Question on therapy

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Bloodspill

New Member
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ.
Καθότι είμαι καινούριος στο θέμα θεραπειών (παρόλο που παρακολουθώ τις συζητήσεις στο φορουμ για αρκετούς μήνες) θα ήθελα την αποψή σας πάνω στην παρακάτω θεραπεία:

Πρωϊ: 1mg Φιναστερίδης , 2ml Revivogen
Βράδυ: Μετα το λούσιμο και το στέγνωμα, Tricommin και μετά από 30 λεπτά losion με βάση το Regain.
Λούσιμο με Fungoral 2 φορές την εβδομάδα.

Επίσης σκεφτόμουν κάποια στιγμή να συμπεριλάβω και spironolactone στην παραπάνω θεραπεία.
Η λοσιον με βάση το Regain(μου έδωσε ένας φίλος την συνταγή) περιλαμβάνει τα εξής: (Κέδρος, Δενδρολίβανο, Δάφνη, Equisetum, Hamamelis, Minoxidil 5%, Tretinoin 0,05%). Πιστεύετε οτι είναι καλή?Εδώ να σημειωθεί ότι κάνω χρήση Μινοξιδίλης τα τελευταία 2 χρόνια. Δεν έχω κάποια σημαντική αραίωση σε συγκεκριμένο σημείο του κεφαλιού, (εκτός από τους κροτάφους που έχουν υποχωρήσει κάπως) αλλά έχω χάσει μεγάλο αριθμό τριχών από τα 20 μου (τώρα είμαι 25) και τώρα τελευταία οι τρίχες έχουν αρχίσει και να λεπταίνουν.

Πιστεύετε ότι είναι καλή η παραπάνω θεραπεία ή είναι too much?

Ευχαριστώ Προκαταβολικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Question on therapy

'γειά χαρά!
λοιπόν,
πρέπει να μοιράσεις τα ml της λοσιόν μινοξιδίλης (1+1ml) πρωί-βράδυ,
οπότε revivo μεσημέρι και λούσιμο απόγευμα

η λοσιόν που γράφεις δεν είναι κάτι ιδιαίτερο-ούτε κάτι κακό-αλλά προσωπικά δεν γνωρίζω κατά πόσο αποδίδει... :chinscratch

πήγαινε με big 3 σε διάρκεια 1-1,5 χρόνο και μετά κρίνεις τι θα προσθέσεις ;D
 

Bloodspill

New Member
Απ: Question on therapy

Ευχαριστώ πολύ.
Δηλαδή δεν κρίνεται υπερβολικός ο συνδυασμός Φιναστερίδης/ Revivogen?
Επισης, εχω ιδιαίτερα λιπαρό μαλλί. Αν επιστρέφω απο δουλειά μεσημέρι (που το μαλλι έχει γίνει λαρδι) χρειάζεται να ρίχνω κανα λούσιμο πριν βάλω revivogen - για να μπορέσει να απορροφηθεί, ή μία και καλή λούσιμο προς βραδάκι πριν tricommin και Minoxidil?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα