Pilotaki, fue, 4500 grafts, 26-27/11/2015

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
logika exei ginei ena splitting se 3trixa kai 4trixa gia na vgoune ta noumera auta(4500)
.cvial se ti pososto % upologizeis

Εγώ πιστεύω ότι δεν έχει κάνει splitting αλλά και σίγουρος δεν είμαι. Ο λόγος που το λέω έχει σχέση με την motorised fue με την οποία είναι πολύ πιο δύσκολο να κάνεις split (πόσο μάλλον επιτυχημένο) αφού το εργαλείο είναι βαρύ και δεν έχεις την αίσθηση όπως έχεις με την manual FUE. Εξάλλου το split, εκτός Koray, δεν γίνεται σε ευρεία κλίμακα και σε motorised FUE είναι πολύ πιο δύσκολο. Δεν νομίζω να το διακινδύνευε τώρα που θέλει να "χτίσει" όνομα. Λογικότερο μου φαίνεται να τον έχει τερματίσει και να έχει βγει εκτός safe (πίσω) όπως επίσης να έχει κάνει και over harvesting στα πλάγια (για ένα session). Η διαφορά εξάλλου πίσω θα φανεί (αν φανεί) μετά από πολλά χρόνια...Και για να μην ξεχνάμε πιο είναι το πραγματικό safe...

safe zone.jpg

Είναι προφανές ότι στην FUE ξεφεύγουμε και πιο πάνω από την παραπάνω "νορμα", αλλά για να το κάνεις πρέπει να εκτιμήσεις ηλικία, NW, πυκνότητα περιοχής, κλπ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pilotaki

Member
Παιδία να ρωτήσω κατι ? Γτ τόσο μελέτη ? Πρώτον με προκαλείτε άγχος και σκέφτομαι πολύ να αποχωρήσο απο το site σας είπα ότι μόνο το αποτέλεσμα δείχνει άν άξιζαν τα λεφτά ή αν δεν πέτυχε! Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση αλλά βρίσκω υπερβολικό να αναλύεται πράγματα ενώ δεν είσαστε γιατροί! Για να απαντήσω και την τελευταία ερώτηση τη αγωγή ακολουθώ, προς το παρόν πέρνω μόνο minoxidily 5% και ένα σαμπουάν. Πιστεύω πως πρέπει να αφήνουμε τα πράγματα σε εκείνους που σπούδασαν και ξέρουν κάτι παραπάνω. Το forum είναι ενημερωτικό και εμείς που είμαστε μέσα περισσότερο μας ενδιαφέρει να δούμε το πρίν και το μετά όπως και να μιλάμε για αγωγές τις οποίες έχουμε ακολουθήσει. Απο εκεί και πέρα ενηλικες είμαστε μορούμε να κρίνουμε το τί αξίζει να λάβουμε σημασία και το τί όχι!

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχες περι φύτρωσεις !
 

dimitris50423

Well-Known Member
ετσι ειναι πιλοτε. συμφωνω.. βλεπουν το καραφλο πριν και μετα με μαλλια και τελικα δεν ειναι πολυ καλο γιατι η πυκνοτητα ανα cm2 ειναι 30. χαχα.. εγω το δηλωνω.. οι πυκνοτητες μου ας ειναι και 25. στον καθρεπτη αν βλεπω μαλλια μου αρκει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδία να ρωτήσω κατι ? Γτ τόσο μελέτη ? Πρώτον με προκαλείτε άγχος και σκέφτομαι πολύ να αποχωρήσο απο το site σας είπα ότι μόνο το αποτέλεσμα δείχνει άν άξιζαν τα λεφτά ή αν δεν πέτυχε! Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση αλλά βρίσκω υπερβολικό να αναλύεται πράγματα ενώ δεν είσαστε γιατροί! Για να απαντήσω και την τελευταία ερώτηση τη αγωγή ακολουθώ, προς το παρόν πέρνω μόνο minoxidily 5% και ένα σαμπουάν. Πιστεύω πως πρέπει να αφήνουμε τα πράγματα σε εκείνους που σπούδασαν και ξέρουν κάτι παραπάνω. Το forum είναι ενημερωτικό και εμείς που είμαστε μέσα περισσότερο μας ενδιαφέρει να δούμε το πρίν και το μετά όπως και να μιλάμε για αγωγές τις οποίες έχουμε ακολουθήσει. Απο εκεί και πέρα ενηλικες είμαστε μορούμε να κρίνουμε το τί αξίζει να λάβουμε σημασία και το τί όχι!

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχες περι φύτρωσεις !

Pilotaki απο την στιγμή που αποφάσισες να ανοίξεις νήμα στο φόρουμ, όπως και εγω άλλωστε, πρεπει να εχεις και το κουράγιο να ακούς πράγματα ή παρατηρήσεις που πολλες φορές δεν ειναι ευχάριστες. Αλλιώς το καλύτερο θα ήταν να μην ανοίξεις thread όπως κάνουν πολλοί άλλωστε που έχουν κανει μμ.

Σε όλα τα διεθνή φόρουμ γίνονται αναλύσεις απο μέλη που δεν ειναι γιατροί αλλα έχουν μια εμπειρια, κάποιες γνώσεις, τις οποίες μεταφέρουν, χωρίς να σημαίνει οτι έχουν και πάντα δίκιο, όπως δεν έχουν πάντα δίκιο και οι γιατροί. Εννοείται οτι το τελικό αποτελεσμα θα κρίνει την επιτυχία, αλλα κάποια πράγματα που κάνουν μπαμ δεν μπορούμε να μην τα αναφέρουμε η να μην τα σχολιάσουμε, αλλιώς τι νόημα θα είχε η παρουσίαση, τι θα προσφέραμε σε αυτούς που θέλουν να μάθουν κάτι παραπάνω, πως θα κανουμε έλεγχο, για οφθαλμοφανή πράγματα, έτσι ο επόμενος που θα παει στον γιατρό να ειναι πιο υποψιασμένος.

Εγω διαφωνώ στο να αφήσουμε τα πάντα στα χέρια των γιατρών, γιατι χωρίς έλεγχο, χωρίς "υποψιασμένο" ασθενή κάνουν εγκλήματα και τα παραδείγματα εδώ άπειρα.

Aerate, σεβαστή η άποψη σου. Για να είσαι όμως συνεπής θα σε παρακαλούσα να μην ξανασχολιασεις το παραμικρό στο φόρουμ πριν δεις το τελικό αποτελεσμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

andy.k

Active member
Συμφωνω απόλυτα με όλους τους προλαλησαντες, ουσία έχει το αποτέλεσμα. Απλά νομίζω ότι προκειμένου να έχει κάποια κλινική ηθος κύρος κ αξιοπρέπεια πρεπει αν μη τι άλλο να κάνει αυτά τα οποία λέει ότι κάνει...γτ μακάρι να
έχουν ΟΛΟΙ θετικά
αποτελέσματα...όμως αν δεν
έχουν δε θα ήταν καλό να υπάρχει ένας τρόπος να διεκδικήσεις κάτι με αποδείξεις? Ότι πχ δε σου βαλανε όσα σου ειπανε? Γτ το είπα και για τη δική μου περίπτωση...το να μου πουν σου βαλανε ΤΟΣΑ grts, άντε εσύ να το ελέγξεις...

Μπαμπη εσύ για μαλλιά μην αγχωνεσαι φιλέ θα βγαλεις πολλά...το πετούμενο κοιτά να δουλεύει καλά...αν αγχωνονται κ οι πιλότοι για τρίχες...Καηκαμε:p
 

andy.k

Active member
Φυσικά σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος, κάνουμε όλοι Μόκο...πχ στο Δημήτρη και 2000 η 1800 grts να έβαλε, ποιον τον νοιάζει πλέον...αφού έχει μαλλιά...τέλος!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ετσι ειναι πιλοτε. συμφωνω.. βλεπουν το καραφλο πριν και μετα με μαλλια και τελικα δεν ειναι πολυ καλο γιατι η πυκνοτητα ανα cm2 ειναι 30. χαχα.. εγω το δηλωνω.. οι πυκνοτητες μου ας ειναι και 25. στον καθρεπτη αν βλεπω μαλλια μου αρκει.

Δημητρη, θεωρείς οτι το σχόλιο σου εχει κάποια σχέση με την κουβέντα που γινεται; Παλι πετάς την μπάλα στην εξέδρα, γιατί; Ειπα οτι το αποτελεσμα σου δεν ειναι καλό; Μαλλον το αντίθετο και πολλες φορές.

Δηλαδή τι θέλεις να κανουμε, να μην σχολιάζουμε αυτα που βλέπουμε και να "προσκυνάμε" τον Β; Δηλαδή, εσυ δεν βλέπεις οτι το Pilotaki εχει θεμα στην πλαγιά δότρια; Γιατι δεν το λες;

Τα περισσότερα σχόλια σου, μην πω όλα, ειναι "σούπερ", "μπράβο", "πάτε καλα", κλπ δηλαδή ανούσια κλισέ τα οποία σε αρκετές περιπτωσεις ή δεν βλέπουν την πραγματικότητα ή θέλουν να την αγνοήσουν.

Αντιλαμβάνομαι οτι θέλεις να υποστηρίξεις τα παιδιά ψυχολογικά και σε ενα βαθμό καλα κανείς αλλα υπαρχει και ενα όριο, ιδιαιτερα όταν κάποια πράγματα φαίνονται...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
cvial εγω να δω οτι στα πλαγια εχει ενα θεμα. εσυ δεν πρεπει να δεις οτι πριν ηταν αδειος και στους δυο μηνες τωρα εχει εξαιρετικη φυτρωση για διμηνο? το ειπες καπου? να σχολιαζουμε δεν ειπα εγω κατι. σου ειπα ποτε στο δικο μου νημα μην κανεις μετρησεις η μη σχολιαζεις? αντιθετως
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φυσικά σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος, κάνουμε όλοι Μόκο...πχ στο Δημήτρη και 2000 η 1800 grts να έβαλε, ποιον τον νοιάζει πλέον...αφού έχει μαλλιά...τέλος!

Κανείς λάθος, δεν κάνουμε μοκο, παίρνει τον πόντο του ο γιατρος και παει για τον επόμενο. Andy, πολυ απλουστευτικό το παράδειγμα σου, έχουμε κανει τέτοια κουβέντα για τον Δημητρη και αυτό εχεις καταλάβει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bouklas

Well-Known Member
Παιδία να ρωτήσω κατι ? Γτ τόσο μελέτη ? Πρώτον με προκαλείτε άγχος και σκέφτομαι πολύ να αποχωρήσο απο το site σας είπα ότι μόνο το αποτέλεσμα δείχνει άν άξιζαν τα λεφτά ή αν δεν πέτυχε! Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση αλλά βρίσκω υπερβολικό να αναλύεται πράγματα ενώ δεν είσαστε γιατροί! Για να απαντήσω και την τελευταία ερώτηση τη αγωγή ακολουθώ, προς το παρόν πέρνω μόνο minoxidily 5% και ένα σαμπουάν. Πιστεύω πως πρέπει να αφήνουμε τα πράγματα σε εκείνους που σπούδασαν και ξέρουν κάτι παραπάνω. Το forum είναι ενημερωτικό και εμείς που είμαστε μέσα περισσότερο μας ενδιαφέρει να δούμε το πρίν και το μετά όπως και να μιλάμε για αγωγές τις οποίες έχουμε ακολουθήσει. Απο εκεί και πέρα ενηλικες είμαστε μορούμε να κρίνουμε το τί αξίζει να λάβουμε σημασία και το τί όχι!

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχες περι φύτρωσεις !

Πιλοτάκι εάν τα μέλη που κάνουν τις παρουσιάσεις μας δώσουν έστω και τις στοιχειώδεις πληρφορίες ίσως να μην γινότανε όλο αυτό, η δικη σου παρουσίαση πχ είναι πολύ ελλιπείς. Από όσο λες στην πρώτη σελίδα αυτή είναι η δεύτερη μεταμόσχευση και πάλι δεν ήξερες ποσα grafts έβαλες εάν δεν σε ρωτάγαμε, σαν να είδες δηλαδή ποδοσφαιρικό αγώνα και δεν ξέρεις το σκορ.

Υποψιάζομαι πως γενικά δεν έχεις ψαχτεί τόσο ώστε να έχεις κάποιες A γνώσεις για το θέμα (διόρθωσε με αν κάνω λάθος). Στο forum μας υπάρχουν μέλη που ασχολούνται χρονια με τις μεταμοσχεύσεις και τις θεραπείες κάνοντας εκατοντάδες συνδυασμούς ουσιών και εκατοντάδες ώρες διαβάσματος στο internet για να αποκτήσουν γνώσεις και εμπειρίες. Που αυτές μετέπειτα θα βοηθήσουν χιλιάδες αναγνώστες σαν εσένα, υποψηφιους μεταμοσχεύσεων και θεραπειών. Εάν δεν είχαμε και αυτά τα παιδιά στο forum θα ήμασταν γενικά πολύ "φτωχοί."


Για την μελέτη πάντως που λες πιο πάνω και σε αγχώνει, ηρέμησε φιλε μαθηματικές πράξεις βλέπω εγώ, δεν χρειάζεται να έχεις πτυχίο για να βρίσκεις εμβαδό και να υπολογίσεις αριθμούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cvial εγω να δω οτι στα πλαγια εχει ενα θεμα. εσυ δεν πρεπει να δεις οτι πριν ηταν αδειος και στους δυο μηνες τωρα εχει εξαιρετικη φυτρωση για διμηνο? το ειπες καπου? να σχολιαζουμε δεν ειπα εγω κατι. σου ειπα ποτε στο δικο μου νημα μην κανεις μετρησεις η μη σχολιαζεις? αντιθετως

Δημήτρη ποιος ο λόγος να πω οτι εχει εξαιρετική φύτρωση για δίμηνο, το έχετε πει άπειρες φορές πιο πανω, δεν ειμαι promoter του Β. (δεν υπονοώ κάτι για άλλους) και δεν θεωρώ οτι η φύτρωση στο δίμηνο με χρήση μινο προδικάζει το τελικό αποτελεσμα.

Απο την αλλη θεωρώ πιο χρήσιμο να επισημάνω, κάνοντας αναλυση για να τεκμηριώσω την άποψη μου, πράγματα για τα οποία δεν μιλαει κανείς λες και δεν τα βλέπει. Αν ενα νέο παιδί δει τις παρουσιάσεις θα δει μόνο τα μπράβο και δεν θα καταλάβει τα σφάλματα (σημαντικά η όχι).

Το τίμιο θα ήταν όλοι όσοι κάνουν μμ να λενε και τα αρνητικά του γιατρού η και τα αρνητικά της μμ τους. Μόνο ο Andy εχει μια τέτοια προδιάθεση και λίγο ο Larioiso αφού όμως έκανα την αναλυση.

Το οτι πήγαμε σε ενα γιατρό και κάναμε την μμ δεν μας μετατρέπει σε συνηγόρους του, ούτε πρεπει να μας τυφλώνει και αυτό συμπεριλαμβάνει και εμένα. Αλλιώς κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας και δεν βοηθάμε τους επόμενους...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
δεν νομιζω να λεει καποιος μπραβο επειδη εγινε στο β. Σε οποιοδηποτε αποτελεσμα με καλη φυτρωση παλι μπραβο θα ελεγα. οπως και να εχει ας περιμενουμε τη συνεχεια.. ελπιζω να συνεχισει να ενημερωνει ο πιλοτος να δουμε τη συνεχεια.
 

andy.k

Active member
Andy, πολυ απλουστευτικό το παράδειγμα σου, έχουμε κανει τέτοια κουβέντα για τον Δημητρη και αυτό εχεις καταλάβει;

Εννοώ ότι πέραν των αριθμών, το γκολ είναι το τελικό αποτέλεσμα...εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει κ το πως μπήκε το γκολ, αν ήταν οργανωμένο κλπ...άλλο
να το βάλει ο Ολυμπιακός κ
άλλο να το βάλει ή
bayern...άλλους πάλι τους
νοιάζει το γκολ μόνο...και
όλοι όταν ρίχνει ο γαβρος 3
στην Άρσεναλ
προσκυναμε...το θέμα είναι να
μη πάρουμε κανένα στο λαιμό μας κ να ξέρει ο πρωτάρης
που πάει να παιξει στοίχημα
ότι ο γαβρος δε βαζει συχνα τρια γκολ, ενώ η bayern ρίχνει 5αρες...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν νομιζω να λεει καποιος μπραβο επειδη εγινε στο β. Σε οποιοδηποτε αποτελεσμα με καλη φυτρωση παλι μπραβο θα ελεγα. οπως και να εχει ας περιμενουμε τη συνεχεια.. ελπιζω να συνεχισει να ενημερωνει ο πιλοτος να δουμε τη συνεχεια.

Δεν ειπα αυτό, εδώ εχεις δίκιο, βεβαίως και εχεις πει μπράβο και σε άλλες περιπτωσεις. Απλα όταν γινεται μια επισήμανση, μην το βλέπετε "συντροφικά" και αρχίζετε την αμυνα όλοι μαζι, εμεις του Β έναντι των άλλων. Ειναι λάθος, όλοι μαζι στην ίδια βάρκα είμαστε.

Σκοπός μου ΔΕΝ ειναι ειναι να μειώσω τις μμ άλλων παιδιών, αλλα να επισημάνουμε κάποια λάθη που ειναι οφθαλμοφανή για να τα ξέρουμε και οι ίδιοι (ποιος ο λόγος να κλείνουμε τα μάτια στην πραγματικότητα) αλλα και οι άλλοι που θα πάνε εκει. Και εσείς οτι βλέπετε στην δικη μου μμ το λέτε, ειμαι ανοιχτός. Μόνο έτσι ο Β. θα ανεβάσει επίπεδο εκει που υστερεί...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εννοώ ότι πέραν των αριθμών, το γκολ είναι το τελικό αποτέλεσμα...εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει κ το πως μπήκε το γκολ, αν ήταν οργανωμένο κλπ...άλλο
να το βάλει ο Ολυμπιακός κ
άλλο να το βάλει ή
bayern...άλλους πάλι τους
νοιάζει το γκολ μόνο...και
όλοι όταν ρίχνει ο γαβρος 3
στην Άρσεναλ
προσκυναμε...το θέμα είναι να
μη πάρουμε κανένα στο λαιμό μας κ να ξέρει ο πρωτάρης
που πάει να παιξει στοίχημα
ότι ο γαβρος δε βαζει συχνα τρια γκολ, ενώ η bayern ρίχνει 5αρες...

Ωραίο παράδειγμα Andy και δόκιμο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
imouthis κοιτα καταλαβαίνω ότι έχεις την αγωνία σου και θέλεις να βλέπεις πως πάει και τι γίνεται με όσους έχουν κάνει εμφύτευση αλλά κάτσε λίγο διάβασε και το φόρουμ και τα νήματα..μην περιμένεις απλά με μια ερώτηση να σου απαντηθούν όλα.όπως εστειλες και στο νήμα του dim74 μήνυμα αν υπάρχει φωτό του μετά από καιρό και πως έχει πάει κτλ..και ο dim74 έχει κάνει άλλες 2 εμφυτεύσεις από τότε.για σένα το λέω γιατί με αυτο τον τρόπο όπως το κανείς μπορεί να μην πάρεις και ποτέ απαντησεις
 

imouthis

Active Member
Αγαπητέ aerate εδω και αρκετό καιρό διαβάζω εδώ μέσα την τόση ωραία δουλειά που έχετε κάνει. Για την ακρίβεια μου έχουν βγει τα μάτια...
Όταν βλέπω ότι κάποιο μέλος δεν έχει απαντήσει καιρό απλά του χτυπάω την πόρτα μηπως και πάρω κάποια απάντηση.
Τώρα αν το συγκεκριμένο νήμα συνεχίζει κάπου αλλού δεν μπορώ να το ξέρω γιατί απλά είμαι νέος...
Εσύ λοιπόν που ξέρεις ότι ο dim74 έχει κάνει και άλλες μεταμοσχευσεις θα μπορούσες ευγενικα να μου κοινοποιήσεις το νέο νήμα.

Πάντα φιλικά Άκης.
 
Μπλουζα