Tasmania, fue, 3100 grafts, 26-27/10/2015

Tasmania

Active Member
και για να μην νομιζουν καποιοι οτι με φινα το crown κλεινει τελειως ανεβαζω μια οχι τοσο καλη ποιοτητα φωτο-απο κινητο (ειμαι εκτος σπιτιου)... θα ανεβασω αλλες πιο καλες το απογευμα απο crown... σε καποιους η φιναστεριδινη δουλευει αψογα, σε αλλους κανει καποια δουλεια, σε αλλους οπως John_John τιποτα ...στη δικια μου περιπτωση οπως ειπα μου εκλεισε λιγο το μπιφτεκι και μου εδωσε το δικαιωμα να μεταφερω τη 2μ/μ για το μελλον...
 

Συνημμένα

  • DSC06658.JPG
    DSC06658.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 338

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Ναι συμφωνω με αυτο που λες για τα μικρα nw.Εχω πει για τη δικη μου περιπτωση που με ειδε ο χασον.Αλλα καποιος που παει για μεγαλο nw ειναι εγκλημα να κινηθει οπως εσυ εκτος εαν εχει δοτρια 10.000, γουρονοτριχα αλλα και να ειναι διαθετιμενος να ξηλωσει μουσια στηθος κτλπ.Αλλιως παει συντηρητικα και με πολυ καλη πυκνοτητα μαλιστα.
 

andy.k

Active member
Μα εσυ δεν εβαλες τα grafts που χρειαζοταν για ενα συνολικα καλο αποτελεσμα αρα λογικα εχεις αυτην την εικονα.Επρεπε ολλα να τα εβαζες μπροστα και κανα χιλιαρικο ποιο πισω.
Ετσι δε θα ειχα καμια αντιρρηση, δλδ 2000μπροστα κ 1000 πισω. Δυστυχως αυτο δε προταθηκε απο κανενα... Και απο τις 2 της κυπρου, προταθηκε 3000 μονο μπροστα, τα θεωρησα πολλα (και απο αποψεως χρηματων 7500€ και να εχω μπιφτεκι...κ απο αποψεως σπαταλης gts) και πηγα πασο. Περιμενω να παω στο 12 μηνο τωρα να ρωτησω ποσο θα κοστιζε μια μικροτερη μμ 800gts πισω κ 500 μπροστα, στις ιδιες περιοχες κ ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη να το κανω( δεν ειμαι σιγουρος βεβαια αν θελω να το κανω ακομα). Αν μου πουν ελα δωσε 1000-1500 max θα το επιχειρησω ισως, γτ κ εγω πιστευω
πως συνολικα ηθελα 3000-3500 περιπου gts συνολο...και εκτιμω οτι θα εχω κ για μια μμ ακομα...νομιζω θα μου την κανουν ανετα αυτη τη τιμη καθοσον θα μιλαμε για συνολο 3200-3500gts στα 4000-4500€. Τοσο πανε κ οι συνεχομενες διπλες συνεδριες...βεβαια οπως προειπα, ακομα και να την παρω αυτη την τιμη θα το σκεφτομουν πολυ να ξαναμπω αμεσα...
 

andy.k

Active member
Βασικα εχουμε μαμησει ενα αξιοπρεπεστατο thread με ενα εκπληκτικο αποτελεσμα. Μαλλον πρεπει να διαγραφουν η να μεταφερθουν ολα αυτα...
 

Tasmania

Active Member
@andy.k δεν εχω θεμα ουτε προβλημα.. ουτε εχει μαμηθει το νημα.. δεν θελω ουτε να διαγραφουν ουτε να μεταφερθουν.... ειναι καλο να υπαρχει η ροη σκεψης και οι αποψεις απο ολους ετσι ωστε οποιος διαβαζει το νημα απο την αρχη να εχει ολο το φασμα απο το κεφαλαιο μεταμοσχευση μαλλιων. Πριν κανω εγγραφη στο φορουμ, ειχα διαβασει απειρες ωρες νηματα και πιο παλιων μελων dance, panos κλπ.... το τί διάβασα με βοήθησε να καταλαβω και τα επι μερους χαρακτηριστικα που πρεπει να προσεξω στη δικια μου μ/μ (πλανο κλπ) οσο και τί να προσμένω απο μια μ/μ. Οποτε ελευθερα οποιος θελει γραφει οτι θελει.
 

Tasmania

Active Member
στο μπανιο με φλας... παπαδες (οπως ισχυριζονται καποιοι) δυστυχως ΔΕΝ κανει η φιναστεριδινη... οπως ειπα η δραση της σε ορισμενα ατομα εχει εκπληκτικα αποτελεσματα, σε αλλους μετρια και σε αλλους καθολου... σε καθημερινες συνθηκες ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα, φαινεται η αραιωση αλλα δεν με ενοχλει ωστε να με αναγκαζει αμεσα να παω για 2η μ/μ... θα το καθυστερησω ακμ λιγα χρονια..
 

Συνημμένα

  • DSC06665.JPG
    DSC06665.JPG
    716.5 KB · Προβολές: 301
  • DSC06666.JPG
    DSC06666.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 304
  • DSC06667.JPG
    DSC06667.JPG
    2 MB · Προβολές: 314

aeratos28

Just aeratos
dance αυτό που λες για τα κεφάλια που έκανε ο γεωργιου ότι ήταν 180 ενώ εδώ στο φόρουμ 5 και πώς βγαίνει το 50-50...κοιτά να δεις..πάντα όλοι λένε.εδώ στο φόρουμ,απο ελληνικές κλινικές δεν έχουμε κανένα αποτέλεσμα..άρα όλοι βαζετε σαν κριτήριο το φόρουμ..λες να μην υπάρχουν δυνατά αποτελέσματα έξω από το φόρουμ απο ελληνικες ετςιριες?όπως ειπες σωστά οι περισσότεροι δεν ασχολούνται με το φόρουμ..αλλα απο εδω εχετε εικονα και λετε ολα αυτα..το οτι υπαρχουν σφαγμενα κεφαλια εξω οκ..απο γιατρους b.k ktl,αλλα κεφαλια τετοια υπαρχουν παντου ακομα και εξω..αρα με τον γεωργιου γιατί να ισχύει τότε αυτό που λες, ενώ με τις άλλες εταιρίες τις ελληνικές να μην ισχύει?
 

Tasmania

Active Member
Σιγουρα υπαρχουν καλα αποτελεσματα απο ελληνικες κλινικες και εκτος του φορουμ (τουλαχιστον απο dh* & κλινικη Β.). Επισης εγιναν αλματα προς τα εμπρος και μαλιστα σε συντομο χρονικο διαστημα. Υπαρχει αρκετος δρομος ακομη μεχρι να ανταγωνιστουν στα ισα καποιες (οχι ολες) εκ των κλινικων του εξωτερικου σε θεματα πυκνοτητας,διαχειρισης δοτριας και φυσικοτητας. Προσωπικα ειμαι αισιοδοξος οτι το επιπεδο θα συνεχισει να βελτιωνεται. Προς το παρον, ειναι αποδεκτο απο ολους οτι καποιες κλινικες του εξωτερικου παιζουν σε υψηλα τεμπο με το αναλογο χρηματικο αντιτιμο φυσικα.
 

nikolakis

Well-Known Member
Ρε παιδια ας μου εξηγήσει κάποιος γιατι σας ακουω να λέτε για κληρονομικότητα κ δεν μου κάθεται. Ξερω πολλές περιπτώσεις που δεν ισχύει αλλα η πιο τρανταχτή ειναι με 2 πρωτα ξαδέρφια μου δίδυμους οι οποίοι ο πατέρας τους ειναι nw 7 ο Παππούς απο μάνα το ίδιο κ ο παππούς απο πατέρα nw5. Ε ο ένας ειναι χατζινικολαου κ ο άλλος γκουσγκουνης στα μαλλιά , ηλικια 29 χρονων. Οποτε τι παίζει;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tasmania

Active Member
ο ενας παιρνει φινα ο αλλος οχι (ετσι για να κανουμε και λιγη πλακα).

Ειναι μονοζυγωτικα ή διζυγωτικά τα ξαδερφια σου ?
 

naruto

Well-Known Member
Ρε παιδια ας μου εξηγήσει κάποιος γιατι σας ακουω να λέτε για κληρονομικότητα κ δεν μου κάθεται. Ξερω πολλές περιπτώσεις που δεν ισχύει αλλα η πιο τρανταχτή ειναι με 2 πρωτα ξαδέρφια μου δίδυμους οι οποίοι ο πατέρας τους ειναι nw 7 ο Παππούς απο μάνα το ίδιο κ ο παππούς απο πατέρα nw5. Ε ο ένας ειναι χατζινικολαου κ ο άλλος γκουσγκουνης στα μαλλιά , ηλικια 29 χρονων. Οποτε τι παίζει;

Μονοζυγωτικα αδερφια παντως δεν ειναι.Εγω που εχω μονοζυγωτικο αδερφο ειμαστε ολοιδιοι στο μαλλι.
Η κληρονομικοτητα συμφωνα με ερευνες παει αρκετες γενειες πισω.Το οτι πατεραδες-παππουδες ειναι καραφλοι δεν σημαινει οτι κ ο γιος θα καραφλιασει.Οπως κ το αντιθετο φυσικα.
Η το εχεις το γονιδιο της α.α. ή δεν το εχεις.Αν δεν το εχεις οτι και να κανεις δεν γινετε να προκαλεσεις α.α. στον ευαυτο σου.Οπως και οτι και να κανεις δεν γινετε να ''αφαιρεσεις'' την α.α. σε περιπτωση που εχεις.
Καποιο ειναι τυχεροι καποιοι ατυχοι,τοσο απλα
 

aeratos28

Just aeratos
ότι είναι υψηλά οι κλινικες εξωτερικού και κυπρου ειναι γεγονός..και στο εξωτερικο συγκεκριμένα ονόματα..οπως το ειπες.μετρημενοι και αυτοί.όχι η κάθε μία κλινικη οποιαδήποτε είναι ανώτερη από τις δικές μας..παντως έχουμε καλά αποτελέσματα..και ανεβαίνουν πιστεύω ..θα δειξει
 

Tasmania

Active Member
δεν ειναι ακριβως 100% ιδιο @Utopia .... οι αλληλουχιες των γονιδιων ειναι οι ιδιες ..το junk dna διαφερει σε ολους (πολυμορφισμος-σε αυτον οφειλεται η γενετικη ετερογενεια του ανθρωπινου ειδους δλδ στις μεταλλαξεις-μεταθεσεις-ενθεσεις του junk dna-παρεμβαλλομενου dna κατα τη γαμετογενεση)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
δεν ειναι ακριβως 100% ιδιο @Utopia .... οι αλληλουχιες των γονιδιων ειναι οι ιδιες ..το junk dna διαφερει σε ολους (πολυμορφισμος-σε αυτον οφειλεται η γενετικη ετερογενεια του ανθρωπινου ειδους δλδ στις μεταλλαξεις-μεταθεσεις-ενθεσεις του junk dna-παρεμβαλλομενου dna κατα τη γαμετογενεση)

τι ειπες τωρα ρε men?εμεινα μακακας
 

Utopia

Active Member
δεν ειναι ακριβως 100% ιδιο @Utopia .... οι αλληλουχιες των γονιδιων ειναι οι ιδιες ..το junk dna διαφερει σε ολους (πολυμορφισμος-σε αυτον οφειλεται η γενετικη ετερογενεια του ανθρωπινου ειδους δλδ στις μεταλλαξεις-μεταθεσεις-ενθεσεις του junk dna-παρεμβαλλομενου dna κατα τη γαμετογενεση)
Ναι ρε man, το ξέρω κατά 98% πες, εκ του προχείρου το είπα... Συν ότι παίζει ρόλο και το περιβάλλον, σε τι συνθήκες είναι εκτεθημένος ο καθένας κτλ.
 
Μπλουζα