Panos1982, dr. hasson, 3240 grafts, 2/11/2009

heyya

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

best1210 είπε:
κουβεντα καποιος ειπε κατι για σαμπουαν κ σου ειπε τι το θες εσυ (η τι το χρειαζεσαι,τελος παντων κατι τετοιο)...

χα ο geofish ήταν και το θυμάμαι χαρακτηριστικά διότι είχα πεθάνει στα γέλια.

κοπελιά:"εσύ είσαι τυχερός, κάνεις οικονομία στα σαμπουάν με την καράφλα που έχεις"
geofish:"εσένα το γάλα των βυζιών σου δεν φτάνει ούτε για φραπέ" :D :D :D

κάπως έτσι, θα μας τα (ξανα)πει και ο ίδιος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Χαχαχα, φαντάσου ότι και εγώ τώρα γελώ που το διαβάζω.
Όταν είσαι νέος καμία φορά παρασύρεσαι και λες μαλακιές.
Όπως είπε και κάποιος

<<Ποτέ μην πας να συναγωνιστείς έναν ηλίθιο θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας. >>


Για την ιστορία η κοπελιά παντρεύτηκε μετά ένα κοντό, χοντρό και με γαμψή μύτη αλλά τουλάχιστον είχε μαλλιά.
Ας ελπίσω να μην την δημιούργησα κανένα ψυχολογικό απωθημένο.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

geofish είπε:
Χαχαχα, φαντάσου ότι και εγώ τώρα γελώ που το διαβάζω.
Όταν είσαι νέος καμία φορά παρασύρεσαι και λες μαλακιές.

Πολυ καλα ειχες ξηγηθει geo.......

geofish είπε:
Για την ιστορία η κοπελιά παντρεύτηκε μετά ένα κοντό, χοντρό και με γαμψή μύτη

ακομα και εναν φυσιολογικο να παντρευοταν......παλι χοντρος κοντος με γαμψη μυτη θα κατεληγε μ'αυτην που εμπλεξε....... οι γυναικες εχουν απο αρχαιοτατων χρονων αυτη την ιδιοτητα.....
να περνουν αντρες και να τους μετατρεπουν σε......γουρουνια.....
ακολουθουν πιστα τον δρομο που χαραξε η κιρκη........ :-\
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

best1210 είπε:
ευχαριστω για την απαντηση Πανο.απλα σε ρωτησα γιατι αν θυμαμαι ειχες πει καποτε οτι σε μια κουβεντα καποιος ειπε κατι για σαμπουαν κ σου ειπε τι το θες εσυ (η τι το χρειαζεσαι,τελος παντων κατι τετοιο)...το θυμομουν κ μολις ειδα το αποτελεσμα σου πιστευω θα ηθελες να περασεις μπροστα απο κατι τετοιους τυπακους για να καταπιουν τα λογια τους...
αυτο ειναι αλλαγη ψυχολογιας..
απο την απογοητευση στο τοπ....γουσταρω πολυ παιδια που παλευουν με οτι οπλο εχουν για να επαναφερουν την ψυχολογια κ παραλληλα την εμφανιση τους στα επιπεδα που ονειρευονται..
κ μπραβο κ σε σενα που με την ιστορια σου δινεις το παραδειγμα σε ολους..

Αληθεια σ'ευχαριστω κι ελπιζω επιτυχιες για ολους.......τα λες πολυ ωραια..... ;)
 

Lord Raflas

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Ας ελπίσω να μην την δημιούργησα κανένα ψυχολογικό απωθημένο.

Εγω στην θεση σου θα το ευχομουν να της δημιουργησα ψυχολογικο...
 

bger

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πάνο συγχαρητήρια κι από εμένα για την επιλογή σου να επιτρέψεις μόνο σε καλλιτέχνες επιπέδου H&W να αναμορφώσουν το ιερό δισκοπότηρο που λέγεται hairline.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κατά την μεταμόσχευση φροντίζουν να μη τραυματίσουν τα υπάρχοντα τριχοθυλάκια που έχουν απομείνει μπροστά ή αν θεωρούν ότι κάποια στιγμή θα πέσουν και προχωρούν στην εμφύτευση χωρίς να τους ενδιαφέρει η μίξη γηγενών και μεταμοσχευμένων τριχών.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

bger είπε:
Πάνο συγχαρητήρια κι από εμένα για την επιλογή σου να επιτρέψεις μόνο σε καλλιτέχνες επιπέδου H&W να αναμορφώσουν το ιερό δισκοπότηρο που λέγεται hairline.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κατά την μεταμόσχευση φροντίζουν να μη τραυματίσουν τα υπάρχοντα τριχοθυλάκια που έχουν απομείνει μπροστά ή αν θεωρούν ότι κάποια στιγμή θα πέσουν και προχωρούν στην εμφύτευση χωρίς να τους ενδιαφέρει η μίξη γηγενών και μεταμοσχευμένων τριχών.

Ευχαριστω φιλε ....... και συγχαρητηρια για την θεραπεια που κανεις....χαρας το κουραγιο σου δλδ....εγω δε θα την παλευα....!!!!
Οσο γι αυτο που ρωτας......εχεις δικιο....ο χασσον ειναι απ τους καλυτερους γιατρους στο κλαδο και ενιωθα οτι ειμαι σε καλα χερια....κι ετσι αποδειχτηκε τελικα!!!!
Τα τριχοθυλακια κι εμενα μπηκαν αναμεσα σε υπαρχοντα....γιατι δεν ημουν τελειως καραφλος μπροστα...ειχα και φυσικα μου μαλλια.....αρα καταλαβαινεις οτι η επεμβαση ειναι πολυ λεπτη....
γιατι πρωτον πρεπει να βγουν με ασφαλεια τα τριχοθυλακια απο πισω και να μην παθουν ζημια.....δευτερον πρεπει να ανοιχτουν τρυπες στην ληπτρια και ταυτοχρονα να μην τραυματιστουν τα υπαρχοντα.....και τελος πρεπει να καρφωσεις μεσα στο δερμα τους καινουργιους θυλακες χωρις να τραυματισεις ουτε αυτους ουτε τους διπλα ουτε τους προυπαρχοντες......Θελει να εχεις συγκεντρωση και εμπειρια για να κανεις ολο αυτο χωρις να υπαρξουν απωλειες.....
σε μενα ευτυχως ολα πηγαν καλα και δεν ειχα σημαντικο σοκλος....μονο ενα 10-20% περιπου.....το οποιο επανηλθε παλι....κι ολα καλα!!! βεβαια σε αυτο βοηθαει κ το οτι επερνα φιναστεριδη......
 

bger

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Αν σε μερικά χρόνια δηλαδή πέσουν τα γηγενή των κροτάφων σου (χτύπα ξύλο) και μείνουν τα μεταμοσχευμένα θα χρειαστείς ξανά γέμισμα μπροστά ή αυτά που τοποθέτησαν είναι τόσο πυκνά που θα επαρκούν ώστε να μη φαίνεται διαφορά;
Έχεις με λίγα λόγια εξασφαλίσει ότι δε θα ξοδέψεις άλλα τριχοθυλάκια για hairline ώστε να τα χρησιμοποιήσεις αργότερα σε crown κλπ?
Ρωτάω γιατί εγώ προσωπικά βάζω ψυχολογικά προτεραιότητα στο hairline-temples παρά στο crown που με λίγη προσπάθεια καλύπτεται κι απ' το χτένισμα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

bger είπε:
Αν σε μερικά χρόνια δηλαδή πέσουν τα γηγενή των κροτάφων σου (χτύπα ξύλο) και μείνουν τα μεταμοσχευμένα θα χρειαστείς ξανά γέμισμα μπροστά ή αυτά που τοποθέτησαν είναι τόσο πυκνά που θα επαρκούν ώστε να μη φαίνεται διαφορά;
Έχεις με λίγα λόγια εξασφαλίσει ότι δε θα ξοδέψεις άλλα τριχοθυλάκια για hairline ώστε να τα χρησιμοποιήσεις αργότερα σε crown κλπ?
Ρωτάω γιατί εγώ προσωπικά βάζω ψυχολογικά προτεραιότητα στο hairline-temples παρά στο crown που με λίγη προσπάθεια καλύπτεται κι απ' το χτένισμα.

ακου πως γινεται.....ο γιατρος...εκτος οτι σου φυτευει θυλακια για να σου κλεισει τους κροταφους εκει που δεν εχεις καθολου μαλλι......προχωραει και μεσα στα δικα σου οσο τον περνει.....δλδ οταν αρχιζει το δικο σου μαλλι ειναι λιγο πιο αραιο στην αρχη.....ε σου πυκνωνει κι αυτο....και στο κανει παλι πιο δυνατο οπως τα υπολοιπα......και φαινεται ιδιος ολος ο κροταφος....
τωρα αν υποχωρησει η αδυνατισει κι αλλο ο φυσικος σου κροταφος σε μεγαλο βαθμο....ειναι πολυ πιθανον να χρειαστει ανακατασκευη οπως καταλαβαινεις......
 

best1210

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

καλησπερα πανο..
αν κ εχω ποσταρει στο ειδικο τοπικ για το θεμα που θελω να σε ρωτησω δεν πηρα απαντηση κ γι αυτο σε ρωταω απο εδω μηπως γνωριζεις..
ειχα τσεκαρει που καποια στιγμη ειχες πει ισως χρησιμοποιουσες τοπικ για την ουλη που τελικα μαλλον δεν το κανες γιατι δεν φαινεται το παραμικρο..
θελω να σε ρωτησω πριν την επεμβαση χρησιμοποιουσες καθολου τοπικ?
ποσο κοστιζει ενα τετοιο προιον κ το παραλαμβανεις μονο μεσω ιντερνετ απ το εξωτερικο?
να σαι καλα..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

best δεν ειχα πει για τοπικ...ειχα πει για ντερματς........και μονο ντερματς ειχα αγορασει.....βεβαια δε το χρησιμοποιησα ποτε......αλλα δεν εχει σημασια :)
μεσω ιντερνετ το ειχα παρει ναι.....απο εξωτερικο....παρομοιο ειναι και το τοπικ.....
τωρα ποσο θα στοιχιζει ακριβως δε ξερω.....αλλα μαζι με τα μεταφορικα και ολα αυτα πιστευω θα σου στοιχισει αν το φερεις απ εξω κανα 80ευρο περιπου.......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

michalisGTi

New Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

best1210 πωλείται το προιόν στο μαρούσι με το που περάσεις τις καφετέριες του σταθμού αριστερά σου και κάνει 35 ευρώ! φοβερό προϊόν αλλα νιώθεις οτι κοροϊδεύεις τον εαυτό σου γιατί απλά κρύβεις κάτι. Πάντως όταν το βάζεις γίνεσαι όπως ήσουν παλιά πραγματικά γιαυτό δεν εμπιστεύομαι τις φωτό που βάζουνε οι εταιρίες μεταμόσχευσης στο ίντερνετ! ορίστε και ο χάρτης! http://www.toppik.gr/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=95
 

emp13

New Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πάνο γεια σου είμαι καινούριο μέλος και συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα σου.Είμαι σχεδόν συνομήλικος σου και αντιμετωπίζω πρόβλημα τριχόπτωσης απο τα 17 μου.Έχω προχωρήσει ήδη σε μια μικρή μεταμόσχευση στους κροτάφους εδώ στην Ελλάδα πριν 2 χρόνια.Λόγω κληρονομικότητας προορίζομαι τουλαχιστον για norwood 6 και για αυτό δεν έχω τρελές απαιτήσεις απλά θέλω μία σχετική κάλυψη του κεφαλιού μου για να μην αποκαλούμαι στο κάτω κάτω φαλακρός.Αυτή τη περίοδο έχουν αραιώσει αρκετά τα μαλλιά μου στη μέση και στην κορυφή και πιστεύω πως μετά το στρατό δηλαδή σε 1 περιπου απο τώρα το πολύ 1,5 χρόνο θα πρέπει να υποβληθώ σε μεταμοσχευση.Από οτι είδα στο φόρουμ τα αποτελέσματα της κλινικής στο βανκούβερ ειναι πολύ καλά για αυτό σκαίφτομαι να πραγματοποιήσω εκεί την μεταμόσχευση.Το θέμα που με απασχολεί είναι ότι σε 1 χρόνο που λέω να κάνω μεταμόσχευση θα έχω αρκέτα μαλλιά ακόμα στο κεφάλι μου και λόγω του ότι εχω κάνει ήδη μεταμόσχευση στους κροτάφους δεν μπορώ να περιμένω να πέσουν όλα και μετά να βάλω γιατί θα φαίνεται αντιαισθητικό το κεφάλι μου με κάποιες τρίχες δεξιά και αριστερα και το υπόλοιπο κεφάλι άδειο.Εσύ τι άποψη έχεις επι του θέματος;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

ευχαριστω emp :)
κι εγω ετσι σαν εσενα....απ τα 17 αρχισα σε κροταφους......αλλα ευτυχως πισω και πανω ειμαι ενταξει......
οι κροταφοι μου βεβαια αυτα τα 10 χρονια διαλυθηκαν.......αλλα οκ....!!!
Πιστευω οτι απ αυτα που μου λες θα χρειαστεις περιπου 3500-4000 θυλακες χοντρικα.....
και ναι εχεις δικιο....δε χρειαζεται να περιμενεις να πεσουν αυτα για να πας για επεμβαση.....οι κορυφαιοι γιατροι οπως ο χασσον σου φυτευουν μαλλι αναμεσα στα δικα σου με μεγαλη επιτυχια.....οπως εγινε και με μενα....εγω πλεον δε καταλαβαινω ποια τριχα ειναι δικια μου κ ποια απο επεμβαση.....ειναι ολες μαζι παρεα σαν ενας συμπαγης ογκος.....δε ξεχωριζεις κατι πλεον....
Οσο για το αλλο που λες....οτι εχεις ακομα πολλα μαλλια......ε κι εγω εχω πολλα μαλλια ακομα φυσικα...τα οποια στο μελλον θα πεσουν.....οταν δω και φτασω σε ενα σημειο κ πεσουν λιγα απ τα φυσικα μου μαλλια κ χρειαζομαι παλι καποια μικροδιορθωσουλα θα παω να την κανω.....
ετσι ειναι αυτα.....δε χρειαζεται να περιμενεις να γινεις γλομπος.....παλια ηταν αυτα.....στο τεξας....
Ωστοσο μπορεις να παρεις και φιναστεριδη για να αργησει πολυ να πεσει το υπολοιπο μαλλι σου......και να αργησεις να χρειαστεις και καποια τυχον διορθωση στο μελλον.......
Οτι αλλο χρειαστεις....εδω ειμαστε... ;)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Panos1982 είπε:
ευχαριστω emp :)
κι εγω ετσι σαν εσενα....απ τα 17 αρχισα σε κροταφους......αλλα ευτυχως πισω και πανω ειμαι ενταξει......
οι κροταφοι μου βεβαια αυτα τα 10 χρονια διαλυθηκαν.......αλλα οκ....!!!
Πιστευω οτι απ αυτα που μου λες θα χρειαστεις περιπου 3500-4000 θυλακες χοντρικα.....
και ναι εχεις δικιο....δε χρειαζεται να περιμενεις να πεσουν αυτα για να πας για επεμβαση.....οι κορυφαιοι γιατροι οπως ο χασσον σου φυτευουν μαλλι αναμεσα στα δικα σου με μεγαλη επιτυχια.....οπως εγινε και με μενα....εγω πλεον δε καταλαβαινω ποια τριχα ειναι δικια μου κ ποια απο επεμβαση.....ειναι ολες μαζι παρεα σαν ενας συμπαγης ογκος.....δε ξεχωριζεις κατι πλεον....
Οσο για το αλλο που λες....οτι εχεις ακομα πολλα μαλλια......ε κι εγω εχω πολλα μαλλια ακομα φυσικα...τα οποια στο μελλον θα πεσουν.....οταν δω και φτασω σε ενα σημειο κ πεσουν λιγα απ τα φυσικα μου μαλλια κ χρειαζομαι παλι καποια μικροδιορθωσουλα θα παω να την κανω.....
ετσι ειναι αυτα.....δε χρειαζεται να περιμενεις να γινεις γλομπος.....παλια ηταν αυτα.....στο τεξας....
Ωστοσο μπορεις να παρεις και φιναστεριδη για να αργησει πολυ να πεσει το υπολοιπο μαλλι σου......και να αργησεις να χρειαστεις και καποια τυχον διορθωση στο μελλον.......
Οτι αλλο χρειαστεις....εδω ειμαστε... ;)


Aμα παρει φιναστεριδη μπορει να αργησει πολυ να πεσει το υπολοιπο μαλλι αλλα θα του πέσει γρήγορα το πουλι :D

Εχει και ομοιοκαταληξία ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

0χα0χα0χαχ0ααχ0.......δε πειραζει....τα πουλια πεθαινουν τραγουδοντας.... :part:
 

emp13

New Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πάνο σκέφτομαι ήδη να πάρω φίνα αν και έχω διαβάσει για τις παρενέργειες που εμφανίζει σε καποιους αυτο που με απασχολε΄περισότερο απο όλα είναι ότι δε θα μπορώ για πάντα να βασίζομαι στη φίνα κάποια στιγμή όπως σου εξήγησα λόγω κληρονομικότητας θα γίνω τελείως γλομπος, η δότρια μου δεν είναι απο τις καλύτερες και αγχώνομαι μήπως δεν υπάρχει η δυνατότητα να καλύψω όλο το κεφάλι (η πυκνότητα δε με ενδιαφέρει τόσο αρκεί να μην αποκαλούμαι καραφλός άλλωστε εχω μαθει να ζω με αυτό απο μικρός) και στο τέλος καταλήξω στο να φαίνονται οι μεγάλες ουλές που θα έχουν γίνει επειδή θα έχει κατέβει πολύ χαμηλα το μαλλί.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

κοιτα κι εγω για nw6 προοριζομαι......ακουγεται τρομακτικο το ξερω......μιλαμε για μεγαλη καραφλα.....
ωστοσο με τις εμφυτευσεις και την φινα κτλ κτλ.....θα υπαρχει παντου μαλλι....
ωστοσο μεχρι να φτασουμε σε αυτο το σημειο.....ολο και κατι καινουργιο θα εχει βρεθει.....
τις ουλες μη τις φοβασαι....δε προκειτε να βγει στην φορα.....η ουλη περνετε απο σημειο σταθερης δοτριας που δεν καραφλιαζει ποτε....οποτε δεν ειναι προβλημα η ουλη....
 

emp13

New Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Ναι κατάλαβα τι λες απλά θα πρέπει να γίνει μία μελέτη στην πυκνότητα έτσι ώστε να έχω απόθεμα σε τριχοθυλάκια να καλύψω όσο γίνεται ολόκληρο το κεφάλι μου στην τελευταία μεταμόσχευση που θα κάνω και αφού κατα πάσα πιθανότητα θα έχω χάσει όλα τα μαλλιά μου.Άλλωστε σου ξαναλέω δε περιμένω μεγάλη πυκνότητα με τη δότρια που έχω έχω συμφιλιωθεί με αυτό απλά δε μπορώ να συμφιλιωθώ με ένα τελείως άδειο κεφάλι.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

μολις σε δει ο χασσον......θα δει τι πυκνοτητα εχεις....θα δει κ το προβλημα σου.....και θα σου πει ακριβως τι πρεπει να κανεις.....ξερει αυτος ..... :grandpa:
 
Μπλουζα