Revivogen kai minoxidil

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dim74

Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

ειμαι μεταξυ revivogen και crinagen,εχει και αυτο πολλα συστατικα μεσα...η γνωμη σου?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

πιστεύω ότι αυτά τα 2 είναι το παρόν και το μέλλον της τοπικής θεραπείας,και χωράνε καμιά-δύο αλχημείες(+ντουτα κ.α)

αυτό που συζητήθηκε για τα 2 είναι ότι έχουν παρόμοια δράση/σύσταση...

το revivogen το ξέρουμε καλύτερα από την χρήση/αποτελέσματα των μελών του φόρουμ...

το crinagen σίγουρα δεν είναι snake oil - ο giorgos 29 είναι ενθουσιασμένος με αυτό και τα αποτελέσματα που έχει σε μικρό χρονικό διάστημα χρήσης (>1 μήνα)
επίσης λέει ότι δεν είναι τόσο λιπαρό(ελαιώδες) όσο το revivogen
 

panos87

New Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

γνωρίζει κανείς αν το ρεβιβοτζεν έχει συστατικά τα οποία είναι ύποπτα και αν η τοπική χρηση του περνάει και στο αίμα?γιατί δεν εχει εγκριθεί απο το FDA?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

επειδή αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί από μέλη ή από το site του revivogen,και το θέμα εδώ ψιλοξέφυγε..
κάνε ένα κόπο να διαβάσεις - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,139.0.html
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

οταν βαζεις μια λοσιον στο κεφαλι σου με τα καταλληλα συστατικα για την απορροφηση τους
τοτε θελοντας και μη παιρναει μια μικρη ποσοτητα στο αιμα η οποια ειναι αμελητεα
νομιζω πως περιπου παιρναει το 1/4 χωρις αυτο να ισχυει σε ολες τις λοσιον
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

panos87 είπε:
γνωρίζει κανείς αν το ρεβιβοτζεν έχει συστατικά τα οποία είναι ύποπτα και αν η τοπική χρήση του περνάει και στο αίμα?
καμία υποψία για τα συστατικά του - όλα έχουν χρησιμοποιηθεί ξεχωριστά σε πολλά άλλα προϊόντα και ειδικά η τοπική χρήση είναι η κατεξοχήν αθώα

δες λίγο τις έρευνες/μελέτες συστατικών του και απορρόφησης
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,574.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,200.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,202.0.html
 

george29

New Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! θα ηθελα να προσθεσω στην θεραπεια μου και το revivogen kai spriro 5%.
βαζω ειδη regain 5% πρωι βραδυ με καλα αποτελεσματα .. υπαρχει κανενας καλος συνδιαμος να τα πετυχω ολα αυτα κρατωντας την δοσολογια του ρεγκαιν πρωι βραδυ..
ευχαριστω
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

πρωί+βράδυ από 1 ml regain+1 ml spiro και πριν κοιμηθείς 2 ml revivogen ;D
λούσιμο το πρωί 8)
 

Agahnim

Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

καλησπέρα παιδία. θελω να ξεκινισω θεραπεια με regain + revivogen + spiro. ξερω οτι δεν μπορω να βαλω και τα 3 ταυτοχρονα στο κεφαλι μου...(νομιζω πρεπει να αφηνω να περνανε 3 ωρες..) ομως πως θα γινει αυτο? τις περισσοτερες ωρες τις ημερας λιπω απο το σπιτι.

1) διαβασα οτι το ρεγκαιν εαν το συνδιασω με το ρεβιβο, μπορω να το χρησιμοποιο μονο μια φορα την ημερα (το πρωι... και το βραδυ να βαζω ρεβιβο). ισχυει?

2) το ρεβιβοτζεν πρεπει να το χρησιμοποιο μια φορα την ημερα σωστα?

3) το ρεγκαιν ποση ωρα πρεπει να μενει στο κεφαλι μου?

4) μετα πρεπει να το βγαζω το ρεγκαιν? να ξεπλενω δηλαδη το κεφαλη μου? η μηπως να λουζομαι?


μεσα σε ολα αυτα πρεπει να βαλω δυστιχως και την σπιρολακτονη... αν και οφ τοπικ θα κανω παρομοιες ερωτησεις γιαυτο:
1) την σπιρο δεν μπορω να την χρησιμοποιο ταυτοχρονα με ρεγκ και ρεβιβο σωστα? ποτε μου προτεινεται να την χρησιμοποιο?
2) πρεπει να την χρησιμοποιο μια φορα την ημερα?
3) ποση ωρα πρεπει να μενει στο κεφαλη μου?
4) μετα πρεπει να την βγαζω? να ξεπλενω το κεφαλη μου? η μηπως να λουζομαι?

ειμαι σηγουρος οτι εχουν απαντηθει πολλες φορες οι ερωτησεις μου σε αλλα τοπικς ομως δυστιχως δεν εχω χρονο να ψαξω πλεον..παλευω εδω και καιρο να ξεκινησω την θεραπεια και τωρα το μονο μου προβλημα ειναι να μαθω πως να χρησιμοποιο τα προιοντα/να φτιαξω ενα προγραμμα για την θεραπεια, και να παραγγειλο το ρεβιβο
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen kai minoxidil

το έγραψα παραπάνω=>πρωί-απόγευμα 1 ml σπιρο και μετά 20' 1 ml regain, βράδυ 2 ml revivo ::)
 

Agahnim

Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

ναι μα δεν απαντησες σε ολες μου τις ερωτισεις.. :p ωραια η σπιρο ειναι για 2 φορες την ημερα (...παρολο που ο τροφεους στο τοπικ του για την σπιρο λεει οτι ειναι για 1). μετα τα 20 λεπτα σπιρο τη κανω? λουζομαι και μετα βαζω ρεγκαιν? η βαζω το ρεγκαιν απο πανω απο την σπιρο οπως ειναι? και μετα το ρεγκαιν ποσο το αφηνω στο κεφαλη μου? στο τελος πρεπει να λουστω για να βγαλω το ρεγκαιν? η το αφηνω ετσι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george29

New Member
Απ: Revivogen kai minoxidil

παιδια προχτες παρελαβα και την σπιρο του dr lee 5% δεν ειναι λοσιον αλλα κρεμα εκτος οτι ψιλοβρωμαει μηπος ξερει κανεις την ακριβη δοσολογια για αυτο το σκευασμα και αν ναι ισχυει αυτο που μου ειχε απαντησει ο σπυρος παραπανω
διλαδη πρωι 20λεπτα πριν την μινοχ και μετα το βραδυ το ιδιο και τελος ρεβιβο μετα απο τρεις ωρες
στο τελος παιδες θα ψαχνουμε να βρουμε ωρες παραπανω στην μερα για να τα χωρεσουμε ολα αυτα :D..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα