vertex

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Hairboost

Member
Εχω διαβασει σε πολλα τοπικ του φορουμ οτι η περιοχη του vertex βελτιωνεται ποιο ευκολα. Ανοιξα αυτο το τοπικ για οσους εχουν προβλημα αιραιωσης στο vertex και κανουν καποια θεραπεια οπως κι εγω.Να συζηταμε δηλαδη μεθοδους και θεραπειες μονο για την κορυφη του κεφαλιου. Εγω βαζω μινοξιδιλη 5% 2 φορες την μερα, κετοναζολη 2% σαμπουαν 3 φορες την εβδομαδα 5 λεπτα, καθημερινα ταμπλετα και καψουλα μετα το φαγητο με βιταμινες και ωμεγα και θα ξεκινησω και τοπικη φιναστεριδη.Μπορω να πω οτι εχω δει μια μικρη βελτιωση αλλα ακομα ειναι παρα πολυ νωρις. Οσοι εχουν δει καλα αποτελεσματα μετα απο καιρο θα ηταν καλο να το μοιραστουν με τους υπολοιπους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: vertex

ποσο καιρο χρησιμοποιεις αυτη τη θεραπεια....εχεις δει εστω ελαχιστα ορατα αποτελεσματα?εχει πυκνωσει καθολου το βερτεξ?
 

Hairboost

Member
Απ: vertex

giannis13 είπε:
ποσο καιρο χρησιμοποιεις αυτη τη θεραπεια....εχεις δει εστω ελαχιστα ορατα αποτελεσματα?εχει πυκνωσει καθολου το βερτεξ?
Gianni13 περιπου 1 μηνα ποιο πριν εκανα για λιγες μερες μινοξιδιλη τζελ 2%. Ακομα δεν εχω δει μεγαλη διαφορα στον καθρεφτη. Η τριχοπτωση εχει μειωθει αυτες τις μερες και περιμενω μηπως δω να πυκνωνει το μαλλι δηλαδη να βγουν νεες τριχες. Τα υπολοιπα μαλλια εχουν δυναμωσει πολυ ομως.
 

vrm

Member
Απ: vertex

Χρησιμοποιώ μινοξιδίλη 5% μία φορα την ημερα περίπου 7 μήνες. Ενω έπαιρνα για δυο μήνες 0.25mg φιναστερίδης. Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα παρατηρώ μειωμένη αποτελεσματικότητα καθως το vertex εχει αραιώσει!!

Αν συνεχίσει με τον ιδιο ρυθμο η τριχόπτωση πιθανοτατα θα μείνω φαλακρός πρίν κλείσω τα 20 μου χρόνια ??? :D :D :D
 

Hairboost

Member
Απ: vertex

vrm είπε:
Χρησιμοποιώ μινοξιδίλη 5% μία φορα την ημερα περίπου 7 μήνες. Ενω έπαιρνα για δυο μήνες 0.25mg φιναστερίδης. Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα παρατηρώ μειωμένη αποτελεσματικότητα καθως το vertex εχει αραιώσει!!

Αν συνεχίσει με τον ιδιο ρυθμο η τριχόπτωση πιθανοτατα θα μείνω φαλακρός πρίν κλείσω τα 20 μου χρόνια ??? :D :D :D
Εισαι κοντα στην ηλικια μου vrm. εχεις συγγενεις πρωτου βαθμου χωρις μαλλια?
 

vrm

Member
Απ: vertex

boost είπε:
Εισαι κοντα στην ηλικια μου vrm. εχεις συγγενεις πρωτου βαθμου χωρις μαλλια?

Ο πατερας μου εχει εκτεταμένη αραίωση - βαθμίδα 6 κατα Norwood- αλλα έχασε τα μαλλια του μετα τα 24 χρόνια του...
 
Απ: vertex

boost είπε:
Εχω διαβασει σε πολλα τοπικ του φορουμ οτι η περιοχη του vertex βελτιωνεται ποιο ευκολα. Ανοιξα αυτο το τοπικ για οσους εχουν προβλημα αιραιωσης στο vertex και κανουν καποια θεραπεια οπως κι εγω.Να συζηταμε δηλαδη μεθοδους και θεραπειες μονο για την κορυφη του κεφαλιου. Εγω βαζω μινοξιδιλη 5% 2 φορες την μερα, κετοναζολη 2% σαμπουαν 3 φορες την εβδομαδα 5 λεπτα, καθημερινα ταμπλετα και καψουλα μετα το φαγητο με βιταμινες και ωμεγα και θα ξεκινησω και τοπικη φιναστεριδη.Μπορω να πω οτι εχω δει μια μικρη βελτιωση αλλα ακομα ειναι παρα πολυ νωρις. Οσοι εχουν δει καλα αποτελεσματα μετα απο καιρο θα ηταν καλο να το μοιραστουν με τους υπολοιπους
ξεκινα φιναστεριδη και θα δεις για πότε θα κλεισει......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: vertex

haircloningnow είπε:
[quote author=boost link=topic=1658.msg29300#msg29300 date=1268775974]
Εχω διαβασει σε πολλα τοπικ του φορουμ οτι η περιοχη του vertex βελτιωνεται ποιο ευκολα. Ανοιξα αυτο το τοπικ για οσους εχουν προβλημα αιραιωσης στο vertex και κανουν καποια θεραπεια οπως κι εγω.Να συζηταμε δηλαδη μεθοδους και θεραπειες μονο για την κορυφη του κεφαλιου. Εγω βαζω μινοξιδιλη 5% 2 φορες την μερα, κετοναζολη 2% σαμπουαν 3 φορες την εβδομαδα 5 λεπτα, καθημερινα ταμπλετα και καψουλα μετα το φαγητο με βιταμινες και ωμεγα και θα ξεκινησω και τοπικη φιναστεριδη.Μπορω να πω οτι εχω δει μια μικρη βελτιωση αλλα ακομα ειναι παρα πολυ νωρις. Οσοι εχουν δει καλα αποτελεσματα μετα απο καιρο θα ηταν καλο να το μοιραστουν με τους υπολοιπους
ξεκινα φιναστεριδη και θα δεις για πότε θα κλεισει......
[/quote]

εχεις εμπειρια?
 

Hairboost

Member
Απ: vertex

haircloningnow είπε:
[quote author=boost link=topic=1658.msg29300#msg29300 date=1268775974]
Εχω διαβασει σε πολλα τοπικ του φορουμ οτι η περιοχη του vertex βελτιωνεται ποιο ευκολα. Ανοιξα αυτο το τοπικ για οσους εχουν προβλημα αιραιωσης στο vertex και κανουν καποια θεραπεια οπως κι εγω.Να συζηταμε δηλαδη μεθοδους και θεραπειες μονο για την κορυφη του κεφαλιου. Εγω βαζω μινοξιδιλη 5% 2 φορες την μερα, κετοναζολη 2% σαμπουαν 3 φορες την εβδομαδα 5 λεπτα, καθημερινα ταμπλετα και καψουλα μετα το φαγητο με βιταμινες και ωμεγα και θα ξεκινησω και τοπικη φιναστεριδη.Μπορω να πω οτι εχω δει μια μικρη βελτιωση αλλα ακομα ειναι παρα πολυ νωρις. Οσοι εχουν δει καλα αποτελεσματα μετα απο καιρο θα ηταν καλο να το μοιραστουν με τους υπολοιπους
ξεκινα φιναστεριδη και θα δεις για πότε θα κλεισει......
[/quote]


haircloningnow μπορεις σε παρακαλω να μας πεις κατι παραπανω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: vertex

dimitris1991 είπε:
πρεπει να εισαι πολυ ατυχος (ελπιζω να μην ειμαι) για να μην δουλεψει η φινα στο vertex

ε ναι....και οταν λεμε δουλεψει πρεπει να εννουμε οτι το λιγοτερο που πρεπει να κανει ειναι να σου κρατησει τα μαλλια για καμποσα χρονια....αλλα σε πολλους δινει και μια αυξηση τριχων.....αληθεια εχετε ακουσει περιστατικα οπου η φινα να εχει δωσει αυξηση τριχων στους κροταφους?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: vertex

ειχα διαβασει μια ερευνα που εδειχνε αποτελεσματα του προπεσια μεσα σε μια 5 ετια.....
και ελεγε οτι
το 30% ειχε περισσοτερα μαλλια απο πριν.....
το 60% ειχε τα ιδια μαλλια με πριν....
και το τελευταιο 10% ειχε απο λιγο εως αρκετα λιγοτερα μαλλια απο πριν.....
Η ερευνα αναφεροταν μονο στο κροουν......

Και ελεγε στο σουμα οτι το 90% εχουν τα ιδια η και περισσοτερα μαλλια μεσα σε μαι 5 ετια....
και ελεγε οτι ακομα και το 10% που εχει λιγοτερα.....αν δεν επερνε προπεσια προφανως θα ειχε ακομα λιγοτερα απ οσα ειχαν μεινει.....
 

Hairboost

Member
Απ: vertex

update
Κλεινω σχεδον 1 χρονο θεραπειας με το vertex αυτον που εχω στην υπογραφη μου, και δεν ειμαι ικανοποιημενος.
 

sofo85

New Member
Απ: vertex

Συμφωνω με τον haircloningnow,κανω big3 απο τον αυγουστο,μετα απο sheding αραιωσα περισσοτερο αλλα τα πραγματα τωρα ειναι καλυτερα σε σχεση με το πως ημουν πριν ξεκινησω θεραπεια.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: vertex

boost είπε:
update
Κλεινω σχεδον 1 χρονο θεραπειας με το vertex αυτον που εχω στην υπογραφη μου, και δεν ειμαι ικανοποιημενος.

Να είσαι σίγουρος ότι είσαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από αυτή που θα ήσουν χωρίς τη θεραπεία...
 

Hairboost

Member
Απ: vertex

@ tropheus: στην hairline σιγουρα και αυτο δεν το λεω μονο εγω αλλα και φιλοι μου. Hairline,κροταφους και προς τα μεσα εχω πυκνωσει αλλα vertex τα ιδια αυτο καταφερα μετα απο 1 χρονο θεραπειας
 
Απ: vertex

χαχαχα μαρεσει που λεω σε ενα ποστ λιγο πιο πανω οτι πρεπει να ειναι καποιος πολυ ατυχος για να μην βγαλει μαλια στο vertex με fina..
και φινα πηρα και avo πηρα , σε σπιρο βρισκομε τωρα και ακομα δεν εχω δει τιποτα.. Τι μυαλα κουβαλουσα :p

tropheus εγω πρωσοπικα πιστευω οτι αν δεν ειχα ασχοληθει καθολου με θεραπιες θα ειμουν σε καλυτερη κατασταση.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: vertex

dimitris1991 είπε:
tropheus εγω πρωσοπικα πιστευω οτι αν δεν ειχα ασχοληθει καθολου με θεραπιες θα ειμουν σε καλυτερη κατασταση.

Ναι από άποψη ψυχολογίας μπορεί να ήσουν καλύτερα γιατί πιθανώς να είχες αποδεχτεί την κατάσταση, αλλά αμφιβάλω αν τα μαλλάκια σου θα ήταν σε καλύτερη κατάσταση.
Πόσο καιρό έπαιρνες avodart και γιατί το σταμάτησες;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα