Toppik

kabamarou

Member
Πάντως να πω για όσους ψάχνονται με τέτοια σχετικά προϊόντα ότι το dermmatch είναι κορυφή. Δεν βγαίνει ούτε στην θάλασσα. Το αγόρασα για να καλύπτω μια μικρή ουλή στο κεφάλι και μου κράτησε γύρω στα 4-5 χρόνια με καθημερινή χρήση αλλά είναι φαρμάκι η τιμή του πλέον.Γύρω στα 56 ευρώ με τα μεταφορικά... Παράγγειλα toppik τελικά από Αμερική από το ebay 27 γραμμάρια και βγαίνει 25 ευρώ με τα έξοδα αποστολής. Παίζει να μην είναι το γνήσιο αλλά ο τύπος που το πουλάει έχει δεκάδες καλά σχόλια από άτομα που αγόρασαν το προϊόν που λένε ότι δουλεύει μια χαρά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
To έχω δοκιμάσει και άλλες φορές αλλά προφανώς έχει κάποιες ρυθμίσεις το site που δεν μου το επιτρέπει. Οπότε σου στέλνω μήνυμα.
Aν εννοείς το link από το dermmatch πάντως το βρίσκεις εύκολα με μια αναζήτηση στο google
 
Τελευταία επεξεργασία:

jerome

Member
Φίλε Kabamarou όπως γράφω πήρα πρόσφατα toppik από την αντιπροσωπεία εδώ και ήταν κακής ποιότητας, καμμία σχέση με το παλιό. Οπότε είτε και αυτοί δεν πουλάνε γνήσιο, είτε απλά το χάλασαν γενικά, οπότε απλά αγόρασε όπου βρεις φθηνότερα.

Γι' αυτό και εγώ σκεφτόμουν να δοκιμάσω dermmatch που αναφέρεις, λένε μάλιστα στο επίσημο site πως σου δίνουν πίσω τα χρήματα αν δεν μείνεις ικανοποιημένος και σκεφτόμουν να δοκιμάσω. Τους έστειλα όμως email και λένε πως εκτός ότι θα κάνει 6 εβδομάδες να έρθει θα πρέπει να πληρώσω και έξοδα τελωνίου αν πάρω από αυτούς και έρθει από Αμερική. Παίζει λες αυτό; Ποτέ δεν έχω πληρώσει τελωνειακά για κάτω από 100 δολάρια πάντως. Έχεις πάρει ποτέ εσύ η κανάς άλλος από το official site;
 

poseidonas77

Well-Known Member
Αν στο στειλουν με usps (ελτα αμερικης) κατα 90% δεν θα περασει τελωνειο..με οποιαδηποτε αλλη εταιρια κουριερ πχ ups ..tnt
dhl θα περασει ελεγχο τελωνειου..διοτι αυτες οι εταιριες αναλαμβανουν και ρολο εκτελωνιστη με το αζημιωτο βεβαια και ετσι τα περνανε απο ελεγχο ολλα τα δεματα
 

kabamarou

Member
Το έχω ακούσει αυτό που λέει ο poseidonas. Εγώ το είχα παραγγείλει με απλό ταχυδρομείο από το επίσημο site πριν κάνα 5 χρόνια και δεν πλήρωσα τελωνείο. Γενικά δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο παρότι έχω κάνει δεκάδες παραγγελίες από πολλές χώρες. Παίζει ρόλο ίσως και το γεγονός ότι πολλές φορές οι πωλητές γράφουν από μόνοι τους πάνω στο πακέτο ότι είναι δώρο και καλά.

Όσον αφορά το αν είναι γνήσιο δεν με ενδιαφέρει και τόσο όσο το να κάνει καλή δουλειά και από τα δεκάδες σχόλια που είδα για αυτό το προϊόν από τoν πωλητή αυτόν διάβασα ότι κάνει.
Βρήκα και από από το aliexpress ένα toppik γύρω στα 8 ευρώ (απομίμηση προφανώς) με εκατοντάδες σχόλια από ευχαριστημένους πελάτες όμως. Η φάση είναι όμως ότι δεν μπορεί να παραγγείλει κανείς από εκεί για την ώρα γιατί δεν δέχονται ούτε paypal.
 

karfakias

Member
Ρε παιδιά μια ερώτηση....
Δεν ξέρω αλλα να με συγχωρήσετε αν έχει απαντηθεί αλλού.
Με τοπικ και regain τι γίνεται ?
θέλω να πω δεν μπορείς να το κρατήσεις το τοπικ άλουστος δυο τρεις μέρες και να βάζεις rergain?
φευγει?
Τι κάνουμε?
(το σκέφτομαι όπως καταλάβατε.....)
 

tasos33

Well-Known Member
αυτο αδερφε δεν μπορει να γινει ουτε σε ταινια του σπιλμπεργκ
....εγω πχ λουζομαι βραδυ βαζω μινοξξ και το πρωι φουμοοο....
 

kabamarou

Member
Μου ήρθε το toppik που παράγγειλα και οι πρώτες εκτιμήσεις είναι απογοητευτικές. Έβαζα λίγο λίγο πάνω στην ουλή για να δω πως θα πάει. Στην αρχή δεν υπήρχε κάλυψη αλλά μετά υπήρξε. Όταν ακουμπάς τα μαλλιά όμως γίνεται το χέρι μαύρο. Το δοκίμασα σε στεγνά μαλλιά και λουσμένα όπως έλεγαν οι οδηγίες. Αν πάρω μια απλή λακ για να ψεκάσω το σημείο που βάζω λύνεται αυτό το πρόβλημα;
 
παιδια θελω να παραγγειλω τοπικ απο εξωτερικο αλλα δεν μπορω με την χρεωστικη εξατιας των capital controls...καποια λυση ξερετε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Χτες ήρθε στα χερια μου το Beaver (μετά από καλά σχόλια του gpeiraias σε νήμα). Το παρήγγειλα σε Dark Brown μιας και Dark Brown ήταν και το Toppik. Η διαφορα στο χρώμα είναι πολύ εμφανής. Το Beaver είναι ακριβώς αυτό που γραφει Dark Brown, σκούρο καφέ. Το Toppik (αγορασμένο από το 2010) είναι σκούρο γκρι σχεδόν σαν μαύρο. Το Toppik επίσης στην υφή είναι σκόνη όπως η ζάχαρη λίγο την κουνάς και σκορπάει, ενώ το Beaver είναι σφιχτό, το κουνάς δεν σκορπάει, βάζεις το δάχτυλο μέσα και νιώθεις πως είναι σαν φρέσκο λίπασμα που δεν διαλύεται. Παραξενεύτηκα διότι έχω το spray που κουμπώνω πάνω από το μπουκάλι και λέω μην σφηνώνει και δεν το πετάει, τελικά κανένα πρόβλημα μια χαρά δουλεύει. Το μονο θέμα είναι το χρώμα! Με δούλεψε η Toppik και αντί για σκούρο καφέ μου έστειλε μαύρο? Διότι αν είναι έτσι, μαύρο ήθελα να παραγγείλω και τώρα.

Στην φωτογραφία αναγκάστηκα να παίξω με τις φωτεινότητες για να αποδώσω όσο πιο σωστά αυτό που βλέπω (η φωτογραφική δεν μπορούσε καλύτερα).
 

Συνημμένα

  • fibers2.jpg
    fibers2.jpg
    392.7 KB · Προβολές: 355

gkast

Active Member
Χτες ήρθε στα χερια μου το Beaver (μετά από καλά σχόλια του gpeiraias σε νήμα). Το παρήγγειλα σε Dark Brown μιας και Dark Brown ήταν και το Toppik. Η διαφορα στο χρώμα είναι πολύ εμφανής. Το Beaver είναι ακριβώς αυτό που γραφει Dark Brown, σκούρο καφέ. Το Toppik (αγορασμένο από το 2010) είναι σκούρο γκρι σχεδόν σαν μαύρο. Το Toppik επίσης στην υφή είναι σκόνη όπως η ζάχαρη λίγο την κουνάς και σκορπάει, ενώ το Beaver είναι σφιχτό, το κουνάς δεν σκορπάει, βάζεις το δάχτυλο μέσα και νιώθεις πως είναι σαν φρέσκο λίπασμα που δεν διαλύεται. Παραξενεύτηκα διότι έχω το spray που κουμπώνω πάνω από το μπουκάλι και λέω μην σφηνώνει και δεν το πετάει, τελικά κανένα πρόβλημα μια χαρά δουλεύει. Το μονο θέμα είναι το χρώμα! Με δούλεψε η Toppik και αντί για σκούρο καφέ μου έστειλε μαύρο? Διότι αν είναι έτσι, μαύρο ήθελα να παραγγείλω και τώρα.

Στην φωτογραφία αναγκάστηκα να παίξω με τις φωτεινότητες για να αποδώσω όσο πιο σωστά αυτό που βλέπω (η φωτογραφική δεν μπορούσε καλύτερα).
Το τοπικ που έχεις έχουν αλλοιωθεί τα χαρακτηριστικά του λόγω υγρασίας ....
 

Dynamics

Active Member
εγω παντως παραγγελνω απο το σαιτ aliexpress ειναι και φθηνο και πολυ καλο...δεν ειναι χοντρο οπως λετε..
Το τοπικ εχεις παρει με τα 7-8 ευρω?Ειναι φοβερο αυτο εχω!Αλλα πλεον δεν μπορουμε να παραγγειλουμε
 

tasos33

Well-Known Member
Το τοπικ εχεις παρει με τα 7-8 ευρω?Ειναι φοβερο αυτο εχω!Αλλα πλεον δεν μπορουμε να παραγγειλουμε
7 ευρω απο που?

Χτες ήρθε στα χερια μου το Beaver (μετά από καλά σχόλια του gpeiraias σε νήμα). Το παρήγγειλα σε Dark Brown μιας και Dark Brown ήταν και το Toppik. Η διαφορα στο χρώμα είναι πολύ εμφανής. Το Beaver είναι ακριβώς αυτό που γραφει Dark Brown, σκούρο καφέ. Το Toppik (αγορασμένο από το 2010) είναι σκούρο γκρι σχεδόν σαν μαύρο. Το Toppik επίσης στην υφή είναι σκόνη όπως η ζάχαρη λίγο την κουνάς και σκορπάει, ενώ το Beaver είναι σφιχτό, το κουνάς δεν σκορπάει, βάζεις το δάχτυλο μέσα και νιώθεις πως είναι σαν φρέσκο λίπασμα που δεν διαλύεται. Παραξενεύτηκα διότι έχω το spray που κουμπώνω πάνω από το μπουκάλι και λέω μην σφηνώνει και δεν το πετάει, τελικά κανένα πρόβλημα μια χαρά δουλεύει. Το μονο θέμα είναι το χρώμα! Με δούλεψε η Toppik και αντί για σκούρο καφέ μου έστειλε μαύρο? Διότι αν είναι έτσι, μαύρο ήθελα να παραγγείλω και τώρα.

Στην φωτογραφία αναγκάστηκα να παίξω με τις φωτεινότητες για να αποδώσω όσο πιο σωστά αυτό που βλέπω (η φωτογραφική δεν μπορούσε καλύτερα).
η φωτογραφια εκ πρωτης αποψεως ειναι σαν να δειχνει σκ...α ....οντως το τοππικ στο dark brown ειναι τοσο σκουρο που το λες κ σχεδον μαυρο...ειναι σαν μαυρο καστανο..βεβαια απο το μαυρο τοππικ ςχει παλι τεραστια διαφορα

παιδια θελω να παραγγειλω τοπικ απο εξωτερικο αλλα δεν μπορω με την χρεωστικη εξατιας των capital controls...καποια λυση ξερετε?

το capital πλεον επιτρεπει αποστολη χρηματων στο εξωτερικο..παρηγγειλα απο πολωνια με απευθειας εμβασμα συο λογαριασμο της εταιρειας κ ηδη η καραφλοσκονη εχει ξεκινησει το ταξιδι για ελλαδα
 

Dynamics

Active Member
7 ευρω απο που?


η φωτογραφια εκ πρωτης αποψεως ειναι σαν να δειχνει σκ...α ....οντως το τοππικ στο dark brown ειναι τοσο σκουρο που το λες κ σχεδον μαυρο...ειναι σαν μαυρο καστανο..βεβαια απο το μαυρο τοππικ ςχει παλι τεραστια διαφορα



το capital πλεον επιτρεπει αποστολη χρηματων στο εξωτερικο..παρηγγειλα απο πολωνια με απευθειας εμβασμα συο λογαριασμο της εταιρειας κ ηδη η καραφλοσκονη εχει ξεκινησει το ταξιδι για ελλαδα
aliexpress τασο!Και μιας και μου τελειωνει εχθες εκανα παραγελλια απο ebay απο Αγγλια 11.90 με δωρεαν μεταφορικα απο top rated seller μιλαμε για 27,5 γραμμαρια παντα!
 

tasos33

Well-Known Member
τσαμπα πραμα δηλαδη...σε σχεση με το οριτζιναλ ποσο μουφα παιζει να ειναι? ποσο καιρο κανει να ερθει απο alliexpress?
 

Dynamics

Active Member
και το γνησιο εχει χαλασει οπως γραφουν!Προσωπικα στο δικο μ κεφαλι καθεται πολυ καλα και μια χαρα εκανε την δουλεια του!απο aliexpress ηταν η γρηγοροτερη αγορα εκανε περιπου 7-10 μερες να ερθει σπιτι μου!Στο ebay τα τοπικ εχουν 13-15 ευρω τα 27αρια και απο Αμερικη..δεν ξερω αν ειναι μουφα η οχι!Θα τεσταρω και αυτο απο Αγγλια!
 
Μπλουζα