρησει κατι αναλογο? Κοντευω να τρελαθω.
Μηπως γιατι το αζελαικο εκανε δραση και παει να σου βγαλει καμια 20 αρια τριχες και εριξε λιγο τις πιο αδυναμες?
[/quote]


Jakard το αζελαικο ειναι τοπικό dht blocker γιατι να προκαλεί shedding?
[/quote]

Καμια σχεση τι ειναι κατι . Σεντινγ προκαλει κατι γιατι ειναι τοπικο δηλαδη αν σε επηρεασει αρνητικα το οινοπνευμα και γενικα οτι εχει το τοπικο διαλυμα αυτο θα σου προκαλεσει σεντινγ οχι αν ειναι bloker η oτιδιποτε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα