Mexis - μακριά!!!

Ntia

New Member
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Εννοούσα δλδ να είμαι σε μεγάλη ηλικία και να έζω ξεμπερδέψει με το ζήτημα!!! ;D
Ε τι να πω!!

Αμαν παρεξηγησιάρηδες όλοι...!!!

:D ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Deathstar

New Member
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Γεια σας
Εγω που λετε πηγα στο Με*η δε μου ειπαν πως κανει 2000Ε οπως ειδα σε ενα προηγουμενο Post αλλα μου ειπαν οτι με 600Ε θα τελειωσω.:D
Τι λετε? Να παω???
Επισης πατησα στο link πιο πανω στη συζητηση του Dr.Rassman και με εβγαλε στο site που εχει: 3 πατεντες, ενα συμπερασμα που καπιοι γιατροι το κρινουν αποτελεσματικο, εναν πινακα με 0% τοξικοτητα, ενα συμπερασμα οτι δεν ειναι επικυνδινο για την υγεια και πιο κατω μια βεβαιωση κυκλοφοριας απο τον ΕΟΦ.
Εγω λεω να παω να δοκιμασω...εσεισ τι λετε? Υπαρχει καπιος απο δω που να εχει χρησιμοποιησει και μην εχει δει αποτελεσμα?
 

Άκης

Administrator
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Παναγιωτης είπε:
ακη αυτο το ειδες στην σελιδα τους
Την έχω ξεψαχνύση την σελίδα τους ;)

Ntia είπε:
Αμαν παρεξηγησιάρηδες όλοι...!!!
:D ;)

:-* :-* :-*

Deathstar είπε:
Γεια σας
Εγω που λετε πηγα στο Με*η δε μου ειπαν πως κανει 2000Ε οπως ειδα σε ενα προηγουμενο Post αλλα μου ειπαν οτι με 600Ε θα τελειωσω.:D
Γεια σου.
Θα τελειώσεις από τί; Από €? Γιατί φίλε μου με την τριχόπτωση δεν τελειώνεις ποτέ, όχι με 600 αλλά ούτε με 60εκ.
Και αυτό γιατί δεν υπάρχει θεραπεία που την σταματά. Ίσως σε μερικά χρόνια, αλλά δεν θα βρεθεί από Μ**ή, αλλά από Follica και άλλες.
Εκτώς αν σε ευνουχίσουν, τότε πάω πάσο.

Deathstar είπε:
Επισης πατησα στο link πιο πανω στη συζητηση του Dr.Rassman και με εβγαλε στο site που εχει: 3 πατεντες, ενα συμπερασμα που καπιοι γιατροι το κρινουν αποτελεσματικο, εναν πινακα με 0% τοξικοτητα, ενα συμπερασμα οτι δεν ειναι επικυνδινο για την υγεια και πιο κατω μια βεβαιωση κυκλοφοριας απο τον ΕΟΦ.
Παιδιά για να τελειώνει αυτό το ΕΟΦ κλπ.
Επειδή ξέρω να διαβάζω Αγγλικά και Ελληνικα:
-Το συμπέρασμα που είδες αναφέρει κάτι πράγματα στα Ελληνικά που το μετέφρασαν αυτοί λογικά μιας και οι γιατροί που αναφέροντε είναι Ιταλοί. Επίσης, δεν ξέρουμε τπτ από τους γιατρούς αυτους, τι ιστορικό έχουν κλπ. Γιοκ?
Εγώ θα βγάλω το Zix στην αγορά και θα πω "Έχει λάβει τα καλύτερα σχόλια του Dr Alban και του Dr Akis". Τρέχα γύρευε δηλαδή...
Επίσης συνεχώς διαβάζω για τις πατέντες.Ε και τί έγινε;; Αν πληρώσεις σε ποια υπηρεσία δεν θυμάμαι, μπορείς να πατεντάρεις κάτι και εσύ και εγώ.
Παλιά, που είχαμε σόμπα στο σπίτι, έβαζε ο παππούς μου ναυθαλίνη στο πετρέλαιο και έπαιρνε φωτιά αμέσως.
Το δοκίμασα τότε (είμουν από μικρός περίεργος) και σε ένα παλιό μου μηχανάκι. Το ένιωθα ότι πήγαινε καλύτερα.
Ε, αν το πατένταρα τότε, τί παει να πει; Ότι θα το βάλω στο αμάξι και θα πετάει;
Ασφαλώς "πασάρουν" την πατέντα για να ακούει ο κόσμος και να θεωρει τι είναι αυτο και καλά. Ας το ψάξουν καλύτερα και θα δουν ότι έχω δίκιο.

Το άκουσμα και μόνο του ΕΟΦ, δεν με πείθει να πάρω κάποιο προϊόν. Sorry κιόλας από αυτούς, αλλά όταν το FDA κυνηγούσε το Total Body Formula, το EOΦ μας δεν έβλεπε και φυσικά δεν είδα κανένα κυνηγητό σε προϊόν που διαφημίζονταν κανονικά Ελλάντα...

Και εντάξει, ας σταματήσει επιτέλους αυτό με "το ΕΟΦ" και "δεν κάνει κακό στην υγεία μας" κλπ.
Το Revivogen και το Zix ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ κακό επίσης. ΑΛΛΑ δουλεύουν, γκεγκε;
Πες τώρα μπαίνει ο Έλληνας που θέλει να κάνει κάτι για τα μαλλιά του.Βλέπει αυτό το άρθρο.
Σου λέει εδώ αυτός ο Άκης λέει δεν δουλεύει. Μία άποψη. Οι άλλοι λένε ότι κάνει δουλειά.
2η άποψη. Τί λέει αυτός ο Άκης δηλαδή; Κάνουν δουλειά τα:
Proscar, regaine, Zix, Revivogen, Handrox κλπ.
Ενώ οι άλλοι δήθεν και καλά ικανοποιημένοι (πού μαζεύτηκαν κιόλας τόσοι;), προτιμούν αυτό.
Το επόμενο που ΠΡΟΚΑΛΩ όσους το διαβάζουν, είναι να κάνουν μία αναζήτηση στο google.
Και μετά ας πάνε και σε γιατρό (εντάξει,δεν τα γνωρίζει όλα τα προϊόντα, αλλά τα proscar και regaine τα ξέρουν).
Αν κάτι που αναφέρετε εδώ ότι δουλεύει, βρει κάποιος ότι δεν ισχύει ή δεν ισχύει κάτι από όσα γράφοντε εδώ, τότε τον κάνω βοηθό admin , να μπορεί να προσθέτει ότι θέλει και αυτός.
Ας κάνει μετά και μία αναζήτηση για το προϊόν του Μ**η ;D ;D ;D ;D


Επικίνδυνο δεν είναι για την υγεία. Οκ αυτό. Αλλά δεν κάνει και δουλειά.
Αν παρακολούθησες έστω τα τελευταία μυνήματα, κάποιος κύριος από την εταιρία που εισάγει το toppik, μου έστειλε email με πριν και μετά photos με το προϊόν του.
Και δεν είχε και κανένα αναγκασμό να το κάνει, μιας και δεν το θάβαμε εδώ.
Ο άνθρωπος σκέφτηκε ότι θα ήταν χρήσιμο να προστεθούν. Εγώ δεν διαφημίζω κανένα αγαπητέ, του το είπα κιόλας με απάντηση μου (το email υπάρχει σε screenshot). Αλλά τις ανέβασα γιατί αν κάνει ένα προϊόν δουλειά ή έστω ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ, με χαρά μου να το προσθέσω στο site και να το αναφέρω.
Αν έκανε δουλειά του Μ**ή, γιατί τόσοι "ϊκανοποιημένοι πελάτες" δεν δείχνουν photos?
Ας μου στείλουν να κρίνω. Όπως αυτές του toppik όμως που έλαβα, όχι τρισάθλιας ποιότητας.
Γιατί να λέω για το Revivogen τότε και να παίρνουν τα € τα Αμερικανάκια και να μην έλεγα για έναν δικό μας, αν έκανε δουλειά;;;
Με το να μπαίνουν με το email του Μ**ή και να κάνουν τους δήθεν πελάτες, ε τι να πεις;
Δουλεύει αυτό το πράγμα; Έτσι μας πλησίασε και ο υπεύθυνος του toppik? Με καραγκιοζιλίκια;
Με αποδείξεις ήρθε ο άνθρωπος, αποδείξεις που περιμένουμε και από τον Μ**ή.
Δεν είμαι αγράμματος αγαπητέ να μην ξέρω να διαβάσω 5 πράγματα.
Αυτά που αναφέρει στο site του ότι προκαλεί τόσες ασθένειες η τριχόπτωση και όχι ότι οι ασθένειες αυτές προκαλούν μεταξύ των άλλων και τριχόπτωση, για μένα είναι η μεγαλύτερη μακακία που διάβασα το τελευταίο καιρό.
Χμμμ, για το κεράτωση ίσως να προκαλεί η τριχόπτωση, δεν αντιλέγω.
Έχεις τριχόπτωση, βλέπει η γυναίκα σου ένα νεαρό με μαλλιά, πάει μαζί του, σου προκαλεί κεράτωση :D :D :D (Sorry, ένα αστειάκι είπα να κάνω)...

Η γνώση είναι δύναμη αγαπητέ και τέτοιες παπ@ρολογίες δεν με πείθουν από την στιγμή που γνωρίζω καλά τι προκαλεί τριχόπτωση και τι χρειάζεται για να περιοριστεί.

Deathstar είπε:
Τι λετε? Να παω???
.......
Εγω λεω να παω να δοκιμασω...εσεισ τι λετε? Υπαρχει καπιος απο δω που να εχει χρησιμοποιησει και μην εχει δει αποτελεσμα?
Η ερώτηση σου, που την έχω σε bold, είναι ερώτηση παγίδα ή ρητορική;
ΚΑΝΕΙΣ δεν είχε αποτέλεσμα, πλην των 2-3 που ήρθαν "ξαφνικά" στο site.
Το αν πας ή όχι, πρόβλημα σου, όχι δικό μας.
Εδώ είμαστε για να μιλάμε και να ανταλλάσουμε πληροφορίες και εμπειρίες.
Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για να αποφασίσει και να πράξη όπως πιστεύει.
Αλλά σαν συμβουλή μου, ισχύει ακόμη το 1ο μου post, μακρυά από αυτό και κοιτάξτε για όσα δουλεύουν.Θα σώσετε τα € σας...
 

Άκης

Administrator
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Και για να μην λένε ότι τα χώνουμε σε αυτούς, διαβάστε ένα μύνημα του Master.
Τα μαυρισμένα είναι από εμένα.
Διαβάστε το post του, που λέει ότι είναι ικανοποιημένος πελάτης και αισθάνεται την διαφορά.

Master είπε:
Απορώ πως δεν μπαινετε στο site του m**is να βρειτε μεσα τις ερευνες ασποτελεσματικοτητας και φωτογραφιες πριν - μετα; Αφου τις εχει ο ανθρωπος μεσα. Μιλατε για να μιλατε; δεν ανοιγετε και το site του να ενημερωθητε πρωτα ; και εγω μετα να σας στειλω τα δικα μου πριν - μετα ευχαριστως. Εγω εξαλου πηγα και κανονισα και εκανα τρεις επισκεψεις, εδινα 50 ευρω τη φορα, μου εβαζαν λοσιον και ειδα καποιο αποτελέσμα (παιδια, αισθανεσαι τη διαφορα) και μετα αγορασα τα μπουκαλακια.Βεβαια περασαν τρεις μηνες μεχρι να πειστω οριστικα. Που βρισκετε το κακο; Eγω που την χρησιμοποιω σας λεω οτι ουτε μυριζει, ειναι σαν συμπικνωμενο νερο. Δεν ξερω. Παντως βγαζω μαλλια. Με αλλα που εβαζα και που νομιζετε οτι ειναι καλα και μαλλια δεν εβγαζα και παρενεργειες ειχα κατω. Ξερεις εσυ. Και με το regain συγκεκριμενα, ειχα αρχισει να μην βλεπω και να τρεχω απο γιατρο σε γιατρο. Περιμενω να σε δω πραγματικα ερευνητη και οχι με παρωπιδες.

Τώρα δείτε το προφίλ του κυρίου, όπως το βλέπω εγώ και ας έχει κρυφό το email του από το κοινό (ουδέν κρυφόν από τον admin :p :p). Με τέτοια προσπαθείτε να πείσετε τον κόσμο;;;;
Ο κόσμος είναι χαζός δηλαδή και μερικοί μόνο έξυπνοι;;;
Μπαίνουν με email της εταιρίας και το παίζουν πελάτες ικανοποιημένοι;;;

imagex1.png


Τα συμπεράσματα δικά σας....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Deathstar

φιλε εδω ειμαστε για ενημερωση κυριως αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ
καποιοι απο εδω μεσα ειχαν παει παλια και αποτελεσμα δεν ειδαν
διαβασε περισσοτερο και θα δεις

ωστοσο ο ακης εχει βαλει και μια ερευνα οπου αποδεικνυει πως η λοσιον του δεν απορροφάτε
και θεωρω πως δεν ειναι αποτελεσματικη
ο ακης με το προηγουμενο ποστ του καλυψε πληρος πιστευω οτι αποριες ειχες
εγω μονο την ερευνα ηθελα να πισημανω για αυτο γραφω μονο

το αν θα πας η οχι ειναι δικο σου θεμα
διαβασε προσεκτικα κρινε αυτα που γραφονται
και μετα παρε μια αποφαση

εγω σαν παναγιωτης δεν θα πηγαινα ποτε γιατι πιστευω πως ειναι πεταμενα λεφτα
για κατι που οπως αποδεικνυεται δεν απορροφατε
και ειναι και πολλα τα λεφτα
αυτο το ποσον που ειπες επαθα πλακα
αν ειναι δυνατον
 

kolokotronis

New Member
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Ο Admin έγραψε:

«Αλήθεια, αυτά εσύ τα πρόσεξες, μιας και χρησιμοποιείς την λοσιόν.
Αυτό με το σπέρμα δεν μπορώ να το χωνέψω. Στο έκανε ποιό "πυκτό"?»

Μη γίνεσαι χυδαίος.

Ο Admin έγραψε:

«Αυτά με τα σκέτα λεγώμενα είναι , για μένα, του κ#λου. Σήμερα μιλάς για κάτι μόνο με αποδείξεις.»

Τι επίπεδο!

Ο Admin έγραψε:

«Η γνώση είναι δύναμη αγαπητέ και τέτοιες παπ@ρολογίες δεν με πείθουν από την στιγμή που γνωρίζω καλά τι προκαλεί τριχόπτωση και τι χρειάζεται για να περιοριστεί.»

Και άλλο επίπεδο!

Ο Admin έγραψε:

«Παιδιά, σας έλεγα ψέματα από την αρχή. Το παραδέχομαι, είμαι όχι απλός λάτρης, αλλά ProscarJunkie...
Επίσης είμαι Rogaine-Αλόη-Revivogen-Fungoral-Junkie.»

Κάποια στιγμή όλοι εκδηλωνόμαστε.

Ο Admin έγραψε:

«Άρα, δεν παίζει αυτό που προσπαθείς να "περάσεις".
"Είναι πολλά τα λεφτά Άκη.". Είναι πολλά»

Δεν αναφερόμουν στο πρόσωπό σου, αλλά στις εταιρείες. Αλλά όποιος έχει τη μύγα…

Ο Admin έγραψε:

«...Κανείς δεν είπε ότι τα καλλυντικά δεν κάνουν δουλεια. Και εγώ για λιπαρή επιδερμίδα, καλλυντικά παίρνω. Αλλά καλλυντικό που κάνει δουλειά με καλλυντικό που δεν κάνει, έχει διαφορά...»

Τι είχε γράψει όμως 14/10/08:

«Καταρχάς. Είναι καλλυντικό όπως λες. Καλλυντικό δεν έχει και αποτελέσματα ως γνωστών….. Και απο πότε τα καλλυντικά θεραπεύουν κιόλας;»

Κοινώς άρες μάρες κουκουνάρες.

Ο Admin έγραψε:

«Επίσης, έστειλα ερώτημα μου στον εν λόγω γιατρό (Dr William Rassman) ρωτώντας τον αν μπορεί μία λοσιόν να πειράξει το σπέρμα κλπ, εξηγώντας του και το τί παίζει (ότι δήθεν "μέλη" του forum είναι ικανοποιημένα»

Στο χέρι σου είναι να διαγράψεις τα μέλη που δεν σου «γεμίζουν το μάτι».

Ο Admin έγραψε:

«Άλλωστε δεν στρέφετε κανένας μας σε μία θεραπεία. Μάλιστα, έχει προστεθεί και λοσιόν Do it Yourself (λέγε με Zix) που κοστίζει το 1/100000 της δικής σας και που έχει αναφορές ότι δουλεύει πολλές περισσότερες από την μία και μοναδική δική σου»

«δικής σας», «δική σου». Δηλαδή; Σε ποιόν απευθύνεσαι;

Ο Admin έγραψε:

«Lilika απ'ότι είδα στις καταγραφές, θα πρέπει να τον "πας" πολύ τον Μ**ή.
Προσπάθησες να εγγραφείς στην αρχή σαν F**ry, μετά έγινες μέλος με το nickname lila και τώρα είσαι με το μέλος Lilika. Πολύ προσπάθεια για να μοιραστεις την εμπειρία σου.»

Και εμένα με παίδεψε ο λογαριασμός μέχρι να δημιουργηθεί. Καχύποπτος κατευθείαν ο Admin. Τι φοβάται άραγε;

Ο Admin έγραψε για Lilika:

«Ας πούμε ότι όντως ισχύουν αυτά που λες. Γνωρίζεις από τι είχες τριχόπτωση; Σου είπε ο γιατρός σου;»

Θα ισχύουν εάν μας συμφέρει και δεν θα ισχύουν εάν δεν μας συμφέρει.

Ο Admin έγραψε:

«Πως λοιπόν, περιμένετε να πιστέψουμε τα λεγώμενα του Μ**ή, που φυσικά κανένα του συστατικό ΔΕΝ περιορίζει την DHT, κανένα του συστατικό δεν είνα γνωστό να προκαλεί τριχοφυία, να έχει πλήρη επιτυχία;
Ε, μην τρελαθούμε και τελείως...»

Ακριβώς. Η ζωή σταμάτησε. Δεν πρόκειται να μάθουμε τίποτα καινούργιο.

Ο Admin έγραψε:

«Την έχω ξεψαχνύση την σελίδα τους»

Αλλά καμιά φορά δεν βλέπω αυτά που πρέπει.

Ο Admin έγραψε:

«Γιατί να λέω για το Revivogen τότε και να παίρνουν τα € τα Αμερικανάκια και να μην έλεγα για έναν δικό μας, αν έκανε δουλειά;;;»

Γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στους δικούς μας.

«Και αυτό γιατί δεν υπάρχει θεραπεία που την σταματά. Ίσως σε μερικά χρόνια, αλλά δεν θα βρεθεί από Μ**ή, αλλά από Follica και άλλες.»

και προτιμώ να τους ειρωνεύομαι, παρά να ψάχνω βαθύτερα.

«Και σε 3 μήνες σε έπεισε κιόλας; Μωρε μπράβο του, του μάγγα του Μ**η. Και λέω μπράβο του, γιατί τα αναγνωρισμένα παγκοσμίος προϊόντα που κάνουν δουλειά, τα rogaine και propecia, παίρνουν πάνω από 4 και 6 μήνες αντίστοιχα να δείξουν ότι κάτι "παει να βγει" στο κεφάλι. Άρα, μας λες δηλαδή, ότι ένας ερευνητής εν Ελλάδι, χωρίς να διαθέτει το budget της Merck φυσικά, κατάφερε και τους έβαλε τα γυαλιά»

Ο Admin έγραψε:

«Ενώ οι άλλοι δήθεν και καλά ικανοποιημένοι (πού μαζεύτηκαν κιόλας τόσοι;), προτιμούν αυτό.»

Όλοι δήθεν, όλοι ψεύτες.

Ο Admin έγραψε:

«ΚΑΝΕΙΣ δεν είχε αποτέλεσμα, πλην των 2-3 που ήρθαν "ξαφνικά" στο site.»

Σωστά. Έπρεπε να υπήρχε προειδοποίηση πρώτα.

Τι είχε πει όμως 15/6/08

«Το είχα ψάξει αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία. Απλως καλό θα ήταν να βρίσκαμε κάποιον που το δοκίμασε να μας πεί.»

Τελικά θέλει χρήστες του προϊόντος ή όχι; Με έχει μπερδέψει.

Ο Admin έγραψε:

«Μπαίνουν με email της εταιρίας και το παίζουν πελάτες ικανοποιημένοι;;;»

Σκεφθήκατε ποτέ να είναι εργαζόμενο άτομο μέσα στην εταιρεία, και να χρησιμοποιεί το προϊόν; Λέμε τώρα.

Ο Admin έγραψε:

«Στην κουβέντα μας ξανά.
Υπάρχουν αυτές οι photos πριν και μετά; Σε ποιό ακριβώς ινστιτούτο πήγες και έκανες μεταμόσχευση, που αναφέρεις στο 1ο σου post?
Τι να λέμε τότε.»

Από τη στιγμή που δεν γίνονται δεκτά αυτά που γράφω για το πρόβλημά μου, θα γίνουν δεκτές οι φωτογραφίες; Κατευθείαν θα βγουν πλαστές. Όπως έχετε βγάλει πλαστές όλες τις φωτογραφίες από το site. Όσο για την μεταμόσχευση, και αυτή αμφισβητείται ότι την έκανα; Δεν επιθυμώ να γράψω το όνομα της εταιρείας για ευνόητους λόγους. Αποτελείται πάντως από τρία γράμματα. Σκεφθείτε και το βρήκατε.

Ο Admin έγραψε:

«Αν έκανε δουλειά του Μ**ή, γιατί τόσοι "ϊκανοποιημένοι πελάτες" δεν δείχνουν photos?
Ας μου στείλουν να κρίνω»

Για αυτό δεν στέλνω φωτογραφίες. Γιατί ο Admin θα κρίνει.

Ο Admin έγραψε:

«Αν διάβασες την συζήτηση που είχαν με τον Dr, θα μπορούσες να μας απαντήσεις γιατί "λάκησε" ο Assistant του Μ**ή και δεν εξήγησε στον Dr που και ποιά είναι η κλινική έρευνα του προϊόντος.
Άσε και κάτι εκπομπές που έβλεπα(με) παλιά και αναφέρονταν σε γιατρούς με "μαιμού" πτυχία...»

Λέω να μην απαντήσω εγώ, αλλά ο Assistant που είναι και πιο έγκυρο:

«It is very wrong not to accept official clinical studies certified from European doctors like Dr Fulvio Marzatico, Carlo Carrera and the chemist Pr Angelinetta. These scientists certified that Mr Mexi’s World Patented Lotion is efficacious for the Treatment of Androgenetic Alopecia and 100% safe for the consumer’s health and with no side effects. These clinical studies are accepted from the Greek Drug Organisation and E.E Legislation.
It is very wrong also to criticize negatively a US Patent that is granted to Mr Mexis because you must know that US chemists according to the American Legislation accepted to grant Mr Mexis a Patent for his lotion after having examining it for a very long period.
You should as a scientist try to understand the new the innovative and try to examine it. And also terms like “snake oil” from a scientist shouldn’t be said about something which is official certified.
Furthermore, Mr Mexis is very willing to cooperate with you in the way not to “take your clients-patients” but when you stop being able to make a hair transplantion, then you could use Mr Mexi’s lotion to fill the rest bald head.
Please try to be more open minded to new ideas and do not criticize negatively something you don’t know because this can be called like you suffer from “neophobia” (the fear for the new.
Try to keep the words of Hippocrates as a doctor, to be honest and sincere and try for the good of the patients, a Greek Inventor consults you that.»

Δεν τον είδα πάντως να "λάκησε". Αυτό ξέχασε να το αναφέρει ο Admin.

H Ntia έγραψε:

“Ένα μεμονωμένο περιστατικό δεν μπορεί να με πείσει. Θεωρώ ότι οι εταιρίες μεταμοσχεύσεων είναι πιο πειστικές.”

Παραθέτω την απάντηση – προτροπή του εν λόγω γιατρού, όπου αποτρέπει τους ασθενείς από το να κάνουν μεταμόσχευση.

«You can patent a formula without proof that it works. I can submit a patent that says crushed cockroaches and mangos are a formula in a special lotion, then market it to say that it will make your chest hairy, even though there is no basis in fact.
I’m a physician in the US and don’t have knowledge about European patent laws or the drug organizations you mention. I didn’t say specifically that your product was snake oil, but what I did say was that 100% results and 0% side effects sounds the same as the snake oil salesman of yesterday. If you think you fit that description, that’s your cross to bear. I’m not concerned about taking patients from my surgical business. I routinely turn patients away from surgery and recommend medication. I’d much rather have patients avoid surgery if they can. I appreciate you reminding me of the Hippocratic Oath, but I follow it strictly, and that is exactly why I won’t recommend concoctions with no basis in science that make unbelievable claims and provide terrible quality photos as proof that it works. I’d think anyone could come to similar conclusions using basic common sense.»

Και αυτό ξέχασε να το αναφέρει ο Admin

Ο panagiotisf έγραψε:

«τωρα με κανετε και γελαω
ελεος
μπαινουν τυχαια καποια ατομα και το πρωτο τους ποστ τυχαια ειναι στο θεμα του μ***
τυχαια επισης αυτα τα 3 ατομα λενε τα καλυτερα εντελως τυχαια
παλι τυχαια καποιος απο αυτους δηλωνει σαν email που θα λαμβανει παρακολουθησεις θεματων στο i***@m**.gr
σιγουρα και αυτο τυχαιο ειναι

για ποσο μλκ*** μας περνατε

φτανει πια

μιληστε με αποδειξεις επιτελους

ο κοσμος δεν ειναι χαζος ξυπναει σιγα σιγα και ξερει ελληνικα και διαβαζει και ενημερωνεται ωστε να μην τον κοροιδευουν διαφοροι επιτηδιοι

πανε οι εποχες (ευτυχως) που ο καθενας με λιγη πειθω ευχερια λογου
μεγαλες υποσχεσεις ΕΠΑΙΖΕ με τον πονο των ανθρωπων και τους ετρωγε τα λεφτα και δεν εκανε τπτ»

Νόμιζα ότι απαγορεύονταν οι πολιτικοί λόγοι εδώ;

Ο panagiotisf έγραψε:

“αποδειξε μας οτι αυτη η ερευνα που λεει πως δεν αποροφατε η λοσιον ειναι πλαστη ειναι μαπα δεν ξερουν τι λενε και λοιπα
αποδειξε μας πρωτα το πιο βασικο
και μετα ελα να μιλησουμε για αυτα που περιεχε μεσα κατα ποσο βοηθαν τον μαλλι”

Αντιγράφω τα αποτελέσματα της έρευνας:

Οι κλινικοι ερευνητες του πανεπιστημιου της παβιας ιταλιας επιβεβαιωνουν οτι η λοσιον του κ.μεξη ειναι αποτελεσματικη στην καταπολεμηση της ανδρογενετικης αλωπεκιας διoτι η συσταση του κανεi τα μαλλια δυνατα και γερα. Τα αποτελεσματα της κριθηκαν διαχρονικα, αρα εχει μονιμα αποτελεσματα. Αρ.πρωτοκ. 2001β124f/ universita degli study di pavia:

Δεν αρκεί; Έχει και συνέχεια.

Ο Admin έγραψε:

«Όμως για να έχει κάποιο προϊόν αποτέλεσμα, θα πρέπει να υπάρχει και επιστημονική απόδειξη ότι αυτά που περιέχει μέσα κάνουν όντως δουλειά.
Μέχρι και το τσάι, αγαπητέ, έχει κλινικές έρευνες ότι κάνει δουλειά.
Το δικό σας δεν έχει ούτε την απόδειξη του "ταπεινου" τσαϊού.»

και

«Αν έχετε κλινικές αποδείξεις, μας τις δείχνετε και ζητάω συγνώμη + ότι προσθέτω το προϊόν σας στα αποτελεσματικά. Όχι ότι δεν πειράζει την υγεία, αλλά τις άλλες, που δείχνουν αποτελέσματα.»

και

«-Το συμπέρασμα που είδες αναφέρει κάτι πράγματα στα Ελληνικά που το μετέφρασαν αυτοί λογικά μιας και οι γιατροί που αναφέροντε είναι Ιταλοί. Επίσης, δεν ξέρουμε τπτ από τους γιατρούς αυτους, τι ιστορικό έχουν κλπ. Γιοκ?»

Ο Admin αναφέρεται στους γιατρούς Dr Fulvio Marzatico, Dr Carlo Carrera και Dr Claudio Angelinetta. Τι να συμβαίνει άραγε με αυτούς τους γιατρούς;

Παρακάτω αναφέρω κάτι πράγματα στα Αγγλικά:

… has proved to be efficacious in the treatment of androgenetic alopecia. The number of fallen hair in the pull test decreases after constant product’s use because hair get stronger and thicker. During the period of treatment hair is less greasy and scalp desquamates less: The number of scales significantly decreases after 60 days of treatment. MPAF, M6S PATENT has proved to be very well tolerated: indeed it did cause neither itching nor redness. The latest decreases in those volunteers who suffered from redness before product’s use. The clinical test shows that volunteers are satisfied with MPAF, M6S PATENT. Hair is soft and shiny…

Για όσους δεν κατάλαβαν είναι απόσπασμα από τα συμπεράσματα της κλινικής έρευνας. Εάν θέλετε την επόμενη φορά το μεταφράζω.

Και μη το ξεχάσω. Η Ntia είναι το μόνο μέλος που ευχαριστήθηκε μέσα από τη ψυχή της γιατί βρήκα λύση στο χρόνιο αυτό πρόβλημά μου. Αυτό δείχνει την αγνότητα του χαρακτήρα της.
Οι υπόλοιποι, αν είναι δυνατόν να μου βγει το μάτι.

Με τις υγείες μας.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: m**is - Μακρυά!!!

δυστυχώς ή και ευτυχώς ο καθένας μας έχει την κρίση να συμπεράνει από γραφόμενα και λεγόμενα και να εκφράσει άποψη..
μην πάμε σε προσωπικό επίπεδο,θα χάσουμε την ουσία της υποκειμενικής πληροφόρησης
-δεν ζητώ από κανεναν να παραδεχθεί λάθος,απλά δεν κερδίζει κανένας από την αντιπαράθεση
συγχαρητήρια σε όσους πήγαν μπροστά τολμώντας θεραπίες...
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: m**is - Μακρυά!!!

K για μια σειρα λοσιον 600ε!!!
Εγω παντως θελω αποδειξεις με το πριν κ μετα ,τα λεφτα δεν ειναι λιγα οπως κ στην μεταμοσχευση.
Αποδειξεις διοτι πολλοι εχουν βγει που εχοπυν πει οτι το προιον τους ειναι οκ οποτε ποιον να πιστεψω κ να διαλεξω?Προσωπικα δεν εχω προβλημα εαν ειναι το προιον απο εδω η το εξωτερικο ,το θεμα ειναι αποδειξεις,πριν κ μετα !!!! Αποκλειεται να μην υπαρχουν ατομα σαν εμας που ειχαν προβλημα κ να μην εχουν φωτο .
Εγω προσωπικα θα δεχομουν φωτο κ μια συναντηση για καφεδακι με το πριν κ μετα για να πειστουμε κ οποιος θελει να κανει μια αρχη,απλο ειναι ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.Αποκλειεται να μην θελει καποιος φωτο κ ζωντανη αποδειξει μπροστα του.
 

Άκης

Administrator
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Προτού συνεχίσω, παραθέτω τα υλικά από την συγκεκριμένη λοσιόν (από την πατέντα της US Patent Issued on May 13, 2003). Θα χρειαστούν παρακάτω...
Όπως επίσης, αν κάποιος βαριέται να διαβάσει το κατεβατό αυτό, ας διαβάσει στο τέλος.

"The present invention concerns a method of making a composition to stop
hair loss obtainable from a mixture comprising paraffin oil, alcohol and a
piece of fur from an otter or a mink
, wherein this mixture is placed in a
closed plastic vessel for 30 days and a ready for use product is obtained
after removing the fur from the vessel. "

Επίσης welcome back. Θα σε παρακαλούσα μόνο, στην επόμενη απάντηση σου, πάτα το κουμπί "παράθεση" ή έστω αυτά που γράφουμε εμείς και βάζεις, βάλτα σε μαύρο ή υπογράμμισε τα. Για να μην μπερδευόμαστε..

kolokotronis είπε:
Μη γίνεσαι χυδαίος.

Τι επίπεδο!

Και άλλο επίπεδο!
Χαίρομαι που μου επισημαίνεις το επίπεδο μου και σε ευχαριστώ. Μόνο έτσι μπορώ να το διορθώσω, αν δω ότι κάπου κάνω λάθος...

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:
«Παιδιά, σας έλεγα ψέματα από την αρχή. Το παραδέχομαι, είμαι όχι απλός λάτρης, αλλά ProscarJunkie...
Επίσης είμαι Rogaine-Αλόη-Revivogen-Fungoral-Junkie.»

Κάποια στιγμή όλοι εκδηλωνόμαστε.
Δεν το έκρυψα ποτέ μου. Και δεν έχω τπτ να κρύψω.
Άλλωστε υπάρχουν στην υπογραφή μου...


kolokotronis είπε:
Δεν αναφερόμουν στο πρόσωπό σου, αλλά στις εταιρείες. Αλλά όποιος έχει τη μύγα…
Και όπως είδες δεν απάντησα σε εσένα. Γιατί ο μ**ής τι είναι ερυθρός σταυρός και το κάνει για την ψυχή της γιαγιάς του; Σε αυτήν την τιμή; Εγώ ανέφερα το ποσό της λοσιόν όπως μπορείς να διαβάσεις και εσυ και ο καθένας. ΔΕΝ αναφέρθηκα σε εσένα. Όντως, όποιος έχει την μύγα...

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«...Κανείς δεν είπε ότι τα καλλυντικά δεν κάνουν δουλεια. Και εγώ για λιπαρή επιδερμίδα, καλλυντικά παίρνω. Αλλά καλλυντικό που κάνει δουλειά με καλλυντικό που δεν κάνει, έχει διαφορά...»

Τι είχε γράψει όμως 14/10/08:

«Καταρχάς. Είναι καλλυντικό όπως λες. Καλλυντικό δεν έχει και αποτελέσματα ως γνωστών….. Και απο πότε τα καλλυντικά θεραπεύουν κιόλας;»

Κοινώς άρες μάρες κουκουνάρες.
Καμπανάκι πρώτο αγαπητέ. ΔΕΝ είπα ΠΟΤΕ ότι με θεράπευσε το καλλυντικό που πέρνω. Αν σταματήσω να βάζω το καλλυντικό, σε 2 ημέρες το πρόσωπο μου γυαλίζει από την λιπαρότητα.
ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕ... Άρα ότι αναφέρω ισχύει. Τα φάρμακα θεραπεύουν. Τα καλλυντικά κάνουν άλλη δουλειά. Τώρα αν την κάνουν αυτήν την δουλειά που διαφημίζουν ότι κάνουν, αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο...

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Επίσης, έστειλα ερώτημα μου στον εν λόγω γιατρό (Dr William Rassman) ρωτώντας τον αν μπορεί μία λοσιόν να πειράξει το σπέρμα κλπ, εξηγώντας του και το τί παίζει (ότι δήθεν "μέλη" του forum είναι ικανοποιημένα»

Στο χέρι σου είναι να διαγράψεις τα μέλη που δεν σου «γεμίζουν το μάτι».
Σωστό, αλλά όπως είδες δεν το κάνω. Το δήθεν παραμένει ως ότου σε δω με τα ίδια μου τα μάτια σε photos πριν-μετά...


kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Άλλωστε δεν στρέφετε κανένας μας σε μία θεραπεία. Μάλιστα, έχει προστεθεί και λοσιόν Do it Yourself (λέγε με Zix) που κοστίζει το 1/100000 της δικής σας και που έχει αναφορές ότι δουλεύει πολλές περισσότερες από την μία και μοναδική δική σου»

«δικής σας», «δική σου». Δηλαδή; Σε ποιόν απευθύνεσαι;
Σε όσους έχουν συμφέροντα να την υποστηρίξουν. Σε αυτούς αναφέρομαι.

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Lilika απ'ότι είδα στις καταγραφές, θα πρέπει να τον "πας" πολύ τον Μ**ή.
Προσπάθησες να εγγραφείς στην αρχή σαν F**ry, μετά έγινες μέλος με το nickname lila και τώρα είσαι με το μέλος Lilika. Πολύ προσπάθεια για να μοιραστεις την εμπειρία σου.»

Και εμένα με παίδεψε ο λογαριασμός μέχρι να δημιουργηθεί. Καχύποπτος κατευθείαν ο Admin. Τι φοβάται άραγε;
Έλα μου ντε. Τι φοβάμαι; ???
Το να σε παιδέψει να γίνεις μέλος (στον συνδιασμό αριθμών ίσως), δεν δικαιολογεί το να γίνεις μέλος με 3 διαφορετικά ονόματα.

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε για Lilika:

«Ας πούμε ότι όντως ισχύουν αυτά που λες. Γνωρίζεις από τι είχες τριχόπτωση; Σου είπε ο γιατρός σου;»

Θα ισχύουν εάν μας συμφέρει και δεν θα ισχύουν εάν δεν μας συμφέρει.
Για να μην λέτε ότι είμαι καχύποπτος, δεν είπα ότι δεν είχε τριχόπτωση. Τωρα αν θέλω περισσότερες πληροφορίες σχετικά, που το είδες το περίεργο;

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Πως λοιπόν, περιμένετε να πιστέψουμε τα λεγώμενα του Μ**ή, που φυσικά κανένα του συστατικό ΔΕΝ περιορίζει την DHT, κανένα του συστατικό δεν είνα γνωστό να προκαλεί τριχοφυία, να έχει πλήρη επιτυχία;
Ε, μην τρελαθούμε και τελείως...»

Ακριβώς. Η ζωή σταμάτησε. Δεν πρόκειται να μάθουμε τίποτα καινούργιο.
Καμπανάκι δεύτερο. Η ζωή συνεχίζει φυσικά. Και αν ήταν κάτι καινούριο, θα το μαθαίναμε αμέσως (λέγε με Μ.Μ.Ε.)... Η λοσιόν αυτήν καταχορύθηκε το 2003 (η πατέντα της). Ε, 5 χρόνια μετά κάτι θα έπαιρνε το αυτί μας για μια θεραπεία που κάνει τα πάντα, δεν νομίζεις;
Ειδικά στην εποχή του internet...

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Την έχω ξεψαχνύση την σελίδα τους»

Αλλά καμιά φορά δεν βλέπω αυτά που πρέπει.
Είδα όμως το τι γράφουν. Το ότι η τριχόπτωση δημιουργεί κάποιες ασθένειες, μερικές και ανίατες (ίσως). Αυτό μου φτάνει...

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Γιατί να λέω για το Revivogen τότε και να παίρνουν τα € τα Αμερικανάκια και να μην έλεγα για έναν δικό μας, αν έκανε δουλειά;;;»

Γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στους δικούς μας.
Εδώ με έπιασες. Όντως, δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη αν δεν δω κάτι. πχ το revivogen μας λέει τι έχει, μας δείχνει κλινικές έρευνες για τα συστατικά του και μία έρευνα για την σύγκριση του με φιναστερίδη και ντουταστερίδη .Απο την άλλη μεριά, έχουμε κάποιους που δεν δείχνουν εικόνες, που λένε "ένας καραφλός έβγαλε μαλλιά" και που έχουν το email της εταιρίας.

kolokotronis είπε:
«Και αυτό γιατί δεν υπάρχει θεραπεία που την σταματά. Ίσως σε μερικά χρόνια, αλλά δεν θα βρεθεί από Μ**ή, αλλά από Follica και άλλες.»

και προτιμώ να τους ειρωνεύομαι, παρά να ψάχνω βαθύτερα.
Το έψαξα γι'αυτό και ειρωνεύομαι και απαντώ έτσι. Πάντως, το να ψάχνω βαθυτερα με προβλημάτισε λίγο. Δηλαδή εννοείς να ψαξω βαθυτερα να βρω μήπως ο Μεξής βρει/βρήκε την θεραπεία; Αναφέρθηκα στην Follica my friend, όχι στο μπακάλικο της γειτονιάς. Μην συγκρίνουμε ανόμια πράγματα...

kolokotronis είπε:
«Και σε 3 μήνες σε έπεισε κιόλας; Μωρε μπράβο του, του μάγγα του Μ**η. Και λέω μπράβο του, γιατί τα αναγνωρισμένα παγκοσμίος προϊόντα που κάνουν δουλειά, τα rogaine και propecia, παίρνουν πάνω από 4 και 6 μήνες αντίστοιχα να δείξουν ότι κάτι "παει να βγει" στο κεφάλι. Άρα, μας λες δηλαδή, ότι ένας ερευνητής εν Ελλάδι, χωρίς να διαθέτει το budget της Merck φυσικά, κατάφερε και τους έβαλε τα γυαλιά»

Ο Admin έγραψε:

«Ενώ οι άλλοι δήθεν και καλά ικανοποιημένοι (πού μαζεύτηκαν κιόλας τόσοι;), προτιμούν αυτό.»

Όλοι δήθεν, όλοι ψεύτες.
Χωρίς στοιχεία να αποδείξει κανείς αυτό που λέει, μην περιμένεις να πιστέψω κάποιον. Ειδικά αν το email του είναι το email της εταιρείας που δουλεύει και φυσικά πληρώνεται...

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:
«ΚΑΝΕΙΣ δεν είχε αποτέλεσμα, πλην των 2-3 που ήρθαν "ξαφνικά" στο site.»

Σωστά. Έπρεπε να υπήρχε προειδοποίηση πρώτα.


Τι είχε πει όμως 15/6/08

«Το είχα ψάξει αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία. Απλως καλό θα ήταν να βρίσκαμε κάποιον που το δοκίμασε να μας πεί.»

Τελικά θέλει χρήστες του προϊόντος ή όχι; Με έχει μπερδέψει.
Ωραίος. Όπως είπες, θέλω χρήστες, όχι συναδέλφους του Μ**ή.

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Μπαίνουν με email της εταιρίας και το παίζουν πελάτες ικανοποιημένοι;;;»

Σκεφθήκατε ποτέ να είναι εργαζόμενο άτομο μέσα στην εταιρεία, και να χρησιμοποιεί το προϊόν; Λέμε τώρα.
Καμπανάκι τρίτο. Θεωρείς εσύ ότι υπάρχει άτομο που να θάψει προϊόν του αφεντικού του;
Δηλαδή δουλεύω εγώ στην Opel και έρθεις εσύ να αγοράσεις και δίπλα είναι το αφεντικό μου. Πιστεύεις ότι θα έλεγα ποτέ ότι "κοίτα, τα ευρωπαϊκά καίνε λίγο λαδάκι, πήγαινε αγόρασε καλύτερα ένα Ιαπωνέζικο". Ε, είπαμε να απαντήσεις, όχι και τέτοια.Δεν λέγοντε αυτά.

kolokotronis είπε:
Από τη στιγμή που δεν γίνονται δεκτά αυτά που γράφω για το πρόβλημά μου, θα γίνουν δεκτές οι φωτογραφίες; Κατευθείαν θα βγουν πλαστές. Όπως έχετε βγάλει πλαστές όλες τις φωτογραφίες από το site. Όσο για την μεταμόσχευση, και αυτή αμφισβητείται ότι την έκανα; Δεν επιθυμώ να γράψω το όνομα της εταιρείας για ευνόητους λόγους. Αποτελείται πάντως από τρία γράμματα. Σκεφθείτε και το βρήκατε.
.....
Για αυτό δεν στέλνω φωτογραφίες. Γιατί ο Admin θα κρίνει.
Δεν θυμάμαι να τις ανέβασες κάπου και να σου είπα εγώ δεν τις δέχομαι...
Και δεν θυμάμαι να έγραψες σε κάποιο σου post κάποιο link από τα δεκάδες free image hosting sites και να σου το έσβησα.
Αν νομίζεις δεν θα τις δεχτώ εγώ, ανέβασε τες στο imageshack. Αν και δεν είδα να δοκιμάσεις αν τις δέχομαι ή όχι.
Και το αν κρίνω εγώ ή όχι, άσε με να κρίνω όπως θέλω και ότι βλέπω. Αν είναι οκ οι photos, ότι και να πω εγώ, έχουν όλοι μάτια και βλέπουν.

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Αν διάβασες την συζήτηση που είχαν με τον Dr, θα μπορούσες να μας απαντήσεις γιατί "λάκησε" ο Assistant του Μ**ή και δεν εξήγησε στον Dr που και ποιά είναι η κλινική έρευνα του προϊόντος.
Άσε και κάτι εκπομπές που έβλεπα(με) παλιά και αναφέρονταν σε γιατρούς με "μαιμού" πτυχία...»

Λέω να μην απαντήσω εγώ, αλλά ο Assistant που είναι και πιο έγκυρο:
........
Δεν τον είδα πάντως να "λάκησε". Αυτό ξέχασε να το αναφέρει ο Admin.
Καμπανάκι τέταρτο. Το post το έκανα "στις: Οκτώβριος 15, 2008, 08:00" (απο το σύστημα η ημερομηνία).
Η απάντηση του dr ήταν October 6th, 2008 at 3:47 pm.
Η νέα απάντηση του Κώστα ήταν: October 19th, 2008 at 1:08 pm.
Όπως μπορείς να δεις, της 15 το έγραψα αυτό, ότι λάκησε και ο ίδιος απάντησε της 19.
4 ημέρες μετά. Εγώ μπήκα να δω και τις επόμενες 2 ημέρες, αλλά δεν είδα απάντηση και κράτησα το post μου.

kolokotronis είπε:
H Ntia έγραψε:

“Ένα μεμονωμένο περιστατικό δεν μπορεί να με πείσει. Θεωρώ ότι οι εταιρίες μεταμοσχεύσεων είναι πιο πειστικές.”
Παραθέτω την απάντηση – προτροπή του εν λόγω γιατρού, όπου αποτρέπει τους ασθενείς από το να κάνουν μεταμόσχευση.

...

Και αυτό ξέχασε να το αναφέρει ο Admin
Καμπανάκι πέμπτο. Δες πάλι την ημερομηνία του post μου. Η ημερομηνία που έκανε ο γιατρός το εν λόγω post, είναι η "October 20th, 2008 at 9:33 am ". 5 ημέρες μετά το post μου.
Δεν έχω μαντικές γνώσεις να αναφέρω τι θα γράψει κάποιος 5 ημέρες μετά.

kolokotronis είπε:
Νόμιζα ότι απαγορεύονταν οι πολιτικοί λόγοι εδώ;
Δεν παρατήρησα πουθενά η πρόταση του να αναφέρεται σε αυτό που λες.

kolokotronis είπε:
Αντιγράφω τα αποτελέσματα της έρευνας:

Οι κλινικοι ερευνητες του πανεπιστημιου της παβιας ιταλιας επιβεβαιωνουν οτι η λοσιον του κ.Μ**η ειναι αποτελεσματικη στην καταπολεμηση της ανδρογενετικης αλωπεκιας διoτι η συσταση του κανεi τα μαλλια δυνατα και γερα. Τα αποτελεσματα της κριθηκαν διαχρονικα, αρα εχει μονιμα αποτελεσματα. Αρ.πρωτοκ. 2001β124f/ universita degli study di pavia:

Δεν αρκεί; Έχει και συνέχεια.
......................
Ο Admin αναφέρεται στους γιατρούς Dr Fulvio Marzatico, Dr Carlo Carrera και Dr Claudio Angelinetta. Τι να συμβαίνει άραγε με αυτούς τους γιατρούς;

Παρακάτω αναφέρω κάτι πράγματα στα Αγγλικά:

… has proved to be efficacious in the treatment of androgenetic alopecia. The number of fallen hair in the pull test decreases after constant product’s use because hair get stronger and thicker. During the period of treatment hair is less greasy and scalp desquamates less: The number of scales significantly decreases after 60 days of treatment. MPAF, M6S PATENT has proved to be very well tolerated: indeed it did cause neither itching nor redness. The latest decreases in those volunteers who suffered from redness before product’s use. The clinical test shows that volunteers are satisfied with MPAF, M6S PATENT. Hair is soft and shiny…

Για όσους δεν κατάλαβαν είναι απόσπασμα από τα συμπεράσματα της κλινικής έρευνας. Εάν θέλετε την επόμενη φορά το μεταφράζω.


Θα ήθελα πολύ να μάθω το link του πανεπιστημίου και το link που υπάρχει η έρευνα αυτή κάπου αναρτημένη στα Ιταλικά ή όποια γλώσσα άλλη έχει αναρτηθεί.
Το ότι αναφέροντα τα ονόματα ιατρών δεν λέει κάτι. Θα ήθελα όμως τα συγκεκριμένα links για να επικοινωνήσω ο ίδιος με τους παραπάνω.
 

Άκης

Administrator
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Ας δούμε τι έχει η λοσιόν τώρα.
μια μίξη από παραφινέλαιο,δερμα απο γουνοφόρο ζωο μιγκ και οινοπνευμα (mixture comprising paraffin oil, alcohol and a piece of fur from an otter or a mink).
Αναζητώντας στο google για το πρώτο του συστατικό βρήκα:
Παραφίνη, παραφινέλαιο paraffin liquid, mineral oil
Πρόκειται για ένα καθαρισμένο μίγμα υγρών κεκορεσμένων υδρογονανθράκων που προέρχεται από το υπόλειμμα της κλασματικής απόσταξης του πετρελαίου μετά την απομάκρυνση της βαζελίνης με κατάλληλο καθαρισμό... (με θειικό οξύ και καυστικό νάτριο).
Είναι υγρό άχρωμο, ελαιώδες, άοσμο και άγευστο, αδιάλυτο στο νερό, διαλυτό στον αιθέρα και σε άλλους οργανικούς διαλύτες.

Στις περισσότερες φθηνές κρέμες τύπου nivea το παραφινέλαιο είναι η πρώτη ύλη.
Δεν προσφέρει τίποτα απολύτως απλά σχηματίζει ένα λεπτό φίλμ δίνοντας την εντύπωση του λείου δέρματος . Υποτίθεται ότι το φίλμ αυτό προστατεύει το δέρμα από το κρύο και γενικώς απο τους ρύπους... ενώ στην ουσία φράζει ερμητικά τους πόρους του δέρματος.
Ο αλλος λόγος που χρησιμοποιείται ευρύτατα στις διάφορες κρέμες εκτός απο το οτι είναι φθηνό.. είναι οτι βοηθά στην ομογενοποίηση ελαίων με υγρών και οργανικών διαλυτών.
Ετσι θα μπορούσαμε να πούμε οτι αναμιγνύει-αναμιγνύεται περισσότερο παρά απορροφάει ...αλλες ουσίες.
Το παραφινέλαιο εχει διάφορες ποιότητες ...ίσως κάποιες καλές ποιότητες να χρησιμοποιούνται στα καλλυντικά ή για εντριβές ή ως καθαρτικό και κάποιες κακές ποιότητες .. στις σόμπες κεριά κλπ..
------------------------------
Επίσης βρήκα αυτό σε τίτλο "Επικίνδυνα συστατικά σε “αθώα” καλλυντικά"
Mineral Oil = Ορυκτέλαιο : Προέρχεται από το πετρέλαιο και χρησιμοποιείται βιομηχανικά σαν ένα καυστικό υγρό και μηχανέλαιο (λιπαντικό). Σχηματίζει ένα λιπαρό στρώμα στην επιδερμίδα παγιδεύοντας την ενυδάτωση κάτω από το δέρμα και έτσι με αυτό τον τρόπο αποτρέπει το δέρμα να αναπνεύσει. Την ίδια στιγμή σταματάει τις τοξίνες και τις άχρηστες ουσίες να δραπετεύσουν.

Petrolatum and Paraffin Gel (petroleum jelly) = Βαζελίνη (γέλη πετρελαίου) και Γέλη Παραφίνης : Ορυκτέλαιο σε μορφή γέλης. Προκαλεί πολλά προβλήματα στο φωτοευαίσθητο δέρμα (δηλαδή αυξάνει το μέγεθος της καταστροφής που υφίσταται το δέρμα από τον ήλιο). Επίσης τείνει να προκαλεί περισπασμό με τον φυσικό μηχανισμό ενυδάτωσης σώματος οδηγώντας έτσι σε ξηροδερμία. Κάθε πωλούμενο του προϊόν που περιέχει αυτό το χημικό δημιουργεί τις καταστάσεις που ισχυρίζεται ότι απαλλάσσει. Πολλοί κατασκευαστές χρησιμοποιούν βαζελίνη επειδή είναι εκπληκτικά φθηνή. Σε υψηλό ποσοστό δημιουργεί ακμή.



Για το κύριο συστατικό, δεν θα γράψω κάτι εγώ. Απλώς σημειώνω παραπάνω με μαύρο κάποια σημεία που έχουν ενδιαφέρον και μας δείχνουν και κατα πόσο "αθώα" τελικά μπορεί να αποδειχτει η λοσιόν σας.
Θα μου πεις πάλι "ρε φίλε, στραβός είσαι;Εδώ υπάρχει αναφορά από τα τάδε κέντρα". Εδώ θα απαντήσω ότι οι ημερομηνίες όλων αυτών των ερευνών είναι 2001 και 2002. Οπότε και εγώ λέω ότι 5-6 χρόνια μετά, πιθανότατα νέες μελέτες για το παραφινέλαιο να έχουν γίνει και να ανατρέπουν τις παλιές καλές μελέτες...

Για το οινόπνευμα δεν γράφω. Εϊναι γνωστό το τι κάνει. Πιστεύω ότι χρησιμοποιήτε στην συγκεκριμένη λοσιόν-πατέντα για να διαλύσει την παραφίνη, αφού όπως μπορείτε να διαβάσετε παραπάνω, δεν διαλύεται στο νερό.


Βασικά για να διυσδίσει μία ουσια στο θύλακα, θα πρέπει να υπάρχει κάποιο είδος διεισδυτικής ουσίας, η οποία θα μιξάρει το μείγμα μας καλά και θα το διευκολίνει στον δρόμο του για το θύλακα.
Ένα καλό συστατικό είναι το polysorbate 80, συστατικό που χρησιμοποιήτε στο zix. Το Revivogen, χρησιμοποιεί μία δική του σύνθεση, ενώ και το Spectral DNC χρησιμοποιεί nanosomes, για να μεταφέρει τα συστατικά εκεί που πρέπει, στον θύλακα.
Θα μου πείτε και τι μας νοιάζει εμάς ρε φίλε που θα πάνε τα συστατικά; Εμείς αποτέλεσμα θέλουμε.
Δεκτό. Προτού απαντήσω, δείτε την παρακάτω εικόνα. Δείχνει ενα θύλακα πριν και μετά. Αριστερά είναι με DHT σε υψηλά επίπεδα και δεξιά με DHT περιορισμένη.
dht_2.jpg


Τί είναι αυτό; Ειναι ότι αν μία θεραπεία ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΘΥΛΑΚΑ, και φυσικά ΔΕΝ περιορίζει την DHT έχει σαν αποτέλεσμα ότι ΔΕΝ σταματά την τριχόπτωση, πόσο μάλλον να σας δώσει πίσω και τα μαλλιά σας.

Θα μου πείτε πάλι τι είναι η DHT και γιατί ΔΕΝ την αναφέρει ο μ**ής στο site του;
Είναι το Νο1 αίτιο που χάνετε μαλλιά. Δείτε την εικόνα στο τέλος αυτού του post.

Άρα στην συγκεκριμένη πατέντα-λοσιόν, μας λένε με μεγάλα γράμματα ότι η λοσιόν τους δεν απορροφάτε. Ρε παιδιά, δεν απορροφάτε, πως τότε περιορίζει την DHT?
Έτσι, σαν παιδί και εγώ, έχω απορίες και ερωτώ λοιπόν:
Και αφού δεν περιορίζει την DHT γιατί 1ον δεν απορροφάτε (οκ, υπάρχει και έρευνα σχετικά) και 2ον και να απορροφάτε ΔΕΝ έχει αποδεδειγμένα συστατικά ότι μπλοκάρει την DHT, ΠΩΣ στο καλό ΣΤΑΜΑΤΑ την τριχόπτωση; Με μαγεία;

Τόσο μακακίες είναι αυτά που ρωτάω δηλαδή; Μόνο να κάνεις αντιγραφή και να σχολιάζεις τα post μου ξέρεις αγαπητέ kolokotronis? Μπορείς να απαντήσεις απλά αν γνωρίζεις το παραπάνω μου ερώτημα (το έχω σε μαύρο)? Αν δεν γνωρίζεις, συνέχισε να σχολιάζεις τα γραφώμενα μου. No problem. Εγώ εδώ θα είμαι να σου απαντώ...

Εκτώς αν υπάρχουν κάποιες έρευνες που να λένε ότι δεν οφείλεται τελικά στην DHT, αλλά αλλού...
Ρίξτε μια ματιά στις λοσιόν που ανέφερα παραπάνω σαν παράδειγμα και όλες λένε ότι δουλεύουν. ΟΛΕΣ διαφημίζουν και τον "μηχανισμό" που έχουν για να μεταφέρουν τα συστατικά στον θύλακα. Αρα ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΘΥΛΑΚΑ;;; ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

Για την γούνα, δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω κάτι που να την συνδέει με την τριχόπτωση.
Πιστεύω την χρησιμοποιεί για να "τραβήξει" ότι δεν διαλύθηκε απο το οινόπνευμα, για να μείνει καθαρό υγρό.


Τι νόμιζεις αγαπητέ kolokotroni, master, lilika κλπ. Oτι δεν είχα τι να κανω ένα πρωί και είπα "Ας κάνω ένα site να θάβω προϊόντα"?.
Βαρέθηκα την παραπληροφόρηση που υπάρχει στην Ελλάδα.
Αυτό το site το έκανα με σκοπό να επικοινωνούμε και να ανταλλάσουμε πληροφορίες με προϊόντα που δουλεύουν.
Έψαξα για το συγκεκριμένο, είδα ότι δεν έχει κάτι που δουλεύει, το πρόσθεσα.
Δεν γνωρίζω τον κατακσευαστή του και δεν το έκανα για αυτόν ή για προσωπικούς λόγους.Το έκανα για ενημερωτικούς λόγους.
Και θα το πω και μπακαλίστικα για να το δουνε όλοι:
Βάζωντας μία λοσιόν όπως το Revivogen, Zix, Handrox κλπ, ή το proscar αν πάρεις, οι ουσίες του λένε στην DHT "ώπα, αγαπητή DHT, μέχρι εδώ. Είμαι εδώ για να σε περιορίσω και να σε εμποδίσω να κάνεις άλλη ζημιά στα μαλλιά."
Βάζωντας όμως μία λοσιόν σαν του Μ**η που δρα τοπικά και δεν απορροφάτε, είναι σαν να λες " Αγαπητή DHT, δεν θα σε ενοχλήσω. Δράσε ήσυχα και ανενόχλητα από εμένα κάτω από το δέρμα, όσο εγώ θα είμαι από πάνω από το δέρμα.".


Απ'οσο ξέρουμε και απ'οτι έχει δώσει έγκριση το FDA, μόνο δύο ουσίες μπορούν αποδεδειγμένα να βοηθήσουν, η μινοξιδίλη και η φιναστερίδη.
Από δοκιμές, πολλοί είδαν με Zix, με Revivogen (και εγώ), με handrox και με μερικά άλλα.
Οπότε συνιστώ να μείνουμε με αυτά που δουλεύουν...
Αν δεν δούμε με τα ίδια μας τα μάτια αποδείξεις, η γνώμη μου είναι η εξής:
Χρησιμοποιώντας προϊόντα που δεν έχουν αποδείξη ότι δουλεύουν θα σας κάνουν να:
-Χάσετε πολύτιμο χρόνο και ίσως και τρίχες. Και αυτό όχι επειδή θα έχει κάποια ουσία το προϊόν που θα επιλέξετε, αλλά επειδή ΔΕΝ θα μπλοκάρετε την DHT σας, ορμόνη που επιστημονικά έχει αποδειχτεί ότι οφείλεται για την τριχόπτωση
-Χάσετε χρήματα. Το proscar, το regain αλλά και το Zix, απαιτούν ελάχιστα χρήματα και έχουν αποδείξεις (είτε κλινικές, είτε από δεκάδες χρήστες).
-Χάσετε την υπομονή σας...

-Άκης

Η παρακάτω εικόνα μας δείχνει την μετατροπή της τεστοστερόνης σε DHT, την πορεία της τρίχας από φυσιολογική σε χνούδι και δεξιά τι ΠΡΕΠΕΙ να κάνουμε για να αναστραφεί το γεγονός (Solutions).
Andogen1.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: m**is - Μακρυά!!!

akishellas3 είπε:
K για μια σειρα λοσιον 600ε!!!
Εγω παντως θελω αποδειξεις με το πριν κ μετα ,τα λεφτα δεν ειναι λιγα οπως κ στην μεταμοσχευση.
Αποδειξεις διοτι πολλοι εχουν βγει που εχοπυν πει οτι το προιον τους ειναι οκ οποτε ποιον να πιστεψω κ να διαλεξω?Προσωπικα δεν εχω προβλημα εαν ειναι το προιον απο εδω η το εξωτερικο ,το θεμα ειναι αποδειξεις,πριν κ μετα !!!! Αποκλειεται να μην υπαρχουν ατομα σαν εμας που ειχαν προβλημα κ να μην εχουν φωτο .
Εγω προσωπικα θα δεχομουν φωτο κ μια συναντηση για καφεδακι με το πριν κ μετα για να πειστουμε κ οποιος θελει να κανει μια αρχη,απλο ειναι ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.Αποκλειεται να μην θελει καποιος φωτο κ ζωντανη αποδειξει μπροστα του.

Σωστός και είμαι μέσα για το καφεδάκι.
 

Άκης

Administrator
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Μου ήρθε χτες ένα email (marios_9*@yahoo.gr), το οποίο και έγραφε:
"ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ"

Βασικά μου άρεσε καταρχάς ο χρόνος που χρησιμοποιήθηκε. ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ, λέει ο Μάριος.
Κάτσε λίγο Μάριε, την χρησιμοποιείς επί 2 χρόνια. Όμως, η κλινική έρευνα που παραθέτει ο kolokotronis αναφέρει:
"Τα αποτελεσματα της κριθηκαν διαχρονικα, αρα εχει μονιμα αποτελεσματα.".
Δηλαδή, έχει μόνιμα αποτελέσματα με την μία φορά χρήσης της, ή την βάζεις καθημερινά;
Γιατί κάπου σε κάποιο σημείο, είχα την εντύπωση ότι αναφέρθηκε την βάζεις μία φορά και βλέπεις αποτέλεσμα.
Και αν την χρησιμοποιείς επί 2 χρόνια, πόσο κρατάει το 600άρι το πακέτο;
3 μήνες; επί 4 (τρίμηνα) =2400€ x 2 χρόνια = 4800€. Έ, πέφτει κομματάκι "αλμυρή"...

Κάτι δεν μας λέτε εδώ ή "άλλα λέει η γιαγιά μου, άλλα ακούν τ'αυτιά μου", που λέγανε και στο χωριό μου...

Του απάντησα ότι (επειδή δεν με πείθει ένα ανώνυμο email) θα πρέπει να μου στείλει μερικές photos του.

Αυτό το αναφέρω, επειδή μπορείτε να καταλάβετε τι πάει να κάνει ο kolokotronis.
Σου λέει ότι μιας και δεν έχω κάτι να πω σχετικά με τις ερωτήσεις του, ας προσπαθήσω να λέω για το επίπεδο του, το τι έλεγε σχετικά με τα καλλυντικά, το ότι ΔΕΝ ανέφερα κάποια post που έκανε ο dr που αναφέρουμε 2 σελίδες πριν, ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΓΙΝΑΝ 5 ημέρες ΜΕΤΑ, για τον kolokotronis έπρεπε να τα γνώριζα. ΜΕ συγχωρείτε, άλλη φορά θα ρίχνω τα χαρτιά...

Έτσι, ποιος μου λέει ότι δεν θα γράφανε "κοιτάξτε, του έστειλαν email με θετικά αποτελέσματα και δεν σας το είπε".
Αγαπητέ kolokotronis, ο κόσμος εδώ ήρθε να ανταλλάξει απόψεις σχετικά με την τριχόπτωση, όχι να δει αν το επίπεδο μου είναι του πεζοδρομίου ή "των σαλονιών".
-----------------
Επίσης, σήμερα μου ήρθε ακόμη ένα (mpare*@hotmail.com) και με ρώταγε γιατί δεν πιστεύω την κλινική έρευνα που αναφέρει ο kolokotronis.

Να αναφέρω εδώ ότι ένα "σκέτο" "Οι κλινικοι ερευνητες του πανεπιστημιου της παβιας ιταλιας επιβεβαιωνουν οτι η λοσιον του κ.Μ**η ειναι αποτελεσματικη στην καταπολεμηση της ανδρογενετικης αλωπεκιας διoτι η συσταση του κανεi τα μαλλια δυνατα και γερα. Τα αποτελεσματα της κριθηκαν διαχρονικα, αρα εχει μονιμα αποτελεσματα." ασφαλώς και δεν με πείθει.
πχ δείτε μία κλινική έρευνα της μινοξιδίλης, αναφέρει μέρος, χρόνο, γιατρούς, αριθμό ασθενών, αναφέρει το "ψεύτικο" φάρμακο και σε πόσους δώθηκε (για να κρίνουν αν έχει όντως διαφορά με το εν εξετάση φάρμακο), τι βαθμό τριχόπτωσης είχαν οι δοκιμαστές και άλλα πολλά.Αναφέρει με ακριβή στοιχεία πόσα νέα μαλλιά και σε πόσο καιρό βγήκαν, τις αντενδείξεις, πόσοι τις ανέφεραν κλπ.
Αυτή είναι η σωστή έρευνα, η οποία αν την διαβάσει ο καθένας θα πειστεί.
Τα υπόλοιπα, sorry παλι...



@akishellas3:
Απο ποιά πόλη είσαι akishellas?
 

Donnie

Member
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Εγώ χρησιμοποιώ την εν λόγω λοσιόν δύο εβδομάδες. Τα μαλλιά μου έγιναν σαν του Μπομπ Μάρλευ. Οι μύες μου δυνάμωσαν και ψήλωσα και 15 πόντους. Θα σας έστελνα φωτογραφίες αλλά λάμπω τόσο πολύ που μόνο φως θα δείτε. Αν επίσης θέλετε καφεδάκι μαζί μου να ξέρετε πως αν κάτσετε πάνω από 3 λεπτά δίπλα μου θα με ερωτευτείτε και ενδεχομένως να αλλάξουν οι μέχρι τώρα προτιμήσεις σας στο θέμα του συντρόφου.

Λοιπόν, να σοβαρευτούμε τώρα. Αγαπητέ διαχειριστή εκτιμώ απίστευτα τη δουλειά σου και σε ευχαριστώ για όσα έμαθα αλλά νομίζω πως δεν αξίζει να χάνεις τόσο χρόνο με τον κάθε Μέξη.
 

Άκης

Administrator
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Θεωρώ ότι πρέπει να απαντώ σε όλους -σχεδόν. Δηλαδή, θέλω να πω, αν γράψουν κάτι και δεν απαντήσω θα αρχίζουν "ορίστε" κλπ.
Επίσης, από την στιγμή που δεν λέω θετικά αλλά αρνητικά σχόλια για την συγκεκριμένη πατέντα, θα πρέπει να λέω και ακριβώς τι με οδήγησε σε αυτά τα σχόλια...

Donnie είπε:
Εγώ χρησιμοποιώ την εν λόγω λοσιόν δύο εβδομάδες. Τα μαλλιά μου έγιναν σαν του Μπομπ Μάρλευ. Οι μύες μου δυνάμωσαν και ψήλωσα και 15 πόντους. Θα σας έστελνα φωτογραφίες αλλά λάμπω τόσο πολύ που μόνο φως θα δείτε.
Μπορώ να διαλέξω σε κάποιον άλλο; Ή μόνο Μάρλεϋ έχει το μενού;

Donnie είπε:
Αν επίσης θέλετε καφεδάκι μαζί μου να ξέρετε πως αν κάτσετε πάνω από 3 λεπτά δίπλα μου θα με ερωτευτείτε και ενδεχομένως να αλλάξουν οι μέχρι τώρα προτιμήσεις σας στο θέμα του συντρόφου.
:-*

Donnie είπε:
Λοιπόν, να σοβαρευτούμε τώρα. Αγαπητέ διαχειριστή εκτιμώ απίστευτα τη δουλειά σου και σε ευχαριστώ για όσα έμαθα αλλά νομίζω πως δεν αξίζει να χάνεις τόσο χρόνο με τον κάθε Μ**η.
;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: m**is - Μακρυά!!!

τα κοκκινα γραμματα ειναι του χρηστη kolokokronis (γιατι εχει ψιλομπερδευτει η κατασταση)

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Αλήθεια, αυτά εσύ τα πρόσεξες, μιας και χρησιμοποιείς την λοσιόν.
Αυτό με το σπέρμα δεν μπορώ να το χωνέψω. Στο έκανε ποιό "πυκτό"?»

Μη γίνεσαι χυδαίος.
το ποσο χυδαιος ειναι ο καθενας ασε να το κρινουν τα μελη του φορουμ ο ακης εχει πανω απο 900 ποστ αυτην την στιγμη και εχει αφησει το στιγμα του εδω περι τινος ανθρωπο προκειται

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Αυτά με τα σκέτα λεγώμενα είναι , για μένα, του κ#λου. Σήμερα μιλάς για κάτι μόνο με αποδείξεις.»

Τι επίπεδο!
αυτο μονο εχεις να πεις η μαλλον απο αυτο εχεις μονο να πιαστεις δωσε μας αποδειξεις

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Η γνώση είναι δύναμη αγαπητέ και τέτοιες παπ@ρολογίες δεν με πείθουν από την στιγμή που γνωρίζω καλά τι προκαλεί τριχόπτωση και τι χρειάζεται για να περιοριστεί.»

Και άλλο επίπεδο!
η ουσια ομως σου διαφευγει πιανεσε απο λεξεις και δεν κοιτας την ουσια ,,,, και η ουσια ειναι η γνωση στο αντικειμενο κατι που κατεχει περισσοτερο απο τον καθενα

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Παιδιά, σας έλεγα ψέματα από την αρχή. Το παραδέχομαι, είμαι όχι απλός λάτρης, αλλά ProscarJunkie...
Επίσης είμαι Rogaine-Αλόη-Revivogen-Fungoral-Junkie.»

Κάποια στιγμή όλοι εκδηλωνόμαστε.
ναι για αυτο υπαρχει το φορουμ για να εκδηλωνουμε της προτιμησεις μας στις θεραπειες και για ενημερωση παντως θεματος πανω στην τριχοπτωση

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Άρα, δεν παίζει αυτό που προσπαθείς να "περάσεις".
"Είναι πολλά τα λεφτά Άκη.". Είναι πολλά»

Δεν αναφερόμουν στο πρόσωπό σου, αλλά στις εταιρείες. Αλλά όποιος έχει τη μύγα…

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«...Κανείς δεν είπε ότι τα καλλυντικά δεν κάνουν δουλεια. Και εγώ για λιπαρή επιδερμίδα, καλλυντικά παίρνω. Αλλά καλλυντικό που κάνει δουλειά με καλλυντικό που δεν κάνει, έχει διαφορά...»

Τι είχε γράψει όμως 14/10/08:

«Καταρχάς. Είναι καλλυντικό όπως λες. Καλλυντικό δεν έχει και αποτελέσματα ως γνωστών….. Και απο πότε τα καλλυντικά θεραπεύουν κιόλας;»

Κοινώς άρες μάρες κουκουνάρες.
τα καλλυντικα ναι μονιμο αποτελεσμα δεν εχουν τα καλλυντια δεν θεραπευουν
τα καλλυντικα χρησιμοποιουνται για αλλους λογους οχι θεραπευτικους

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Επίσης, έστειλα ερώτημα μου στον εν λόγω γιατρό (Dr William Rassman) ρωτώντας τον αν μπορεί μία λοσιόν να πειράξει το σπέρμα κλπ, εξηγώντας του και το τί παίζει (ότι δήθεν "μέλη" του forum είναι ικανοποιημένα»

Στο χέρι σου είναι να διαγράψεις τα μέλη που δεν σου «γεμίζουν το μάτι».
δημοκρατια εχουμε και ελευθερη εκφραση γνωμης
το να μιλησεις ειναι το ευκολο ,,, το να στηριξεις αυτο που λες ομως ειναι το δυσκολο

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Άλλωστε δεν στρέφετε κανένας μας σε μία θεραπεία. Μάλιστα, έχει προστεθεί και λοσιόν Do it Yourself (λέγε με Zix) που κοστίζει το 1/100000 της δικής σας και που έχει αναφορές ότι δουλεύει πολλές περισσότερες από την μία και μοναδική δική σου»

«δικής σας», «δική σου». Δηλαδή; Σε ποιόν απευθύνεσαι;
προφανως σε εσενα που στηριζεις την εταιρια σαν δικια σου

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Lilika απ'ότι είδα στις καταγραφές, θα πρέπει να τον "πας" πολύ τον Μ**ή.
Προσπάθησες να εγγραφείς στην αρχή σαν F**ry, μετά έγινες μέλος με το nickname lila και τώρα είσαι με το μέλος Lilika. Πολύ προσπάθεια για να μοιραστεις την εμπειρία σου.»

Και εμένα με παίδεψε ο λογαριασμός μέχρι να δημιουργηθεί. Καχύποπτος κατευθείαν ο Admin. Τι φοβάται άραγε;
πολλες συμπτωσεις η μια πισω απο την αλλη παουν να ειναι συμπτωσεις ετσι λεει μια παροιμια
πρωτα βγαινει ο master με email ακουσον ακουσον,,, του Μ***η
επειτα απο 2 με 3 μερες η λιλικα και καπακι εσυ
το κοινο σας ολοι λετε τα καλυτερα εντελως ξαφνικα
κανετε το πρωτο σας σχολιο εντελως τυχαια στο θεμα του Μ**η ενω υπαρχουν παρα πολλα αλλα μιλας εσυ εδω μονο για τον μ***η και την λοσιον του και προσπερνας ολα τα αλλα
δηλαδη τι θα εκανες στην θεση του ακη ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ
ο καθενας κριση εχει και γνωμη και μπορει να πιστεψει οτι του λεει η συνειδηση του
εγω ειμαι πεπεισμενος μετα απο ολα αυτα οτι ειστε βαλτοι απο καποιον για να υπεραστιστειται τον κυριο Μ*** και την λοσιον του
και ειμαι πεπεισμενος για αυτα που προανεφερα οτι μπηκατε οι 3 και κανενας απο εσας δεν διαβασε δεν απαντησε σε κανενα αλλο ΘΕΜΑ παρα μονο σε αυτο
μου ειναι δυσκολο να πιστεψω πως κανενα απο τα θεματα δεν σας κινησε την περιεργεια
για να ερθετε οι 3 εδω και για αυτα που προανεφερα ολα αυτα με ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε για Lilika:

«Ας πούμε ότι όντως ισχύουν αυτά που λες. Γνωρίζεις από τι είχες τριχόπτωση; Σου είπε ο γιατρός σου;»

Θα ισχύουν εάν μας συμφέρει και δεν θα ισχύουν εάν δεν μας συμφέρει.
δεν βλεπω να εχει συφμεροντα ο ακης δεν πουλαει κατι για να το προωθησει ουτε πλητονται τα συμφεροντα του οταν καποιος γραφει κατι κακο για αυτη δεν χανει λεφτα
αλλως εχει συμφερονται και αλλωνων οι καρεκλες τριζουν αν πεσουν οι πωλησεις
οποτε κανενα αγχος για τον ακη

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Πως λοιπόν, περιμένετε να πιστέψουμε τα λεγώμενα του Μ**ή, που φυσικά κανένα του συστατικό ΔΕΝ περιορίζει την DHT, κανένα του συστατικό δεν είνα γνωστό να προκαλεί τριχοφυία, να έχει πλήρη επιτυχία;
Ε, μην τρελαθούμε και τελείως...»

Ακριβώς. Η ζωή σταμάτησε. Δεν πρόκειται να μάθουμε τίποτα καινούργιο.
η ζωη συνεχιζει αλλα,,, αν γινει κατι καινουργιο κατι τοσο σημαντικο απο τοτε που υπαρχει αυτη η λοσιον κατι δεν μπορει κατι θα επαιρνε το αυτι μας απο τηλεωρασεις ραδιοφωνα και λοιπα

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Την έχω ξεψαχνύση την σελίδα τους»

Αλλά καμιά φορά δεν βλέπω αυτά που πρέπει.
και ποιο ειναι που πρεπει,,,,

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Γιατί να λέω για το Revivogen τότε και να παίρνουν τα € τα Αμερικανάκια και να μην έλεγα για έναν δικό μας, αν έκανε δουλειά;;;»

Γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στους δικούς μας.
ουτε εγω εχω εμπιστοσυνη στους περισσοτερους ,,,δεν υπαρχει προκαταληψη ,,,γενικα σε κανεναν δεν εχω εμπιστοσυνη αν δεν μου αποδειξει πως αυτο δουλευει

kolokotronis είπε:
«Και αυτό γιατί δεν υπάρχει θεραπεία που την σταματά. Ίσως σε μερικά χρόνια, αλλά δεν θα βρεθεί από Μ**ή, αλλά από Follica και άλλες.»

και προτιμώ να τους ειρωνεύομαι, παρά να ψάχνω βαθύτερα.
ποσο βαθυτερα απο το αναλυσει καποιος τα συστατικα του προιοντος


«Και σε 3 μήνες σε έπεισε κιόλας; Μωρε μπράβο του, του μάγγα του Μ**η. Και λέω μπράβο του, γιατί τα αναγνωρισμένα παγκοσμίος προϊόντα που κάνουν δουλειά, τα rogaine και propecia, παίρνουν πάνω από 4 και 6 μήνες αντίστοιχα να δείξουν ότι κάτι "παει να βγει" στο κεφάλι. Άρα, μας λες δηλαδή, ότι ένας ερευνητής εν Ελλάδι, χωρίς να διαθέτει το budget της Merck φυσικά, κατάφερε και τους έβαλε τα γυαλιά»

3 μηνες ειναι μικρο το διατημα μια χαρα τα λεει ο ακης

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Ενώ οι άλλοι δήθεν και καλά ικανοποιημένοι (πού μαζεύτηκαν κιόλας τόσοι;), προτιμούν αυτό.»

Όλοι δήθεν, όλοι ψεύτες.
δυστυχως υπαρχουν και ψευτες

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«ΚΑΝΕΙΣ δεν είχε αποτέλεσμα, πλην των 2-3 που ήρθαν "ξαφνικά" στο site.»

Σωστά. Έπρεπε να υπήρχε προειδοποίηση πρώτα.
και εσυ απο χιουμορακι μια χαρα πας (η ειρωνια να το πω) ας μην ειμαστε κοκοπροαιρετοι εγω το βλεπω ως χιουμορ

kolokotronis είπε:
Τι είχε πει όμως 15/6/08

«Το είχα ψάξει αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία. Απλως καλό θα ήταν να βρίσκαμε κάποιον που το δοκίμασε να μας πεί.»

Τελικά θέλει χρήστες του προϊόντος ή όχι; Με έχει μπερδέψει.
και εγω οταν μπηκα στο φορουμ δεν ηξερα καλα καλα τι ηταν η dht
τοτε πιθανον να μην ειχε αναλυσει τα συστατικα του
ειδες χωρις να διαβασει τα συστατικα του δεν ειπε τιποτα κακο απλα οτι δεν του εδωσε σημασια και λοιπα
επειτα απο μελητη αυτων που περιεχει μεσα βγηκε και το αποτελεσμα και το αποτελεσμα ειναι αυτο που διαβασες

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Μπαίνουν με email της εταιρίας και το παίζουν πελάτες ικανοποιημένοι;;;»

Σκεφθήκατε ποτέ να είναι εργαζόμενο άτομο μέσα στην εταιρεία, και να χρησιμοποιεί το προϊόν; Λέμε τώρα.
το εργαζομενο ατομο δεν εχει προσωπικο email ,,,,ε γιατι εκεινο το email ειναι σχετικα με πληροφοριες για την λοσιον που ,,,,
αν λοιπον ηταν απο εκει θα ειχε δικο του εμαιλ και οχι της εταιριας
παραδειγμα kwstasmpampis@m***s.gr και οχι info@m****s.gr
επισημο εμαιλ της εταιριας αν ειναι δυνατον και μετα μιλας για καχυποψια,,,

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Στην κουβέντα μας ξανά.
Υπάρχουν αυτές οι photos πριν και μετά; Σε ποιό ακριβώς ινστιτούτο πήγες και έκανες μεταμόσχευση, που αναφέρεις στο 1ο σου post?
Τι να λέμε τότε.»

Από τη στιγμή που δεν γίνονται δεκτά αυτά που γράφω για το πρόβλημά μου, θα γίνουν δεκτές οι φωτογραφίες; Κατευθείαν θα βγουν πλαστές. Όπως έχετε βγάλει πλαστές όλες τις φωτογραφίες από το site. Όσο για την μεταμόσχευση, και αυτή αμφισβητείται ότι την έκανα; Δεν επιθυμώ να γράψω το όνομα της εταιρείας για ευνόητους λόγους. Αποτελείται πάντως από τρία γράμματα. Σκεφθείτε και το βρήκατε.

αν σε δω και απο κοντα μονο τοτε θα σε πιστεψω υπαρχουν πολλες χιλιαδες φωτογραφιες στο ιντερνετ για το πριν και μετα πολλες απο αυτες ειναι πλαστε
υπαρχει και το Photoshop που κανει θαυματα :D :D οποτε καταλαβαινεις το Live ειναι καλυτερο

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Αν έκανε δουλειά του Μ**ή, γιατί τόσοι "ϊκανοποιημένοι πελάτες" δεν δείχνουν photos?
Ας μου στείλουν να κρίνω»

Για αυτό δεν στέλνω φωτογραφίες. Γιατί ο Admin θα κρίνει.
ο admin και τα μελη που υπαρχουν εδω οι φωτογραφιες θα σταλουν στο φορουμ για να ειναι ορατες απο ολους και οχι απο εναν
επισης για μενα στο ειπα μονο Live γιατι υπαρχουν και τα photoshop που κανουν καλη δουλεια

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Αν διάβασες την συζήτηση που είχαν με τον Dr, θα μπορούσες να μας απαντήσεις γιατί "λάκησε" ο Assistant του Μ**ή και δεν εξήγησε στον Dr που και ποιά είναι η κλινική έρευνα του προϊόντος.
Άσε και κάτι εκπομπές που έβλεπα(με) παλιά και αναφέρονταν σε γιατρούς με "μαιμού" πτυχία...»

Λέω να μην απαντήσω εγώ, αλλά ο Assistant που είναι και πιο έγκυρο:
σε βρισκω απολυτα σωστο

kolokotronis είπε:
«It is very wrong not to accept official clinical studies certified from European doctors like Dr Fulvio Marzatico, Carlo Carrera and the chemist Pr Angelinetta. These scientists certified that Mr m**i’s World Patented Lotion is efficacious for the Treatment of Androgenetic Alopecia and 100% safe for the consumer’s health and with no side effects. These clinical studies are accepted from the Greek Drug Organisation and E.E Legislation.
It is very wrong also to criticize negatively a US Patent that is granted to Mr m**is because you must know that US chemists according to the American Legislation accepted to grant Mr m**is a Patent for his lotion after having examining it for a very long period.
You should as a scientist try to understand the new the innovative and try to examine it. And also terms like “snake oil” from a scientist shouldn’t be said about something which is official certified.
Furthermore, Mr m**is is very willing to cooperate with you in the way not to “take your clients-patients” but when you stop being able to make a hair transplantion, then you could use Mr m**i’s lotion to fill the rest bald head.
Please try to be more open minded to new ideas and do not criticize negatively something you don’t know because this can be called like you suffer from “neophobia” (the fear for the new.
Try to keep the words of Hippocrates as a doctor, to be honest and sincere and try for the good of the patients, a Greek Inventor consults you that.»

Δεν τον είδα πάντως να "λάκησε". Αυτό ξέχασε να το αναφέρει ο Admin.

δωσε μου την σελιδα να παω να το τσεκαρω αυτο

kolokotronis είπε:
H Ntia έγραψε:

“Ένα μεμονωμένο περιστατικό δεν μπορεί να με πείσει. Θεωρώ ότι οι εταιρίες μεταμοσχεύσεων είναι πιο πειστικές.”

Παραθέτω την απάντηση – προτροπή του εν λόγω γιατρού, όπου αποτρέπει τους ασθενείς από το να κάνουν μεταμόσχευση.
οι μεταμοσχευσεις οι καλες μεταμοσχευσεις ειναι πιο πειστικες και εχουν καλυτερα και πιο διαρκη αποτελεσματα
ωστοσο καλο ειναι να αποφευγονται ειδικα για ηλικιες κατω των 30


kolokotronis είπε:
«You can patent a formula without proof that it works. I can submit a patent that says crushed cockroaches and mangos are a formula in a special lotion, then market it to say that it will make your chest hairy, even though there is no basis in fact.
I’m a physician in the US and don’t have knowledge about European patent laws or the drug organizations you mention. I didn’t say specifically that your product was snake oil, but what I did say was that 100% results and 0% side effects sounds the same as the snake oil salesman of yesterday. If you think you fit that description, that’s your cross to bear. I’m not concerned about taking patients from my surgical business. I routinely turn patients away from surgery and recommend medication. I’d much rather have patients avoid surgery if they can. I appreciate you reminding me of the Hippocratic Oath, but I follow it strictly, and that is exactly why I won’t recommend concoctions with no basis in science that make unbelievable claims and provide terrible quality photos as proof that it works. I’d think anyone could come to similar conclusions using basic common sense.»

Και αυτό ξέχασε να το αναφέρει ο Admin
οκ το αναφερες εσυ
τι με αυτο αποδυκνυει οτι δουλευει η λοσιον ??

kolokotronis είπε:
Ο panagiotisf έγραψε:

«τωρα με κανετε και γελαω
ελεος
μπαινουν τυχαια καποια ατομα και το πρωτο τους ποστ τυχαια ειναι στο θεμα του μ***
τυχαια επισης αυτα τα 3 ατομα λενε τα καλυτερα εντελως τυχαια
παλι τυχαια καποιος απο αυτους δηλωνει σαν email που θα λαμβανει παρακολουθησεις θεματων στο i***@m**.gr
σιγουρα και αυτο τυχαιο ειναι

για ποσο μλκ*** μας περνατε

φτανει πια

μιληστε με αποδειξεις επιτελους

ο κοσμος δεν ειναι χαζος ξυπναει σιγα σιγα και ξερει ελληνικα και διαβαζει και ενημερωνεται ωστε να μην τον κοροιδευουν διαφοροι επιτηδιοι

πανε οι εποχες (ευτυχως) που ο καθενας με λιγη πειθω ευχερια λογου
μεγαλες υποσχεσεις ΕΠΑΙΖΕ με τον πονο των ανθρωπων και τους ετρωγε τα λεφτα και δεν εκανε τπτ»

Νόμιζα ότι απαγορεύονταν οι πολιτικοί λόγοι εδώ;
εξηγησε μου τι ειναι ο πολιτικος λογος και που τον βλεπεις
η ενημερωση μπορει να μην συμφαιρει μερικους αλλα υπαρχει
επισης η αληθεια δεν συμφαιρει μερικους αλλα υπαρχει

kolokotronis είπε:
Ο panagiotisf έγραψε:

“αποδειξε μας οτι αυτη η ερευνα που λεει πως δεν αποροφατε η λοσιον ειναι πλαστη ειναι μαπα δεν ξερουν τι λενε και λοιπα
αποδειξε μας πρωτα το πιο βασικο
και μετα ελα να μιλησουμε για αυτα που περιεχε μεσα κατα ποσο βοηθαν τον μαλλι”

Αντιγράφω τα αποτελέσματα της έρευνας:

Οι κλινικοι ερευνητες του πανεπιστημιου της παβιας ιταλιας επιβεβαιωνουν οτι η λοσιον του κ.Μ**η ειναι αποτελεσματικη στην καταπολεμηση της ανδρογενετικης αλωπεκιας διoτι η συσταση του κανεi τα μαλλια δυνατα και γερα. Τα αποτελεσματα της κριθηκαν διαχρονικα, αρα εχει μονιμα αποτελεσματα. Αρ.πρωτοκ. 2001β124f/ universita degli study di pavia:

Δεν αρκεί; Έχει και συνέχεια.

αυτο το γραφεις εσυ απο εδω εγω δεν μπορεσα να το βρω στο διαδυκτυο κατι επισημο ενα χαρτι του πανεπιστημιου που να ανακοινωνει την ερευνα
για αυτον τον λογο δωσε μου το email του πανεπιστημιου που εγινε η ερευνα μελετη
να τους ρωτησω σχετικα με αυτο να μαθω τις λεπτομεριες που θελω
και στην επισημη σελιδα του πανεπιστημιου δεν βρηκα τιποτα,,, ισως δεν ψαχνω καλα
πες μου σε ποιον να απευθυνθω απο εκει αφου ξερεις την ερευνα που εγινε θα ξερεις λογικα και σε ποιον πρεπει να μιλησω για να μαθω και καποιο τηλεφωνω ισως θα εκανε δουλεια
ακομα θελω ναι το ξανα λεω και το email να επικοινωνισω για να μαθω αυτα που θελω
και ξανα μιλαμε,,,,,,,

kolokotronis είπε:
Ο Admin έγραψε:

«Όμως για να έχει κάποιο προϊόν αποτέλεσμα, θα πρέπει να υπάρχει και επιστημονική απόδειξη ότι αυτά που περιέχει μέσα κάνουν όντως δουλειά.
Μέχρι και το τσάι, αγαπητέ, έχει κλινικές έρευνες ότι κάνει δουλειά.
Το δικό σας δεν έχει ούτε την απόδειξη του "ταπεινου" τσαϊού.»

και

«Αν έχετε κλινικές αποδείξεις, μας τις δείχνετε και ζητάω συγνώμη + ότι προσθέτω το προϊόν σας στα αποτελεσματικά. Όχι ότι δεν πειράζει την υγεία, αλλά τις άλλες, που δείχνουν αποτελέσματα.»

και

«-Το συμπέρασμα που είδες αναφέρει κάτι πράγματα στα Ελληνικά που το μετέφρασαν αυτοί λογικά μιας και οι γιατροί που αναφέροντε είναι Ιταλοί. Επίσης, δεν ξέρουμε τπτ από τους γιατρούς αυτους, τι ιστορικό έχουν κλπ. Γιοκ?»

Ο Admin αναφέρεται στους γιατρούς Dr Fulvio Marzatico, Dr Carlo Carrera και Dr Claudio Angelinetta. Τι να συμβαίνει άραγε με αυτούς τους γιατρούς;

Παρακάτω αναφέρω κάτι πράγματα στα Αγγλικά:

has proved to be efficacious in the treatment of androgenetic alopecia. The number of fallen hair in the pull test decreases after constant product’s use because hair get stronger and thicker. During the period of treatment hair is less greasy and scalp desquamates less: The number of scales significantly decreases after 60 days of treatment. MPAF, M6S PATENT has proved to be very well tolerated: indeed it did cause neither itching nor redness. The latest decreases in those volunteers who suffered from redness before product’s use. The clinical test shows that volunteers are satisfied with MPAF, M6S PATENT. Hair is soft and shiny…

Για όσους δεν κατάλαβαν είναι απόσπασμα από τα συμπεράσματα της κλινικής έρευνας. Εάν θέλετε την επόμενη φορά το μεταφράζω.

Και μη το ξεχάσω. Η Ntia είναι το μόνο μέλος που ευχαριστήθηκε μέσα από τη ψυχή της γιατί βρήκα λύση στο χρόνιο αυτό πρόβλημά μου. Αυτό δείχνει την αγνότητα του χαρακτήρα της.
Οι υπόλοιποι, αν είναι δυνατόν να μου βγει το μάτι.

Με τις υγείες μας.

οπως ειπα και πριν περιμενω να μου στειλεις email και λοιπα στοιχεια να επικοινωνησω με το πανεπιστημιο για να μαθω τι εγινε σε αυτην την ερευνα και ποια ηταν τα αποτελεσματα τους

να τους δειξω και την αλλη ερευνα που καναν αλλοι και δειχνει οτι η λοσιον δεν αποροφατε
να δω τι θα πουν τι θα απαντησουν
εν αναμονη λοιπον φιλε Kolokotronis

με τις υγειες μας λοιπον
τα καλυτερα επονται,,,
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Ακη κορυδαλλο ειμαι αν ειναι ας κανονισουμε οσα παιδια θελουν να συναντηθουμε να ανοιχτει κ ενα τοπικ συναντησης.
 

Ntia

New Member
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Παιδιά, ειλικρινά, νομίζω ότι όποιος διαβάσει από την αρχή το θέμα του Μ..η θα καταλάβει πολύ απλά πως έχουν τα πράγματα.

Τώρα νομίζω δεν θέλει και πολύ μυαλό να καταλάβει κανείς ότι λέγοντας πως οι κλινικές μεταμοσχεύσεων είναι πιο πειστικές, εννοώ ότι έχουν καλύτερο τρόπο προώθησης της εικόνας τους και καλύτερα επιχειρήματα και παραδείγματα! Και έχοντας απο την άλλη πλευρά της ζυγαριάς όλη αυτή την επιχειρηματολογία του γραφείου του κυρίου Μ..η σαφώς υπερτερούν.

Κοlokotronis, σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Όσο και να διαφωνώ δεν μπορώ να μην χαρώ για τον οποιοδήποτε βρίσκει λύση σε πρόβλημα το οποίο βιώνω και έχω ταλαιπωρηθεί.

Αλλά μη ξεχνάς ότι είμαι από εκείνους που πήγαν στο γραφείο του κ. Μ..η. Έχω αναφέρει πάμπολλες φορές λεπτομέρειες του συγκεκριμένου ραντεβού. Δεν χρησιμοποίησα το προιόν και πιστεύω ότι γλίτωσα τα χρήματά μου... Θεωρώ ότι δικαιούμαι να έχω άποψη για πολλά ζητήματα που αφορούν το θέμα όπως επίσης ότι μπορώ και είμαι σε θέση να ξεχωρίζω κάποια πράγματα. Ώστοσο είναι στο χέρι της εταιρίας σας να αποδείξει ότι το καλλυντικό το οποίο παρασκευάζει βοηθά ουσιαστικά καθώς και στο χέρι σας να το αποδείξετε με υπαρκτά παραδείγματα.
 

Άκης

Administrator
Απ: m**is - Μακρυά!!!

Τελος πάντων. Πιστεύω θα σταματήσει εδώ.
Δεν νομίζω να έχουν και κάτι να πουν.
Όπως βλέπει κανείς, το θέμα το άνοιξα της 15 Ιουν. γιατί όταν κοίταξα τα συστατικά του, δεν είδα κάτι από τα γνωστά που θα κάνουν δουλειά.
Η πρώτη απάντηση ήρθε 2 Οκτ. από τον Master, ο οποίος και πιθανώτατα δουλεύει εκεί.
Και αφού δουλεύει εκεί, προτίμησε να "κινηθεί κάτω από το radar" και να μην μας πει το τι κάνει και πως το κάνει σαν συνεργάτης του ερευνητή, αλλά να το παίζει ικανοποιημένος πελάτης.

Όσο αφορά την συνάντηση, καλά θα ήταν να κάνουμε νέο θέμα. Αλλά εγώ δεν είμαι από Αθήνα, οπότε ελπίζω αν κανονίσετε κάτι και με βολεύει, να έρθω.
 
Μπλουζα