Toppik

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alkis30

Member
Τον ψεκαστηρα του toppik εννοείς? Αν ναι δεν μου κάνει δουλειά ούτε με το toppik γιατί θέλω να κάλυψω μεγάλη περιοχή. Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι άλλο? Επίσης πώς στέλνει αυτο το site? Υπάρχει φόβος τελωνείου?
 

Dynamics

Active Member
Briner ψεκαστήρα είναι ανάγκη να πάρουμε τον γνήσιο;σκέφτομαι την αγορά τ γιαυτο ρωτάω αλκι από αλί απλό δέμα έρχεται και δεν υπάρχει τελωνείο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Briner

Active Member
Δεν έχει να κάνει. Αρκεί να εφαρμόζει στο μπουκάλι και να κάνει τη δουλειά του. Εγώ, επειδή μου χάλασε αυτός που είχα, πήρα έναν από το eBay καμμιά 15αριά ευρώ. Είναι βελτιωμένη έκδοση και παίζει να είναι κι αυθεντικός.

 

Alkis30

Member
Παιδιά είμαι έτοιμος να δώσω παραγγελία από ali. Μεταξύ του toppik και του Sevich από το συγκεκριμένο μαγαζί ποιο προτείνετε ? Με € 37 μπορώ να πάρω είτε 193 gr toppik είτε 500 gr Sevich. Αν η διαφορά ποιότητας (κράτημα,εμφάνιση κτλ) είναι σαφώς υπέρ του toppik τότε θα προτιμήσω αυτό αφού 193 gr βγάζουν πολλούς μήνες... είναι και δοκιμασμένο χρωματικά το medium brown που θέλω ενώ το Sevich δεν ξέρω αν θα ταιριάζει το χρώμα.. τί λέτε ?
 

Briner

Active Member
Μην τρελαίνεσαι. Κατά πάσα πιθανότητα, Sevish είναι και το «Toppik». Δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να βρεις γνήσιο Toppik σε τέτοια τιμή που αναφέρεις. Μπορείς να δώσεις λινκ;
 

Briner

Active Member
Δεν παίζει με τίποτα να είναι Τόπικ. Αν πάρεις Sevish πάρε τουλάχιστον από την ίδια τη Sevish. Δίνω λινκς μερικά μηνύματα πριν. Μην πάρεις αμέσως μεγάλη συσκευασία. Πάρε 2-3 μπουκάλια με διααφορετικά χρώματα να δεις ποιο σου κάθεται καλύτερα και ύστερα αγοράζεις μισόκιλο.

Η γνώμη μου για το Sevish, σε γενικές γραμμές είναι θετική, αν και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε δύσκολες συνθήκες (βροχή, ιδρώτας). Σίγουρα όμως είναι καλύτερο από άλλες σαβούρες, τύπου Hear So Real και δεν συμμαζεύεται. Αν θες ακόμη καλύτερο υποκατάστατο του Τόπικ, δοκίμασε και το Verdini από Πολωνία, το οποίο όμως είναι πιο ακριβό.

Υ.Γ. Δεν υπάρχει πρόβλημα με τα μπουκάλια του Τόπικ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alkis30

Member
Τελικά επειδή έχω μπερδευτεί. Το toppik που πουλάει το Ali είναι στην πραγματικότητα Sevich σε ψεύτικη συσκευασία toppik ?
 

Alkis30

Member
Είμαστε σίγουροι για αυτό ? Δηλαδή εκτοξεύουν την τιμή επειδή βάζουν ψεύτικο μπουκάλι που λέει "toppik" ?
 

Briner

Active Member
Αν πας λίγες σελίδες πίσω και διαβάσεις, θα δεις ότι ρώτησα κι ο πωλητής μου το επιβεβαίωσε. Βασικά δεν χρησιμοποιούν μόνο μπουκάλια του Τόπικ, αλλά κι από άλλες φίρμες. Αν προσέξεις τον σύνδεσμο που έδωσες, έχει κι ένα βίντεο με επίδειξη του Sevich. Οπότε, τί κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; Επιπλέον, δεν σου λένε ότι είναι Τόπικ, αλλά σκόνη με «Toppik brand». Δηλαδή, μόνο στο όνομα και στο μπουκάλι είναι Τόπικ. Η σκόνη είναι Sevich.
 

Alkis30

Member
OK. Πήρα 2 μπουκαλάκια Sevich 1 med brown (αυτό που φοράω κανονικά με toppik) και 1 dk brown μπας και είναι πιο τεριαστό..light brown δεν πήρα γιατί το βλέπω πολύ ανοιχτό και αποκλείεται να κάνει...οπότε περιμένω να έρθουν και θα αποφασίσω αν πάω για μισόκιλο σακούλι..
 

Briner

Active Member
OK. Πήρα 2 μπουκαλάκια Sevich 1 med brown (αυτό που φοράω κανονικά με toppik) και 1 dk brown μπας και είναι πιο τεριαστό..light brown δεν πήρα γιατί το βλέπω πολύ ανοιχτό και αποκλείεται να κάνει...οπότε περιμένω να έρθουν και θα αποφασίσω αν πάω για μισόκιλο σακούλι..

Τα χρώματά του τα βρίσκω εντάξει. Το dark brown που παίρνω εγώ, νομίζω ότι βρίσκεται αρκετά κοντά σ' αυτό του Τόπικ. Τουλάχιστον δεν βλέπω την κοκκινίλα που έβλεπα στα HSR, Beaver κ.λπ.


Με το καπιταλ τι γίνεται? Me prepaid αγοραζετε?

Εγώ, όπως έχω αναφέρει, αγοράζω με προπληρωμένη της Neteller.
 
Μπλουζα