nonpaper

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nonpaper

New Member
Έκανα πρόσφατα μεταμόσχευση μαλλιών σε ελληνική κλινική. αρχικά, θα ήθελα να ρωτήσω ποια θωρείτε η ενδεδειγμένη θεραπεία για τα υπόλοιπα μαλλιά μου;
επίσης, έχω ένα πρόβλημα δυσμορφίας ανάμεσα στους δύο κροτάφους. στον έναν κρόταφο υπάρχει πολύ μεγαλύτερη τριχόπωτση σε σχέση με τον άλλο.
υπάρχει κάποια ειδική θεραπεία;
ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: nonpaper

nonpaper είπε:
Έκανα πρόσφατα μεταμόσχευση μαλλιών σε ελληνική κλινική. αρχικά, θα ήθελα να ρωτήσω ποια θωρείτε η ενδεδειγμένη θεραπεία για τα υπόλοιπα μαλλιά μου;
επίσης, έχω ένα πρόβλημα δυσμορφίας ανάμεσα στους δύο κροτάφους. στον έναν κρόταφο υπάρχει πολύ μεγαλύτερη τριχόπωτση σε σχέση με τον άλλο.
υπάρχει κάποια ειδική θεραπεία;
ευχαριστώ.

φανταζομαι οτι ανακαλυψες το site προσφατα! ???μακαρι να σου πανε ολα καλα φιλε.
η ενδεδειγμενη θεραπεια αμεσα ειναι 1ml μινοξιδιλη 2φορες την ημερα -1mg φιναστεριδη καθε μερα-3 φορες την εβδομαδα λουσιμο με fungoral shampoo 2%. (big3)
 

nonpaper

New Member
Απ: nonpaper

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πήγα -μέσω γνωστών- σε μια κλινική που είναι στο Κολωνάκι. πλαστικός χειρούργος. πριν κάνω την επέμβαση, είδα υλικό με πάρα πολλούς γνωστούς ηθοποιούς, τραγουδιστές, παρουσιαστές, που έχουν περάσει από εκεί και τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά.
πιστεύω να έκανα καλή επιλογή. την επέμβαη την έχω κάνει πριν 3 ημέρες. δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου.έχω ξεκινήσει μία θεραπεία με αντιβίωση και παυσίπονα, ενώ μου είπε να λούζομαι για δύο εβδομάδες με το σαμπουάν betadine.
η επέμβαση κράτησε τρεις ώρες. σε δέκα μέρες θα βγάλω τα ράμματα.
θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να αγοράσω αυτή την αγωγή που μου προτείνατε από τα φαρμακεία ή από κάπου αλλόύ.
επίσης, θα ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε. Επειεδή έχω κενά στο κεφάλι και κάποια μικρά σημάδια από την επέμβαση, αν σε μία εβδομάδα που θα πάω πάλι στη δουλεια χρησιμοποιήσω ένα υλικό το οποίο καλ΄πυτει αυτά τα κενά, προσωρινά (toppik), πιστεύετε ότι θα έχω πρόβλημα με τα εμφυτεύματα;
ευχαριστώ πολύ.
 

heyya

New Member
Απ: nonpaper

Φίλε nonpaper, καλή επιτυχία καταρχήν... φοβάμαι ότι για όλες σου τις απορίες μόνο η κλινική και ο ίδιος ο γιατρος που σου έκανε την επέμβαση μπορούν να σου απαντήσουν!
Κατα τ'αλλα αυτό το betadine γιατί στο έδωσε; Για τυχόν ερεθισμούς;;;
 

nonpaper

New Member
Απ: nonpaper

προφανώς για ερεθισμους. θα το χρησιμοποιήσω 14 μέρες. μετά θα αλλάξω σαμπουάν.
 

NGL

Member
Απ: nonpaper

φιλε nonpaper θα σου προτεινα στα θεματα με την μεταμοσχευση ν ανοιξεις ενα δικο σου.να μας αναλυσεις λιγο τα της επεμβασης,ποσα Grafts εβαλες,τιμες,κτλ,ν ανεπεριπου 7 ευρω,βασεις φωτο pre,post operation,afterτων ραμματων ετσι ωστε να εχουμε μια αμεση εικονα κι απο καποιον ελληνα γιατρο.2 πραγματακια μου κανουν εντυπωση και θα στ αναφερω.1)η αρκετα συντομη διαρκεια της επεμβασης.2)η αφαιρεση των ραμματων,που συνηθως γινεται στις 2 εβδομαδες+ . το betadine αντισυπτικο και σωστα το χρησιμοποιεις για αρχη.για τα υπολοιπα ρωτα τον γιατρο σου.παντως το fungoral 2% αγοραζεις απ το φαρμακειο,τη λοσιον μινοξιδιλης επισης (ονομασια regain 5% 29 ευρω) και την φιναστεριδη απ το φαρμακειο σαν proscar 5 mg το οποιο κοβεις στα 5 και παιρνεις 1 καθε μερα (δηλ.ποσοτητα 1mg) .ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ FUNGORAL.για την φιναστεριδη δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
 

NGL

Member
Απ: nonpaper

φιλε nonpaper θα σου προτεινα στα θεματα με την μεταμοσχευση ν ανοιξεις ενα δικο σου.να μας αναλυσεις λιγο τα της επεμβασης,ποσα Grafts εβαλες,τιμες,κτλ,ν ανεβασεις φωτο pre,post operation,after ετσι ωστε να εχουμε μια αμεση εικονα κι απο καποιον ελληνα γιατρο.2 πραγματακια μου κανουν εντυπωση και θα στ αναφερω.1)η αρκετα συντομη διαρκεια της επεμβασης.2)η αφαιρεση των ραμματων,που συνηθως γινεται στις 2 εβδομαδες+ . το betadine ειναι αντισυπτικο και σωστα το χρησιμοποιεις για αρχη.για τα υπολοιπα ρωτα τον γιατρο σου.παντως το fungoral 2% το αγοραζεις απ το φαρμακειο,τη λοσιον μινοξιδιλης επισης (ονομασια regain 5% 29 ευρω) και την φιναστεριδη απ το φαρμακειο σαν proscar 5 mg το οποιο κοβεις στα 5 και παιρνεις 1 καθε μερα (δηλ.ποσοτητα 1mg) .ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ FUNGORAL.για την φιναστεριδη δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
 

nonpaper

New Member
Απ: nonpaper

Αν δεν κάνω λάθος, απ΄όσα έχω διαβάσει η επέμβαση διαρκεί 3-4 ώρες. η δική μου κράτησε 3 ώρες και 15 λεπτά περίπου. επίσης, έγραψα ότι έκανα την επέμβαση πριν τρεις ημέρες και θα βγάλω τα ράμματα σε περίπου δέκα ημέρες. δηλαδή συνολικά δύο μεβαδμαδες μετά την επέμβαση.
δεν έγραψα το όνομα του γιατρού γιατι απ΄οτι γνωρίζω απαγορεύεται στο φόρουμ. η τιμή ήταν στάνταρ.4000 εύρώ μετρητά.δεν πήγα σε άλλες κλινικές που διαφημίζουν προσφορές, πληρωμή με πιστωτική κλπ, γιατί όταν ακούω τέτοια πράγματα είμαι επιφυλακτικός.
η εμφύτευση έγινε στο μπροστινό μέρος της κεφαλής και πίσω στην κορυφή. στο μέσο του πάνω μέρους του κεφαλιού δεν έγιε μεμφυτευση γιατί εκεί δεν είχα πρόβλημα αραίωσης.
ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το που θα προμηθευτώ τα φάρμακα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα