Seeker, 2-3/8/21, Δρ. Κυριάκος Μάρας, 3179 grafts FUE, 34 ετών

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα απλά πρέπει να γίνει καλλιτεχνικά καλή δουλειά να σου αφήσει μια ωραία ασυμμετρία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Πάρε το τσιμπιδάκι κ ξήλωσε 10 - 15 τρίχες, όπως εσύ γουστάρεις, ακόμα και λάθος να κάνεις θα ξαναβγούν και μην σκας. Δεν είχες τίποτα πριν αυτά είναι παιχνιδάκι τώρα ;)
 

seeker

Verified MM member
Πάρε το τσιμπιδάκι κ ξήλωσε 10 - 15 τρίχες, όπως εσύ γουστάρεις, ακόμα και λάθος να κάνεις θα ξαναβγούν και μην σκας. Δεν είχες τίποτα πριν αυτά είναι παιχνιδάκι τώρα ;)
Το 'χα ηδη ξεκινήσει σε ενα τριγωνάκι όταν είδα το post και πήρα φόρα. Τελικά η ικανοποιητική εικόνα ήταν 11 μονότριχα δρόμος :p

Πάντως, η διαφορά είναι μικρή στο σκοτάδι γιατι ο θύλακας μαυρίζει απο κάτω. Επίσης δε βγαίναν με τίποτα οι γουρουνότριχες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Seeker με όλο το Θάρρος που σου έχω λίγο υπερβάλλεις και η δικιά μου hairline είναι με τριγωνακια είναι απολυτά φυσική.
Ρε σεις παιδιά δείτε πως ήσασταν πριν την μεταμόσχευση ενώ σας πήγε κάποιους πολύ καλά η μεταμόσχευση προσπαθείτε να βρείτε λαθακια που δεν επηρεάζουν σε τίποτα.
Όσο για την δότρια και τις επιφυλάξεις σου ναι σε αυτό συμφωνούσα για να είμαι αντικειμενικος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρίξε ένα μάτι την δικιά μου.

47.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannis1991

Well-Known Member
Ένα δίκιο το έχει ο @John_John1 γιατί και εγώ σε αλλά θέματα λέω κοίτα που φτάσαμε να ασχολουμαστε με την λεπτομέρεια της λεπτομέρειας ενώ έχουμε ζήσει με ένα κεφάλι γεμάτο ελαττώματα(για άλλες περιπτωσεις)... Απλά Γιανναρε δεν "προσπαθει" να βρει κάτι αρνητικό,είναι λίγο άστοχη η έκφραση γιατι απλά τον καθενα τον πειραζει κάτι διαφορετικό πανω του... Άλλα σίγουρα όλο αυτό δεν σαμποτάρει το αποτέλεσμα που είναι παρα πολυ καλο!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτό θέλω να πω δεν σαμποτάρει σε τίποτα το αποτελεσμα.
Αλλα όταν τουλάχιστον έμενα το αποτελεσμα του seeker είναι super στα μάτια μου έτσι ξεκινάνε μετά αρκετοί από αντίπαλες όχθες να αρχίσουν να βρίσκουν ελαττώματα του τύπου και ναι δεν φαίνεται ωραίο, ναι κάπως χτυπάει στο μάτι ενώ πριν κάνεις δεν καταλάβαινε τίποτα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και βλέπω και τον Cvial να συμφωνεί κακός για έμενα.
Ακόμη και στου Λορετζου τα περισταστικα τα μάτια μου δεν τα βλέπουν τέλεια και εκεί και στις δότριες και όχι μόνο.
Παιδιά έχετε τυφλωθεί λίγο.
 

giannis1991

Well-Known Member
Γιανναρα μου θα αφησω έδω το σχόλιο μου αν και λίγο ασχετο... Αρχικά ο οποιοςδηποτε έστω συνεργάζεται και έχει "κέρδος" είτε τη φιλία είτε χρήματα είτε δεν ξέρω τι από μια κλινική ή ένα γιατρό χάνει από την αντικειμενικότητα του έστω και 0,1%...Αναλογα την ακεραιότητα του χαρακτήρα αυτό χάνεται είτε σε μεγάλο ποσοστο είτε σε μικρό και είτε επίτηδες είτε καταλαθος...
Από εκεί και περα για τον Λορέντζο διαφωνώ... Δεν τον συγκρίνω με κανέναν απλά θα σου πω ότι έχει καποια αποτελέσματα στο φορουμ και ότι όλα είναι το λιγότερο πολυ καλα... Μιλάμε για 100% τουλάχιστον στα μάτια μου(Εξαιρώντας του στριπαρ που για κάποιους λόγους διακοπηκε) ...
Επίσης μόνο τον τρόπο που δουλευει, την σιγουριά που σου βγάζει, τις μετρήσεις και μπορώ να σου αρίθμησω πολλα ακόμα νομίζω είναι κάποια επίπεδα παραπανω...
Και μπορεί σε ένα κεφάλι π. χ ευκολο, Λορέντζο και κάποιος άλλος γιατρός για να μην ονοματιζω να έδιναν το ίδιο περιπου αποτέλεσμα, σε κάποιο άλλο κεφάλι θα είχαν μπορεί και χαοτική διαφορά... Εχω πολλα παραδειγματα από πολλες κλινικές που πιστευω οτι ο Λορεντζο δεν θα την "παταγε"... Αλλά κλείνω εδώ!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Aυτο που θέλω να πω οι λεπτομερείς μετρήσεις που κάνει και είναι επιστήμονας μεγάλος σε αυτό το κομμάτι όπως και η τιμή που χρεώνει δεν σηκώνει όμως ατέλειες που όντως και υπάρχουν. Εννοείτε ότι το ρίσκο ελαχιστοποιείται.
Και εγώ μιλάω με ανεξάρτητα άτομα του φόρουμ και μου λένε το ίδιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
2 πραγματα και κλείνω...
1) δόξα την τυχη σου έχουν παει καλα οι επεμβάσεις σου... Αν δεν σου πηγαινε θα είχες άλλη αντίληψη... Όλοι θέλουμε να "κλέψουμε" και να παρουμε το καλυτερο δυνατό αποτέλεσμα με το λιγότερο κόστος αλλά καμια φορα δεν είναι αρκετό!
2) Μην μου στειλει κανεις πμ με αυτό και δ εν θα επεκταθώ αλλά αυτός είναι ένας άλλος λόγος που τον "αγάπησα"... Η πιο προσιτη τιμή!
 

seeker

Verified MM member
Γιαννη το αποτελεσμα μου ειναι καλο και αυτα τα εχω ηδη πει στο νημα.

Απο κει και περα, οταν επελθει η φυτρωση μετα ξεκινας και κοιτας και τα υπολοιπα. Εφοσον δε μου αρεσει το πριονι που βλεπω, με το ζορι να πω οτι ολα ειναι τελεια; Αφου με τρωει.

Στην τελικη feedback προς την κλινικη ειναι αυτο, και ειναι κατι που μπορει να βελτιωσει πανευκολα ο γιατρος.

Οσο για το δικο σου hairline ειναι Βρυωνιδου-style και μαλλον αν ηταν ετσι και το δικο μου δε θα επεφτε το ματι μου πανω.

ΥΣ. Σχετικα με δοτρια, ειχα επιφυλαξεις αλλα επειδη βρηκα παλιες φωτογραφιες της δοτριας μου και επειδη μεχρι και τον 8ο μηνα που πλησιαζω βλεπω βελτιωση, ειχε απο πριν τα θεματακια της στις περιοχες που με προβληματισαν νομιζω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και σε άλλη κλινική να είχες κάνει το ίδιο θα έλεγα ότι δεν βλέπω κάτι που να μην είναι σωστό στην Hairline. Συμβαίνει και σε άλλα περιστατικά από διάφορες κλινικές που ψειριζουν τόσο την ψείρα που χάνεται το νόημα τις μεταμόσχευσης. Ποτέ σε καμία μμ δεν θα βρεις το 100% τέλειο ούτε σε εμένα συμβαίνει αυτό.
Πέρα από αυτά ναι είναι δικαίωμα σου αν δεν σου αρέσει κάτι και δικαίωμα σου να το πεις ποτέ δεν φιμωνω κόσμο εδώ μέσα.

Αλλά και εγώ έχω δικαίωμα να πω την άποψη μου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και βλέπω και τον Cvial να συμφωνεί κακός για έμενα.
Ακόμη και στου Λορετζου τα περισταστικα τα μάτια μου δεν τα βλέπουν τέλεια και εκεί και στις δότριες και όχι μόνο.
Παιδιά έχετε τυφλωθεί λίγο.

Γιάννη αυτό είναι ένα ελεύθερο φόρουμ. Ότι βλέπουμε το λέμε, είτε μεγάλο είτε μικρό είτε το έχει κάνει ο Λορένζο είτε η laser line. Δεν υπάρχει λογοκρισία ούτε προστασία πέραν του να εκφραζόμαστε με ωραίο τρόπο. Συμφωνώ ότι πολλές φορές κάποιοι υπερβάλλουν αλλά καλό είναι λέει ο καθένας την άποψη του για να γίνεται διάλογος έτσι ώστε να υπάρχουν όλες οι απόψεις και να κρίνει ο αναγνώστης.

Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, το έκρινα σαν εικόνα με ότι υποκειμενικό μπορεί να έχει μια άποψη που αφορά εικόνα. Κάποιους άλλους μπορεί να μην τους ενοχλεί. Σε άλλους δεν αρέσουν οι τριγωνικές σε άλλους ναι. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να πούμε την άποψη μας.Εξάλλου την άποψη μου για τις πριονωτές την έχω πει χρόνια πριν σε ανύποπτο χρόνο. Απλά σε κάποιους (ανάλογα και με την τρίχα) πετυχαίνουν καλύτερα. Εδώ θέλει ένα διορθωματάκι από την στιγμή που ενοχλεί και τον ιδιοκτήτη. Not a big deal.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν είπα τον φίλο seeker να μην πει την άποψη του έχουμε μιλήσει αρκετές φορές για αυτά που τον απασχολούσαν.
Το θεώρησα λίγο υπερβολικό μόνο για το συγκεκριμένο ποστ του στην hairline.
Και σε άλλη κλινική να έκανε πάλι υπερβολικο θα το θεωρούσα.
Ακόμη και κολλητός μου να ήταν και να ήμουν άσχετος με την κλινική θα τον έλεγα πάνω σε συζήτηση σαν φίλος ρε φίλε μια χαρά είσαι τι είναι αυτά που μου λες τώρα.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Aπλά αν χρειάζεται να ξηλώνω ο ίδιος κάθε μήνα τα πληρωμένα και χαμένα απο τη δότρια grafts, κάτι πήγε λάθος...

Δυστυχώς το τέλειο ανήκει στη φύση. Το ανθρώπινο χέρι πάντα θα εμπεριέχει σφάλματα. Έτσι και αλλιώς μικρό το κακό, ένα ψαλιδάκι και κόψιμο οι τρεις πρώτες τρίχες σε κάθε "μύτη". Μισό λεπτό δουλειά το μήνα είναι (για κάποιο λόγο μου είναι αποκρουστική η αφαίρεση μεταμοσχευμένης τρίχας με τσιμπιδάκι!).
 

Gianney

Well-Known Member
Όπως λέει και ένας φίλος εδώ στο φόρουμ ..ξέρει αυτός εχθρός του καλού .......Κάποτε το να έχεις φύτρωση ,μιλάω σε περιόδους στριπ κτλ ήταν το ζητούμενο ,τώρα πλέον έχουμε στην πλειοψηφία την φύτρωση δεδομένη και κοιτάμε πιο ψηλά σχεδιασμός φυσικότητα κλεισίματα και όσο θα περνούν τα χρόνια και ελπίζω να θεωρούνται και αυτά δεδομένα θα κοιτάμε ακόμα πιο ψηλά .Αυτή είναι η γνώμη μου και βέβαια αυτό διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο
 

seeker

Verified MM member
8 μήνες μετά την εγχείρηση (Απρίλιος)

Φάρμακα/συμπληρώματα: Πολυβιταμίνες, Saw Palmetto caps, Minoxidil foam 5% (παντού)

Τελικό αποτέλεσμα και σε λήπτρια και σε δότρια λοιπόν. Ικανοποιημένος αρκετά από το αποτέλεσμα, όχι απόλυτα.

Ανεβάζω μερικές φωτογραφίες σε διάφορες συνθήκες (στεγνά, βρεμμένα) και φωτισμούς (ήλιο απευθείας, ήλιο δάχυτο, μπαλκονόπορτα, φως μπάνιου, λάμπα)

θα ακολουθήσουν 2 ακόμα ποστ, ένα αποκλειστικά για τη δότρια και μία αναλυτική σύνοψη και σχολιασμός της εμπειρίας και του αποτελέσματος της ΜΜ.
 

Συνημμένα

  • 6.jpg
    6.jpg
    623 KB · Προβολές: 134
  • 5.jpg
    5.jpg
    566.6 KB · Προβολές: 147
  • 4.jpg
    4.jpg
    374.9 KB · Προβολές: 140
  • 3.jpg
    3.jpg
    506 KB · Προβολές: 145
  • 2.jpg
    2.jpg
    333.8 KB · Προβολές: 148
  • 1.jpg
    1.jpg
    305.5 KB · Προβολές: 131
  • 7.jpg
    7.jpg
    701.6 KB · Προβολές: 143
  • 8.jpg
    8.jpg
    698.8 KB · Προβολές: 144
  • hair_before.jpg
    hair_before.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 144
Μπλουζα