Toppik

tropheus

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν πήρα έγκριση να πω δημόσια τη λύση στο πρόβλημα.

Παρόλα αυτά θα πω μια άλλη λύση πολύ πολύ φτηνή αλλά αν δε δοκιμαστεί δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα. Εγώ πάντως ήδη έχω παραγγείλει...
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
μπορεις να μασ την πεις ιδιωτικα? σε μυνημα δηλαδη
παντως αυτο απο το εβαυ 100gr 15λιρες ειναι σουπερ τιμη,μεταφορικα ποσο ζητανε να τα στειλουν?και ποσεσ μερεσ?

tropheus είπε:
Δυστυχώς δεν πήρα έγκριση να πω δημόσια τη λύση στο πρόβλημα.

Παρόλα αυτά θα πω μια άλλη λύση πολύ πολύ φτηνή αλλά αν δε δοκιμαστεί δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα. Εγώ πάντως ήδη έχω παραγγείλει...
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ
 

gkast

Active Member
tropheus είπε:
Δυστυχώς δεν πήρα έγκριση να πω δημόσια τη λύση στο πρόβλημα.

Παρόλα αυτά θα πω μια άλλη λύση πολύ πολύ φτηνή αλλά αν δε δοκιμαστεί δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα. Εγώ πάντως ήδη έχω παραγγείλει...
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ
Ρε συ τροφέα δεν το ρισκαρεις λίγο τι σκατα περιέχει αυτο το σακουλάκι εδω και για το τοππικ το έχουν κατακρίνει για κάποια δοσολογία χλωρίου μέσα
εγώ δεν το ρισκάρο
 

gpeiraias

Member
gkast είπε:
tropheus είπε:
Δυστυχώς δεν πήρα έγκριση να πω δημόσια τη λύση στο πρόβλημα.

Παρόλα αυτά θα πω μια άλλη λύση πολύ πολύ φτηνή αλλά αν δε δοκιμαστεί δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα. Εγώ πάντως ήδη έχω παραγγείλει...
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ
Ρε συ τροφέα δεν το ρισκαρεις λίγο τι σκατα περιέχει αυτο το σακουλάκι εδω και για το τοππικ το έχουν κατακρίνει για κάποια δοσολογία χλωρίου μέσα
εγώ δεν το ρισκάρο

Παιδιά παίζει να έχω αγοράσει ό.τι τύπου Toppik σκεύασμα κυκλοφορεί στο ebay .Αυτό το σακουλάκι που είδα πιο πάνω,είναι το χειρότερο για μένα.Πολύ ψιλό σαν άχνη ένα πράγμα...Δεν δoυλεύει. Πάρτε κάνα BEAVER Hair Bulding fibers, ή Hair so Real και θα δείτε τι δουλειά κάνει...Για μένα καλύτερα και από Τoppik.Όσο για τα χλώρια που διάβασα πιο πάνω καθώς και σχόλια του τύπου το μάπα το κρέας το τρώνε τα σκυλιά κ.λ.π θα ήθελα να πω ότι βάζετε στα μαλλιά σας ο.τι φαρμακευτική παπαριά κυκλοφορεί στην αγορά και χαλάτε την υγεία σας, το πουλί σας τα @@ σας ,και δεν ξερώ γω τί άλλο και σας πείραξε λίγη σκόνη η οποία δεν απορροφάται κι όλας απο το κεφάλι...Ένα πράγμα σαν της κοντής ψ@λής οι τρίχες της φταίγανε ένα πράγμα :)
 

gkast

Active Member
gpeiraias είπε:
gkast είπε:
tropheus είπε:
Δυστυχώς δεν πήρα έγκριση να πω δημόσια τη λύση στο πρόβλημα.

Παρόλα αυτά θα πω μια άλλη λύση πολύ πολύ φτηνή αλλά αν δε δοκιμαστεί δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα. Εγώ πάντως ήδη έχω παραγγείλει...
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ
Ρε συ τροφέα δεν το ρισκαρεις λίγο τι σκατα περιέχει αυτο το σακουλάκι εδω και για το τοππικ το έχουν κατακρίνει για κάποια δοσολογία χλωρίου μέσα
εγώ δεν το ρισκάρο
+100
Παιδιά παίζει να έχω αγοράσει ό.τι τύπου Toppik σκεύασμα κυκλοφορεί στο ebay .Αυτό το σακουλάκι που είδα πιο πάνω,είναι το χειρότερο για μένα.Πολύ ψιλό σαν άχνη ένα πράγμα...Δεν δoυλεύει. Πάρτε κάνα BEAVER Hair Bulding fibers, ή Hair so Real και θα δείτε τι δουλειά κάνει...Για μένα καλύτερα και από Τoppik.Όσο για τα χλώρια που διάβασα πιο πάνω καθώς και σχόλια του τύπου το μάπα το κρέας το τρώνε τα σκυλιά κ.λ.π θα ήθελα να πω ότι βάζετε στα μαλλιά σας ο.τι φαρμακευτική παπαριά κυκλοφορεί στην αγορά και χαλάτε την υγεία σας, το πουλί σας τα @@ σας ,και δεν ξερώ γω τί άλλο και σας πείραξε λίγη σκόνη η οποία δεν απορροφάται κι όλας απο το κεφάλι...Ένα πράγμα σαν της κοντής ψ@λής οι τρίχες της φταίγανε ένα πράγμα :)

+1
 

tasos33

Well-Known Member
φιλε απο που παραγγελνεις,ποσοκαιρο κανουν να τα στειλουν,θυμασαι λεπτομερειεσ?
gpeiraias είπε:
gkast είπε:
tropheus είπε:
Δυστυχώς δεν πήρα έγκριση να πω δημόσια τη λύση στο πρόβλημα.

Παρόλα αυτά θα πω μια άλλη λύση πολύ πολύ φτηνή αλλά αν δε δοκιμαστεί δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα. Εγώ πάντως ήδη έχω παραγγείλει...
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ
Ρε συ τροφέα δεν το ρισκαρεις λίγο τι σκατα περιέχει αυτο το σακουλάκι εδω και για το τοππικ το έχουν κατακρίνει για κάποια δοσολογία χλωρίου μέσα
εγώ δεν το ρισκάρο

Παιδιά παίζει να έχω αγοράσει ό.τι τύπου Toppik σκεύασμα κυκλοφορεί στο ebay .Αυτό το σακουλάκι που είδα πιο πάνω,είναι το χειρότερο για μένα.Πολύ ψιλό σαν άχνη ένα πράγμα...Δεν δoυλεύει. Πάρτε κάνα BEAVER Hair Bulding fibers, ή Hair so Real και θα δείτε τι δουλειά κάνει...Για μένα καλύτερα και από Τoppik.Όσο για τα χλώρια που διάβασα πιο πάνω καθώς και σχόλια του τύπου το μάπα το κρέας το τρώνε τα σκυλιά κ.λ.π θα ήθελα να πω ότι βάζετε στα μαλλιά σας ο.τι φαρμακευτική παπαριά κυκλοφορεί στην αγορά και χαλάτε την υγεία σας, το πουλί σας τα @@ σας ,και δεν ξερώ γω τί άλλο και σας πείραξε λίγη σκόνη η οποία δεν απορροφάται κι όλας απο το κεφάλι...Ένα πράγμα σαν της κοντής ψ@λής οι τρίχες της φταίγανε ένα πράγμα :)
 

gpeiraias

Member
Κάνουν γύρω στην εβδομάδα να τα φέρουν.Απλά πρόσεξε να είναι από Ασία μεριά ( Κορέα , Κίνα κ.λ.π) για να είσαι σίγουρος 100% ότι δε θα τραβιέσαι με τελωνεία και μπούρδες.Στα φέρνει ο ταχυδρόμος αν είναι 1-2 μπουκαλάκια.Αλλίως σου δίνει χαρτί να τα παραλάβεις ο ίδιος απο ταχυδρομειο αν έχει παραγγείλει αρκετά μπουκάλια.
 

Angel13

Member
εν τελει παιδια τι κανατε με το fiber24 και το beaver που λεει ο φιλος παραπανω? το δοκιμασε κανεις? Απο χρωμα φιλε τα ιδια με τοππικ φανταζομαι ειναι και το beaver ετσι?
 

Briner

Active Member
Έχω παραγγείλει το Verdini. Κοντός ψαλμός αλληλούια.

Πάντως έχω την εντύπωση, πως ενώ αρχικά ως toppik24.com πωλούσε αυθεντικό Toppik, στην συνέχεια πρέπει να έπαιξε «χημεία». Αν και πάλι η σκόνη ήταν σχετικά καλής ποιότητας, εν τούτοις άφηνε περισσότερα κατάλοιπα απ' ό,τι το Toppik. Δεν ξέρω, μπορεί να είναι και ιδέα μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Angel13

Member
κ γω πρεπει να παραγγειλω αυτες τις μερες...αλλα δεν συμφερει καθολου πλεον ουτε απο κει...ισως κοιταξω ebay μερια...αθτο το beaver το στελνουν κ απο αγγλια και δεν θα αργησει να ρθει κιολας...θα δουμε...περιμενουμε εντυπωσεις κ απο σενα φιλε μου. Τους εστειλα και γω μαιλ και μου απαντησαν οτι το verdini ειναι αντιστοιχο με το τοππικ και οτι πλεον δεν πουλανε τοππικ. Για τις συσκευασιες δεν το εθιξαν καν αν και τους το ειχα αναφερει...Επισης την τελευταια φορα που ειχα παραγγειλει τοππικ ηταν διαφορετικη - καινουργια συσκευασια σε σχεση με την κλασσικη.
 

tasos33

Well-Known Member
VERDINI παραγγειλα και εγω αναμενω και με με βλεπψ να μενω,ακομα δεν εχει μπει αεροδρομιο, το τοππικ απο το φαιμπερσ ηταν χημεια σιγουρα ηταν φορες που εβρισκα διαφορα πραματακια,μια αλλη φορα ηταν λιγοτερο κτλ,αλλα ημουν ευχαριστημενος κανουν και 10% εκπτωση,το βερντινι ειναι 28 γραμμαρια αν παραγγειλω δυο με την εκπτωση και τα μεταφορικα βγαινει 6 ευρω πιο ακριβο το μεγαλο,σε σχεση με το κουτι που επαιρνα καθε φορα


οσοι χρησιμποποιουν τοππικ εδω και εχουν κοπελα τι γινεται ?της το εχετε πει η το κρατατε μυστικο?
 

Briner

Active Member
Το Verdini δεν είναι και τραγικά ακριβό. Το θέμα είναι να κάνει δουλειά. Όσο για την κοπέλα, αν ζεις στο ίδιο σπίτι με κάποιον, είναι δύσκολο να κρύψεις κάτι τέτοιο. Από τη γκόμενα όμως το κρύβεις μια χαρά. :wink:
 

petrospap

Active Member
γιατι να μην το πεις ρε φιλε???
ολες οι γκομενες φορανε make-up...ετσι και μεις π εχουμε προβλημα χρησιμοποιουμε τοππικ
 

nucky

Active Member
Εντάξει Πέτρο ΔΕΝ είναι το ίδιο .

Γνώμη μου είναι , αν με το τοπικ αισθάνεσαι φόρα το και καλύτερα πέστο . Στο βαθμό που θα γίνει ευρύτερα γνωστό πρέπει να είσαι έτοιμος για πιθανό δούλεμα και σε πιο ακραίο βαθμό ( που μου έχει τύχει όμως ) π**στιά του τύπου "σου ανακατεύω και καλά τρυφερά το μαλλί" . Στην πρώτη περίπτωση , η καλύτερη μέθοδος είναι ο αυτοσαρκασμός σε βαθμό χειρότερο από το δούλεμα των άλλων . Σύντομα βλέπουν οτι δεν μασάς και δεν τους ιντριγκάρει πια να σε δουλεύουν
 

Reve

Active Member
Η αλήθεια είναι παιδιά ότι κ εγώ δεν το έχω πει ακόμα (όχι μαρκοχρόνια σχέση) του στυλ αποφεύγω να λούζω τα μαλλιά μου σπίτι της κτλπ. Ή σε φάσεις "πάμε θάλασσα" ψιλοκολλάω μην βγει κτλπ. Βγαίνει στην θάλασσα αν έχεις βάλει λακ? αν λουστώ χωρίς σαμπουαν ελάχιστο βγαίνει. Όπως επίσης σε 8Χ8 με τους φίλους με έβγαλε ασπροπρόσωπο δεν κουνήθηκε παρ'όλο τον ιδρώτα...
 

Briner

Active Member
Το Τόπικ δεν σε εκθέτει με τον ιδρώτα, ιδιαίτερα εάν το έχεις «κλειδώσει» και με μια δυνατή λακ. Το έχω διαπιστώσει προσωπικά με ποτάμια ιδρώτα. Με το νερό δεν θα το διακινδύνευα, αν και π.χ. μια βροχή θα την άντεχε (μέχρι του σημείου βέβαια να μη γίνω «παπί»). Πάντως δεν νομίζω ότι θα ήταν φρόνιμο να βουτήξεις το κεφάλι σου μέσα στη θάλασσα. Ακόμη και να μη φύγει, πιθανότατα θα γίνει κάτι σαν λάσπη κι ενδεχομένως το μαλλί δεν θα δείχνει και τόσο φυσικό.
 

tasos33

Well-Known Member
το καλυτερο κρατημα στο τοπικ την εχει το κερι,η λακ μπροστα στο κερι δεν κανει τιποτα,αποτελεσμα πολυ καλυτερο γιατι σε μενα τουλαχιστον καθεται το 70% πανω στην τριχα και οχι στο δερμα, και πραγματικα δεν φευγει, εδω και δυο μηνες βρηκα την υγεια μου,και οσο το τσεκαρω περναει τα τεστ,σε ιδρωτα,σε μπασκετ,σε γυμναστηριο,σε ρακετες, σε πιασιμο μαλλιων,αυτο που θελω να δοκιμασω τωρα ειναι ενα κερι με πιο δυματο κρατημα,που πιστευω θα εχει αποτελεσμα και στην θαλασσα,μεχρι τωρα κεφαλιο μεσα δεν εχω βαλει αλα με κολυμπι που κανω και πεταγονται νερα στ ομαλλι, με εχει βγαλει ασπροπροσωπο,ευτυχως
 

petrospap

Active Member
Εγω στους κολλητούς μου το έχω πει..σε απλούς φίλους όχι..το κλασσικό δουλεμα μεταξύ κολλητων επιβάλλεται και το κάνω γούστο κιόλας γτ γελάμε..
 
Μπλουζα