Tropheus, fue, 1860 grafts (πύκνωση & κατέβασμα hairline), 29-30/12/2011

gezira

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Αν ανατρεξει κανεις σε παλαιοτερα μηνυματα μου, θα δει με ποσο ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ (αν οχι καχυποψια και αρνηση) αναφερομαι στη μεταμοσχευση μαλλιων. Κατι που -μεταξυ των αλλων- εχω θιξει, ειναι το ΠΑΡΑΜΥΘΙ των φωτογραφιων. Στις ιστοσελιδες των διαφορων κλινικων, ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ οι φωτογραφιες των ατομων που εκαναν μεταμοσχευση, δειχνουν τα μαλλια τους χτενισμενα προς τα πανω(!!) ή -ενιοτε- λοξα (!), κατι που δινει ΣΚΟΠΙΜΑ και ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΑ την ψευδαισθηση (στα υποψηφια θυματα, βλεπε πελατες), πως θα εχουν μια αξιοπρεπη πυκνωση..
Τροφεα, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, που εισαι ειλικρινης και με τον εαυτο σου και με τους υπολοιπους "συμφορουμιστες" (και δικαιωνεις οσα αναφερω). Οι φωτογραφιες σου με το μαλλι χτενισμενο ωστε ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ (και οχι να κρυβει) την ΑΡΑΙΟΤΑΤΗ εμφυτευση, ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ! Επειδη καποιοι θεωρουν την μεταμοσχευση ως ΤΗΝ λυση, καλο θα ηταν να αφυπνιστουν. Ο Τροφεας ουτε υπερβολικος ειναι, ουτε αρρωστα τελειομανης. Σκεφτεται απλως.... ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ! Αν φτασουμε να θεωρουμε ως φυσιολογικο, την μετριοτητα (οπως και σε πολλους αλλους τομεις της ζωης μας), τοτε και με 10 τριχες παραπανω θα νιωθουμε αφροαφανες. Ομως με το πρωτο δυνατο αερακι, θα γελα μαζι μας και το παρδαλο κατσικι κι ας καμαρωνουμε εμεις στην εικονικη πραγματικοτητα μας. Τι παει να πει δηλαδη να εχουμε...λογικες προσδοκιες? Παει να πει, πως η μεθοδος ΔΙΝΕΙ ΦΤΩΧΑ αποτελεσματα, οποτε να συμβιβασθουμε με τη μετριοτητα.. Ε οχι! Το ζητουμενο δεν ειναι με την μεταμοσχευση να εχεις την πυκνοτητα που εχεις στα 20 σου,αφου η μεθοδος αυτη ειναι ακομη για ΚΛΑΜΜΑΤΑ, αλλα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ / ΥΓΙΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ (ΠΟΥ ΑΥΘΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΛΛΙΑ).
Πραγματι τα βασικα στελεχη της HDC ειναι ευγενικοι και σοβαροι ανθρωποι και αξιζουν ευχαριστιων, ΑΛΛΑ αυτο που μας ενδιαφερει ολους, για να αποφασισουμε αν θα καταληξουμε στη μια ή στην αλλη κλινικη, ειναι τα ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! Κι εγω προσωπικα, αν δεν δω (εστω σε ενα χρονο απο τωρα), τον Τροφεα να κυκλοφορει ανετος χωρις την παραμικρη πιθανοτητα να εντοπιζεται η αλωπεκια ή το οτι εχει κανει μεταμοσχευση, ΔΕΝ προκειται με τιποτε να πιστεψω κανεναν και σε καμια κλινικη.
Καλη επιτυχια Τροφεα! Περιμενουμε τα νεα σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Καλή επιτυχία κι από μένα Τροφέα και καλή χρονιά!Αλήθεια πόσο σου στοίχησαν και οι 2 επεμβάσεις στη ΗDC; Έκανες πάλι τη μέθοδο FUE όπως την πρώτη φορά?
Ένας φίλος μου είπε οτι ξέρει κάποιον που έκανε την ίδια μέθοδο και οτι η δότρια περιοχή του φαινόταν πιο αραιωμένη σε σύγκριση με παλιά!
Τα Avodart τα παίρνεις ακόμα?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Καταρχήν ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές :)

@hair_dreamer : Με βρίσκεις σύμφωνο με όσα λες ... δεν είναι μόνο ο γιατρός που ανοίγει τις τρύπες αλλά αλόκληρο το επιτελείο που συμβάλλει στο καλό αποτέλεσμα. Σε πολλές μάλιστα κλινικές που στο logo βλέπεις το όνομα - φίρμα ενός γιατρού αυτός δε συμμετέχει καθόλου στη διαδικασία.

@koskar : Ήταν επιλογή μου να μην ξυρίσουμε το κεφάλι στη λήπρια περιοχή. Ο γιατρός Κυριάκος Μάρας μου είπε ότι θα του ήταν πιο εύκολο να κόβαμε πολύ κοντά τα μαλλάκια αλλά ακόμα και αν δεν τα κόβαμε καθόλου δε θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Έτσι ακολούθησα μια μέση οδό με ένα ελαφρύ κούρεμα. Άλλωστε όπως φαίνεται στις πρώτες φώτο που ανέβασα μπροστά είχα αφάνα :)

@gezira : Κατά βάση συμφωνώ σε όσα λές. Οι φώτο σίγουρα δε λένε την αλήθεια.΄Παρόλα αυτά υπάρχουν πόλλά άτομα τα οποία είναι ευχαριστημένα με μια απλή κάλυψη της καραφλής περιοχής. Πολλές φορές τους ικανοποιεί η μετριότητα γιατί δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς. Πάρα πολλοί έχουν πρόβλημα στη δότρια.
Σίγουρα καμία μεταμόσχευση δε δίνει μαλλί 18χρονου αλλά ακόμα και σήμερα νομίζω ότι είμαστε μακρυά από μεταμοσχεύσεις που θα λύνουν οριστικά το πρόβλημα ... :(
Είναι σοφό πριν κάποιος προβεί σε μια τέτοια διαδικασία να το ψάχνει καλά για να ξέρει τι είναι αυτό που πρέπει να περιμένει ως αποτέλεσμα.

@Moonsorrow : Ναι και πάλι πήγα σε FUE. Είναι λογικό ότι όσο παίρνεις μοσχεύματα από τη δότρια τόσο θα αραιώνει η περιοχή. Για το κόστος θα μιλήσω αφού περάσω από το ταμείο. Το avodart το παίρνω ακόμα και μάλιστα το τελευταίο 3μηνο παίρνω 1mg/ημέρα (2 κάψάκια των 0,5mg έκαστο).
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

gezira είπε:
Αν ανατρεξει κανεις σε παλαιοτερα μηνυματα μου, θα δει με ποσο ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ (αν οχι καχυποψια και αρνηση) αναφερομαι στη μεταμοσχευση μαλλιων. Κατι που -μεταξυ των αλλων- εχω θιξει, ειναι το ΠΑΡΑΜΥΘΙ των φωτογραφιων. Στις ιστοσελιδες των διαφορων κλινικων, ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ οι φωτογραφιες των ατομων που εκαναν μεταμοσχευση, δειχνουν τα μαλλια τους χτενισμενα προς τα πανω(!!) ή -ενιοτε- λοξα (!), κατι που δινει ΣΚΟΠΙΜΑ και ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΑ την ψευδαισθηση (στα υποψηφια θυματα, βλεπε πελατες), πως θα εχουν μια αξιοπρεπη πυκνωση..
Τροφεα, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, που εισαι ειλικρινης και με τον εαυτο σου και με τους υπολοιπους "συμφορουμιστες" (και δικαιωνεις οσα αναφερω). Οι φωτογραφιες σου με το μαλλι χτενισμενο ωστε ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ (και οχι να κρυβει) την ΑΡΑΙΟΤΑΤΗ εμφυτευση, ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ! Επειδη καποιοι θεωρουν την μεταμοσχευση ως ΤΗΝ λυση, καλο θα ηταν να αφυπνιστουν. Ο Τροφεας ουτε υπερβολικος ειναι, ουτε αρρωστα τελειομανης. Σκεφτεται απλως.... ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ! Αν φτασουμε να θεωρουμε ως φυσιολογικο, την μετριοτητα (οπως και σε πολλους αλλους τομεις της ζωης μας), τοτε και με 10 τριχες παραπανω θα νιωθουμε αφροαφανες. Ομως με το πρωτο δυνατο αερακι, θα γελα μαζι μας και το παρδαλο κατσικι κι ας καμαρωνουμε εμεις στην εικονικη πραγματικοτητα μας. Τι παει να πει δηλαδη να εχουμε...λογικες προσδοκιες? Παει να πει, πως η μεθοδος ΔΙΝΕΙ ΦΤΩΧΑ αποτελεσματα, οποτε να συμβιβασθουμε με τη μετριοτητα.. Ε οχι! Το ζητουμενο δεν ειναι με την μεταμοσχευση να εχεις την πυκνοτητα που εχεις στα 20 σου,αφου η μεθοδος αυτη ειναι ακομη για ΚΛΑΜΜΑΤΑ, αλλα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ / ΥΓΙΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ (ΠΟΥ ΑΥΘΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΛΛΙΑ).
Πραγματι τα βασικα στελεχη της HDC ειναι ευγενικοι και σοβαροι ανθρωποι και αξιζουν ευχαριστιων, ΑΛΛΑ αυτο που μας ενδιαφερει ολους, για να αποφασισουμε αν θα καταληξουμε στη μια ή στην αλλη κλινικη, ειναι τα ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! Κι εγω προσωπικα, αν δεν δω (εστω σε ενα χρονο απο τωρα), τον Τροφεα να κυκλοφορει ανετος χωρις την παραμικρη πιθανοτητα να εντοπιζεται η αλωπεκια ή το οτι εχει κανει μεταμοσχευση, ΔΕΝ προκειται με τιποτε να πιστεψω κανεναν και σε καμια κλινικη.
Καλη επιτυχια Τροφεα! Περιμενουμε τα νεα σου.
Φιλε εάν αποφασίσεις να παιρνεις και εσύ avodart για χρόνια και κάνεις δυο FUE μπορεί να φθάσεις σε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.
Πάντως ο Τροφεας το έχει ψάξει πολύ το θέμα και σίγουρα έχει κάνει πολλές "θυσίες", τόσο με την φαρμακευτική αγωγή (δεν ξέρω πολλούς που θα έπαιρναν για τόσα χρόνια το avodart) όσο και στο οικονομικό (επίσης δεν ξέρω πολλούς στην εποχή μας που να μπορούν να δώσουν μέσα σε ένα χρόνο ένα ποσό γύρω στα 20.000€ για τις δυο FUE).
Και για να μην ξεχνιόμαστε και τρεφουμε αυταπάτες με την μεταμόσχευση η πυκνότητα που πετυχαίνεις δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτήν που είχες στα 18. Μόνο έαν δεν συνεχιστεί η τριχόπτωση μπορείς να πεις ότι έχεις πιθανότητες για ένα τετοιο αποτελεσμα.
Ο Τροφεας και χωρίς την δευτερη μεταμόσχευση, δεν νομίζω να έδειχνε ως Καραγκιοζης...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Gezira μην γειώνεις όλα τα αποτελέσματα. Του Πάνου στον Χάσον ειναι τρελά καλό.
 

gezira

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Αγαπητε Koskar, δεν αναφερομαι στον Τροφεα οταν γραφω για "καραγκιοζη", (αλλωστε τον γνωριζω προσωπικα, ειναι και ηταν γοητευτικος και πριν τη μεταμοσχευση). Αλλα επειδη με ενοχλει το παραμυθι και η παραπλανητικη προπαγανδα των κλινικων, φερνω τα πραγματα λιγο προς την αλλη οπτικη για να ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ολοι μας τις επιλογες μας, αλλα και για να ΛΑΒΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ οσοι εκπροσωποι κλινικων εχουν εικονικο προφιλ στο forum μας. ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ και καλο ειναι ΝΑ ΜΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ και να κανουν οτι καλυτερο. Ελπιζω να καλυπτω κι εσενα αγαπητε danceworld_2001
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Εγω θα συμφωνησω με τον gezira παντως μονο οσον αφορα την ειλικρινια του τροφεα απο την πρωτη επεμβαση ακομα και σε ολα τα σταδια μεχρι τωρα.Απο κει και περα κανεις δεν ειπε πως η μεταμοσχευση ειναι η λυση τησ τριχοπτωσης αφου δεν δημιουργουν καινουργιους θυλακες απλα ανακατανομη κανουν,οποτε με μια καλη δοτρια και ενα λογικο norwood μπορουμε να εχουμε μια αξιοπρεπη λυση.Κανεις δεν ειπε οτι εγινε ποτε φουντομαλλιας απο μια μεταμοσχευση απλα το λαθος των κλινικων ειναι οι προσδοκιες που δημιουργουν χωρις να αναφερομαι στην hdc συγκεκριμενα που απο την επαφη που ειχα μαζι τους μιλουν για ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα με μια λογικη πυκνωση που θα ειναι ανεκτη.Αυτη η τακτικη εφαρμοζετε απο τους συνεργαζομενους πωλητες των εταιριων που και παλι οχι ολοι,παραπλανουν απο μη αληθινες φωτο μεχρι παραπλανητικες φωτο με χρηση τοπικ κτλ.Ακομα και πελατες εταιριων μπαινουν σε τετοιες διαδικασιες εστω και για μια εκπτωση γι αυτο και θελω να δωσω ξανα συγχαρητηρια στον τροφεα για την ειλικρινια του και στην hdc που αναγνωρισε το θεμα με την πυκνοτητα γιατι και μεις δεν τα βρισκουμε στο δρομο τα λεφτα,ενα marlboraki παει ο καθε θυλακας βαλτα κατω να δεις..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

giannis13 είπε:
αμαν μωρε με αυτον τον πανο σιγα τον αντρα!!! :p :p (εχεις γινει μυθος ατιμε)

Τα βλεπεις ρε συ Γιαννη....τοσο κοπο εχουμε ριξει να φτιαξουμε το μυθο....και πανε τωρα να μας απομυθοποιησουν.... :mad: σα δε ντρεπονται.. :knup: ;D
Και εννοειται βεβαιως οτι συμφωνω με τον dance.... το αποτελεσμα του πανου στον χασσον ειναι εντελως undetectable... ;D
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Panos1982 είπε:
Τα βλεπεις ρε συ Γιαννη....τοσο κοπο εχουμε ριξει να φτιαξουμε το μυθο....και πανε τωρα να μας απομυθοποιησουν.... :mad: σα δε ντρεπονται.. :knup: ;D
Και εννοειται βεβαιως οτι συμφωνω με τον dance.... το αποτελεσμα του πανου στον χασσον ειναι εντελως undetectable... ;D

Σιγα τα αυγα ρεε :p :p
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Λιγα τα λογια σας λαμογια για τον super star του forum :worshipper :worshipper :worshipper :worshipper; ;D
αντε κωλομπαραδες ολοι.. :badw: :badw:

αλλιως θα πω στο γκομενακι στο αβαταρ μου να σας την αναψει ,το βλεπετε το κουμπουρι ετσι? :rifle
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Trofea έκανε μεταμόσχευση τελικά και ο αδερφός σου και εάν ναι με ποιον γιατρό;
Πρωτοχρονιά θα κάνεις στην Κύπρο;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Anar είπε:

Slow the eggs κωστακηηη....χαχααχα ;D

@colreone thanks for the support m8
ετσι για να μπαινει μια ταξη εδω μεσα.. ;)

Και μετα απο αυτη τη παρακαμψη...
τροφ σου επιτρεπουμε να συνεχισεις το θεμα σου και ο νεος χρονος να σε βρει οπως επιθυμεις και με το μαλλι που ονειρευεσαι :)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Γυρίσα Αθήνα λοιπόν (να κάνω πρωτοχρονιά με τη γυναίκα μου και την κορούλα μου ).

Ανεβάζω φώτο χωρίς πολλά σχόλια ... ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ...

Στην πρώτη φώτο τα μαλλάκια είναι στεγνά στη δεύτερη και τρίτη είναι βρεγμένοι οι κρόταφοι για να φανεί το σημείο που έγινε η μεταμόσχευση ...

Θα ακολουθήσει και άλλο σετ φωτογραφιών :)
 

Συνημμένα

  • DSCN0030.jpg
    DSCN0030.jpg
    671 KB · Προβολές: 691

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Στις επόμενες 3 φώτο φαίνονται τα αποτελέσματα της 1ης μέρας. Στον δεξιό κρόταφο προστέθηκαν και άλλα περίπου 200 μοσχεύματα την επόμενη μέρα.

Τα μαλλάκια εδώ, εκτός από βρεγμένα είναι και κουρεμένα ...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Στο τελευταίο σετ φωτογραφιών φαίνεται η σχεδίαση της νέας hairline αλλά και ο υπεύθυνος γιατρός Κυριάκος Μάρας ο οποίος
προς τιμήν του επέβλεπε όλη τη διαδικασία ...

Δυστυχώς δεν έχω ακόμα στα χέρια μου τις τελικές φώτο μετά το κατέβασμα της hairline ... Από την Τρίτη ...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΧΑΡΑ, ΧΑΜΟΓΕΛΟ, ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ;D
 

Συνημμένα

  • P1040330.jpg
    P1040330.jpg
    72.3 KB · Προβολές: 568

max_os

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

εύχες....
για το νεο ετος , για την οικογενεια σου και για τα μαλλάκια σου tropheus.
επίσης σου ευχομαι να εισαι πάντα απαιτητικός και εκπληρώνεις τις επιθυμίες σου.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

τροφεα σε φοβηθηκε το ματι μου μετα απο αυτες τις φωτο...εχεις καλυτερο μαλλι και απο μενα και πας ξανα για νεα επεμβαση...μονο τρελος θα το εκανε :p(με την καλη εννοια)
οπως και να εχει καλη χρονια να εχεις και μακαρι να δεις αυτο που επιθυμεις στο κεφαλι σου....
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Ευχαριστώ (και πάλι) για τις ευχές ...

Έχω να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με τα μαλλάκια που τοποθετήθηκαν για πύκνωση. Τα μεταμοσχευμένα λοιπόν αυτά μαλλάκια, πραγματικά δε φαίνονται ανάμεσα στα υφιστάμενα.

Αν λοιπόν δεν είχαν τοποθετηθεί μοσχεύματα στη hairline ΑΝΕΤΑ θα μπορούσα να κυκλοφορήσω χωρίς μπαντάνα ή καπέλο...

Βέβαια έχω ένα αρκετά έντονο οίδημα στο πρόσωπο το οποίο όμως είναι θέμα λίγων ημερών να εξαφανιστεί ...
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Ευχαριστώ (και πάλι) για τις ευχές ...
Έχω να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με τα μαλλάκια που τοποθετήθηκαν για πύκνωση. Τα μεταμοσχευμένα λοιπόν αυτά μαλλάκια, πραγματικά δε φαίνονται ανάμεσα στα υφιστάμενα.
Αν λοιπόν δεν είχαν τοποθετηθεί μοσχεύματα στη hairline ΑΝΕΤΑ θα μπορούσα να κυκλοφορήσω χωρίς μπαντάνα ή καπέλο...
Βέβαια έχω ένα αρκετά έντονο οίδημα στο πρόσωπο το οποίο όμως είναι θέμα λίγων ημερών να εξαφανιστεί ...
Δεν νομίζω ότι θα μπορούσες χωρίς το καπέλο, ανεξάρτητα απο την hairline, καθώς τουλάχιστον τις πρωτες εβδομάδες τα μεταμοσχευμένα grafts πρέπει να προστατευθούν από τον ήλιο.
Για το οίδημα που αναφερεις λογικά μετά την τριτη ημερα, από την επεμβαση, θα υποχωρήσει αισθητα. Είχες παρόμοιο πρήξιμο και στην πρώτη επέμβαση ή μονο στην δευτερη;
Πάντως από τις φωτογραφίες σου πραγματικά πολλοί θα ζήλευαν τα μαλλάκια σου και απορώ για ποιο λόγο βιάστηκες να κάνεις και την δευτερη στην παρούσα χρονική στιγμή. Ελπίζω να είναι η τελευταία σου μεταμόσχευση, αλλωστε φανταζομαι τωρα με το νέο μέλος της οικογένειας θα αλλαξουν και οι προτεραιότητες σου ειδικά στο οικονομικό, εκτός και εάν έχεις κερδίσει κανένα λαχειο....
 
Μπλουζα