Peter Pan, MHRC Dr. Michalis Georgiou, FUE, 3125 grafts, 1-2/9/2022

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peter Pan

Active Member
Ενημέρωση 6μηνου, μετά από περίπου 1,5 μήνα διακοπής όλων των θεραπειών για συγκεκριμένους λόγους, ξεκινάω πάλι φινα 3mg/week, η μινοξ τέλος, όσο βοήθησε βοήθησε.
Οι φωτο είναι σε εσωτερικό χώρο κατω απο το φως, δεν ξέρω αν είναι καλύτερα έτσι ή όχι.
ABC34786-2CA5-4959-A5D7-C28CA930CB78.jpeg

C2700CA0-5D40-4CAB-887F-5F32F8F78727.jpeg

A6C56FCD-3E33-47F3-A1CE-FC6F3D333A6E.jpeg

1DEB14D1-AE39-49FB-AAF5-786855A016AA.jpeg
 

witcher

Well-Known Member
Ενημέρωση 6μηνου, μετά από περίπου 1,5 μήνα διακοπής όλων των θεραπειών για συγκεκριμένους λόγους, ξεκινάω πάλι φινα 3mg/week, η μινοξ τέλος, όσο βοήθησε βοήθησε.
Οι φωτο είναι σε εσωτερικό χώρο κατω απο το φως, δεν ξέρω αν είναι καλύτερα έτσι ή όχι.
Προβολή συνημμένου 56405
Προβολή συνημμένου 56406
Προβολή συνημμένου 56407
Προβολή συνημμένου 56408
Καλό ειναι να συνεχίσεις την μίνοξ κανα 3μηνο ακόμα πάντως..γιατι τώρα θα αλλάξει ο κυκλος της τρίχας...Πάντως καλά φαίνεται να πηγαίνει. Εσένα ποιες οι εντυπώσεις σου ;
 

Peter Pan

Active Member
Καλό ειναι να συνεχίσεις την μίνοξ κανα 3μηνο ακόμα πάντως..γιατι τώρα θα αλλάξει ο κυκλος της τρίχας...Πάντως καλά φαίνεται να πηγαίνει. Εσένα ποιες οι εντυπώσεις σου ;
Εννοείται πως είμαι ευχαριστημένος μέχρι τώρα, το κακό είναι ότι είναι δύσκολο να ξέρω στο τέλος τι ποσοστό φυτρωσης θα έχω αν και φαίνεται να πηγαίνει καλά. Ναι αν νομίζεις ότι θα βοηθήσει ακόμα η μινοξ τότε θα συνεχίσω ακόμα 2-3 μήνες.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ενημέρωση 6μηνου, μετά από περίπου 1,5 μήνα διακοπής όλων των θεραπειών για συγκεκριμένους λόγους, ξεκινάω πάλι φινα 3mg/week, η μινοξ τέλος, όσο βοήθησε βοήθησε.
Οι φωτο είναι σε εσωτερικό χώρο κατω απο το φως, δεν ξέρω αν είναι καλύτερα έτσι ή όχι.
Προβολή συνημμένου 56405
Προβολή συνημμένου 56406
Προβολή συνημμένου 56407
Προβολή συνημμένου 56408
Μια χαρά η φύτρωση.
Το front/3 σου κλείνει για τα καλά.
 

Disco

Well-Known Member
Πιστεύω θα χρειαστώ καμια 500ρια τριχθ. στην β ζώνη κ 2000 κράουν για ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.
Ωραίο αποτέλεμα φίλε και θα βελτιωθεί κι άλλο…Αντε μπες κ για τος πίσω ζώνες να το ολοκληρώσεις.
Ο Γεωργίου τι σου πρότεινε για midscalp και crown;
 

Peter Pan

Active Member
Ωραίο αποτέλεμα φίλε και θα βελτιωθεί κι άλλο…Αντε μπες κ για τος πίσω ζώνες να το ολοκληρώσεις.
Ο Γεωργίου τι σου πρότεινε για midscalp και crown;
Να σαι καλά φίλε. Δεν συζητήσαμε αναλυτικά για την δεύτερη μμ γτ ακόμα δεν έχω αποφασίσει πού κ πότε θα την κάνω, σκέφτομαι για Σεπτέμβρη όπως κ την πρώτη ή Φλεβάρη του 24. Το μόνο που μου είχε πει είναι ότι θα χρειαστώ περίπου 2500 ακόμα.
 

montecristo

Well-Known Member
Πολύ ωραίο αποτέλεμα φίλε με ωραια φυσικότητα και αναμένεται να πυκνώσει και άλλο τους επόμενους μηνες. Καλή συνέχεια εύχομαι !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peter Pan

Active Member
Λοιπόν μάγκες, επειδή σήμερα μετά από καιρό εμφανίστηκε ο ήλιος, βρήκα την ευκαιρία να βγάλω κ καμία φωτο έξω κάτω από τον ήλιο, όπως επίσης μέσα κ με βρεγμένο μαλλί. Σε 3 μέρες κλείνω 8μηνο, είμαι σχεδόν 4 μήνες χωρίς καμία θεραπεία, η μινοξ τελείωσε έτσι κ αλλιώς κ από την φινα είχα κάποια δερματικά προβλήματα, τουλάχιστον αυτό αποφάνθηκε ο δερματολόγος κ αφού την έκοψα μετά από δυο εβδομάδες εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας, τώρα αν ήταν τόσο διαβολική σύμπτωση δεν ξέρω, αλλά θα δοκιμάσω άλλη μια φορά με την φινα κ αν υπάρξει πάλι το ίδιο πρόβλημα τέλος με αυτήν. Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι τώρα, κάνω ήδη πλάνο για την δεύτερη που θα ολοκληρώσει πιστεύω το αποτέλεσμα, θέλω όμως πρώτα να κάνω μια μέτρηση να δω αν οντως βγαίνουν τα νούμερα που μου είχαν πει στην αρχή.

IMG_8815.jpeg

IMG_8816.jpeg

IMG_8817.jpeg

IMG_8825.jpeg
 

montecristo

Well-Known Member
Λοιπόν μάγκες, επειδή σήμερα μετά από καιρό εμφανίστηκε ο ήλιος, βρήκα την ευκαιρία να βγάλω κ καμία φωτο έξω κάτω από τον ήλιο, όπως επίσης μέσα κ με βρεγμένο μαλλί. Σε 3 μέρες κλείνω 8μηνο, είμαι σχεδόν 4 μήνες χωρίς καμία θεραπεία, η μινοξ τελείωσε έτσι κ αλλιώς κ από την φινα είχα κάποια δερματικά προβλήματα, τουλάχιστον αυτό αποφάνθηκε ο δερματολόγος κ αφού την έκοψα μετά από δυο εβδομάδες εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας, τώρα αν ήταν τόσο διαβολική σύμπτωση δεν ξέρω, αλλά θα δοκιμάσω άλλη μια φορά με την φινα κ αν υπάρξει πάλι το ίδιο πρόβλημα τέλος με αυτήν. Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι τώρα, κάνω ήδη πλάνο για την δεύτερη που θα ολοκληρώσει πιστεύω το αποτέλεσμα, θέλω όμως πρώτα να κάνω μια μέτρηση να δω αν οντως βγαίνουν τα νούμερα που μου είχαν πει στην αρχή.

Προβολή συνημμένου 57464
Προβολή συνημμένου 57465
Προβολή συνημμένου 57466
Προβολή συνημμένου 57467

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Πολύ καλά πας και η hairline φαινεται πολυ δυνατή με πολύ ωραία φυσικότητα...νομίζω δικαιολογημένα εισαι απόλυτα ευχαριστημένος με την εξέλιξη σου. Να το χαίρεσαι! :D
 

Georgie

Well-Known Member
Μπράβο πολύ καλός .
Όταν με το καλό μπεις για τη δεύτερη θα απογειώσεις και το αποτέλεσμα της πρώτης φίλε Peter Pan.
,Είναι σημαντικό να πιάσεις υψηλή φυτρωση τη πρώτη φορά.
Δείχνει ότι ο οργανισμός σου ανταποκρίνεται εξαιρετικά.
Θέμα χρόνου πια η ολική επαναφορά που στην εύχομαι ολόψυχα
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Λοιπόν μάγκες, επειδή σήμερα μετά από καιρό εμφανίστηκε ο ήλιος, βρήκα την ευκαιρία να βγάλω κ καμία φωτο έξω κάτω από τον ήλιο, όπως επίσης μέσα κ με βρεγμένο μαλλί. Σε 3 μέρες κλείνω 8μηνο, είμαι σχεδόν 4 μήνες χωρίς καμία θεραπεία, η μινοξ τελείωσε έτσι κ αλλιώς κ από την φινα είχα κάποια δερματικά προβλήματα, τουλάχιστον αυτό αποφάνθηκε ο δερματολόγος κ αφού την έκοψα μετά από δυο εβδομάδες εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας, τώρα αν ήταν τόσο διαβολική σύμπτωση δεν ξέρω, αλλά θα δοκιμάσω άλλη μια φορά με την φινα κ αν υπάρξει πάλι το ίδιο πρόβλημα τέλος με αυτήν. Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι τώρα, κάνω ήδη πλάνο για την δεύτερη που θα ολοκληρώσει πιστεύω το αποτέλεσμα, θέλω όμως πρώτα να κάνω μια μέτρηση να δω αν οντως βγαίνουν τα νούμερα που μου είχαν πει στην αρχή.

Προβολή συνημμένου 57464
Προβολή συνημμένου 57465
Προβολή συνημμένου 57466
Προβολή συνημμένου 57467
Πυκνότητα στη χερλαιν πολύ δυνατή όπως μας συνηθίζει η M*RC.
Η φύτρωση σε πήγε εξαιρετικά.
Και η ομοιογένεια επίσης με τα πίσω μαλλιά φαίνεται πολύ όμορφη.
Να το χαίρεσαι φίλε @Peter Pan.
Μπες για ακόμη μια στο crown, και ίσως και λίγα στο middle και τελείωσε το.
 

witcher

Well-Known Member
Μπράβο φιλε peter pan..Πολύ ωραίο αποτέλεσμα...Άντε μπες και για το πισω να το ολοκληρώσεις!
 

Peter Pan

Active Member
Λίγο πριν το 9μηνο, δεν περιμένω κάτι περισσότερο, μετά από 5 μήνες χωρίς φινα ίσως να έχω χάσει λίγο έδαφος σε Β κ Γ περιοχή, δεν είμαι τόσο σίγουρος όμως. Θα ξεκινήσω πάλι με 3,75mg/week κ ανάλογα με το πως θα πάει θα αποφασίσω αν την συνεχίσω ή αν την κόψω οριστικά, αλλά θα πάω σε proscar αυτή την φορά. Τώρα αν λάβω υπόψη το τι μου είχε πει ο Λορεντζο πριν 3-4 χρόνια μέσω emails (5800 τριχθ) για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, θέλω άλλα 2700 περίπου. Θα πρέπει πριν πάρω οποιαδήποτε απόφαση να κάνω μια καλή κ λεπτομερής μέτρηση της δότριας μου. Ανεβάζω κάποιες φωτο με βρεγμένο μαλλί χτενισμένο προς τα κάτω κ προς τα πλάγια καθώς κ μια της δότριας. Οποιαδήποτε συμβουλή από όλους είναι ευπρόσδεκτη.
IMG_9266.jpeg

IMG_9272.jpeg

IMG_9271.jpeg
 
Μπλουζα