Pavlos, fue, 2950 graft, 6/8/2012

akis30

New Member
κοντοκουρεμενο φιλε, παιρνεις κ μια κουρευτικη μηχανη, κρατας κ τα εξοδα κομμωτηριου (20ευρω στη τσεπη) κ εισαι αρχηγος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Σε ευχαριστω n094
Αυτο προσπαθω να ακολουθω τις οδηγιες κατα γραμμα.
ειμαι στην 12 μερα και φοραω καπελο ολη μερα θεωρεις πως μπορει να δημιουργησω προβλημα στα graft?


Σε γενικές γραμμές τα μοσχεύματα καλό θα είναι να μην «τρίβονται»-ξύνονται ή πιέζονται πολύ για τον 1 μήνα. Τώρα αν απλά το καπέλο τα ακουμπά δεν νομίζω ότι θα δημιουργήσει ιδιαίτερο πρόβλημα και πάντως σίγουρα όχι μεγαλύτερο από αυτό που δημιουργεί η έκθεση στον ήλιο.
 

koskar

Member
akisalexis είπε:
κοντοκουρεμενο φιλε, παιρνεις κ μια κουρευτικη μηχανη, κρατας κ τα εξοδα κομμωτηριου (20ευρω στη τσεπη) κ εισαι αρχηγος.
20 € για ανδρικό κούρεμα?????? Φιλε στο Τρυφον Σαμαρά πας για κούρεμα???


Φιλε pavlo σου ευχομαι οτι καλύτερο και να προσεχεις τον ήλιο να φοράς συνέχεια καπέλο για τους πρωτους 5-6μηνες. Στην HDC ποιος γιατρός σου έκανε την FUE;
 

pavlos

Member
koskar είπε:
akisalexis είπε:
κοντοκουρεμενο φιλε, παιρνεις κ μια κουρευτικη μηχανη, κρατας κ τα εξοδα κομμωτηριου (20ευρω στη τσεπη) κ εισαι αρχηγος.
20 € για ανδρικό κούρεμα?????? Φιλε στο Τρυφον Σαμαρά πας για κούρεμα???


Φιλε pavlo σου ευχομαι οτι καλύτερο και να προσεχεις τον ήλιο να φοράς συνέχεια καπέλο για τους πρωτους 5-6μηνες. Στην HDC ποιος γιατρός σου έκανε την FUE;



Καλησπέρα koskar

Σε ευχαριστω πολυ, ο μαρας την έκανε , γιατι ;
 

tropheus

Well-Known Member
Οι έντονες "μύτες" στη hairline είναι χαρακτηριστικό του Μάρα σε αντίθεση με το Γεωργίου που προτιμά πιο ήπιες γραμμές ...
 

akis30

New Member
koskar είπε:
akisalexis είπε:
κοντοκουρεμενο φιλε, παιρνεις κ μια κουρευτικη μηχανη, κρατας κ τα εξοδα κομμωτηριου (20ευρω στη τσεπη) κ εισαι αρχηγος.
20 € για ανδρικό κούρεμα?????? Φιλε στο Τρυφον Σαμαρά πας για κούρεμα???


Φιλε pavlo σου ευχομαι οτι καλύτερο και να προσεχεις τον ήλιο να φοράς συνέχεια καπέλο για τους πρωτους 5-6μηνες. Στην HDC ποιος γιατρός σου έκανε την FUE;



(20 € για ανδρικό κούρεμα) λεμε τωρα...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη επιτυχια παυλε και εγω εκανα 16-08-2012 εχει 40 μερες περιπου θα αναρτησω φωτο στα κοντα,περιμενω να μου τις στειλουν..ηδη εμενα πρεπει να μου πεφτουν γιατι τα βλεπω πιο λιγοστα τωρα..
 

pavlos

Member
Καλησπέρα john_john

Μάλλον εννοείς 16/07/2012
Σε ευχαριστω και εγω ελπίζω να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς
Τι Norwood ήσουν και τι έκανες fue h strip?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ναι 16-07-2012 Εκανα...3400 grafts Ημουν γυρω στην 4 βαθμιδα με strip...ευχαριστω
 

tak7

New Member
καλη επιτυχια να εχεις και απο εμενα φιλε μου..μακαρι να πετυχεις αυτο που περιμενες..και κρατα μας ενημερους..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akis30

New Member
pavlos είπε:
Ναι Tropeus τα graft ειναι μια χαρα και η πυκνωτητα και η Hairline το θέμα είναι στο τέλος τι θα φυτρωσει , εδω θα ειμαστε να δουμε .
Ναι κουμπωνα proscar αλλα το γυρισα μετα την μεταμοσχευση σε propecia το proscar το εκοβα χαλια για αυτο μπορει να μην μου εδωσε τα μεγιστα απο παρενεργειες τιποτα , τωρα θα ξεκινησω minox 1 μηνα μετα την μεταμοσχευση μου ειπαν.
Ανεβαζω φωτογραφιες για να μου πεις-πειτε την γνωμη σου-σας για το υπολοιπο κεφαλι μιας και εγω δεν ειμαι απο τους τυχερους μια μεταμσχευση και οκ, μοιαζει η περιπτωση μου με του μαχου πολυ.
Εχω μετρησει ολο το κεφαλι(εκει που θα καταληξω δλδ) και στις επομενες δειχνω τις περιοχες που θελω να κανω ''τωρα'' μια ενισχυση

+1 για τη μετρηση του κεφαλιου, γιατι... στη μεταμοσχευση παιζει ρολο το μεγεθος της τριχας , της φαλακρης επιφανειας κ του κεφαλιου- σκεψου να ειχες 1 μεγαλο κεφαλι θα ηθελε . ατελειωτα grafts για να το γεμισεις.βαλε πχ 2000 grafts στο παγκαλο, κ στον ομπαμα(αν ηταν φαλακρος),συγκρινε, κ θα καταλαβεις( υποθετικα παντα)
 

Adriano

Well-Known Member
Ελπίζω φίλε να τα βγάζεις αυτά τα λεφτά σε 2 μήνες...Αλλιώς το οικονομικό πλήγμα έιναι μεγάλο
 

tak7

New Member
καλησπερα..τι λεει φιλε pavlo πως παει με τη μεταμοσχευση..αν και ειναι νωρις αλλα εσενα ποιο ειναι το feeling???
 

pavlos

Member
Καλησπερα pan7,

Αυτήν την στιγμή δεν έχω κάτι νεότερο να πω καθώς βρίσκομαι στο στάδιο που πέφτουν.
Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως πήγα να χρησιμοποιήσω χθες minox και μέσα σε 5 λεπτά είχα κοκκινίλα και φαγούρα(πρώτη φορά πήγα να χρησιμοποιήσω) τα ξέβγαλα αμέσως με νερό και έφυγε και η φαγούρα και μετά από 10 λεπτά και η κοκκινίλα,
έχει πάθει κάτι ανάλογο κάνεις????? (εννοείται πως την σταματάω κι ολας , 1η και τελευταία φορά)
Τωρα μονο φινα που μετα απο 2 χρόνια χρησης δεν εχω κανενα συμπτωμα (μόνο στην αρχή είχα)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σε ευχαριστω John83 να εισαι καλα!!!
 

dim74

Member
ποια μινοξιδιλη βαζεις?εμενα που βαζω πολλα χρονια δεν μου εχει κανει το παραμικρο.την ειχα σταματησει για καιρο και πριν λιγους μηνες την ξεκινησα παλι λογω της μεταμοσχευσης μου δεκα μολις μερες μετα χωρις παλι κανενα προβλημα.να ξερεις παντως πως αν δεν την βαζεις οπως σκεφτεσαι δεν ειναι και τοσο καλο...
 
Μπλουζα