Toppik

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

langweilig

New Member
γιαυτούς που έχουν σχεδον ξυρισμενο το κεφάλι και θελουν να κρύψουν μια ουλη κάνει δουλεια?
PM Quote
(12-11-2011 7:14) kapa
(12-11-2011 4:02)Μάχος Έγραψε:
γιαυτούς που έχουν σχεδον ξυρισμενο το κεφάλι και θελουν να κρύψουν μια ουλη κάνει δουλεια?
δες την απαντηση του τσακαλου 22em.GIF
http://www.hairlossgr.com/forum/index.ph...74.15.html
Quote


Επειδή αυτό ακριβώς ήθελα να ρωτήσω και εγώ....πατάω το link να μάθω και με βγάζει στην αρχική σελίδα του forum,δεν ξέρω αν συμβαίνει μονο σε μένα αυτό :/ Και όταν λέω για κοντά μισό με ένα πόντο.Με την χρήση lak θα κάθεται σε τόσο κοντά? πιο μακριά δεν πολυφαίνεται οποτε δεν χρειάζεται να βάζω τοππικ.
Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει?
 

Reve

Active Member
Παιδιά χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω πως από το site που παίρνουμε δεν είναι αυθεντικό το τόππικ. Δεν κολλάει καλά στα μαλλιά και φεύγει πολύ εύκολα με νερό, ακόμα και με πολύ λακ. Δε το συζητάω για θάλασσα - πισίνα.. Ανεβάζω μια φώτο για το τι έχω εγώ. Όχι ότι θα καταλάβουμε και πολλά.
 

Συνημμένα

  • 20140821_154625.jpg
    20140821_154625.jpg
    3.1 MB · Προβολές: 366

Warp

Member
Οτι δεν ειναι αυθεντικο ειναι το μονο σιγουρο :p
Νομιζω και απο toppik24 που επαιρνα παλια, ουτε εκεινο ηταν αυθεντικο, αλλα η ποιοτητα ηταν αξιοπρεπης! Και μενα, παντως αυτο το μαυρο δοχειο μου ηρθε, παλια ειχε ενα πιο ανοιχτο χρωμα το δοχειο.. Τωρα, για την ποιοτητα δεν ξερω ακομα καθως δεν το εχω δοκιμασει..

Εdit: Οσο, αφορα το θεμα κρατηματος/styling εβαζα πουδρα Osis Dust It, οσο χρησιμοποιουσα προιοντα απο Toppik24. Και καμια φορα ελαχιστη λακ.. Κραταγε μια χαρα το Toppik στο κεφαλι, δεν εδινε αυτη την γιαλαδα που δινει η λακ, και επισης η πουδρα δινει ογκο, οποτε εβγαινε ενα τελειο αποτελεσμα :p
 

Reve

Active Member
Είναι μαζεμένο σαν μικρές πέτρες που πρέπει να τις σπας. Βασικά ξενέρωσα γιατί με το original τι ιδρώτας τι πισίνα δεν έφευγε ειδικά με μια δυνατή λακ.. Φαρμακείο βέβαια η τιμή. Γνωρίζει κάποιος να πάρουμε από κάπου αλλού έστω για δοκιμή? Να κάνω εγώ την αρχή αν είναι


Οσο, αφορα το θεμα κρατηματος/styling εβαζα πουδρα Osis Dust It, οσο χρησιμοποιουσα προιοντα απο Toppik24. Και καμια φορα ελαχιστη λακ.. Κραταγε μια χαρα το Toppik στο κεφαλι, δεν εδινε αυτη την γιαλαδα που δινει η λακ, και επισης η πουδρα δινει ογκο, οποτε εβγαινε ενα τελειο αποτελεσμα :p
[/quote]

Ναι το χω και εγώ αυτό. Έβαζες πριν το τόπικ ή μετά? πως ακριβώς?
 

Warp

Member
Αψογοι οι πολωνοι παντως. Μου εστειλαν ηδη καινουργια παραγγελια με το μεγεθος που ειχα παραγγειλει και μου ειπαν οτι μπορω να κρατησω και την λαθος παραγγελια..

Δοκιμασα ηδη το νεο toppik kai δεν βλεπω διαφορα με το παλιο.. Ουτε γινεται πετρουλες οπως λεει ο Reve πιο πανω!

Χρησιμοποιω το Black, δεν γνωριζω αν εχει διαφορα με το dark brown και ειναι αλλης ποιοτητας..
 

Warp

Member
Ναι φυσικα. Απο εδω εγινει η παραγγελια http://eng.toppik.pl/index.php?_a=2&kat_id=16

Εκανε 8 ημερες να φτασει..
 

laplace

Member
Καλημέρα σας φιλοι μου , εδω και 4 μηνες περιπου σταματησα καθε θεραπεια (χρησιμοποιησα cg για 7 μηνες με σταθεροποιηση της καταστασης και τωρα ειμαι παλι στα ιδια οπως με το cg αλλα με μπολικη τριχοπτωση).Επισης μινοξ για λιγο αλλα την παρατησα στη βδομαδα. Σκεφτηκα να παρω δραστικα μετρα και να παρω το τοπικ αφου μονο αυτο θα ικανοποιει τις απαιτησεις μου αλλα απο οτι ειδα η τιμη ελλαδα για 50 γρ ειναι 100ε (φαρμακειο σκετο ) ενω απο οτι ειδα το σαιτ που ποσταρατε πριν παιρνω 150 γρ με 125ε (τζαμπα πραμα) .
1)Το θεμα ειναι αν ειναι καλο
2)Ειμαι καστανος αλλα οχι σκουρος ουτε πολυ ανοικτος και θα παρω το medium brown
3) Τι χτενα να αγορασω για καλυτερο αποτελεσμα εννοειται μαζι με maximazer και χτενακι hairline

Εσεις τι λετε ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Briner

Active Member
1) Αν και υπάρχουν αμφιβολίες για το αν είναι αυθεντικό Τόπικ, εν τούτοις είναι πολύ καλό. Δεν ανήκει στην κατηγορία «μούφες».
2) Έχε υπ' όψιν ότι κάποιοι χρήστες έχουν αναφέρει ότι το ανοιχτό καφέ πρασινίζει στον ήλιο.
3) Καλύτερα ψιλή χτένα για να γίνεται καλύτερη κατανομή, να φεύγουν τα «χοντράδια» και το αποτέλεσμα να φαίνεται πιο φυσικό.
 

laplace

Member
Ευχαριστω η αληθεια ειναι οτι για το χρωμα εχω μια αμβιβολια και παρολο που ειμαι καστανος το μαλλι σκουραινει το χειμωνα και ανοιγει-ξανθιζει το καλοκαιρι .Υπαρχει καποιος τροπος να βρω το χρωμα μου ?
Επισης σκεφτομουν να παρω βουρτα με λιγες τριχες δεν θα βοηθουσε λες ?
 

petrospap

Active Member
φιλε μην παρεις maximizer και χτενακια κ μλκιες...2-3 φορες εξασκηση θελει και δν θα φαινεται τπτ..μην δωσεις τσαμπα λεφτα...επισης επειδη εχω ακομα το παλιο απτο τοπικ24 και απτο καινουργιο το πολωνικο δεν εχω παρει...καποιος που εχει παρει ας δει λιγο κατω απτο μπουκαλακι στον πατο γραφει SPENCER FORREST INC ?
 

Briner

Active Member
laplace είπε:
Ευχαριστω η αληθεια ειναι οτι για το χρωμα εχω μια αμβιβολια και παρολο που ειμαι καστανος το μαλλι σκουραινει το χειμωνα και ανοιγει-ξανθιζει το καλοκαιρι .Υπαρχει καποιος τροπος να βρω το χρωμα μου ?
Επισης σκεφτομουν να παρω βουρτα με λιγες τριχες δεν θα βοηθουσε λες ?
Δοκίμασε να αναμίξεις και σκούρο με ανοιχτό καφέ. Όσο για τη βούρτσα, κι εγώ πριν περάσω την ψιλή χτένα, περνάω ένα χέρι με βούρτσα (μια κόκκινη συρμάτινη που πουλάνε στα Λιντλ χρησιμοποιώ). Με τη βούρτσα θέλει προσοχή όμως (και ειδικά όταν έχεις κοντά μαλλιά), για να μην σηκώσεις όλο το Τόπικ στο πέρασμα. Βούρτσα με τρίχες δεν θα στη συνιστούσα. Δοκίμασα εγώ και πήρε το περισσότερο Τόπικ παραμάζωμα.

petrospap είπε:
φιλε μην παρεις maximizer και χτενακια κ μλκιες...2-3 φορες εξασκηση θελει και δν θα φαινεται τπτ..μην δωσεις τσαμπα λεφτα...επισης επειδη εχω ακομα το παλιο απτο τοπικ24 και απτο καινουργιο το πολωνικο δεν εχω παρει...καποιος που εχει παρει ας δει λιγο κατω απτο μπουκαλακι στον πατο γραφει SPENCER FORREST INC ?
Η μόνη μαλακία με τον εκτοξευτήρα, είναι ότι ένα μαραφέτι των 1-2 €, το πουλάνε για χρυσάφι. Κατά τ' άλλα, κατά τη γνώμη μου και με βάση την προσωπική μου εμπειρία, το Τόπικ εφαρμόζεται πολύ καλύτερα και πιο στέρεα. απ' ότι αν το τινάξεις με το μπουκάλι στο κεφάλι. Εκτός αυτού, με τον εκτοξευτήρα, με λίγη εξάσκηση μπορείς να ρυθμίζεις πόση ποσότητα Τόπικ θες να πέσει σε κάποιο σημείο. Αυτό είναι ιδιαίτερα σημαντικό για την πολύ δύσκολη περιοχή της hairline, όπου θες το Τόπικ να «σβήνει», όσο φτάνει σ' αυτήν.

Τέλος, όλες αυτές οι πολωνικές σελίδες (toppik.pl, fibers24.com, toppik24.com), απ' ό,τι κατάλαβα είναι ένα και το αυτό. Τις διαχειρίζονται οι ίδιοι άνθρωποι.
 

laplace

Member
Καλημέρα μόλις παρηγγειλα τοππικ απο οτι με ενημερωσε η πωλήτρα είπε να παρω το σκουρο καφε για και οχι medium γιατι θα φαινεται καλυτερα μου ειπε
Δεδομενου οτι εχω προβλημα μονο στα μπροστα μαλλια διατηρωντας αριστο hairline πιστευετε οτι πρεπει να κουρεψω τα μαλλια κοντα γιατι τωρα ειναι καπου 5εκ για να το εφαρμοσω .Επισης εχω λιπαρο δερμα λετε να υπαρχει προβλημα αν λουζομαι καθε 2η μερα ??
 

langweilig

New Member
Παρήγγειλα και εγώ από την πολωνέζικη σελίδα τοππικ. Όταν το βάζω είναι σαν να έχω στα μαλλιά μου σαν αλευροσκονι (πήρα το ξανθό χρώμα) μετά έβαλα lack και δεν φαίνεται σαν να έχω σκόνη ,κάνει το αποτέλεσμα πιο ρεαλιστικό, θέλω ένα χρώμα πιο σκούρο πάντως, δεν ξέρω αν παίζει αυτό ρολο και φαίνεται σαν σκόνη η έτσι είναι η ποιότητα του επειδή δεν είναι το original ?
Για την ουλή που το θέλω πρέπει να πάρω και το ψεκαστηρι για να μην πέφτει όπου να είναι και το ξοδεύω τσάμπα.
 

Briner

Active Member
laplace είπε:
Καλημέρα μόλις παρηγγειλα τοππικ απο οτι με ενημερωσε η πωλήτρα είπε να παρω το σκουρο καφε για και οχι medium γιατι θα φαινεται καλυτερα μου ειπε
Δεδομενου οτι εχω προβλημα μονο στα μπροστα μαλλια διατηρωντας αριστο hairline πιστευετε οτι πρεπει να κουρεψω τα μαλλια κοντα γιατι τωρα ειναι καπου 5εκ για να το εφαρμοσω .Επισης εχω λιπαρο δερμα λετε να υπαρχει προβλημα αν λουζομαι καθε 2η μερα ??
Το Τόπικ δεν θα σε προδώσει αν κόψεις κοντά τα μαλλιά σου, αρκεί βέβαια να υπάρχει και «έδαφος» για να καθίσει και η σκόνη. Προσωπικά, όταν τον χειμώνα ο κουρέας μου πήρε (παρά τις οδηγίες που του είχα δώσει εγώ) όλα τα μαλλιά στον πόντο και «φώτισε» όλο το κεφάλι μου, ένιωθα ανασφάλεια, γιατί το Τόπικ δεν ήταν στέρεο σε τόσο κοντοκουρεμένη περιοχή. Το καταλάβαινα όταν περνούσα το χέρι μου πάνω στο κεφάλι μου και μαύριζε η παλάμη μου, παρ' ότι είχε πέσει μπόλικη λακ. Εν τούτοις όμως, κανένας δεν πήρε μυρωδιά το Τόπικ.

Η εμπειρία μου έχει δείξει, ότι το Τόπικ κάνει παπάδες, με όσο το δυνατόν πιο μακριά μαλλιά και όσο το δυνατόν πιο μακριά από δύσκολες περιοχές, όπως η hairline (και κατά περίπτωση και τη χωρίστρα).

Τώρα, αν με το λούσιμο, εννοείς να αφήνεις το Τόπικ πάνω στο κεφάλι σου για 2-3 μέρες, δεν θα στο συνιστούσα, τουλάχιστον σε τακτική βάση. Κράτα το Τόπικ στο κεφάλι σου, μόνο για όσο διάστημα σου είναι απαραίτητο. Μετά καλό λούσιμο.

langweilig είπε:
Παρήγγειλα και εγώ από την πολωνέζικη σελίδα τοππικ. Όταν το βάζω είναι σαν να έχω στα μαλλιά μου σαν αλευροσκονι (πήρα το ξανθό χρώμα) μετά έβαλα lack και δεν φαίνεται σαν να έχω σκόνη ,κάνει το αποτέλεσμα πιο ρεαλιστικό, θέλω ένα χρώμα πιο σκούρο πάντως, δεν ξέρω αν παίζει αυτό ρολο και φαίνεται σαν σκόνη η έτσι είναι η ποιότητα του επειδή δεν είναι το original ?
Για την ουλή που το θέλω πρέπει να πάρω και το ψεκαστηρι για να μην πέφτει όπου να είναι και το ξοδεύω τσάμπα.
Προσωπικά, όταν βάζω Τόπικ, περνάω πάντα με βούρτσα και χτένα τα μαλλιά μου, για να φύγουν τα περισσεύματα και να απλωθεί καλύτερα η σκόνη, δίνοντας και ένα πιο φυσικό αποτέλεσμα.

Ο ψεκαστήρας βοηθά να τρυπώσει το Τόπικ στο τριχωτό και να κολλήσει καλύτερα.
 

laplace

Member
Μολις το χρησιμοποιησα(1η φορα ) !! Πηρα το dark brown μαζι με hairline optimizer και maximazer πρεπει να πω οτι εβαλα αρκετα παραπανω και μετα το αφερουσα με μπατονετα .Το αποτελεσμα δεν υπαρχει εχω σηκωσει το μαλλι πανω και καθομαι κατω απο δυνατο φως δεν φαινεται το παραμικρο . Ωστοσο δεν ξερω πως θα τα πηγανει σε βροχη .Ειχα ακουσει για τα concealer πως κανουν δουλεια αλλα αυτο δεν το περιμενα σε λιγο θα πιστεψω και εγω πως τα μαλλια μου ειναι τελεια !

Εχω μια αποροια μιας και ειδα πως δεν φευγει ευκολα με το τριψιμο

Ποσο καλα πρεπει να ξεπλυνω το κεφαλι μου για να καθαρισει απο το τοππικ και πρεπει να λουζουμαι καθημερινα ??
το λεω επειδη λουζομαι καθε 2 μερες !

thanks guys!
 
Μπλουζα