Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cool11

Well-Known Member
Πιστευω οτι βαζοντας αυτα τα σκευασματα ειμαι σε καλο δρομο, συμφωνα με οσα διαβαζω και εδω στο φορουμ.
Το θεμα ειναι αν ειναι σκοπιμο να προσθεσω και τιποτε αλλο επικουρικα, που οντως να συνεισφερει κι αυτο κατι στο θεμα της τριχοπτωσης.
Ξεκαθαριζω οτι χαπια δεν εχω σκοπο να παρω.
Fungoral 2 φορες τη βδομαδα και τις αλλες με κοινα σαμπουαν(ultrex κλπ). Ισως εδω μια προταση ακομη θα βοηθουσε.

Εχει νοημα λοιπον να προσθεσω κατι ακομη στην αγωγη μου, ή να μεινω με αυτα και βλεπουμε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

cool11 το μόνο που έχω να σου πω είναι το σαμπουάν T-Gel.
Τώρα κάποιο άλλο τοπικό, φτιαχτό ή εμπορικό, δοκίμασε το.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Εχεις κανενα λινκ για το t-gel? Κανω αναζητηση εδω στο φορουμ να βρω πληροφοριες αλλα δεν βρισκω κατι. Να δω τι ειναι αυτο.
 
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Άκης είπε:
cool11 το μόνο που έχω να σου πω είναι το σαμπουάν T-Gel.
Τώρα κάποιο άλλο τοπικό, φτιαχτό ή εμπορικό, δοκίμασε το.
ποιο ακριβως T-GEL λες?απο που το αγοραζεις και περιπου ποσο έχει?thnx :)
Ποιες οι εντυπωσεις σου?
 

Άκης

Administrator
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Δεν μπορώ να σου πω ποιο λέω γιατί υπάρχει για κάθε τύπο μαλλιών. Εγώ πχ χρησιμοποιούσα τα γνωστά εμπορικά για λιπαρά μαλλιά και δεν έκαναν τπτ.
Τα χρησιμοποιούσα για κάμποσο καιρό, όταν μου τελείωσε το T-Gel και δεν έβρισκα.
Όταν ξαναβρήκα, στην 2-3η χρήση κατάλαβα την τεράστια διαφορά που έχει (τουλάχιστον η έκδοση για λιπαρά μαλλιά) από όλα τα γνωστά εμπορικά.
Το αγοράζω από το Hondos ~12e.
cool11 είπε:
Κανω αναζητηση εδω στο φορουμ να βρω πληροφοριες αλλα δεν βρισκω κατι.
R u sure??
Δες εδώ.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

cool11 είπε:
Εδω εχει πολλα t-gel.
http://www.tgel.com/US/products/scalp-therapy.aspx
Ποιο απο ολα βοηθα περισσοτερο στο θεμα της τριχοπτωσης? (οσο βοηθαει βεβαια)

Ξερει κανεις να μου πει ποιο απο ολα αυτα, να διαλεξω?
Εχω λιπαρα μαλλια.
Τα ειδα ολα στο site, δεν καταλαβα ποιο ειναι καλυτερο να επιλεξω.
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Το Greasy hair ειναι για λιπαρα μαλλια.
Στο φαρμακειο εγω απλα το ζηταω για λιπαρα μαλλια κ το παιρνω ;)
 

Άκης

Administrator
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Λογικά, επειδή κυκλοφορεί στην Ευρώπη ή στο Αμέρικα βγαίνει κάτι άλλο.

Δες το εδώ.
Αυτό που λέει στο site
Σαμπουάν για κανονικά - λιπαρά μαλλιά. Μειώνει την πιτυρίδα, ενώ ταυτόχρονα αφαιρεί τη λιπαρότητα. Σέβεται τα λιπαρά μαλλιά και τα αφήνει απόλυτα καθαρά και με υγιή όψη.
δεν είναι ψέμα. Είναι από τα προϊόντα που όπως τα λεει ο πωλητής είναι.

Πάντως, αν βρεις δοκίμασε και τα APIVITA PROPOLINE με βότανα. Είναι και αυτά καλά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zeovani

Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Hello κι από εμένα νέος στην παρέα σας... Πριν 5 χρόνια μου ανακοινώθηκε ότι έχω κι εγώ αλωπεκία. Συνοπτικά έκανα μία θεραπεία με regain 1 φορά την ημέρα μετά το λούσιμο και για σαμπουάν pregain όπως μου πρότεινε η τότε δερματολόγος. Βλέπω διάφορα σκευάσματα εδώ και ενδιαφέροντα. Κι εγώ έχω λιπαρά μαλλιά, δηλαδή είναι αδύνατον να αντέξει το μαλλί μου άλουστο για 1 μέρα...
Πριν 1 έτος πήγα πάλι σε άλλο δερματολόγο όπου και ο ίδιος μου συνέστησε πάλι το regain 4-5 ψεκασμούς την ημέρα να βάζω μέχρι να το βαρεθώ... Αυτή τη στιγμή δεν έχω χάσει και πάρα πολύ τρίχα σε σχέση με πριν 5 έτη αλλά θα ήθελα να είχα περισσότερο σίγουρα.

Προτείνετε κάτι καινούργιο?

Ευχαριστώ...
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Βεβαια η ουσια του τοπικ ειναι αν μπορει να προστεθει κατι ακομη στο τριπτυχο regain-revivogen-fungoral, και ενα καλο σαμπουαν ειναι μια καλη προσθηκη μεν, αλλα στο τελος τη μερας-που λενε- ειναι παλι ενα σαμπουαν(εστω και καλο).

Πεπτιδια χαλκου σε ποιο σκευασμα υπαρχουν?Πως συνεισφερουν στον αγωνα της τριχοπτωσης;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

cool11 είπε:
Πεπτιδια χαλκου σε ποιο σκευασμα υπαρχουν?Πως συνεισφερουν στον αγωνα της τριχοπτωσης;
υπάρχουν από μόνα τους σε spray-cooper peptides spray στο ebay,ή συνδυαστικά στο tricomin και σε πολλά άλλα
είναι φυσικά growth stimulants => http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,360.0.html
 

spi

Well-Known Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

παιδια αν δεν χρησιμοποιησω revivogen αλλα μονο regain και fungoral θα εχω καποιο αποτελεσμα?
 

genesis

New Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

στην αρχη θα εχεις ενα ψευτοαποτελεσμα αλλα αν έχεις όντως ΑΑ θα χρειαστεις συντομα dht blocker. αποψη μου, χαμενος χρονος θεραπεια χωρις blocker (oral ή topical)
 

spi

Well-Known Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Μαλιστα.Τι dht blocker πωλειαι στα φαρμακεια Guys?Θλω στην αρχη για κανενα 6μηνο να χρησιμοποιησω κατι που υπαρχει στα ελληνικα φαρμακεια για να δω πως θα παει κι αν μου αρεσει το αποτελεσμα να καταφυγω στο διαδυκτιο για πιο οικονομικες λυσεις κλπ.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

στα φαρμακεία παίζουν τα proscar/propecia (φιναστερίδη)avodart (ντουταστερίδη), aldactone (σπιρονολακτόνη) & eulexin (φλουταμίδη) - μπορείς να φτιάξεις δ/μα για τοπική χρήση ή να πάρεις 1/8-1/6 proscar

- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,415.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,386.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,476.0.html
 

spi

Well-Known Member
Απ: Regain-revivogen-fungoral.Κατι αλλο?

Ναι θα προτιμουσα διαλυμα γιατι φοβαμαι να παρω χαπια,και γενικα δεν τα παω καλα με αυτα.Σ ευχαριστω συνονοματε Σπυρο για τις πληροφοριες ηταν πολυτιμες για μενα..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα