Rogaine / Regaine FAQ

cool11

Well-Known Member
Κλασικες αποριες....
Βλεπεις, τα διαφημιστικα βιντεο ειναι σε 'νορμαλ' χωρες με 'νορμαλ' θερμοκρασιες, κι οχι σε ελληνικα καλοκαιρια με 35-40 βαθμους θερμοκρασια!
Το χειμωνα μενει οντως αφρος.
Το καλοκαιρι λιωνει/υγροποιειται στη στιγμη.
Εγω, για να μην χανω την ουσια πανω στα χερια μου, το βαζω κατευθειαν πανω στο κρανιο.
Καλυτερα ετσι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kostaspar

New Member
Παιδιά από που αγοράζετε rogaine; Το minoxidil-direct δεν στέλνει πια στην Ελλάδα. Υπάρχει κανένα άλλο αξιόπιστο site για αγορά rogaine?
 

cool11

Well-Known Member
Παιδιά από που αγοράζετε rogaine; Το minoxidil-direct δεν στέλνει πια στην Ελλάδα. Υπάρχει κανένα άλλο αξιόπιστο site για αγορά rogaine?

Τελικα τα capital controls μας εκαναν γερη ζημια...
Μας πεταξαν εξω λες κι ειμαστε ζιμπαμπουε...
 

kostaspar

New Member
Ναι ρε φίλε. Έχει όλες τις τριτοκοσμικές χώρες εκτός από την Ελλάδα. Και το θέμα είναι ότι έχω balance στο paypal και δεν ξέρω από που να αγοράσω. το biovea.com είναι αξιόπιστο; Επίσης στο ebay έχω βρει αυτόν τον πωλητή που δίνει σε αρκετά χαμηλές τιμές και είναι αξιόπιστος. Το πρόβλημα είναι ότι μου έχει μείνει μισό μπουκαλάκι και βιάζομαι λίγο
 

kal

Member
Εγω λεω να παρω απ αυτο kirklandminoxidiluk οι αγγλοφωνοι το θεωερουν ως εμπιστευτικο..Αληθεια μια ερωτηση στα παλια μελη, εγω βαζω εδω και 3 χρονια μινοξ, η αληθεια ειναι πως εχω αα αλλα σε "φυσιολογικα" πλαισια δηλαδη προχωραει αργα..Επειδη η μινοξ χανει και οι ιδιοι λενε οτι με 1 φορα σε διατηρει λετε να το δοκιμασω..Εχει δοκιμασει κανεις και ειχε αρνητικα αποτελεσματα??
 
Εγω λεω να παρω απ αυτο kirklandminoxidiluk οι αγγλοφωνοι το θεωερουν ως εμπιστευτικο..Αληθεια μια ερωτηση στα παλια μελη, εγω βαζω εδω και 3 χρονια μινοξ, η αληθεια ειναι πως εχω αα αλλα σε "φυσιολογικα" πλαισια δηλαδη προχωραει αργα..Επειδη η μινοξ χανει και οι ιδιοι λενε οτι με 1 φορα σε διατηρει λετε να το δοκιμασω..Εχει δοκιμασει κανεις και ειχε αρνητικα αποτελεσματα??
Εγώ παρήγγειλα από kirklandminoxidiluk στις 6 Νοεμβρίου, σήμερα μου ήρθαν.. όλα κομπλέ..Αξιόπιστο φουλ απ'ότι φαίνεται, με πιστωτική κάρτα Alpha Bank. Επίσης φίλε μου εδώ και 8 μήνες που τη χρησιμοποιώ βάζω μια φορά τη μέρα, και δεν έχω κανένα θέμα, μείωση κατά πολύ της τριχόπτωσης, άλλωστε είναι γνωστό ότι αυτή η δοσολογία δίνει το 80% του αποτελέσματος.. :)
 

kal

Member
Ωραια γιατι και εγω απο αυτους επαιρνα εδω και 3 χρονια και τωρα με τις αλλαγες δεν ηξερα τι να κανω..Θα παρω μια εξαμηνη αυριο
 

cool11

Well-Known Member
Τελικα, απο τα παλια-καλα sites που αγοραζαμε regaine με την 12αδα,
το cheaprogaine και το minoxidil-target,
εχει μεινει κανενα που να στελνει Ελλαδα;

Αλλιως με βλεπω σε επομενη παραγγελια να αγοραζω μεσω ebay.
 

kal

Member
Εστειλα μαιλ στο παλιο αμερικανικο σαιτ το minoxidildirect μ απανταει ο τζεισον και μου λεει στελνουμε κανονικα Ελλαδα..Μετα τ στειλα στα καινουργια σαιτ κ μ λεει παλι κανονικα στελνουμε..Αλλα δεν μπορω να καταλαβω διαφορα..μεσω Αγγλιας βγαινει 10ε περισσοτερα μαλλον λογω ισοτιμιας και τωρα δεν ξερω απο που να παρω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Αρα αφου σου απαντησαν οτι στελνουν, ειναι δυνατες οι παραγγελιες!!!!
Γιατι αραγε καποιοι ελεγαν οτι δεν στελνουν;
Anyway, good news!
Εγω θα προτιμησω το αγγλικο, απο φοβο τελωνειου και μονο, μιας και παραγγελνω 12αδα, οταν παραγγελνω.
kal αμα βαλεις παραγγελια ενημερωσε εδω, να δουμε πως πηγε.
 

Sandy

Active Member
Παιδιά τι διαφορά εχει axelan 2% με το regaine 2% μου είπε ο δερματολόγος καλύτερα το δεύτερο ειναι το αφεντικό κ να μην μπλέκω με αντιγραφές κάπως ετσι μου το εξήγησε με πιο επιστημονικό τροπο βέβαια ! Εγω εχω κ πολυ λιπαρό μαλλί κ λιγο ξηροδερμία σμηγματοροικη ! Βέβαια μου είπε να την βαζω μερα παρά μερα !
 

kal

Member
Το ρεγκειν ειναι το πρωτο που χρησιμοποιησε την μινοξιδιλη για την τριχοπτωση, οταν λοιπον τελειεωσαν τα δικαιωματα αρχισαν και αλλες εταιριες να βγαζουν μινοξιδιλη..Εγω χρονια χρησιμοποιω την κιρκλαντ αλλα νομιζω και το αξελαν δεν θα χει θεμα..Μου φαινεται απλα ο γιατρος δεν θελει να ρισκαρει και σου δινει το ρεγκειν..Παντως και τ δυο υπαρχουν στο ιντερνετ σε πολυ καλες τιμες..
 

kal

Member
Οσο για το minoxidildirect μου στειλε κανονικα μηνυμα οτι τα προιοντα σταλθηκαν οποτε περιμενω.Αγορασα μια 6αδα και μ βγηκε 80ε ενω στα καινουργια τα σαιτ με τις λιρες βγαινει 92..Οσες φορες επαιρνα απο αμερικη δν ειχα προβλημα ελπιζω και τωρα να μην κολλησει πουθενα τ δεμα
 

Sandy

Active Member
Ευχαριστω για την απάντηση δεν υπάρχει axelan 2% κ τελικά πήρα το regaine 2% !
Να σας ρωτησω Η μινοξ στην αρχή στο σεντινγκ ρίχνει μόνο τις δυστροφικες τρίχες ;
Η θεραπεία που μου έδωσε ειναι μινοξ την μια μερα κ την επόμενη μια λοσιόν με elocon frezyderm neoptide για 3 μήνες !
Την δεύτερη λοσιόν θα την κάνω για 6 μήνες την βαζω οπως ειπα μερα παρά μερα είδη εχω συμπληρωςει 3 μήνες κ πάω για άλλους τρεις με την κορτιζόνη κτλ τώρα συμπλήρωσα κ την μινοξ!Δεν ειναι πολύς καιρός η χρήση της κορτιζόνης ;;;
 

mike29

Active Member
Η θεραπεία που μου έδωσε ειναι μινοξ την μια μερα κ την επόμενη μια λοσιόν με elocon frezyderm neoptide για 3 μήνες !
Την δεύτερη λοσιόν θα την κάνω για 6 μήνες την βαζω οπως ειπα μερα παρά μερα είδη εχω συμπληρωςει 3 μήνες κ πάω για άλλους τρεις με την κορτιζόνη κτλ τώρα συμπλήρωσα κ την μινοξ!Δεν ειναι πολύς καιρός η χρήση της κορτιζόνης ;;;

Σε μενα οταν ειχα σ.δ μου ειχε πει για κορτιζονη elocon σε μιξη με palmogen λοσιον για την τριχοπτωση αλλα μονο για εναμιση μηνα..αλλα τι να το κανω αφου βλεπω μετα απο ψαξιμο πως η κορτιζονη απλος ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΕΙ το προβλημα και μετα αν σταματησεις επανερχεται ισως και δριμυτερο και χανονται ολα τα αποτελεσματα..
 

Sandy

Active Member
Ευχαριστω mil-nt για την απάντηση! Βασικά το κύριο μέλημα μου τώρα ειναι να περιορίσω την τριχοπτωση δεν εχω κ βαριά σμηγματοροικη κ ξερω ότι δεν οφείλεται η τριχοπτωση μου σε αυτήν! Εδώ κ πολλά χρόνια ειναι ακριβώς το ίδιο κ μάλλον σε καλύτερη φάση απο ότι πριν !


Τέλος πάντων θέλω να μου πει κάποιος εάν η μινοξιδιλη ρίχνει μόνο τις δυστροφικες τρίχες στο σεντινγκ ;
Κ ποσό διαρκεί το σεντινγκ ;
 

kal

Member
Τελικα το παλιο καλο minoxidildirect ειναι μια χαρα, παρηγγειλα μια 6αδα foam και μου ρθε κανονικα μεσα σε 3 βδομαδες, οπως παντα.. Οποτε συνεχιζω απο το ιδιο!
 
Μπλουζα