Regain υγρό και Regain αφρός

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P-q

New Member
Πως απλωνεις τον αφρο? Μια κανονικη δοση στην χουφτα και τον απλωνεις στο κεφαλι ή μικρες δοσεις και μετα μασαζ?

Τωρα διαβασα "rogaine foam 2φ /ημερα (αρχιζει και χανει δυναμεις) ", τι εννοεις χανειι δυναμεις? Ποσο καιρο τον χρησιμοποιεις?
 

jimys

Member
P-q είπε:
Πως απλωνεις τον αφρο? Μια κανονικη δοση στην χουφτα και τον απλωνεις στο κεφαλι ή μικρες δοσεις και μετα μασαζ?

Τωρα διαβασα "rogaine foam 2φ /ημερα (αρχιζει και χανει δυναμεις) ", τι εννοεις χανειι δυναμεις? Ποσο καιρο τον χρησιμοποιεις?

Για το πρώτο σου ερώτημα http://www.youtube.com/watch?v=a5gUwObyDk0
Προτείνω να βάζεις όσο το δυνατόν λιγότερο καλύπτωντας τα αδύναμα σημεία.

Το έχω γυρίσει σε kirkland αλλά δεν έχω ανανεώσει την υπογραφή μου .Το χρησιμοποιώ από τον Ιούνιο του 13 και με το "χάνει δυνάμεις" εννοώ ότι τώρα πια δεν βλέπω επανέκφυση που είδα στην αρχή αλλά απλά καθυστερεί την υποχώρηση...
Επίσης αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν βάζω το βράδυ αφρό το πρωί το μαλλί έχει περισσότερο όγκο σε σχέση με το να μην είχα βάλει.. αυτό δεν ξέρω που οφείλεται..
 

poseidonas77

Well-Known Member
jimys είπε:
P-q είπε:
Πως απλωνεις τον αφρο? Μια κανονικη δοση στην χουφτα και τον απλωνεις στο κεφαλι ή μικρες δοσεις και μετα μασαζ?

Τωρα διαβασα "rogaine foam 2φ /ημερα (αρχιζει και χανει δυναμεις) ", τι εννοεις χανειι δυναμεις? Ποσο καιρο τον χρησιμοποιεις?

Για το πρώτο σου ερώτημα http://www.youtube.com/watch?v=a5gUwObyDk0
Προτείνω να βάζεις όσο το δυνατόν λιγότερο καλύπτωντας τα αδύναμα σημεία.

Το έχω γυρίσει σε kirkland αλλά δεν έχω ανανεώσει την υπογραφή μου .Το χρησιμοποιώ από τον Ιούνιο του 13 και με το "χάνει δυνάμεις" εννοώ ότι τώρα πια δεν βλέπω επανέκφυση που είδα στην αρχή αλλά απλά καθυστερεί την υποχώρηση...
Επίσης αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν βάζω το βράδυ αφρό το πρωί το μαλλί έχει περισσότερο όγκο σε σχέση με το να μην είχα βάλει.. αυτό δεν ξέρω που οφείλεται..
αρχιζεις και χανεις και οτι σου εδωσε σε νεες τριχες??
 

jimys

Member
κοίτα είναι δύσκολο να προσδιορίσεις τι ακριβώς σ δίνει , σιουρα σε hairline και κροτάφους χάνεις τα πάντα μετά από κάποιο διάστημα.. στο υπόλοιπο όμως αύξησε τη πυκνότητα και κρατάει ακόμα καλα..
 

poseidonas77

Well-Known Member
αρα και οι καινουργιες τριχες της μινοξιδιλης πεφτουν και αυτες μετα απο καποιο διαστημα χρησης του φαρμακου.....η δεν καταλαβα καλα?
 

peter13

Member
Παιδια λεω να περασω απο botafex 5% σε kirkland foam επειδη νιωθω ξηρπδερμια με το botafex...ποσο αφρο πρεπει να βαζω;ευχαριστω
 
Μπλουζα