Stef_papag, fut, 2500 grafts, 13/01/2011

Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Τώρα από φαρμακευτική αγωγή , έκοβα προσκάρ στα τέσσερα , αλλά από βδομάδα θα συνεχίσω με προπέσια ,
μινοξυδιλι 2% από την 11η μέρα και μετά και φουνγκοράλ σαμπουάν 2 φορές την εβδομάδα μετά την 15η μέρα , για να δέσει καλύτερα το αποτέλεσμα , γιατί κακά τα ψέματα , αν δεν προχωρήσεις σε κάποια αγωγή συνήθως το αποτέλεσμα είναι από πενιχρό εώς αρκετά πρόσκαιρο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Typhoon

Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Καλή επιτυχία και από εμένα ! Ελπίζω το καλοκαιράκι στη θάλασσα να νιώθεις άλλος άνθρωπος !! Μια ερώτηση μόνο θα ήθελα να σου κάνω. Ο αριθμός των μοσχευμάτων που χρησιμοποιήθηκαν είχε να κάνει με τις ουλές των προηγούμενων επεμβάσεων ή σου είπαν πως και με αυτό τον αριθμό τριχοθυλακίων θα έχεις ικανοποιητικά αποτελέσματα πύκνωσης ? Με προβληματίζει το γεγονός πως η συγκεκριμένη εταιρεία έχει αρκετά αποτελέσματα σε αυτό των αριθμό τριχοθυλακίων αλλά εφαρμόζονται σε πολύ διαφορετικές περιπτώσεις τριχόπτωσης.
 

koskar

Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

stef_papag είπε:
Τώρα από φαρμακευτική αγωγή , έκοβα προσκάρ στα τέσσερα , αλλά από βδομάδα θα συνεχίσω με προπέσια ,
μινοξυδιλι 2% από την 11η μέρα και μετά και φουνγκοράλ σαμπουάν 2 φορές την εβδομάδα μετά την 15η μέρα , για να δέσει καλύτερα το αποτέλεσμα , γιατί κακά τα ψέματα , αν δεν προχωρήσεις σε κάποια αγωγή συνήθως το αποτέλεσμα είναι από πενιχρό εώς αρκετά πρόσκαιρο

Αυτό που αναφέρεις για το αποτέλεσμα έχει να κάνει με τα υπόλοιπα τριχοφυλάκια ή με αυτά τα νέα της μεταμόσχευσης;
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Αυτό που αναφέρω έχει να κάνει με την υπάρχουσα τριχοφυϊα η οποία για να δυναμώσει και να αντέξει ένα χρονικό διάστημα ακόμη , ώστε μαζί με τα της μεταμόσχευσης μαλλιά να δώσει ένα ωραίο αποτέλεσμα χρειάζεται σίγουρα φαρμακευτική αγωγή .
Τώρα όσον αφορά τον αριθμό των τριχοθυλακίων είχε να κάνει με τις ουλές από τις προηγούμενες επεμβάσεις γι αυτό περιοριστηκαμε στα 2478 τριχοθυλάκια(και κατ'επέκταση και με το μπάτζετ μου που δε μου επέτρεπε να πάω πάνω από 3000 θύλακες)
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Στέφανε, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ήταν αυτή η τελευταία σου μεταμόσχευση! Happy growing :)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Καλά αποτελέσματα και από εμένα φίλε Στέφανε ... Θα παρακολουθούμε όλοι από εδώ την εξέλιξη σου ;)
Ελπίζω να μας ενημερώνεις τακτικά :)
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Παιδιά σας ξανά ευχαριστώ όλους πάρα πολύ , θα σας κρατήσω ενήμερους ανά χρονικά διαστήματα τα οποία θεωρώ σημαντικά με φωτογραφίες (ανά μήνα περίπου) .
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

παιδια σας παραθέτω κάποιες φωτο 3μήνου , τελευταία βλέπω νεες τριχούλες να πεταγονται , αν και είναι λίγο δύσκολο να τις διακρίνεις ανάμεσα στα υπάρχοντα μαλλιά , έχω τη αίσθηση ότι το αποτέλεσμα θα είναι μέσα στις προσδοκίες μου
 

max_os

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

από εδώ και πέρα ξεκινάνε τα καλά φίλε. Λίγη υπομονή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

είναι άλλωστε γνωστό , το γκάζι και το μαλλί θέλουνε υπομονή..
 

michalisGTi

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Ότι καλύτερο φίλε μου στην υπόλοιπη πορεία σου! Εύχομαι να βγάλεις τοσο μαλλί που να θες να τα αφήσεις κοτσίδα!!!! ...όσον αφορά πιο πριν στην συζήτηση εμένα με χαλάει η ιδέα να κάνω και μεταμόσχευση και να κάνω και αγωγή! Εν ολίγης θέλω να κάνω το ένα για να αποφύγω το άλλο! Έτσι είναι όμως η ζωή και οι γιατροί είναι οι μόνοι που μένουν στην παλαιολιθική εποχή ενω ένα κινητό για παράδειγμα με την τεχνολογία μπορεί μέχρι και καφέ να σου φτιάξει! :mad:
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

παιδια ανεβάζω κάποιες στον 4ο ακριβώς
 

Συνημμένα

  • P3190162.JPG
    P3190162.JPG
    690.1 KB · Προβολές: 412

Typhoon

Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Φίλε stef πολύ καλά αποτελέσματα ! Ειδικά αν σκεφτούμε ότι είσαι ακόμα στον 4ο μήνα !

Καλή συνέχεια και περιμένουμε την πρόοδό σου !!
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

φίλε μου , επειδή η μεταμόσχευση έγινε ανάμεσα στα υπάρχοντα δεν είναι και τόσο εύκολο να διακρίνεις την διαφορά , ωστόσο σίγουρα βλέπω αρκετή βελτίωση , τώρα όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα , στον επόμενο 1,5 μήνα θα δείξει κατά πολύ τι θα γίνει , μέχρι τότε λίγο υπομονή!!
 

athens2013

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

κ εμενα ειναι μονο αναμεσα στα υπαρχοντα, αλλα δεν εχω τοσο καλη προοδο παροτι το αλλο σαββατο κλεινω τετραμηνο. τι φαρμακευτικη αγωγη παιρνεις?
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

άθενς κάθε βδομάδα μετά το τρίμηνο παρουσιάζεις αισθητή βελτίωση και αυτο συμβαίνει μέχρι τον 6ο μήνα , οπότε λίγο υπομονή , τώρα όσον αφορά την αγωγή , χρησιμοποιώ ενα μγ φιναστερίδη και διάλυμα μινοξιδίλης 2%, αν έχεις πρόχειρη καμιά φωτό ανέβασε την.
 

athens2013

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

σιγουρα βλεπω μια συνολικη βελτιωση αλλα ειναι και λογικο οταν παιρνω εδω και 6 μηνες φινα και βαζω καθημερινα μινοξ. λογικο ειναι να εχει αλλαξει θετικα η υφη και να εχω και καποιο regrowth. σιγουρα εχει δωσει μια βοηθεια και το μεχρι τωρα αποτελεσμα της μεταμοσχευσηε απλα πιστευω οτι σε καμμια περιπτωση οσο σε σενα και στον τροφεα
 
Μπλουζα