Propecia,Avodart και Καρκινος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Θα το θαψουνε και αυτο οπως ολα τα αλλα οι κυριοι που καθοριζουν τις ζωες μας...
 

Toppikistis

New Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Τουλάχιστον μέσα από δω θα μπορέσουν να ενημερωθούν αρκετοί.
Κάτι είναι κ αυτό.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

δε φτανει που μας πεφτουν τα μαλλια.......
δε φτανει που δοκιμαζουμε φινα μπας και γινει τπτ.....
δε φτανει που μας πεφτει το πουλι......
τωρα θα παθαινουμε και καρκινο απο πανω....

μια χαρα......

:down
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Το nickname μου επιβεβαιωνει την κατασταση μας...οποιος καταλαβε καταλαβε
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Για ολα υπαρχει ενα τιμημα φτιαχτα ειναι τελικα τα παντα με αποτερω σκοπε τελικα ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΑΛΛΑ Κ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΜΗΝ ΠΩ ΤΗΝ ΕΞΟΝΤΩΣΗ ΜΑΣ... τεσπα ... Λες κ τοσα χρονια δεν μπορουνε να το βρουνε...
Δε πα να μαμηθουν πρεπει να αρχισουμε να συμβιβαζομαστε διοτι απο τι βλεπω μονο κακο θα κανουμε με οτιδηποτε φαρμακο εκτος φυσης .
Αντε στο καλο αρχ..ια .
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Τι κανεις ? Απλα φιλαρακι το σταματας σταδιακα κ μη σκεφτεσαι τιποτα λες κ δεν εγινε ποτε τιποτα ... ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mojo

New Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Κι έλεγα πως και άργησε τόσο να αναφερθεί στο φόρουμ?

Λίγη ψυχραιμία δεν βλάπτει.
Αυτό που δείχνει η έρευνα είναι ότι άντρες που ακολουθούν την συγκεκριμένη αγωγή για την υπερτροφία του προστάτη είχαν μείωση 25% της πιθανότητας να αναπτύξουν καρκίνο. Ωστόσο, από τους λιγότερους πλέον άντρες που τελικά εμφάνισαν καρκίνο του προστάτη αρκετοί είχαν πιο επιθετικής μορφής. Πάντα μιλάμε για αγωγή 5μγ ημερησίως. Για το 1/5 της δόσης δεν υπάρχουν στοιχεία.
Επίσης αναφέρεται ότι επειδή ακριβώς μικραίνει το μέγεθος του προστάτη γίνονται πιο αντιληπτοί μικρού μεγέθους όγκοι που διαφορετικά μπορεί να καθυστερούσε η διάγνωση τους.

Hairlosscursed είπε:
Θα το θαψουνε και αυτο οπως ολα τα αλλα οι κυριοι που καθοριζουν τις ζωες μας...

Η είδηση είναι σε όλα τα πρακτορεία ειδήσεων. Οι έρευνες είναι δημοσιοποιημένες. Ο FDA ανακοίνωσε αλλαγή στην περιγραφή, επειδή κινείται συντηρητικά και προληπτικά. Που είναι το θάψιμο ακριβώς?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

mojo είπε:
Κι έλεγα πως και άργησε τόσο να αναφερθεί στο φόρουμ?

Λίγη ψυχραιμία δεν βλάπτει.
Αυτό που δείχνει η έρευνα είναι ότι άντρες που ακολουθούν την συγκεκριμένη αγωγή για την υπερτροφία του προστάτη είχαν μείωση 25% της πιθανότητας να αναπτύξουν καρκίνο. Ωστόσο, από τους λιγότερους πλέον άντρες που τελικά εμφάνισαν καρκίνο του προστάτη αρκετοί είχαν πιο επιθετικής μορφής. Πάντα μιλάμε για αγωγή 5μγ ημερησίως. Για το 1/5 της δόσης δεν υπάρχουν στοιχεία.
Επίσης αναφέρεται ότι επειδή ακριβώς μικραίνει το μέγεθος του προστάτη γίνονται πιο αντιληπτοί μικρού μεγέθους όγκοι που διαφορετικά μπορεί να καθυστερούσε η διάγνωση τους.

[quote author=Hairlosscursed link=topic=3043.msg54912#msg54912 date=1308084365]
Θα το θαψουνε και αυτο οπως ολα τα αλλα οι κυριοι που καθοριζουν τις ζωες μας...

Η είδηση είναι σε όλα τα πρακτορεία ειδήσεων. Οι έρευνες είναι δημοσιοποιημένες. Ο FDA ανακοίνωσε αλλαγή στην περιγραφή, επειδή κινείται συντηρητικά και προληπτικά. Που είναι το θάψιμο ακριβώς?
[/quote]

Σορυ κιολας αλλα........καμμια σχεση αυτα που λεει η ερευνα.....με αυτα που λες εσυ......
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Το θαψιμο φιλε mojo θα το δεις σε κανενα μηνα που θα εχει ξεχαστει απο αλλα νεα και κανεις δεν θα μιλαει για αυτο.κλασικη μεθοδος
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Μην ψαρώνετε τόσο εύκολα. Οτι δεν ειναι αθώο γνωστό, αλλά δεν ειναι και τόσο τραγικο όσο φαίνεται. Εγώ συνεχίζω κανονικά.
 

BLuEArMy

Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Δεν είναι τίποτα νέο αυτό! Από παλιά υπήρχε η λογική ότι μπορεί να μειώνει τις πιθανότητες ενός λιγότερο επιθετικού καρκίνου του προστάτη με τη δράση του.. όμως επιβαρύνει τυχών επιθετικότερο καρκίνο γιατί καθυστερεί τη διάγνωση του λόγω της δράσης της φίνας. Απλώς ίσως το θέτει λίγο διαφορετικά εδώ..!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

danceworld_2001 είπε:
Μην ψαρώνετε τόσο εύκολα. Οτι δεν ειναι αθώο γνωστό, αλλά δεν ειναι και τόσο τραγικο όσο φαίνεται. Εγώ συνεχίζω κανονικά.

δε προκειται περι ψαρωματος......ερευνα ειναι....
ο σκοπος στις ερευνες δεν ειναι για να σε ψαρωσουν ειναι για να σε διαφωτισουν....

Καλα κανεις και συνεχιζεις dance.... κι εγω βασικα για να πω την αληθεια.....αν δεν ειχα παρενεργειες....θα συνεχιζα κανονικα.....
το σιχαθηκα ομως το χαπι....και ειναι προσωπικη μου εκτιμηση...
το θεμα δεν ειναι ποιος θα συνεχισει κ ποιος οχι.....το θεμα ειναι να ξερουμε την αληθεια....
καλο εινια ομως να μην κλεινουμε και τ αυτια μας σε οτι ερευνα κατηγορει την φινα.....και να πιστευουμε με κλειστα ματια μονο την μερκ.....
γιατι η μερκ οντως εχει πολυ σαπιλα.....εκανα κι εγω μια ερυενα πριν λιγο καιρο και ειδα της πομπες της....και δε την εμπιστεομαι γιατι παιζει πολυ χρημα απο πισω....
 

mojo

New Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Panos1982 είπε:
Σορυ κιολας αλλα........καμμια σχεση αυτα που λεει η ερευνα.....με αυτα που λες εσυ......

Η έρευνα έχει δημοσιευτεί από το 2003. Είναι η μεγαλύτερη που έχει γίνει μέχρι στιγμής καθώς αφορούσε 18.882 άντρες. Σε αυτά τα αποτελέσματα και σε meta ανάλυση των δεδομένων βασίστηκε η πρόσφατη απόφαση του FDA. Ορίστε το λινκ: http://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa030660
Μπορείς να μου υποδείξεις το λάθος μου?

Τσίμπα κι άλλο ένα λινκ με την γνώμη του διευθυντή της αμερικάνικης ογκολογικής εταιρίας:
http://blogs.forbes.com/matthewherper/2011/06/09/do-merck-glaxo-prostate-drugs-raise-cancer-risk-maybe-not/

Η γνώμη του βαραίνει περισσότερο από την δική μας πιστεύω.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

Πάνο, ξέρεις πως είμαστε άρρωστοι με τα μαλλιά μας, αν δεν είμασταν ποτέ δεν θα είχαμε μπει σε φόρουμ, ποτέ δεν θα είχαμε κάνει θεραπείες κτλ, αλλά θα είχαμε αφήσει τα πράγματα να εξελιχθούν και να είμαστε άλλο ενα ξυρισμένο κεφαλάκι γουλί όπως αμέτρητα εκεί έξω. Όμως μαχόμαστε, ρισκάρουμε, επενδύουμε χρήματα. Εσύ το ξέρεις καλύτερα απο όλους. Δεν ειναι υπέρμαχος της φίνας μέχρι αισχάτων και ξέρεις τι πέρασα, όμως τα θέλω τα μαλλιά μου όπως και εσύ. Κανένα φάρμακο δεν ειναι αθώο, πόσο μάλλον αυτό. Εξασφαλίσεις και εγγυήσεις δεν υπάρχουν, ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά. Εγώ πχ δεν καταλαβαίνω τίποτα και 2 mg να πάρω, άλλος την ακούει με 0,2. Είναι όλα θέμα επιλογών και ρίσκου. Έσκασες πολλά λεφτά και έπρεπε να προστατεύσεις την επένδυση σου, όμως δεν ειναι ζωή να έχεις τόσες παρενέργειες όσες μας είπες. Εγώ βάζω στοίχημα σε εσένα λειτούργησε πρόσθετα και ψυχολογικός παράγοντας και σε έκανα να βγάλεις θέματα. Ίσως στο μέλλον να την αρχίσεις ξανά. Στο τρυπάκι μπήκαμε και δεν βγαίνουμε ποτέ, είμαστε καταραμένοι. Καλύτερα να μην είχα κάνει ποτέ θεραπεία και τώρα να ήμουν ξούρα παρά αυτό εδώ, έχω γλυκαθεί με την αποτελεσματικότητα και το κόψω την φίνα ειναι σαν να κόψω την σύνδεση με την ζωή. Υπάρχει κατάρα, εξάρτηση. Είμαι πλέον σε οριακό σημείο και να την κόψω εφόσον έχω αποτέλεσμα δεν το διανούμαι, και εφόσον δεν έχω πρόβλημα. Παίρνω το ρίσκο μου. Ήδη προγραμματίζω μεταμόσχευση να κλείσω κροτάφους, και βλέπουμε τι θα μας φέρει το μέλλον.

Panos1982 είπε:
[quote author=danceworld_2001 link=topic=3043.msg54949#msg54949 date=1308135106]
Μην ψαρώνετε τόσο εύκολα. Οτι δεν ειναι αθώο γνωστό, αλλά δεν ειναι και τόσο τραγικο όσο φαίνεται. Εγώ συνεχίζω κανονικά.

δε προκειται περι ψαρωματος......ερευνα ειναι....
ο σκοπος στις ερευνες δεν ειναι για να σε ψαρωσουν ειναι για να σε διαφωτισουν....

Καλα κανεις και συνεχιζεις dance.... κι εγω βασικα για να πω την αληθεια.....αν δεν ειχα παρενεργειες....θα συνεχιζα κανονικα.....
το σιχαθηκα ομως το χαπι....και ειναι προσωπικη μου εκτιμηση...
το θεμα δεν ειναι ποιος θα συνεχισει κ ποιος οχι.....το θεμα ειναι να ξερουμε την αληθεια....
καλο εινια ομως να μην κλεινουμε και τ αυτια μας σε οτι ερευνα κατηγορει την φινα.....και να πιστευουμε με κλειστα ματια μονο την μερκ.....
γιατι η μερκ οντως εχει πολυ σαπιλα.....εκανα κι εγω μια ερυενα πριν λιγο καιρο και ειδα της πομπες της....και δε την εμπιστεομαι γιατι παιζει πολυ χρημα απο πισω....
[/quote]
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Propecia,Avodart και Καρκινος

danceworld_2001 είπε:
Πάνο, ξέρεις πως είμαστε άρρωστοι με τα μαλλιά μας,. μαχόμαστε, ρισκάρουμε, επενδύουμε χρήματα. Στο τρυπάκι μπήκαμε και δεν βγαίνουμε ποτέ, είμαστε καταραμένοι.

εγω θα σταθω σε αυτα εδω......που ειναι πολυ σωστα.....
γιατι ολα τα υπολοιπα με την φινα τα εχουμε ξανασυζητησει......δε χρειαζεται παραπανω αναλυση.....
ειμαστε καταραμενοι και καταδικασμενοι να μαχομαστε ισοβιως κατα της καραφλας.....οτι κι αν μπορει να σημαινει αυτο.....
ειτε με φινα...ειτε με μεταμοσχευση....ειτε με χαπια...ειτε με σπρευ ειτε με κερμμυδια....ειτε με οτι χωραει ο νους σου.... :-\
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα