To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

Reve

Active Member
Μια μεγάλη καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Περνάω στο θέμα για να ακούσω τις γνώμες σας Έχει 1 εβδομάδα που παίρνω φίνα . Απο λίμπιντο όλα καλά και το πρωί και γενικά. Από ποιότητα σπέρματος μπορώ να πώ ότι αραίωσε όχι σε τρομακτικο βαθμό.Τώρα όμως παρατήρησα εχθές ότι με πονούσε ο αριστερός προσαγωγός μου αλλα σκέφτηκα ότι ήταν απ την γυμναστική. Σήμερα με πέρασε αλλά με πονάει ο δεξιός. Και ίσως και μία ιδέα να με πονάν οι όρχεις αλλά όχι πόνος σαν ενόχληση. Επειδή λέμε να δοκιμάσουμε κάποιο καιρό αν επιμένουν οι παρενέργεις πόσος είναι αυτός ο καιρός? Ευχαριστώ για όλα κάθε γνώμη καλοδεχούμενη..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
ενα ευλογο διαστημα αν σε ποναει το παπαρι 2 βδομαδες προφανως και θα πας σε ουρολογο να το συζητησεις το θεμα.. στον προσαααγωγο μαλλον απο γυμναστικη θα ειναι..πρεπει να κανεις μια κουβεντα με τον εαυτο σου να ξεκαθαρισεις καποια πραγματακια,αλλιως μον προβλημα θα σου δημιουργησει η φινα..
δηλαδη θα πεις στον εαυτο σου και θα το πιστευεις οτι.. δεν θα εχεις συνδεδεμενη καθε ενοχληση στον οργανισμο σου με την φιαν,παρα ον οποια κρινεις αντικειμενικα οτι μπορει να την εχει προκαλεσει η φινα.. δηλαδη μια ενοχληση στο παπ@ρι ειναι κατι το οποιο αν εμμένει ειναι λογικο να πιστευεις οτι ισως ευθυνεται η φινα,οποτε πας σε γιατρο ..
μια ενοχλησηγ στον προσαγωγο αφου γυμναζεσαι ειναι λογικο να εγινε μια αποτομη κινηση,ενας μικροτραυματισμος,και δεν ειναι λογικο αρχικα να λες φταιει μηπως η φινα? αυτο σημαινει οτι ενδομυχα ο εγκεφαλος σου εχει ξεκινησει μια διαδικασια που οτιδηποτε γινει αρχικα σκεφτεται οτι φταιει η φινα.γι αυτο καλο ειναι οταν ξεκιναμε τετοια φαρμακα να ειμαστε σε καλη ψυχολογια σε καλη σωματικη υγεια και κατοπιν αυτης της συζητησουλας με το μυαλο μας για ναξεκαθαριζουμε τα πραγματα απο την αρχη,κανε και τις εξετασεις σου αμα θες,,πηγαινε ανα 6μηνο σε ουρολογο αν νιωθεις μεγαλυτερη ασφαλεια και βλέποντας και κάνοντας... δεν πρεπει να εισαι οργανικα τοσο στην τσιτα με το οτι θα εμφανισεις σαιντς,διοτι επειδη το φαρμακο επηρεαζει τον οργανισμο λογο πτωση ορμονης αν δεν μπεις οσο το δυνατον πιο χαλαρα και με καθαροτητα μυαλου,εχεις πολλες πιθανοτητεες να σου δημιουργησει προβληματα..αποψη μου κοφτο αστο στην ακρη..οταν νιωσεις ετοιμος και κανεις τα παραπανω που σου λεω ξεκινα το,οταν εισαι ετοιμος ομως,οχι οταν νομιζεις οτι εισαι ετοιμος..μπορει να σε παρει 6 μηνες 1 χρονο οσο σε παρει,αλλιως ειναι καταδικασμενη υποθεση..θα το κοψεις σε ποσοστο πολυ υψηλο καποια στιγμη..αυτα πιστευω εγω..
 

Reve

Active Member
Weznem ένα ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την διάθεση να το αναλύσεις. Νομίζω πως έχεις δίκαιο στα περισσότερα αν όχι σε όλα. Η ερώτηση μου όμως είναι πόσο χρόνο υπομένουμε στα sides πριν πούμε ότι δεν κάνει για μένα. Γιατί ο οργανισμός χρειάζεται καποιο διάστημα να προσαρμοστεί. Αυτό με το ψυχολογικό κομμάτι το καταλαβαίνω και έχεις τεράστιο δίκαιο. Ευχαριστώ και πάλι σε όλους.
 

weznem

Well-Known Member
κοιτα φιλε εξαρταται απο την ενοχληση,δηλαδη αν εχεις νερωμενο σπερμα μπρεις να περιμενεις και ενα μηνα να δεις τι γινεται αν δεις μια χαλαρη στυση επισης μπορεις να περιμενεις κανα 2βδομαδες αν δεν χειροτερέψει η στυση να δεις που το παει,αν δεις μηδαμινη στυση δεν μπορεις να περιμενεις και πας στο γιατρο αμεσα,αν δεις σουβλιες εντονες στο παπαρι 15 ωρες απο τις 24 αντε α περιμενεις καμια βδομαδα... αν δεις σουβλιες αραια και που περιμενεις και ενα μηνα,θελω ναπω βση λογικης πανε τα πραγματα μη νομιζεις τιποτα το εξειδικευμενο.. εγω για ενα μηνα ειχα πονους στον αριστερο παπαρι σουβλιες μικρες ειχε καταντησει κουραστικο ομως καθε μερα...αν καθομουν στυρο ποδι πιο εντονα αν καθομουν πιο εντονα απο το να περπαταω κτλ..νερωμενο σπερμα ειχα πολυ,τωρα ψηλοεχω.. ενα βραδυ ο πονος απο τις σουβλιες εφταν στην κοιλια μου και τιναζομουν απο το κρεβατι εμεινα αυπνος με ξεκολιασε τοτε και ειχα σουβλιες και στα δυο παπαρια..δεν παιρνω αντιαδρογοννο υποψιαζομαι κυρσοκηλη,δηλαδη κυρσο στην αριστερη φλεβα του παπαριου το χει και ο πατερας μου οποτε ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δυστυχως δεν γλυτωνων το χειρουργειο..ειχα και παλια καποιες ενοχλησεις αραια και που,τοσο συχνα και εντονα ποτε ξανα στην ζωη μου,τωρα παει δεν εχω καμια ενοχληση εδω και 3 μερες αλλα μολις τελειωσω την αντιβιωση θα παω στον ουρολογο..για ψηλαφηση.. βεβαια αδυναμια στυσης δεν ειχα,διοτι συμβαινει και αυτο απο την κακη αιματωση αφυ δεν επιστρεφει το αιμα στην καρδια και υπαρχει κινυνος με την κυρσοκοιλη να μεινεις στειρος αν σπασεις η φλεβα καπουτ σπερμα..στα λεω ολα αυτα για ναδεις οτι αν επαιρνα φινα τι θα λεγαμε τωρα?η φινα φταιει. δεν φταιει παντα.. επανερχομαι στο θεμα σου.. πρεπει να ηρεμησει να μην εισαι τοσο αγχωμενος..πηγαινε σε ενα γιατρο ουρολογο πες του την ιστορια σου..να σε συμβολεψει να χαλαρωσεις,κανε εξετασεςι αιματολογικες αν γραφοντα να δεις τα επιπεδα των ορμονων σου. ξεκινα μια ασχολια ευχαριστη για να εχεις μια ευεξια νανιωθςις ωραια ..τρεξιμο μπασεκτ κατι και μην πολυ ασχολεισα με τα μαλλια για κανα μηνα περα των τυπικων για να μην σκεφτεσαι την φινα..οσο περναει ο καιρος αν δεν εχεις καποια ενοχληση εξοικειώνεσαι με το χαπι και δεν εισαι στην τσιτα.. :)
 

Reve

Active Member
Καταρχήν wezdem περαστικά ρε φίλε σου εύχομαι πραγματικά περαστικά και όλα να πάνε καλά. Όσο για όλα τα άλλα ένα ευχαριστώ είναι λίγο. Να σαι καλά θα το ψάξω με τον εσωτερικό μου κόσμο :chinscratch και θα δω τι θα κάνω. Ευχαριστώ και πάλι.
 

weznem

Well-Known Member
τιποτα φιλε να σαι καλα..ευχαριστω..τωρα που μιλαμε μια ενοχλησουλα την εχω...και δεν εχω κανει χειρουργειο ποτε και τα φοβαμαι...αλλα δεν θα το γλιτωσω..τι να κανουμε..υπαρχουν χειροτερα πραγματα στην ζωη απο αυτο..οποτε υπομονη
 

Serifis

Active Member
Παιδιά, παραθέτω ένα λινκ από το men's health, ίσως να το έχουν σηκώσει και πιο παλιά όμως μου φάνηκε ενδιαφέρον...
http://www.menshealth.gr/%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B9%CF%87%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1


http://www.menshealth.gr/υγεία/μία-ανατριχιαστική-παρενέργεια


Δυστυχώς δεν εμφανίζει το λινκ...
 

Serifis

Active Member
Ήταν ένα άρθρο από το menshealth.gr, όπου έλεγε για τα sides της φινα αλλά επικεντρώνονταν στο μεταφιναστεριδικό σύνδρομο, όπου ουσιαστικά σου εμφανίζονται sides μετά την διακοπή της(εάν την παίρνεις για αρκετό καιρό) τα οποία ακουγόντουσαν πολύ άσχημα και φυσικά δεν σταματούσαν όπως ισχυρίζεται η εταιρία. Έπαθα μπορώ να πω ένα σοκ διαβάζοντας το άρθρο...Μπορείτε να το βρείτε γκουγκλάροντας menshealth φιναστερίδη.
 

Reve

Active Member
Αν ξέρουν κάτι τα παλιότερα μέλη ας το σχολιάσουν παρακαλώ.. Ευχαριστώ


Το αρθρο http://www.menshealth.gr/%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B9%CF%87%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1


http://www.menshealth.gr/%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B9%CF%87%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1
 

panosdouk

New Member
Reve είπε:
Μια μεγάλη καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Περνάω στο θέμα για να ακούσω τις γνώμες σας Έχει 1 εβδομάδα που παίρνω φίνα . Απο λίμπιντο όλα καλά και το πρωί και γενικά. Από ποιότητα σπέρματος μπορώ να πώ ότι αραίωσε όχι σε τρομακτικο βαθμό.Τώρα όμως παρατήρησα εχθές ότι με πονούσε ο αριστερός προσαγωγός μου αλλα σκέφτηκα ότι ήταν απ την γυμναστική. Σήμερα με πέρασε αλλά με πονάει ο δεξιός. Και ίσως και μία ιδέα να με πονάν οι όρχεις αλλά όχι πόνος σαν ενόχληση. Επειδή λέμε να δοκιμάσουμε κάποιο καιρό αν επιμένουν οι παρενέργεις πόσος είναι αυτός ο καιρός? Ευχαριστώ για όλα κάθε γνώμη καλοδεχούμενη..

Φίλε μου , αν κάποιο από αυτά τα συμπτώματα που αναφέρω παρακάτω επιμείνουν για πάνω από πέντε μέρες από όταν άρχισες φιναστερίδη καλό θα ήταν να τη σταματήσεις ή να μειώσεις την ημερήσια δόση.Αν κάποιο από αυτά υφίσταται σε μεγάλο βαθμό ή είναι μόνιμο τότε σταμάτα τη.

1) πόνο ή φαγούρα στους όρχεις (τις πρώτες πέντε με επτά μέρες μπορεί να υπάρξει μια ενόχληση)
2) παρατεταμένη αδυναμία στύσης
3) πόνος στις αρθρώσεις
4) πρήξιμο των χειλιών και του προσώπου
5) κατάθλιψη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
θελω να μου πουν οσοι πέρνουν φινα και ετυχε να την εκοψαν απο μηνα και πανω και να ξαναμπηκαν στο σχημα τι ειδαν αντιληφθηκαν.. με την διαφορα οτι επιθυμω απαντηση απο χρηστες που <νομιζαν> οτι δεν ειχαν παρενεργειες μεχρι που το σταματησαν και ειδαν καποιες διαφορες σε οτιδηποτε(λιμπιντο-στυση=φυσικη κατασταση κτλ..) θελω να δω ποσο εφικτο ειναι να μην εχειςπαρενεργειες απο αυτον το δι@ολο γαμω το κερατο του..
 

Gio

New Member
weznem είπε:
θελω να μου πουν οσοι πέρνουν φινα και ετυχε να την εκοψαν απο μηνα και πανω και να ξαναμπηκαν στο σχημα τι ειδαν ατνιληφθηκαν με την διαφορα οτι επιθυμω απαντηση απο χρηστες που <νομιζαν> οτι δεν ειχαν παρενεργειες μεχρι που το σταματησαν και ειδαν καποιες διαφορες σε οτιδηποτε(λιμπιντο-στυση=φυσικη κατασταση κτλ..) θελω να δω ποσο εφικτο ειναι να μην εχειςπαρενεργειες απο αυτον το δι@ολο γαμω το κερατο του..

Φίλε weznem, αύριο κλείνω 2 βδομάδες Φιναστερίδης. Αρχικά στο 1mg και τώρα στο 1.25. Να τονίσω οτι παίζω ερασιτεχνικά ποδόσφαιρο και η προετοιμασία στην ομάδα έχει ξεκινήσει. Καμία διαφορά σε φυσική κατάσταση και καμία παρενέργεια. Μέχρι τώρα τουλάχιστον... Θα επανέλθω στο θέμα παρενέργειες το Σεπτέμβριο..
Επαναλαμβάνω οτι την διαφορά την κάνει η ανεβασμένη ψυχολογία (και η ηλικία φυσικά!)... αν έχεις 2% πιθανότητα να έχεις παρενέργειες (σύμφωνα με τα λεγόμενα της Merc) αν έχεις καλή ψυχολογία στην διαρκεια της θεραπείας μειώνεις στο μισό τις πιθανότητες αν δεν τις εξαλείφεις. Αντίθετα αν ξεκινήσεις χρήση φίνας με φόβο οτι κάτι θα σου συμβεί, και κάθε φορά που κρατάς στο χέρι σου το "μαγικό" χαπάκι παίρνεις βαθιές ανάσες, τότε καλύτερα να μην ξεκινήσεις την θεραπεία καν!

Θα αναφερθώ αναλυτικά στο θέμα, όταν θα έχω κλείσει 1,5 - 2 μήνες χρήσης..
 

weznem

Well-Known Member
συμφωνω με τα τελευταια φιλε,παιζει ρολο η ψυχολογια αλλα δυστυχως νομιζω οτι το 2% ειναι σαν το υπαρχουν λεφτα του παπανδρεου.. αυτο εχω καταλαβει εγω εδω στο φορουμ..
παιρνεις λιγο καιρο εισαι ακομα στο σταδιο που σου εχει αυξηση την τεστο και εισαι αερινος.. το ειχαν πολυ αυτο στην αρχη να δουμε μετα τι θα γινει.. ευχομαι τα καλυτερα παντως..
 

Gio

New Member
weznem είπε:
συμφωνω με τα τελευταια φιλε,παιζει ρολο η ψυχολογια αλλα δυστυχως νομιζω οτι το 2% ειναι σαν το υπαρχουν λεφτα του παπανδρεου.. αυτο εχω καταλαβει εγω εδω στο φορουμ..
παιρνεις λιγο καιρο εισαι ακομα στο σταδιο που σου εχει αυξηση την τεστο και εισαι αερινος.. το ειχαν πολυ αυτο στην αρχη να δουμε μετα τι θα γινει.. ευχομαι τα καλυτερα παντως..

Αυτό λέω και εγώ.Η πορεία θα δείξει, αλλά ξέρεις κάτι; Μια απλή και σοφή ρήση λέει το εξής : "Καλύτερα να κάνεις κάτι, παρά να μην κάνεις τίποτα".

Σαφώς και η υγεία μας είναι πάνω απο όλα, δεν τίθεται θέμα συζήτησης εδω. Για αυτό λέω για ακόμα μια φορά σε όσους θέλουν θεραπεία με Φίνα. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΑΚΤΙΚΑ και όχι τρομο-φοβία. Φάρμακο παίρνουμε, όχι πυρηνική βόμβα !!!
 

weznem

Well-Known Member
συγκεκριμενα στο θεμα μας το να μην παρεις μπορει να σημαινει οτι κανεις κατι αν με καταλβαινεις...
αν παιζεις μπαλα απαγορευεται η φινα να ξερεις..λογω αντοχης(νομιζω) θα στην ριξει..δεν ειδα ποτε αθλητη να παιρνει φινα το απαγορευαν δια ροπαλου οι γιατροι..
καποια φαρμακα ειναι χειροτερα απο πυρηνικες βομβες..διοτι εκει ξερεις τι περιμενεις αρα μπορεις και να το αντιμετωπισεις..
ενω σε κατι αλλα το μαθαινεις καθυστερημενα..(και δεν μιλω για την φινα αλλα γενικως..) :)
 

Gio

New Member
weznem είπε:
συγκεκριμενα στο θεμα μας το να μην παρεις μπορει να σημαινει οτι κανεις κατι αν με καταλβαινεις...
αν παιζεις μπαλα απαγορευεται η φινα να ξερεις..λογω αντοχης(νομιζω) θα στην ριξει..δεν ειδα ποτε αθλητη να παιρνει φινα το απαγορευαν δια ροπαλου οι γιατροι..
καποια φαρμακα ειναι χειροτερα απο πυρηνικες βομβες..διοτι εκει ξερεις τι περιμενεις αρα μπορεις και να το αντιμετωπισεις..
ενω σε κατι αλλα το μαθαινεις καθυστερημενα..(και δεν μιλω για την φινα αλλα γενικως..) :)

Eγώ πάλι ξέρω έναν αθλητή που παίρνει φίνα (ή τουλάχιστον έπαιρνε μέχρι και πέρυσι που διάβαζα την ιστορία του) και έχει όνομα : Wayne Rooney!
:)

Απο εκεί και πέρα φίλτατε Weznem, εξαρτάται. Στην δική μου περίπτωση, όπως και σε άλλων συνφορουμιτών, η Φίνα είναι ενδεδειγμένη λύση παρέα με minoxidil (που και αυτή έχει παρενεργείες!). Εσυ δεν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα αν θυμάμαι καλά απο τις φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει.. οπότε δικαιολογημένα και σωστά είσαι αντίθετος αυτής. Μην λησμονείς όμως οτι όσο το μαλλάκι μας πέφτει... τόσο πέφτει και η ψυχολογία μας. Σου εύχομαι να μην φτάσεις ποτέ σε αυτό το στάδιο. Καλή δύναμη σε όλους τους αγωνιστές εκεί έξω.
 

weznem

Well-Known Member
Gio είπε:
weznem είπε:
συγκεκριμενα στο θεμα μας το να μην παρεις μπορει να σημαινει οτι κανεις κατι αν με καταλβαινεις...
αν παιζεις μπαλα απαγορευεται η φινα να ξερεις..λογω αντοχης(νομιζω) θα στην ριξει..δεν ειδα ποτε αθλητη να παιρνει φινα το απαγορευαν δια ροπαλου οι γιατροι..
καποια φαρμακα ειναι χειροτερα απο πυρηνικες βομβες..διοτι εκει ξερεις τι περιμενεις αρα μπορεις και να το αντιμετωπισεις..
ενω σε κατι αλλα το μαθαινεις καθυστερημενα..(και δεν μιλω για την φινα αλλα γενικως..) :)

Eγώ πάλι ξέρω έναν αθλητή που παίρνει φίνα (ή τουλάχιστον έπαιρνε μέχρι και πέρυσι που διάβαζα την ιστορία του) και έχει όνομα : Wayne Rooney!
:)

Απο εκεί και πέρα φίλτατε Weznem, εξαρτάται. Στην δική μου περίπτωση, όπως και σε άλλων συνφορουμιτών, η Φίνα είναι ενδεδειγμένη λύση παρέα με minoxidil (που και αυτή έχει παρενεργείες!). Εσυ δεν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα αν θυμάμαι καλά απο τις φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει.. οπότε δικαιολογημένα και σωστά είσαι αντίθετος αυτής. Μην λησμονείς όμως οτι όσο το μαλλάκι μας πέφτει... τόσο πέφτει και η ψυχολογία μας. Σου εύχομαι να μην φτάσεις ποτέ σε αυτό το στάδιο. Καλή δύναμη σε όλους τους αγωνιστές εκεί έξω.

δεν αντιλεγω... και δεν ειμαι αντιθετος ειλικρινα ειμαι στο σταδιο το χειροτερο,,το οποιο λεγεται απλα δεν ξερω τι ειναι το καλυτερο το να τηνπαιρνεις η οχι και εννοω μακροπροθεσμα οσον αφορα την υγεια.. πραγματικα δεν ξερω τι πρεπει...και συνεχεια σκεφτομαι να δοκιασω να μπω η θα χτυπαω το κεφαλι μετα..ψαχνομαι να βγαλω ακρη οσο μπορω αντικειμενικα..
ειμαι νοργουντ δυο θα ελεγα αλλα ξερουμε και οι δυο οτι τωρα ειναι το κρισιμο σταδιο.. η παιρνει φινα και λογικα σιγουρα κρατιεσαι τουλαχιστον ετσι για καμια 7ετια.. η δεν παιρνεις και οταν φθασεις νοργουντ 3 με 4 και... δεν περιμενεις θαυματα ουτε απο την φινα... αλλα μπαινει και το τι ειναι φρονιμο για την υγεια μου και δεν ξερω τι να κανω εν τελει..
επαιρνει ο ρουνει φινα?τι να σου πω ρωτα τον γιατρο στην ομαδα καλου -κακού
 

welec

Member
Η "φινα" που την λετε κι εσεις μου κατέστρεψε την ζωή. Εχουμε και λέμε :

-Ανικανότητα
-Νευρολογικά Προβλήματα (Καταστροφή μυελίνης νεύρων)
-Καταθλιψη
-Προβλήματα Μνήμης
-Υποθυρεοιδισμο
-Υπογοναδισμό

Δεν έχετε ιδέα το τι βάλατε στο στόμα σας παίδες. Εκανα την βλακεία να είμαι απο τους πρώτους που πήρα το φάρμακο το 1998.

Μετα απο τόσα χρόνια (15 συναπτά) βρήκα την λύση για το τί κάνει το φάρμακο αυτο. Όποιος θέλει ας μου στείλει mail sto [email protected].

Δεν θα αφήσω γιατρους-λαμόγια να το παίζουν ειδικοί...


Δεν θέλω χρήματα, η μόνη μου πληρωμή θα είναι να μην περάσουν άλλοι αυτα που πέρασα εγώ και φυσικά να πληρώσει η Merck.

Φιλικά,

Welec
 

elmajiko

Member
welec είπε:
Η "φινα" που την λετε κι εσεις μου κατέστρεψε την ζωή. Εχουμε και λέμε :

-Ανικανότητα
-Νευρολογικά Προβλήματα (Καταστροφή μυελίνης νεύρων)
-Καταθλιψη
-Προβλήματα Μνήμης
-Υποθυρεοιδισμο
-Υπογοναδισμό

Δεν έχετε ιδέα το τι βάλατε στο στόμα σας παίδες. Εκανα την βλακεία να είμαι απο τους πρώτους που πήρα το φάρμακο το 1998.

Μετα απο τόσα χρόνια (15 συναπτά) βρήκα την λύση για το τί κάνει το φάρμακο αυτο. Όποιος θέλει ας μου στείλει mail sto [email protected].

Δεν θα αφήσω γιατρους-λαμόγια να το παίζουν ειδικοί...


Δεν θέλω χρήματα, η μόνη μου πληρωμή θα είναι να μην περάσουν άλλοι αυτα που πέρασα εγώ και φυσικά να πληρώσει η Merck.

Φιλικά,

Welec

+1000
 
Μπλουζα