proscar

formyhair

New Member
Έχει κανείς shedding από φιναστερίδη; Παίρνοντας μόνο φιναστερίδη και τίποτα άλλο εννοώ.

Από 1mg την ημέρα


//Edit από Chs: Greeklish σε Ελληνικά//
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Θα σε παρακαλέσω να γράφεις μόνο με ελληνικά διότι είναι κανόνας του forum. Το post έγινε edit.

Στην ερώτηση σου η απάντηση είναι ναι. Υπάρχει shedding μόνο με φιναστερίδη ακόμα και σε μικρότερες ποσότητες του 1mg /24h. (εγώ π.χ. είχα στις αρχές και με 0,25mg).
Θα το επιβεβαιώσουν και άλλοι χρήστες επίσης.
 

formyhair

New Member
Παλια που επαιρνα δεν ειχα.....περιεργο.......ναι το καταλαβα , τα σταματησα ολα τωρα χθες και την φιναστεριδη.....απο tricomin σε regain και finasteride εδω και κανα μηνα δεν εχει μεινει τριχα στο κεφαλι μου πεφτουν τρομερα καθημερινα και ηθελα να δω αν τωρα που σταμτησα τα τοπικα ευθηνετε η φινα....προφανος ναι.....τι να πω μαλλον δεν λειτουργουν σε εμενα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
formyhair είπε:
Παλια που επαιρνα δεν ειχα.....περιεργο.......ναι το καταλαβα , τα σταματησα ολα τωρα χθες και την φιναστεριδη.....απο tricomin σε regain και finasteride εδω και κανα μηνα δεν εχει μεινει τριχα στο κεφαλι μου πεφτουν τρομερα καθημερινα και ηθελα να δω αν τωρα που σταμτησα τα τοπικα ευθηνετε η φινα....προφανος ναι.....τι να πω μαλλον δεν λειτουργουν σε εμενα

Κοίτα, το καλύτερο που θα πρέπει να κάνεις είναι να επιλέξεις κάτι και να μείνεις σταθερός σε αυτό για αρκετό διάστημα. Το shedding που έχεις δεν σημαίνει ότι δεν λειτουργεί, το αντίθετο πιθανών. Μείνε σταθερά σε κάτι χωρίς αλλαγές και εκεί θα δεις ;)
 

formyhair

New Member
Ειχα πει και παλιοτερα οτι αν ειχα το χρονο θα το εκανα....αλλα δεν εχω...καθε τριχα ειναι πολυτιμη για εμενα αυτην την στιγμη.......εγω πριν τα αρχισω ολα αυτα ειχα να δω τριχα να πεφτει κανα χρονο ημουν στασιμος. Το θεμα ειναι οτι λεπτυναν οι τριχες αυτο ειναι το προβλημα μου , αν υπαρχει δλδ καποιο προιον χωρις sheding που να δυναμωσει τις τριχες μου και να γινουν χοντρες, αυτες που εχω θα ειμαι νομιζω ευτιχισμενος πολυ.....
 
Μπλουζα