NW VI - FUE- 3500 FUs, 55 ετών, στρατηγική 2 σταδίων (αν και μάλλον του αρκει το 1!)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
1000-1200 τριχοθυλάκια,και όχι τρίχες,συνολικά η α ζώνη όλη μέχρι middle
.....
1200 τριχοθυλακια... Μάλιστα
Άρα αν κάποιος κάνει μμ βάλει 1200 τριχοθυλακια και έχει αυτό το αποτέλεσμα θα λέμε ότι όλα πήγαν καλώς.....
Οκ Σεβαστή η άποψή σου
 

aeratos28

Just aeratos
Μην παραφραζεις τα λόγια μου..δεν μίλησα εγώ για κάποιον που είναι λάμπα ,να βάλει 1200 και αν γίνει έτσι θα λέμε πένα...
1200 τριχοθυλακια... Μάλιστα
Άρα αν κάποιος κάνει μμ βάλει 1200 τριχοθυλακια και έχει αυτό το αποτέλεσμα θα λέμε ότι όλα πήγαν καλώς.....
Οκ Σεβαστή η άποψή σου
 

Bigk

Well-Known Member
Μην παραφραζεις τα λόγια μου..δεν μίλησα εγώ για κάποιον που είναι λάμπα ,να βάλει 1200 και αν γίνει έτσι θα λέμε πένα...
Μα αυτό είπες. Ότι εκεί έχει 1200 grafts. Άρα αν κάποιος είναι λάμπα και βάλει 1200 grafts θα έχει αυτό το αποτέλεσμα και όλα καλώς
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα αυτό είπες. Ότι εκεί έχει 1200 grafts. Άρα αν κάποιος είναι λάμπα και βάλει 1200 grafts θα έχει αυτό το αποτέλεσμα και όλα καλώς

Σημασία δεν έχουν μόνο πόσα είναι αλλά και σε τι κατάσταση είναι. Άλλο 1200 μαμα χωρίς ΑΑ και άλλο 1200 σε περιοχή που πάσχει από ΑΑ.
 

Bigk

Well-Known Member
Σημασία δεν έχουν μόνο πόσα είναι αλλά και σε τι κατάσταση είναι. Άλλο 1200 μαμα χωρίς ΑΑ και άλλο 1200 σε περιοχή που πάσχει από ΑΑ.
Άρα είναι 1200 grafts σε περιοχή που πάσχει από ΑΑ...
"Θα είναι 1200 αλλά θα φαίνεται σαν να μην είναι..."
 

Gianney

Well-Known Member
Άρα είναι 1200 grafts σε περιοχή που πάσχει από ΑΑ...
"Θα είναι 1200 αλλά θα φαίνεται σαν να μην είναι..."
Αυτό όμως σημαίνει ότι είναι σαν να προσφέρουν λίγα πράγματα αυτά τα άρρωστα μαμα μαλλιά και κατά συνέπεια αυτό αυξάνει την συμβολή του γιατρού στο αποτέλεσμα αυτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Πάντως,μικρό τσουλούφι μπροστά που ξεγέλαγε,δεν ήταν..μια αρκετά ικανοποιητική α ζώνη είχε,που πατώντας σε αυτή,με τα ήδη μαμά υπάρχοντα μαλλιά,μπόρεσε να δώσει αυτή την εικόνα μπροστά,χωρίς να χρειαστούν και ιδιαίτερα μεγάλες πυκνότητες..όπως φαίνεται άλλωστε αυτό.
Προβολή συνημμένου 57279

Έχει δίκιο ο @aeratos28 , ειχε αρκετά μαμά πριν στη μπροστινή περιοχη και ήταν και βρεγμένα και κολλημένα κιόλας με έντονο φως στις φωτογραφίες του πριν που ειναι μη ευνοϊκές συνθήκες και δείχνουν χειρότερη την κατάσταση στο πριν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η διαμάχη. Το αποτέλεσμα σαν φύτρωση είναι τοπ, αυτό δεν αμφισβητείται. Δεν υπάρχει όμως κάτι μαγικό, δεν έχουν πολλαπλασιαστεί τα g. Απλά έχουν προστεθεί στα μαμά που είχε, τα οποία δεν είναι αμελητέα, τα έχει αφήσει όλα να μακρύνουν και έχει πάρει μια πολύ ωραία κάλυψη με μόνο 3500g.
 

aeratos28

Just aeratos
Μάθε,να καταλαβαίνεις τι σου λένε...αν κάποιος,έχει ήδη 1200 grafts ,και προστεθούν και 2000 ακόμα,θα έχει μια καλή εικόνα...αυτό θέλω να πω..όχι ότι κάποιος ,αν είναι λάμπα ,και βάλει 1200 και γίνει σαν τον φίλο εδώ προ μεταμόσχευσης θα είναι πένα ..ότι είχε μια αρκετά καλή βάση,για να γίνει μεταμοσχευση είπα..ότι δεν είχε 50 τρίχες όπως είπες εσύ,ούτε 300 όπως λέει ο Μπόμπυ..(άλλο αν είπες μετά,πως το είπες χαριτολογώντας)..απλώθηκαν σε μια έκταση 200 τετρ εκατοστων περίπου, 3500 grafts..αυτό σημαίνει μέσο όρο 18 grafts ανά τετρ εκατοστό...σαφώς,δόθηκε έμφαση στο μπροστινό κομμάτι με σίγουρα μεγαλύτερη πυκνότητα..αλλά όχι πολύ μεγάλη..οπτικά,έτσι όπως το βλέπω να έχουν μπει από 22-25 τριχοθυλάκια..σε καμία σημεία,πολύ λίγα,έχουν μπει και περισσότερα...και πίσω από middle,έχει πέσει αρκετά η πυκνότητα..15 grafts και κάτω..έτσι βγαίνουν τα νούμερα,απλό είναι..και ερωτώ...είναι ποτέ δυνατόν,με 22-25 grafts πυκνότητα να υπάρχει τέτοιο αποτέλεσμα? Όχι..που οφείλεται? Σε μια σχετικά (καλή βάση) που προϋπήρχε...η οποία είναι σίγουρα,1000-1200 grafts...που αυτό σημαίνει σίγουρα 10-12 grafts ανά τετρ μέσο όρο ..ίσως και κάτι παραπάνω..ναι μεν άρρωστα μαλλιά(πιο λεπτά κτλ) όμως υπάρχουν ..έκανε και αγωγή με μινοξ,ίσως τα βοήθησε λίγο,μια πάχυνση τρίχας,μπήκαν και τα 22-25 μεταμοσχευμενα ,να τα κοντά 40 grafts..γτ αν είχε 300 τρίχες σύνολο όπως είπε ο Μπόμπυ σε μια τέτοια έκταση,της τάξης των 80 τετρ περιπου ,μόνο για μπροστά μιλάω,δεν θα υπήρχε αυτό το αποτέλεσμα ..δεν γίνεται να βγει τέτοιο αποτέλεσμα,βάση των grafts που μπήκαν..τα οποία είναι λίγα...άρα τα νούμερα που λέω,είναι θεωρώ σωστά..
Μα αυτό είπες. Ότι εκεί έχει 1200 grafts. Άρα αν κάποιος είναι λάμπα και βάλει 1200 grafts θα έχει αυτό το αποτέλεσμα και όλα καλώς
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν είναι διαμάχη για το αποτέλεσμα..η φυτρωση είναι πάρα πολύ καλή,και ο σχεδιασμός..μια επιτυχημένη επέμβαση είναι.δεν το αμφισβητεί κανείς ..αλλά να μην λέμε και ότι θέλουμε..ότι είχε αμελητέο τσουλουφακι 50 η 300 τριχών..μια κενή περιοχή τουλάχιστον 80 τετρ εκατοστων,για να έχει αυτή την εικόνα,χρειάζεται ΜΟΝΟ για το μπροστά κομμάτι 3500++ για να δείχνει έτσι...εδώ τα 3500 απλώθηκαν σε όλη την έκταση..που αυτό σημαίνει ότι σε αυτά τα 80 τετρ άντε να έχουν μπει 2200-2300 το ανωτερο..δλδ 25 grafts..αν είχε 50-300 τρίχες ,δλδ +2 grafts μαμά σε αυτή την έκταση,με +25 μεταμοσχευμενα=27grafts,έχεις αυτή την εικόνα??δεν νομίζω....γτ αν με 27 συνολικά δείχνεις έτσι,κάτι δεν υπολόγισαν καλά ,και χρειάστηκε να βάλω τα διπλά grafts εγω
Δεν καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η διαμάχη. Το αποτέλεσμα σαν φύτρωση είναι τοπ, αυτό δεν αμφισβητείται. Δεν υπάρχει όμως κάτι μαγικό, δεν έχουν πολλαπλασιαστεί τα g. Απλά έχουν προστεθεί στα μαμά που είχε, τα οποία δεν είναι αμελητέα, τα έχει αφήσει όλα να μακρύνουν και έχει πάρει μια πολύ ωραία κάλυψη με μόνο 3500g.
 

bobby

Well-Known Member
Εγώ επιμένω για 300 τρίχες και δεν πιστεύω κανέναν αν δε μετρηθούν μία μία……..:p:p:p:p:p:p:p:p:p
ΥΓ: Σοβαρά μιλώντας, 1200 τρίχες δεν ούτε με σφαίρες πόσο μάλλον γκραφτ……
 

aeratos28

Just aeratos
Άρα αυτό που βλέπουμε φίλε Μπόμπυ από μπροστά hairline,είναι αποτέλεσμα 25 grafts ? Γτ αυτά μπήκαν..αν ναι,κάτι λάθος κάνουμε και πάμε και βάζουμε 50 και θέλουμε να τα παμε 60+ σε δεύτερη επέμβαση .
Εγώ επιμένω για 300 τρίχες και δεν πιστεύω κανέναν αν δε μετρηθούν μία μία……..:p:p:p:p:p:p:p:p:p
ΥΓ: Σοβαρά μιλώντας, 1200 τρίχες δεν ούτε με σφαίρες πόσο μάλλον γκραφτ……
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει μια γενικότερη τάση να υποεκτιμούμε τα g που βλέπουμε. Στην πιο κάτω φώτο προκαλώ όποιον θέλει να αρχίσει να τα μετράει. Επειδή η φώτο δεν έχει καλή ανάλυση, υπάρχουν και g που δεν είναι ορατά γιατί δεν μπορεί να γίνει μεγένθυση με καλή ανάλυση. Αν κάποιος κάνει μια προσπάθεια και αρχίσει να μετράει από δεξιά, μόλις φτάσει μέχρι τα 50 και καταλάβει πόση επιφάνεια του μένει ακόμα (και μετράμε μόνο την μια πλευρά) θα καταλάβει ότι είναι πολύ πολύ περισσότερα και από 300. Σημείωση: σε κάθε τουφάκι που είναι κολλημένο από την ρίζα να μετράει τουλάχιστον 5g.

graftcount.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

seeker

Verified MM member
Μου κανει λιγο εντυπωση οτι δεν εχει ασχοληθει κανεις με αυτο, το οποιο ειναι αρκετα κακο για φρεσκο αποτελεσμα - συνηθως καταληγεις ετσι 5-10 χρονια μετα τη ΜΜ.

Εχω δει και σε αλλες ΜΜ του γιατρου (στις πιο πολλες για την ακριβεια) αυτες τις τριχες να εχουν φορα προς τα πανω αντι για προς τα πλαγια οπως οι φυσικες, με αποτελεσμα την ασυνεχεια που βλεπουμε και εδω.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230423_142602_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230423_142602_Samsung Internet.jpg
    718.5 KB · Προβολές: 107
Μπλουζα