Minoxidil - shed στον 3ο μηνα

dimitris.t

New Member
γεια σας παιδες.ειμαι κανουργιος στο site πρωτη φορα γραφω.εχω 32 μερες ακριβως που χρησιμοποιω μινοξιδιλη σε μορφη σπρέι πρωι βραδυ και κατι φυτικες καψουλες μετα μεσημεριανου.υπαρχει μια μικρη αραιωση στο πανω μερος της κεφαλης.αυτο που με ανυσηχει περισσοτερο τωρα ειναι οτι με ενα ελαφρυ τιναγμα θα πεταξω απο το κεφαλι μου καμια 50ρια τριχες.σημερα πηγα και σε ενα κεντρο οπου μου προτειναν να κανω θεραπεια PRP τωρα που ειμαι σε αρχικο σταδιο ακομα.5 συνεδρειες των 500 ευρω παρακαλω δηλ2500 χιλ ή 1800 ντουκου!Να γλιτωσω καμια τριχα πηγα ...τι να κανω δε ξερω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sponda

Member
Καλησπέρα παιδιά , μιας και είμαι καινούργιος και δεν καταλαβαίνω τίποτα απο όσα λέτε , ξεκίνησα πέρσι μονοξιδιλη αλλα την έκοψα τον Σεπτέμβρη και άρχιζαν να πέφτουν οι τρίχες με ένα απλό τίναγμα και έβγαλα πολύ καράφλα και μπροστά οι κρόταφοι μπήκαν μέσα .( δεν ήμουν έτσι πριν ξεκινήσω την μινοξιδιλη ) τώρα αναγκαστικά να την ξανά ξεκινήσω , πήρα τον αφρό και ένα σαμπουάν με διάφορες βιταμίνες για την τριχόπτωση . Έχετε να μου προτείνετε κατι άλλο ; Είμαι 21 χρόνων


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα .. Θα σου έλεγα να ξεκινήσεις φιναστερίδη , μικρες ποσοτητες αρχικα να δεις πως αντιδράς .. Αναλογως τις παρενεργεις συνεχιζεις η σταματας . Η μινοξιδιλη μονη της με βιταμινες και σαμπουαν δεν θα κανουν πολλα ..

γεια σας παιδες.ειμαι κανουργιος στο site πρωτη φορα γραφω.εχω 32 μερες ακριβως που χρησιμοποιω μινοξιδιλη σε μορφη σπρέι πρωι βραδυ και κατι φυτικες καψουλες μετα μεσημεριανου.υπαρχει μια μικρη αραιωση στο πανω μερος της κεφαλης.αυτο που με ανυσηχει περισσοτερο τωρα ειναι οτι με ενα ελαφρυ τιναγμα θα πεταξω απο το κεφαλι μου καμια 50ρια τριχες.σημερα πηγα και σε ενα κεντρο οπου μου προτειναν να κανω θεραπεια PRP τωρα που ειμαι σε αρχικο σταδιο ακομα.5 συνεδρειες των 500 ευρω παρακαλω δηλ2500 χιλ ή 1800 ντουκου!Να γλιτωσω καμια τριχα πηγα ...τι να κανω δε ξερω

Ας απαντήσουν οι πιο έμπειροι σε αυτο γιατι προσωπικα δεν γνωριζω την θεραπεία PRP
 

Sponda

Member
Ένα update για την περιπτωση μου :

Οι τρίχες που χάθηκαν μπροστά τελικα επανήλθαν . Για κάποιο λόγο πέσανε και ξαναβγήκαν . Δεν περίμενα να συμβει αλλά συνεβη και χαιρομαι ιδιαιτερα .
Στο μεταξυ άρχισα απο σήμερα 0,5 mg φιναστερίδη .
 

dimitris.t

New Member
φιναστεριδη λες ε?αντε λοιπον να παω σε ενα ακομα δερματολογο που θελω να δω και να το συζητησω μαζι του...και μαζι σας
 

Sponda

Member
Η φιναστερίδη και μόνη της σταματάει τριχόπτωση και βοηθάει στην πύκνωση και επανεκφυση . Η κανονικη ποσότητα ειναι 1 mg την μερα. Το θέμα είναι στις παρενέργειες γι'αυτό αν αρχίσεις άρχισε με μικρή δόση να δεις πως θα παει. Στο 0,5 mg ειναι εντάξει . Θα ενημερώνω και εγω εδώ για την κατάσταση μου .

Φυσικά όλα αυτα αν είσαι πανω απο 18.
 

amakiller

New Member
Η φίναστεριδη τι επιπτώσεις έχει ; Αξίζει ; Και ποσό κοστίζει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα