Video Games

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Video Games

hair_dreamer είπε:
:D :DΕγω εχω ρημαξει το πληκτρολογιο στο mame 32 παλι καλα που ειναι τζαμπα και εκοψα την κακη συνηθεια να βαζω συρματακι.
Και ενα μεγαλο respect για το μεγαλυτερο rpg game ολων των εποχων diablo2(αληθεια τι εγινε με το 3 θα βγει φετος,γνωριζει κανεις?)καθως και για το καλυτερο κατα την αποψη μου grand theft auto,to san andreas που ηταν το πρωτο game που μας εδωσε την δυνατοτητα να ρημαζουμε απο αμαξια ως πολεις ολοκληρες(ειδικα στο τελος που παιρνεις μεχρι και αρμα!!!).

Το diablo II το μεγαλύτερο... hack and slash όλων των εποχών εννοείς ;) Όποιος δεν έχει παίξει games σαν τα gothic και elder scrolls δεν έχει νιώσει τι σημένει καθαρόαιμο μεσσαιωνικό - fantasy RPG :worshipper

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Video Games

hair_dreamer είπε:
Απο το mame εγω απο μικρος ειχα κολλησει με το wonder boyαυτο με τα τσεκουρακια που μετα απο 25 χρονια φετος καταφερα να τερματισω με ενα credit.Το star wars 2 φενεται εντυπωσιακο οντως και νομιζω οτι λογω της πειρατειας θα βλεπουμε ολο και περισσοτερο τα καλα παιχνιδια να βγαινουν μονο σε PS3 και λιγοτερο για τα pc.
εχει απιστευτες κινησεις και δεν μπορω να το χορτασω οσες φορες και αν το τερματισω,νομιζω ειμαι στις 300+
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Video Games

Εγω δεν μπορω να χορτασω το san andreas ειδικα στο να μαζευω οπλισμο,να ταμπουρωνομαι σ ενα καλο σημειο και να σκαν απο αστυνομια και την ομαδα swat μεχρι τον στρατο στο τελος που μπορεις να ψειρισεις το αρμα.
Επισης στα μεσαιωνικα rpg που ειναι η αδυναμια μου πρεπει ν αναφερουμε τo the witcher 1και 2,καθως και τα δυο dragon age,τα οποια πιστευω θα ειναι τα καλυτερα προσφατα rpg λογω της πειρατειας που εχει ριξει εξω τις εταιριες λογω εσοδων με αποτελεσμα τα μετρια προσφατα game σε σχεση μ ε παλια.
Τελος θα πρεπει να αναφερω και το black and white ειδικα το 2 που μας δινει μια εικονα πως ειναι να εισαι Θεος εστω και σ ενα game..
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Video Games

hair_dreamer είπε:
Εγω δεν μπορω να χορτασω το san andreas ειδικα στο να μαζευω οπλισμο,να ταμπουρωνομαι σ ενα καλο σημειο και να σκαν απο αστυνομια και την ομαδα swat μεχρι τον στρατο στο τελος που μπορεις να ψειρισεις το αρμα.
Επισης στα μεσαιωνικα rpg που ειναι η αδυναμια μου πρεπει ν αναφερουμε τo the witcher 1και 2,καθως και τα δυο dragon age,τα οποια πιστευω θα ειναι τα καλυτερα προσφατα rpg λογω της πειρατειας που εχει ριξει εξω τις εταιριες λογω εσοδων με αποτελεσμα τα μετρια προσφατα game σε σχεση μ ε παλια.
Τελος θα πρεπει να αναφερω και το black and white ειδικα το 2 που μας δινει μια εικονα πως ειναι να εισαι Θεος εστω και σ ενα game..

Α ναι, το ξέχασα το witcher!!! Παιχνιδάρα, φοβερό RPG και με ενήλικο περιεχόμενο ;) . Με dragon age δεν έχω ασχοληθεί, η αλήθεια είναι ότι δεν μ'αρέσουν τα team - based RPG.
Me grant theft auto έπεζα από πολύ παλιά, όταν τα έβλεπες όλα από ψηλά στο παιχνίδι με πανοραμικά 2D γραφικά.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Video Games

Fenimore είπε:
Α ναι, το ξέχασα το witcher!!! Παιχνιδάρα, φοβερό RPG και με ενήλικο περιεχόμενο ;) . Με dragon age δεν έχω ασχοληθεί, η αλήθεια είναι ότι δεν μ'αρέσουν τα team - based RPG.
Me grant theft auto έπεζα από πολύ παλιά, όταν τα έβλεπες όλα από ψηλά στο παιχνίδι με πανοραμικά 2D γραφικά.
Ναι η αληθεια ειναι οτι η εκβαση του παιχνιδιου εξαρταται κυριως απο τις επιλογες που θα κανεις με το team που θα διαλεξεις αλλα η υποθεση του παιχνιδιου εχει δολοπλοκια,δυνατα battle και πολυ καλο σεναριο.
Για τα grand theft auto τι να λεμε ειναι ολα αριστουργηματα που μπορουν να σε καθηλωσουν και αφου τα τερματισεις με το να τριγυριζεις ασκοπα,ν ανακαλυπτεις νεα αντικειμενα και τοποθεσιες και το κυριοτερο να δημιουργεις οδομαχιες.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Video Games

somari είπε:
Me action-adventure ασχολείται κανείς; Σε φάση Fable, Assassin's Creed,Zelda etc?

Assasin's creed έπεξα μόνο το 1 στο pc και για λίγο, διότι μου έβγαλε την πίστη με τα crash-αρίσματα όλη την ώρα και φτου και από την αρχή οι αποστολές... Αν μπορούσες να κάνει save όποτε ήθελες κάτι θα γινόταν, αλλά μαζί checkpoints και crash-άρισμα = deadly combination!!!

Με... σκέτα adventure ασχολείτε κανείς? (Syberia, Monkey Island κτλ)
 

somari

Active Member
Απ: Video Games

E εννοείται, Syberia παιχνιδάρες, σε ίδιο ύφος και παιχνιδάρα το Longest Journey. Τέλος, απίστευτη η σειρά Gabriel Knight. Έχεις να προτείνεις κανένα adventure σε ύφος είτε μυστηριακό είτε ντετεκτιβικό; (όχι κωμωδία σε φάση Monkey Island)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Video Games

somari είπε:
E εννοείται, Syberia παιχνιδάρες, σε ίδιο ύφος και παιχνιδάρα το Longest Journey. Τέλος, απίστευτη η σειρά Gabriel Knight. Έχεις να προτείνεις κανένα adventure σε ύφος είτε μυστηριακό είτε ντετεκτιβικό; (όχι κωμωδία σε φάση Monkey Island)

Α καλά... Εσύ είσαι δικός μου!!! Ακόμα περιμένω το the longest journey 3 ή dreamfall chapters, ή όπως αλλιώς ονομαστεί ;) Φοβερά και τα gabriel knight!!! Από μυστηριακά θυμάμε τα the moment of silence, post mortem, still life 1 , 2, dark fall, sherlock holmes, scratches, και είχα παίξει κάποιο από τα csi αλλά δεν θυμάμε πιο...
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Video Games

Ενα καλο adventure-horror με αισθηση του black humor και που παιζετε ευχαριστα ειναι το dead rising 2 οπου περα τα καλα γραφικα εχει και απιστευτα οπλα που μπορεις να φτιαξεις με πραγματα που βρισκεις τριγυρω,καθως πολλα σημεια που μπορεις να επιδρασεις(εμπορικα,cazino,πλατειες κτλ,γεματα ομως ζομπι).
 

somari

Active Member
Απ: Video Games

To Dreamfall δε μου άρεσε καθόλου. Ένα adventure game υποτίθεται πρέπει να έχει γρίφους και εξερεύνηση, όχι "πήγαινε από το σημείο α στο β, μετά στο γ και πάει το chapter!"
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Video Games

Kαι μια αναφορα στο all time classic mrs pac man που επηρεασε ενα μεγαλο κομματι της μετεπειτα νεολαιας με το να βρισκοντε σε σκοτεινους κλειστους χωρους,τρωγοντας καρδουλες,ακουγοντας μια επαναλαμβανομενη μουσικη και να νοιωθουν οτι τους κυνηγουν χρωματιστα φαντασματα :D :D
 

MANKAR

Active Member
Απ: Video Games

εχει τερματησει κανεις αυτο εδω το παιχνιδι ( Ghosts n Goblins)??προσπα8ουσα και δεν μπορεσα για χρονια!!!!!!!!
 

Συνημμένα

  • Ghosts-n-Goblins_2.jpg
    Ghosts-n-Goblins_2.jpg
    86.4 KB · Προβολές: 317
  • ultimate-ghosts-n-goblins-20060828030706982-000.jpg
    ultimate-ghosts-n-goblins-20060828030706982-000.jpg
    94.4 KB · Προβολές: 326
Μπλουζα