Toppik

best1210

Member
Απ: Toppik

ΓΙΑ τη γενικη ταχυδρομικη που λες υπαρχει λυση.
να πεις να γινει κρατηση σε ενα υποκταστημα της και να το παρεις ο ιδιος.
στο κουτι αναγραφει μονο το ονομα της εταιρειας.
δεν λεει κατι αλλο.
νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση αυτη.

ελπιζω να εχει υποκαταστημε καπου εκει.
οσο για τις μερες πιστευω οτι σε 2 με 3 το πολυ θα ναι εκει.
δεν παει παραπανω λογικα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

best1210

Member
Απ: Toppik

αφου εισαι καστανος τοτε θα σου λεγα παρε το καστανο το απλο.
ομως και το σκουρο να παρεις δεν τρεχει κατι.αν ειχες μαυρο μαλλι ισως λεω ισως στο φως να φαινοταν καποια αντιθεση,
ομως τωρα δεν θα φαινεται κατι!

εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο
μετα την χρηση του τοπικ εσεις χτενιζεστε να κατσει πιο καλα η οχι?
γενικα τι προτεινετε?
θα θελα να ακουσω γνωμες!
 

txc25

Member
Απ: Toppik

Το πήρα τελικά το τόπικ πριν 15 μέρες. Καταρχήν η ανακούφιση που ένιωσα όταν το χρησιμοποίησα την πρώτη φορά δε περιγράφεται. Ξέρω είναι κάτι ψεύτικο αλλά από τη πρώτη κιόλας φορά η ψυχολογία μου ανέβηκε στα ύψη. Το πρόβλημα είναι ότι τα μαλλιά μου είναι σχετικά κοντά και στο crown έχω πρόβλημα οπότε με κάθε ψεκασμό (πήρα και το maximizer) έμενε μια μαύρη κηλίδα και αναγκαστικά την έτριβα με τα δάχτυλα για να εξαπλωθεί και τριγύρω. Δε ξέρω αν είναι αυτός ο σωστός τρόπος πάντως δε μπορώ να βρω κάτι άλλο.

Προσωπικά το χρησιμοποιώ κάθε 3 μέρες. Δηλαδή το Σάββατο το πρωί έβαλα και πριν από λίγη ώρα λούστηκα. Δε ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό πάντως η αλήθεια είναι κατά τη διάρκεια του 3ημέρου φεύγει ελάχιστη ποσότητα. Ίσα ίσα να χρειαστεί ένα μικρό συμπλήρωμα την 3η μέρα.

Ο σκοπός που έγραψα τώρα πάντως το ποστ είναι άλλος. Όπως είπα και πριν, έχει λίγη ώρα που λούστηκα. Πήρα τον καθρέφτη να κοιτάξω λίγο από πίσω τα μαλλιά μου και η απογοήτευση μου ήταν τεράστια. Συνήθισε το μάτι μου εδώ και 15 μέρες να βλέπει ένα κεφάλι από πίσω που σχεδόν δεν έχει κανένα πρόβλημα και με αυτό που είδα τώρα κατευθείαν η καρδιά μου σφίχτηκε.

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΤΟ ΤΟΠΙΚ? 'Η ΑΠΛΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ? Ας απαντήσει όποιος έχει ανάλογη εμπειρία και αν θέλει ας πει και 2 λόγια για το πως χρησιμοποιεί το τόπικ.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

txc25 είπε:
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΤΟ ΤΟΠΙΚ? 'Η ΑΠΛΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ? Ας απαντήσει όποιος έχει ανάλογη εμπειρία και αν θέλει ας πει και 2 λόγια για το πως χρησιμοποιεί το τόπικ.

Γιατί δεν βγάζεις φωτογραφείς πριν την χρήση του τοπικ για να συγκρινεις μετά από μέρες χρήσης όταν θα το βγάλεις?
 

lab_rat

Member
Απ: Toppik

txc25 είπε:
Το πρόβλημα είναι ότι τα μαλλιά μου είναι σχετικά κοντά και στο crown έχω πρόβλημα οπότε με κάθε ψεκασμό (πήρα και το maximizer) έμενε μια μαύρη κηλίδα και αναγκαστικά την έτριβα με τα δάχτυλα για να εξαπλωθεί και τριγύρω. Δε ξέρω αν είναι αυτός ο σωστός τρόπος πάντως δε μπορώ να βρω κάτι άλλο.
Να το το ψεκαζεις απο πιο μακρια!

txc25 είπε:
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΤΟ ΤΟΠΙΚ? 'Η ΑΠΛΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ? Ας απαντήσει όποιος έχει ανάλογη εμπειρία και αν θέλει ας πει και 2 λόγια για το πως χρησιμοποιεί το τόπικ.
Κ εμενα μου χε δημιουργησει την εντυπωση οτι μου επιδεινωνε το προβλημα! Δεν ειμαι ομως σιγουρος! Ισως να μην αφηνει τις ριζες να αναπνευσουν.
 

@ggelos

New Member
Απ: Toppik

γεια χαρα παιδες

καιρο ειχα να γραψω!!! χρησιμοποιω κονσιλερ(οχι τοπικ αν κ αυτο χρησιμοποιουσα στην αρχη) απο το 2008! ειμαι σχεδον βεβαιος πως δεν εχουν επιρρεασει την τριχοπτωση καθολου. σε αυτο που ρωταει ο txc εχω να πω πως κ εγω καθεφορα που λουζομαι λεω ωω θεε μου. δεν εχει να κανει με περισσοτερα χαμενα μαλλια εχει κατα κυριο λογο να κανει με την επιστροφη στην πραγματικοτητα που δεν θελουμε να βιωνουμε!!!
 

txc25

Member
Απ: Toppik

Αυτό με τις ρίζες που δεν αναπνέουν δεν νομίζω να ισχύει γιατί τα μαλλιά παίρνουν οξυγόνο μέσω του αίματος θαρρώ.
Αφού το παρατήρησε κι άλλος αυτό με το τόπικ και τη διαφορά που μας κάνει μετά το λούσιμο, τότε μάλλον είναι που μας ξεγελάει το μάτι. Πάντως η αλήθεια είναι πως μετά το μπάνιο όταν κοιτάχτηκα στο crown μου ήρθε μια απίστευτη απελπισία.
Όπως και να'χει θαυματουργή εφεύρεση ειδικά τώρα για τον χειμώνα. Το καλοκαίρι με τον ιδρώτα και την θάλασσα δε ξέρω τι θα κάνουμε ρε τοπικιστές :chinscratch
 

bullshit

Member
Απ: Toppik

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω κ εγώ αφού κάνω αποχή απο τα χημικά μέχρι να ξανααπελπιστώ. Ξέρουμε αν φεύγει με σκουφάκια καπέλα κτλ? Το σκουφάκι δημιουργεί κ αυτό στατικό ηλεκτρισμό. Μήπως όμως έτσι το τόπικ προτιμήσει το σκουφάκι απ το μαλλί? Ποιά μάρκα προτείνετε, πόσο κοστίζει και πόσο σας κρατάει? Ευχαριστώ
 
Απ: Toppik

παιδια συνηθεια ειναι. καπελο φοραω στη δουλεια καθε μερα. απλα ενα χτενισματακι μετα για στρωσιμο η ακομα και με το χερι χωρις χτενα. το προιον ειναι εκπληκτικο. μακαρι να μην ξεφυγει το norwood πανω απο 5. μεχρι εκει το ΤΟΡΡΙΚ κανει θαυματα.



2 χρονια χρηστης πλεον
 

alekontas

Member
Απ: Toppik

Γειά σας παίδες....μεγάλη εξαρτηση το διαόλι....απλα μια ερώτηση προς όλους...σχεσεις έχετε???και δν εννοώ γκομενάκια ξεπέτας...εκεί οκ....οι κοπέλες σας το ξέρουν?το βλέπουν?αν ναι αντιδράσεις?πώς το διαχειρίζεστε το θέμα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Toppik

γιαυτούς που έχουν σχεδον ξυρισμενο το κεφάλι και θελουν να κρύψουν μια ουλη κάνει δουλεια?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

Μάχος είπε:
γιαυτούς που έχουν σχεδον ξυρισμενο το κεφάλι και θελουν να κρύψουν μια ουλη κάνει δουλεια?
δες την απαντηση του τσακαλου :22m:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,74.15.html
 

mikipitri

Member
Απ: Toppik

ΘΒ πρακτωρ 000 είπε:
παιδια συνηθεια ειναι. καπελο φοραω στη δουλεια καθε μερα. απλα ενα χτενισματακι μετα για στρωσιμο η ακομα και με το χερι χωρις χτενα. το προιον ειναι εκπληκτικο. μακαρι να μην ξεφυγει το norwood πανω απο 5. μεχρι εκει το ΤΟΡΡΙΚ κανει θαυματα.
2 χρονια χρηστης πλεον

Μπορείς να ανεβάσεις φωτο ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ?
Εγώ που το χρησιμοποιώ έχοντας γενική αραίωση δυστυχώς μπορώ να πω ότι δεν κάνει δουλειά!!!
Τόσο λάθος το χρησιμοποιώ??? :chinscratch
 
Απ: Toppik

mikipitri είπε:
Μπορείς να ανεβάσεις φωτο ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ?
Εγώ που το χρησιμοποιώ έχοντας γενική αραίωση δυστυχώς μπορώ να πω ότι δεν κάνει δουλειά!!!
Τόσο λάθος το χρησιμοποιώ??? :chinscratch


φωτογραφια δυσκολα. ωστοσο αν μενεις στην Αθηνα μπορεις να με δεις καποια στιγμη απο κοντα. με TOPPIK και χωρις TOPPIK.

τι κλιμακα norwood εισαι? εγω πλεον κοντευω το 4
 
Απ: Toppik

alekontas είπε:
Γειά σας παίδες....μεγάλη εξαρτηση το διαόλι....απλα μια ερώτηση προς όλους...σχεσεις έχετε???και δν εννοώ γκομενάκια ξεπέτας...εκεί οκ....οι κοπέλες σας το ξέρουν?το βλέπουν?αν ναι αντιδράσεις?πώς το διαχειρίζεστε το θέμα?

αυτο ηταν το βασικο ερωτημα 2 χρονια πριν την πρωτη μερα που το εβαλα και ειπα να βγω εξω. για να ξεκολλησω και να μην με κοιτανε περιεργα (ισως ετσι νομιζα) το ειπα πρωτος. η κουβεντα ηταν κλασσικη ακομπλεξαριστη του στυλ: γεια σας, με βλεπετε? μολις εβαλα ενα προιον για τα μαλλια και την καραφλα μου!!! σας πληροφορω οτι ανακουφιστηκα αμεσως και το μπαλακι περασε στην αλλη μερια...


τοσο απλα φιλε μου, θαρρος θελει...
 

kakashi

Member
Απ: Toppik

εμενα η κοπελα μ το ξερει ....απο οτι μ χει πει δεν την ενοχλει(βεβαια δεν ειμαι σιγουρος η το λεει για να μη στενοχωρησει...ειμαστε κ 3 χρονια μαζι) ....δλδ το βλεπει καπως οπως βαζει αυτη make up η κατι τετοιο....
τωρα οσον αφορα την αποτελεσματικοτητα του....εμενα κυριολεκτικα μ εχει αλλαξει τη ζωη μ....απο τα 14 μ εγω ημουν ενα πραγμα σαν τον χαριστεα...διαχυτη αραιωση....κ ολοι το σχολιαζαν καθημερινα....σπο τα 18 που αρχισα να το χησιμοποιω ολοι σε λιγο καιρο ξεχασαν οτι ειχα ποτε αραιωση ....κ τωρα στα 21 καμμια φορα μερικοι φιλοι μ μ κανουν πλακα οτ εχω πολυ πυκνα μαλλια...βεβαια αυτοι δεν με ηξεραν στο λυκειο με γνωρισαν φοιτητη....ξερω οτι ολο αυτο ειναι ψευτικο αλλα οταν ειμαι εξω απο το σπιτι εχω σταματησει να σκεφτομαι την τριχοπτωση...κ τωρα με απασχολει μονο τη στιγμη που λουζομαι κ κανω τις θεραπειες...

αλλα δεν θα ελεγα οτι ειναι κ τοσο θαυματουργο οσο το παρουσιαζει ο ΘΒ....εγω που δεν εχω κ τρομερο προβλημα πολλες φορες δεν μ καθεται καλα....η αν κουνησω πολυ αποτομα το κεφαλι μ μερικες φορες φευγει κ κατι φαινεται στο δερμα του κεφαλιου....οταν τα κουρευω πιο κοντα απο 3 εκατοστα τοτε δυσκολυεομαι να το τοποθετησω κ φευγει ευκολα ....ενταξει μην το αδικησω το προιον μερικες φορες το βαζω κ οτι κ να κανω δε φευγει με τιποτα....αλλα γενικα μην εχει κανεις την εντυπωση οτι το βαζει καποιος κ μετα μπορει να μεταχειρισθει τα μαλλια του σαν καποιον που δεν εχει προβλημα...να τα πειραζει εντονα κ τετοια διαφορα γιατι θα φυγει καποια ποσοτητα κ μετα καποιος θα καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα .....ενας εμπειρος ομως να ξερετε οτι σχεδον παντα θα καταλαβει εαν φορατε η οχι εκτος αν εχετε πολυ μικρο προβλημα....πχ εγω που ειμαι 3 χρονια χρηστης μπορω να καταλαβω αμεσως εαν ενας ηθοποιος στην τηλεοραση φοραει η οχι....ξεχασα να πω οτι ειναι απαραιτητη η χρηση της λακ κ οσα ανεφερα παραπανω γινονται με την χρηση της....χωρις αυτη νομιζω τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα.... θα ελεγα οτι το τοπικ μπορεις να το βαλεις να χτενισεις τα μαλλια σ να βαλεις λακ μετα κ θα φαινεσαι σαν να μην ειχες ποτε προβλημα...(εαν εχεις καλη χερλαιν)...μπορεις να τα πειραζεις λιγο αλλα μην του βγαλεις κ τα ματια....γενικα παντως θα ελεγα οτι ειναι ενα καλο προιον κ οποιος θελει ας το δοκιμασει κ με τον καιρο μπορει να μαθει πως να τοχρησιμοποιει κ του ταιριαζει καλυτερα
 

kakashi

Member
Απ: Toppik

νομιζω η λακ ειναι απαραιτητη....χωρις αυτη ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει....γιατι το τοπικ αλλες φορες σ καθεται τελεια κ αλλες σ βγαζει την πιστη για να μπει....κ μια μικρη κινηση να κανεις φευγει....ενω με την λακ εισαι πιο σιγουρος....επισης αν ιδρωσεις κ περασεις το χερι σ μεσα απο τα μαλλια κ δεν εχεις λακ θα μαυρισει το χερι ενω με την λακ δεν φευγει τιποτα....δεν μιλαω για τη λακ που δινουν αυτοι....αυτη δεν την εχω δοκιμασει...μια απλη του εμποριου....κ δεν χρειαζεται να ριξεις πολυ σε σημειο που θα κοκαλωσουντα μαλλια σ....κ λιγη ποσοτητα αρκει συνηθως....κ το σπρει που εχεις νομιζω ειναι απαραιτητο κανει ευκολη την τοποθετηση κ πιο ομοιομορφη...

αλλα κατι που δεν ειπα πιο πριν κ ξεχασα ειναι να μην το παρακανετε με το τοπικ...γιατι απο ενα σημειο κ μετα οσο περισσοτερο βαζετε τοσο πιο πολυ αφυσικο φαινεται...ειδικα την hairline μην την φορτωνετε πολυ ...σχεδον καθολου...εγω στις αρχες οταν εβαζα πολυ (κ τωρα καμμια φορα οταν μ ξεφευγει) οταν ιδρωνα στη γυμναστικη πολυ, λογω του τοπικ κυλουσε(κ κυλαει) απο τ κεφαλι μ πρασινος!!! ιδρωτας ενω εχω την μαυρη αποχρωση
.
 

GeoPower

New Member
Απ: Toppik

εγώ παίδες το χρησιμοποιώ t "τοππικ" εδώ k 2μιση χρονια σαν πρώην είναι καταπληκτικό έχω δοκιμάσει k αλλα τέτοια παρόμοια όπως t "νανογεν" k κάνα 2-3 ακόμα από εξωτερικό..αλλα t συγκεκριμένο ήταν αυτό p ήταν πιο μικρά τα ινίδια k γενικά t αποτέλεσμα πιο φυσικό...θα συμφωνήσω με t παιδί παραπάνω μη t παρακάνετε gt t αποτέλεσμα φαίνεται αφύσικο αλλα k πάλι ts πιο πολλές φορες t προσέξουμε εμείς gt ξέρουμε ότι το έχουμε πάνω μας..t έχω βάλει k s στεγνό k s βρεγμένο μαλλί k θεωρώ ότι στ ελαφρώς βρεγμένο έχει τo καλύτερο k πιο φυσικό αποτέλεσμα k δεν ξεκολλάει k τόσο εύκολα..επίσης για t lack t "τοππικ" t έχω χρησιμοποίηση k αυτό k είναι εξίσου καλο gt κρατα t μικροϊνίδια στη θέση t..απλά δη ξέρω κατά ποσο βλάπτει t δέρμα k gnk ts θεραπείες gt θυμάμαι ένα διάστημα μου προκαλούσε φαγούρα k t σταμάτησα by the way υπάρχει και ένα "δοσομετριτις" t "τοπικ" ο οποιος είναι βολικός στ να βάζεις στα σημεία p έχεις "ραφλα" :) αλλα δη αξίζει πιστεύω να δώσετε λεφτά εάν δη σας περισσεύουν αυτά:)
 
Μπλουζα