Propecia και τιμές

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

magic810

New Member
Απ: Propecia και τιμές

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ευχαριστω φιλε το εκανα bookmark...

AKISHELLAS θα δεις μονος σου τι εννοω μετα απο ενα χρονο τις φοτο σου τις εχουμε οποτε περιμενω φοτο σου μετα απο ενα χρονο χρησης του εγω εχω ακομα αρκετο μαλλι και πιστευω οφειλεται στη φιναστεριδη...ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

κατα προτιμηση την φιναστεριδη να την παιρνεις πρωι που η τεστοστερονη δλδ(dht) σε εμας....κανει παρτη το θεμα ειναι οτι τωρα ειναι που πρεπει πραγματικα να προσεξεις την διατροφη σου και μην επιβαρυνεις γενικοτερα τον οργανισμο σου....τσιγαρα καφεδες αλκοολ με μετρο ολα αυτα...αν και εγω οταν επινα φιναστεριδη ημουν αστα να πανε φιναστεριδη στις 10 ποτο στις 12 αλλα ακομα και τοτε δεν μου εμφανιστηκαν οι παρενεργειες τις φιναστεριδης που λενε....
Γενικα πιστευω οτι ακομα σε αυτην την ηλικια ειμαστε οκ....

Παντως θα με θυμηθεις...οχι μονο εμενα ολους αυτους που ειναι υπερμαχοι τις....
εχω πει καπου ξανα οτι φιλος μου μετα απο μεταμοσχευση μαλλιων του δοθηκε απο γιατρο θεραπεια φιναστεριδης με τον φοβο οτι μπορει να του ξαναπεσουν δηλαδη λογω dht να μην δεχτει τα μοσχευματα ο οργανισμος και να ξαναπεσουν....
εκει εμαθα εγω πρωτη φορα για την χρηση και υπαρξη τησ φιναστεριδης...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimp

Member
Απ: Propecia και τιμές

παιδια να ρωτησω κατι εαν παρω το propecia και το κανω σκονη κ το ριξω μεσα στο regain θα κανει καθολου δουλεια?
δλδ οπως το avodart..
εαν εγω βαλω proscar θα δω αποτελεσματα?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

η φινα(proscar,propecia)για να γίνει δ/μα,πρέπει να υπολογιστούν αρκετά συστατικά (αλκοόλη,αποσταγμένο νερό,προπ. γλυκόλη κ.α) και δεν είμαστε 100% σίγουροι για τις αναλογίες και την απορροφητικότητα/δυνατότητα διήθησης της στο δέρμα
 

MAVERICK

New Member
Απ: Propecia και τιμές

Εγώ έχω κάνει το διάλυμα αυτό με 12 χαπάκια proscar τα οποία έχω αναμίξει σε μινοξιδίλη 5% κατά το πρότυπο παραγωγής τοπικής fina που είχε δώσει ο Ακης στο forum .
Αν και το χρησιμοποιώ ελάχιστα ( περίπου 2 εβδομάδες) νομίζω ότι τα 2 συστατικά συνεργάζονται καλά . Το διάλυμα το βάζω μόνο πρωί ( περίπου 10 ψεκασμοί ) και το βράδυ τοπική spiro .
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

δεν υπαρχουν γνωστες αλληλεπιδρασεις φιναστεριδης με μινοξιδιλη

επισης η γνωμη μου ειναι η σπυρονολακτοζη να χρησιμοποιητε 2 φορες την μερα και οχι μια
 

arhiatros

New Member
Απ: Propecia και τιμές

Ρε μαγκες ειπα να αρχισω θεραπεια με φιναστεριδη, πήγα στο φαρμακειο και ζητησα το propecia αλλα μου ειπαν οτι δεν κυκλοφορει, ετσι πήρα το proscar 5mg, βεβαια πήγα να το κοψω και δυσκολευτηκα, καταρχην με τιποτα δε γινεται να κοπει σε 5 ισα μερη για να παιρνω με ακριβεια 1mg τη μερα. τι προτεινετε?
 

NGL

Member
Απ: Propecia και τιμές

arhiatros είπε:
ετσι πήρα το proscar 5mg, βεβαια πήγα να το κοψω και δυσκολευτηκα, καταρχην με τιποτα δε γινεται να κοπει σε 5 ισα μερη για να παιρνω με ακριβεια 1mg τη μερα. τι προτεινετε?

φιλε καταλαβαινουμε τις αποριες σου αλλα ψαχνουμε το φορουμ καλυτερα για να μην επαναλαμβανουμε τα ιδια ........ :)

Cutting Proscar
 

Makisk

New Member
Απ: Propecia και τιμές

Καλησπερα...πηγα στο φαρμακειο σημερα να ζητησω Propecia Και μου ειπαν οτι εχει 42 ευρω ...και με συνταγη γιατρου εχει 10 eyro .πληρωνεις μονο το 20% δλδ .
Πως γινεται να στο γραψει καποιος , εγω ειμαι στο οαεε . σε δερματολογο πρεπει να παω η σε ουρολογο ?
 

bullshit

Member
Απ: Propecia και τιμές

Πώς είναι δυνατόν χάπι για εσωτερική χρήση να το χρησιμοποιείτε για εξωτερική? Σαν να λέμε πίνω μινοξιδίλη... ???
 

bullshit

Member
Απ: Propecia και τιμές

ANAR είπε:
[quote author=bullshit link=topic=212.msg36985#msg36985 date=1279017497]
Πώς είναι δυνατόν χάπι για εσωτερική χρήση να το χρησιμοποιείτε για εξωτερική? Σαν να λέμε πίνω μινοξιδίλη... ???

Για γινε ποιο σαφείς φιλε
[/quote]

Δεν νομίζω να γίνεται να γίνω πιο σαφής. Έχετε ακούσει όσοι το κάνετε οτι η φιναστερίδη μπορεί να χρησιμοποιηθεί τοπικά? Αν όχι δεν έχει νόημα. Το πιο πιθανό είναι να μην κάνει τίποτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Propecia και τιμές

bullshit είπε:
[quote author=ANAR link=topic=212.msg36987#msg36987 date=1279017884]
[quote author=bullshit link=topic=212.msg36985#msg36985 date=1279017497]
Πώς είναι δυνατόν χάπι για εσωτερική χρήση να το χρησιμοποιείτε για εξωτερική? Σαν να λέμε πίνω μινοξιδίλη... ???

Για γινε ποιο σαφείς φιλε
[/quote]

Δεν νομίζω να γίνεται να γίνω πιο σαφής. Έχετε ακούσει όσοι το κάνετε οτι η φιναστερίδη μπορεί να χρησιμοποιηθεί τοπικά? Αν όχι δεν έχει νόημα. Το πιο πιθανό είναι να μην κάνει τίποτα.
[/quote]

Πολύς κοσμος που δεν γουσταρει να παρει το χαπι απο το στομα την χρησιμοποιεί τοπικα σε λοσιον συγουρα δεν θα εχει τα ιδια αποτελεσματα αλλα κατι κανει.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

γιατι η μινοξιδιλη δεν πινετε νομιζεις ?

οχι βεβαια απο το μπουκαλι που αγοραζεις
αλλα υπαρχει και σε μορφη χαπιου το οποιο το παιρνεις oral
 

max_os

New Member
Απ: Propecia και τιμές

Τελικά
Α) το "PROPECIA 1mg" κυκλοφόρησε στην Ελλάδα ή όχι?
β) Ποια είναι η "οικονομικότερη" τιμή που το έχετε βρεί? (οχι generic)
 
Απ: Propecia και τιμές

πας στον δερματολογο αυτος σε στελνει στον ουρολογο αυτος σε στελνει να κανεις ορμονικες εξετασεις και αν ολα ειναι οκ πας και το αγοραζεις γυρω στα 10 ευρο..

και ΑΝ παθεις τπτ εχει την ευθυνη αυτος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

dimitris1991 είπε:
πας στον δερματολογο αυτος σε στελνει στον ουρολογο αυτος σε στελνει να κανεις ορμονικες εξετασεις και αν ολα ειναι οκ πας και το αγοραζεις γυρω στα 10 ευρο..

και ΑΝ παθεις τπτ εχει την ευθυνη αυτος.
αν πας σε ολους αυτους θες 150 ευρο μονο για τις επισκεψεις... ::)
 

orangepictures

New Member
Απ: Propecia και τιμές

Καλησπερα,πηγα και ρωτησα σε ενα φαρμακειο Αθηνα αν κυκλοφορει πλεον το propecia Ελλαδα και μου ειπε πως δεν κυκλοφορει.Υπαρχει καποιος που να μπορει να μου πει με σιγουρια οτι κυκλοφορει?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα