P70, fue, 2021 grafts, 13/7/2016

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν γνωριζω αν κανει κακο η μαλακτικη κρεμα που λες. Το πιο πιθανο ειναι να μην κανει.
Εγω παντως δεν θα την εβαζα οπως ουτε λαδια θα χρησιμοποιησω στη ληπτρια περιοχη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Αυτο και θα κανω λοιπον. Τραβηξα χτες φωτογραφιες (εχω παρει και καινουργιο τηλεφωνο με ακομα καλυτερη καμερα, κυριολεκτικα δεν κρυβεται τιποτα! :p ) και εχω την εντυπωση οτι το μακρυ μαλλι δεν ειναι τοσο καλη εικονα, δεν μου αρεσει το αποτελεσμα ετσι. Υπαρχει περιπτωση να φαινεται καλυτερα το κοντο μαλλι; Επισης μου κανει εντυπωση οτι υπαρχουν 2- 3 τριχακια, που εχουν σκασει μυτη μηνες τωρα και δεν μεγαλωνουν αλλα εχουν μεινει στασιμα (2 χιλιοστα πχ). Θα τις ανεβασω το απογευμα για να δειτε.
 

koumparos

Well-Known Member
Θα χρειαστεις πυκνοσουλα μπροστα φιλτατε.Ηταν λιγα τελικα τα μοσχευματα.Εαν βαλεις κανα χιλιαρικο α ζωνη θα βελτιωθει πολυ η πυκνοτητα.
 

koumparos

Well-Known Member
Επισης εαν δεν σκεφτεσαι για μια συμπληρωματικη περιμενε το 12 μηνο που θα παχυνουν οι τριχες αστα μακρυα πανω πχ οπως ο δημητρης που εκανε και αυτος βεκρη και αλαξε χτενισμα.Καντα πλαγια και θα φενεσαι πυκνος.Παντα διευκολυνει καταστασεις το συγκεκριμενο χτενισμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Μία χαρά είναι με τα grafts που έβαλε..λιγα ηταν ομως εδωσαν παρα πολυ καλη εικονα..ήθελε λίγα παραπάνω μπροστά στη hairline και θα ήταν κομπλε..συμφωνω με τα παιδιά που το είπαν..νομίζω και με λιγότερα από 1000 grafts μπροστά θα γίνεις αρκετά πυκνός..καλή συνέχεια να έχεις γιατί έχει δρόμο ακόμα.
 
  • Like
Reactions: P70

P70

Active Member
Ευχαριστω για τα καλα λογια παιδια! Γνωμες τελικα για το μηκος μαλλιου; μηπως ηταν καλυτερο οταν ηταν πιο κοντο;
Με τις τριχες που ειναι μηνες μικρες οπως αυτη στην τελευταια φωτο, τι παιζει;
 

aeratos28

Just aeratos
Καλύτερα ήταν όταν ήταν πιο κοντά..φαινονταν ομοιομορφα ενω τωραόσο μακραίνουν φουντωνουν τα πιο πίσω και φαίνεται η hairline ότι είναι πιο αραιή..κράτησε τα σε πιο κοντό στυλ.;) όχι ότι είναι άσχημο τώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
πολυ καλος εως τωρα.
οταν το μαλλι σου στρωσει μετα το 10μηνο αν τα αφησεις λιγο πιο μακρια δοκιμασε χτενισματα και θα βρεις τι σου ταιριαζει..
και η φυσικοτητα στη hairline ειναι καλη..
θα εχεις κι αλλη βελτιωση μεχρι το 12μηνο οταν θα χοντρυνουν και οι τριχες που βγηκαν ηδη. καλη συνεχεια. ;)
το κοντο μαλλι σε καμια μεταμοσχευση δεν δινει ποντους στο αποτελεσμα οπως ουτε και το μακρυ μαλλι πανω απο ενα μηκος γιατι παλι δειχνει αραιο.

για τις τριχες που λες οτι εμειναν κοντες μην ανησυχεις.. εγω ειχα δυο που μεγαλωναν σαν σουστα σε σπειροειδη μορφη μετα απο καιρο εστρωσαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelgeo134

New Member
Καλησπέρα κ πάλι. Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για την διαδικασία μμ , σε αυτήν την κλινική. Δλδ μήπως γνωρίζεις το πάχος του implanter που χρησιμοποιηθηκε. Επιπλέον , ανοίγουν πρώτα τρύπα κ μετά τοποθετούν το μόσχευμα , η το βάζουν ταυτοχρονα με το άνοιγμα της τρύπας
 

P70

Active Member
Καλησπέρα κ πάλι. Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για την διαδικασία μμ , σε αυτήν την κλινική. Δλδ μήπως γνωρίζεις το πάχος του implanter που χρησιμοποιηθηκε. Επιπλέον , ανοίγουν πρώτα τρύπα κ μετά τοποθετούν το μόσχευμα , η το βάζουν ταυτοχρονα με το άνοιγμα της τρύπας

Δεν γνωρίζω τετοιες λεπτομερειες φιλε μου. Αν σε ενδιαφερει η τεχνικη της κλινικης, μπορεις να δοκιμασεις να τους κανεις μια ερωτηση! :)
 

dimitris50423

Well-Known Member
οσες κλινικες κανουν fue χρησιμοποιωντας implanter το μοσχευμα τοποθετειται σε μια κινηση γινεται η οπη και βγαινοντας αφηνει το μοσχευμα μεσα.
 

stelgeo134

New Member
Παιδιά ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα πάει στην DHI κ μου εξήγησαν τι παίζει με το implanter , αλλά ήθελα να συγκρίνω με AHC. Όταν πάω και στην AHC θα σας ενημερώσω. ΈΧω κάνει παλιότερα fue και μου έκαναν εντύπωση οι τρύπες που είδα στο κεφάλι μου , στις φωτογραφίες που απεικονίζουν την παρούσα κατάσταση από DHI.
 

Adriano

Well-Known Member
Ευχαριστω για τα καλα λογια παιδια! Γνωμες τελικα για το μηκος μαλλιου; μηπως ηταν καλυτερο οταν ηταν πιο κοντο;
Με τις τριχες που ειναι μηνες μικρες οπως αυτη στην τελευταια φωτο, τι παιζει;
ΝΑ δοκιμάσεις να πας σε ένα καλό κομμωτή και να σου προτείνει αυτός. Ένα ωραίο κούρεμα θα αναδείξει πιο πολύ το αποτέλεσμα. Έχεις την τέλεια τρίχα για μεταμόσχευση.
 
  • Like
Reactions: P70

athenian

Well-Known Member
Σε τέτοιο τύπο μαλλιού δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Ισως πιο ξυρισμενα τα γύρω γύρω και τα πάνω μαλλιά να τα έκανες λίγο πιο μύτες και ελεύθερα προς τα εμπρός ομως και να τα σηκώνεις μονο στο σημειο της hairline. Θες λιγο φιλαρισμα δλδ να σπασει η μπουκλα όσο γίνεται και να μπορείς να τα κάνεις όπως σου είπα.
 

P70

Active Member
20170217_180940.jpg 20170217_181034.jpg
10 λεπτα μετα το κουρεμα.
Φωτισμος ημερας, χωρις ηλιο.
Αναλυτικοτερες με δοτρια απο αυριο!
 
Μπλουζα