NW 4, repair, 6 μήνες

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αξιότιμοι χρήστες,

Εύχομαι Καλή Χρονιά, Υγεια, Καλοτυχία και Ηρεμία στη ζωή σας.
Για το "καλό" και μόνο, ποστάρω τον πρώτο επανέλεγχο 6 μηνου που ήρθε στην κλινική σήμερα.
(Το διευκρινιζω διότι πλεον δεν ποστάρω περιστατικά που χαρακτηριζονται από καποιους
.... διαφημιστικά ή "για πωλησεις")

Θα ακολουθησει αυριο βιντεο.
Το διευκρινιζω για να μην βιαστουν καποιοι να που τα δικα τους και αυριο τρεχουν να τα μαζευουν ;)


DSC09766.JPG
DSC09767.JPG
DSC09768.JPG
DSC09769.JPG
DSC09769.JPG
DSC09770.JPG
DSC097655.jpg
DSC09775.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλη χρονια γιατρέ. Ο συγκεκριμένος ασθενής λαμβάνει και καποιο μπλοκερ εκτός της μινοξιδιλης;
 

bobby

Well-Known Member
Υποθέτω κάνεις πλάκα ;)
Γιατι εισαι και έμπειρο μέλος....

Σορρυ αλλά έτσι όπως το είδα φάνηκε σαν να ήταν γυμνός μπροστά πριν και για εξάμηνο είναι φυσιολογικό να είναι έτσι. Πιθανόν έχει ξανακάνει ΜΜ εκεί και να ξεγελάστηκα….:D:D:D:D

Πολύ καλά τον πάει πάντως. Είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα για εξάμηνο. Ξέρω ότι πλέον δεν αναφέρετε νούμερα αλλά αν πω ότι ήταν περίπου 2500 graft πέφτω μέσα;

Ίσως έπρεπε να κατεβάσετε λίγο παραπάνω την φύτευση στα temple peaks (0,5-1 cm και καμιά 30-40αρια graft συνολικά εκατέρωθεν) γιατί του κάνει ένα μικρό κενό εκεί εκτός αν δεν τον κούρεψαν σωστά και κάνω λάθος.
 

Flag17

Well-Known Member
Σε πυκνότητα φαίνεται οκ με τα δεδομένα των φώτο. Σε φυσικότητα για εμένα πάσχει. Ειδικά στο κλείσιμο στους κροτάφους. Σίγουρα σε σχέση με το προηγούμενο αποτελεσμα που πήρε είναι καλύτερος αλλά νομίζω πως αρκετά στοιχεία προδίδουν μεταμόσχευση
 

Bigk

Well-Known Member
Καλό είναι Γιατρέ...φυσικά έχει να δώσει και άλλο σε πύκνωση και λογικά θα δείξει και πιο φυσικό. Αν θέλετε να αναφέρετε και αριθμό grafts θα ήταν ενα επιπλέον στοιχείο για να ξέρουμε τι να περιμένουμε... βέβαια αυτά τα γράφω εγώ που είμαι ανίδεος, άσχετος και με μηδενική αντίληψη.. ( ξέρω τι λέω ..μεγάλη ιστορία, δεν έχω κατάθλιψη..χαχαχα) Ασε να περάσει και από την γνωμοδότηση των γκουρού...
 

Bigk

Well-Known Member
Εχει κάνει όντως προηγούμενη μεταμόσχευση? Γιατί οι πρώτες τριχουλες δεν δείχνουν native ... A! Και μια φώτο δοτρια θα βοηθούσε για εξαγωγή συμπερασματων..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

obi one

Active Member
.
καλησπερα Γιατρέ, χρόνια πολλά με υγεία.ήθελα να ρωτήσω αν η χρήση Minox έχει σκοπό την συγκράτηση της απώλειας των υπαρχόντων τριχών ή βοηθάει κ στην ποιότητα-ταχύτητα φυτρωσης των καινούργιων. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
θα συμφωνήσω με τον Flag, δεν μου αρέσει αυτή η ομοιομορφία μπροστά, δεν δείχνει φυσική. Στις περισσότερες μεταμοσχεύσεις βλέπω κάτι τριγωνάκια μπροστά ίσως θα βοηθούσαν και εδώ.
 

obi one

Active Member
θα συμφωνήσω με τον Flag, δεν μου αρέσει αυτή η ομοιομορφία μπροστά, δεν δείχνει φυσική. Στις περισσότερες μεταμοσχεύσεις βλέπω κάτι τριγωνάκια μπροστά ίσως θα βοηθούσαν και εδώ.
συμφωνώ, είναι πολυ καλό το αποτέλεσμα αλλά δεν φαίνεται φυσικό. Δηλαδή στο ματι κάποιου άσχετου με το θέμα, δείχνει ότι υπάρχει επέμβαση. Έχω παρατηρήσει άλλες hair lines που είναι ελαφρώς στραβές κ ανομοιογενεις που δείχνουν όμως πιο φυσικές κ δύσκολα μπορεί καποιος να διακρίνει αν υπάρχει επέμβαση..Βέβαια, ίσως αυτό να ζήτησε ο "πελάτης ", οπότε , πάσο..
 

witcher

Well-Known Member
Απο πριν σίγουρα εχει περισσότερα μαλλιά αλλα δεν εχει καλη φυσικότητα η συγκεκριμενη hairline, κατι που φωναζει οτι εγινε μεταμόσχευση σε όσους την βλέπουν. Η φυσικότητα ομως ειναι και το μεγαλο στοίχημα σε μια μεταμόσχευση για το αν θα είναι πετυχημένη η επέμβαση.
 

obi one

Active Member
Απο πριν σίγουρα εχει περισσότερα μαλλιά αλλα δεν εχει καλη φυσικότητα η συγκεκριμενη hairline, κατι που φωναζει οτι εγινε μεταμόσχευση σε όσους την βλέπουν. Η φυσικότητα ομως ειναι και το μεγαλο στοίχημα σε μια μεταμόσχευση για το αν θα είναι πετυχημένη η επέμβαση.
Συμφωνώ, έχω δει στραβές ελαφρώς hair lines που στην αρχή σκέφτηκα ότι του " ξέφυγε " του γιατρού, αλλά όταν είδα το τελικό αποτέλεσμα μήνες μετά, κατάλαβα ότι έγινε εσκεμμένα προκειμένου να δοθεί ένα φυσικό αποτέλεσμα.
 

giorgosv

Active Member
Το σχήμα της hairline δεν είναι καλό. Ούτε η σύνδεση με τους κροτάφους. Για αυτό και σε κάποιες φωτογραφίες φαίνεται περίεργο.
Η πύκνωση υπάρχει σε σχέση με το πώς ήταν πριν. Λίγο μυτούλα μπροστά λίγο ακανόνιστη τοποθέτηση θα έδινε καλύτερο αποτέλεσμα.
 
Μπλουζα