Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

nikosssss

Active Member
Ναι αλλά και πάλι νομίζω οτι οι περιοχές που επεμβαίνει η εν λόγω κλινική είναι αρκετά "πυκνοκατοικημένες"..
Σε περίπτωση που κάποιος εδώ, ο οποίος πιθανόν να είχε μαλλί σαν του κυρίου στο βιντεο, έκανε ερώτηση για μμ, όλοι θα τον απέτρεπαν και θα του λέγαν οτι είναι νωρίς ακόμα, έχεις μαλλί και τα σχετικα.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Αν κάποιος πήγαινε σε lorentzo η freitas ας πουμε και ηταν κάπως έτσι εγώ δε θα προβληματίζουν ιδιαίτερα,έχουν πολλά περιστατικα πύκνωση και με φίνα κια χωρίς φίνα χωρίς σοκ λος
 

nine

Active Member
Δεν θα φτασουν φιλε αερατε τα 1000 για πισω για να το μηδενισει.Απλα θα παρει μια αξιοπρεπη καλυψη που θα δενει ομοιομορφα συνολικα με βαση την συνολικη πυκνοτητα μπρος και πισω.
Το crown ειναι αδηφαγο και για να κλεισει εντελως με πολυ καλη πυκνοτητα θελει τεραστιο αριθμο μοσχευματων.

Αλλο ενα αποτελεσμα μεγαλου γιατρου που τον εβαλε 8 μηνες πριν το χειρουργειο στην φινα οπως λεει :p

Ωραια θα ηταν να βλεπαμε και τι εδωσε η φιναστεριδη πριν του βαλει τα grafts. Αν τον επιασε καλα μπορει να του εκανε γερη καλυψη και δυνανοτερη τριχα.
 

nikosssss

Active Member

Ρε παιδιά είναι δυνατόν τετοιες πυκνότητες?? Τι αναλογία έχει αυτός και ποσα gfts/Cm2 μπορεί να το έβαλε??
Εκτός αν χρησιμοποιούν κάποιο illusion ή έχει γίνει εκτεταμένη χρήση φίνας ίσως μαζί με την μμ...
Σόρρυ αν έχω ποστάρει σε λάθος thread και το χαλάμε. Αν μπορεί ο mod να το μεταφέρει εκεί που πρέπει
 

tasos33

Well-Known Member
Υπαρχουν ανάλογα αποτέλεσμα τα απο Λορένζο και φρειτας χωρίς φιναστεριδη,μην τρελενεστε
 

naruto

Well-Known Member
γενικα παντως οι ισπανοι με Λορενθο,Φρειτας,Κοουτο εχουν την πρωτοκαθεδρια στην Ευρωπη
 

koumparos

Well-Known Member
Δεν μου κανει τρομερη εντυπωση το αποτελεσμα που εβαλες διοτι εβαλε αρκετα μοσχευματα σε περιοχη που ειχε αρκετα μαλια τα οποια τα δυναμωσε παιρνοντας 15 μηνες πριν την μμ φινα και εχει και ιδανικο
μηκος μαλιου και εξυπνο χτενισμα προς τα πισω .Φυσικα ολλα αυτα χωρις την εξαιρετικη δουλεια που του καναν δεν θα ειχαν κανενα νοημα.

@επισης δοτρια-αμαζονιος 1333 τριτριχα!!!!!:eek:
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
Πάντως παίδες η κορυφή μου δεν έχει και τόσο μικρό πρόβλημα (πλέον) όπως ειπώθηκε, μέσα σε ένα χρόνο χάθηκαν από εκεί αρκετές τρίχες και θεωρώ ότι τα 1000 που λέω μάλλον είναι λίγα. Για δείτε την φωτογραφία (φρέσκια) και θα καταλάβετε.
20170405_121709.jpg
 

tasos33

Well-Known Member
ισως να θελει και παραπανω αλλα δειχνει να εχει αρκετες τριχες και αδυναμες οποτε το ερωτημα ποσα θα χωρεσουν χωρις να τραυματισεις τα υπαρχοντα, δε πιστευω στην dhi να σου πουν 1000, πιστευω πολυ λιγοτερα θα σου προτεινουν για να αποφυγουν σοκ λοσ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μην κανεις τιποτα.Εξαντλησε το με τοππικ οσο αντεχει,μια χαρα εισαι.
 

tasos33

Well-Known Member
σκεψου και το ενδεχομενο να πυκνωσεις μεχρι το σημειο στο κοκκινο κυκλο μαζι με το μπροστινο που θελεις και να αφησεις το πιο πισω μερος αργοτερα που θα εχει ξεκαθαρισει το τοπιο αφου ειναι σε εξελιξη το crown, ωστε να κανει μια και καλη πισω
 

Συνημμένα

  • 20170405_121709.jpg
    20170405_121709.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 256

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Σε περιπτωση που ξεκινουσες φινα πιθανον να εκλεινε και μονο του. Βλεπω πολλες τριχες απλα ειναι αδυναμες. Δυσκολη αποφαση ομως για μενα να ξεκινησεις φινα
 

koumparos

Well-Known Member
Επισης δυσκολη αποφαση να κανει μμ εκει πισω.Με δεδομενο τις χαμηλες πυκνοτητες της d..i
τις αδυναμες τριχες που θελουν φινα για να θωρακιστουν και την εξελισομενη τριχοπτωση εγω θα το σκεφτομουν να επεμβω εκει πισω.Τι θα εκανα εγω??Αν δεν ηθελα φινα θα εβαζα εντατικα μινοξ και καμια βιοτινη και θα το αφηνα για το μελον.Μεγαλο μπλεξιμο να κανει μμ εκει πισω.Χωρις σταθεροποιηση τριχοπτωσης συντομα θα αναγκαστει να ξαναεπεμβει.Επισης εχει μεγαλο ανοιγμα και τα 1000 ουτε για πρωινο δεν θα φτασουν.Ας μαζεψει χρηματα και μελοντικα μολις σταθεροποιηθει το πατερν πισω παει σε μια καλυτερη κλινικη να τελειωνει μια και καλη.Το κραουν θελει καλυτερη πυκνοτητα απο τις μπροστινες ζωνες για να δειχνει αξιοπρεπη.
Ας τα ριξει μπροστα και πισω να βολευτει για λιγα χρονια με τοπικ.
 

piros75

Well-Known Member
Επειδή μίλησα ξανά μαζί τους, θεωρούν ότι μπορούν εύκολα να μπουν 1000 χωρίς τραυματισμούς σοκ λος κλπ, το θέμα με τις πυκνότητες στην DHI από ότι κατάλαβα, δεν έχει να κάνει με τα υπάρχοντα μαλλιά (μεταμοσχευμένα ή μαμά) που υπάρχουν στην περιοχή που θα πειράξεις, αλλά με τα μοσχεύματα που θα μπουν κατά την μμ σε αυτήν την περιοχή και αυτό γιατί, από ότι μου είπαν, αυξάνοντας την πύκνωση, μειώνεις τη βιωσιμότητα. Συνεπώς, αυτό που υποστηρίζουν είναι ότι για ένα μέγιστο ποσοστό βιωσιμότητας η τοποθέτηση πρέπει να είναι μέχρι 40-45 μοσχ/εκ2 το πολύ (συνήθως δουλεύουν με 35 μοσχ/εκ2), από εκεί και πέρα την δεύτερη φορά μπορούν να μπουν και να προσθέσουν άλλα τόσα. Επίσης μου είπαν ότι αν θέλει κάποιος και επιμείνει, μπορούν να του βάλουν και πάνω από 70 μοσχ/εκ2 αλλά το ποσοστό βιωσιμότητας αποδεδειγμένα πέφτει και άρα, παρότι το αποτέλεσμα θα είναι πυκνό (γιατί από τα 70 θα επιβιώσουν πχ τα 55) αλλά ξοδεύεις τζάμπα μοσχεύματα, τα οποία μπορεί να χρειαστείς στο μέλλον.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνεπώς, αυτό που υποστηρίζουν είναι ότι για ένα μέγιστο ποσοστό βιωσιμότητας η τοποθέτηση πρέπει να είναι μέχρι 40-45 μοσχ/εκ2 το πολύ (συνήθως δουλεύουν με 35 μοσχ/εκ2), από εκεί και πέρα την δεύτερη φορά μπορούν να μπουν και να προσθέσουν άλλα τόσα. Επίσης μου είπαν ότι αν θέλει κάποιος και επιμείνει, μπορούν να του βάλουν και πάνω από 70 μοσχ/εκ2 αλλά το ποσοστό βιωσιμότητας αποδεδειγμένα πέφτει και άρα, παρότι το αποτέλεσμα θα είναι πυκνό (γιατί από τα 70 θα επιβιώσουν πχ τα 55) αλλά ξοδεύεις τζάμπα μοσχεύματα, τα οποία μπορεί να χρειαστείς στο μέλλον.

Αυτά ίσχυαν πριν 15 χρόνια. Μάλλον η εύκολη δικαιολογία για να μην παραδεχθούν ότι ο τρόπος που δουλεύουν τους βγάζει εκτός αγοράς. Νομίζω ότι πολύ γρήγορα πρέπει να αλλάξουν την στρατηγική τους γιατί έχουν αρχίσει και χτυπάνε οι καμπάνες....

Ούτε με σφαίρες μην κάνεις επέμβαση εκεί. Είσαι η κλασική περίπτωση για φάρμακο. Αν δεν θες περίμενε ή πήγαινε έξω (και μάλιστα σε πολύ καλό καλό) γιατί το σοκ λος είναι δεδομένο αν ο γιατρός δεν είναι τοπ.
 

crossfire

Well-Known Member
@crossfire τι θα διαλεγες ahc η dhi?

Μόνο εξωτερικό γιατί τα grafts είναι πολύτιμα....
Αλλά αν πρέπει να διαλέξω μία από τις δύο, θα διάλεγα β@κρη λόγω καλύτερων hairline και μεγαλυτερων πυκνοτητων,........Παρόλο τα μικρά αλλά σοβαρά προβλήματακια με τη δοτρια.
D@i με τίποτα.

Με τα ίδια λεφτά ή και λιγότερα εγώ θα πήγαινα Τουρκία ή δεν θα έκανα τίποτα.
 

Dim10

Active Member
Ναι αλλα A@C δεν ειναι μπακαληδες με δοτριες;;; αν και εχω δει οτι ισως εχουνε παρει το μυνημα και πλεον εξαγουν απο ολο το ευρος.
Η d@i εχει δειξει πιο σοβαρο προσωπο σε δοτριες και εχω καταλαβει οτι ειναι η παρακαταθηκη και για το μελλον.
Οποτε;;; δε ξερω
 
Μπλουζα