Max-os, fut+fut, 4408+2467 grafts, 11/11/2009 & 06/09/2010

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

geofish είπε:
Αφού το ρίξαμε στα τυχερά παιχνίδια να σας κάνω μια υποθετική ερώτηση

Τι θα θέλατε, να κερδίζατε στο τζόκερ 5 εκατομμύρια ευρώ άλλα να ήσασταν φαλακροί μια ζωή η τώρα που κάνατε μεταμόσχευση και ας στερηθείτε μερικά υλικά αγαθά.
Εκτός αν είστε ματσό και δεν σας απασχολούν αυτά.

χμ.. :chinscratch ! τι nw θα ειμασταν? :D
δεν γινεται να ριξουμε λιγο τα μυρια και να μειωσουμε και το nw? :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

NGL είπε:
χμ.. :chinscratch ! τι nw θα ειμασταν? :D
δεν γινεται να ριξουμε λιγο τα μυρια και να μειωσουμε και το nw? :D

laugh3.gif
laugh3.gif


Επειδή το ρίξαμε στο παζάρι σας προτείνω τι θέλετε.
Nw 1 και 0 ευρώ
Nw 2 και 100.000 ευρώ
Nw 3 και 300.000 ευρώ
Nw 4 και 400.000 ευρώ
Nw 5 και 1.000.000 ευρώ
Nw 6 και 2.000.000 ευρώ
Nw 7 και 5.000.000 ευρώ

Λοιπόν, deal or not deal
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

geofish είπε:
Ναι, αλλά deal σε ποιο?
smilie_shop_023.gif

geo, για να μην του το...@ηδηξ@υμε το θεμα του μαχου,ανοιξε καινουριο και σκεψου και καμια αλλη παραλλαγη δικια σου...χαμος θα γινει απ την συμμετοχη σου λεω.. :D
ευρω vS τριχοπτωση..εγω ειμαι μεσα να παιξω παντως..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

NGL είπε:
[quote author=geofish link=topic=1337.msg26836#msg26836 date=1266679308]
Ναι, αλλά deal σε ποιο?
smilie_shop_023.gif

geo, για να μην του το...@ηδηξ@υμε το θεμα του μαχου,ανοιξε καινουριο και σκεψου και καμια αλλη παραλλαγη δικια σου...χαμος θα γινει απ την συμμετοχη σου λεω.. :D
ευρω vS τριχοπτωση..εγω ειμαι μεσα να παιξω παντως..
[/quote]

+1
 

omar77

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

NW 3 ΚΑΙ 300.ΟΟΟ ΕΥΚΟΛΑ
με τουμπανιαζει ο hasson k μου μενουν κ μπολικα
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μαχος
2 φωτο μόνο (διότι μόλις είχα βαλει ζελέ-αλοη)
Θα επανέλθω με περισσότερες φωτογραφίες σε φως ημέρας, χωρις ζελέ και χωρίς φλάς.
Προς ενημέρωση και μόνο.
 

Συνημμένα

  • 11-11-2009.png
    11-11-2009.png
    780.3 KB · Προβολές: 285
  • 08-03-2010-A.JPG
    08-03-2010-A.JPG
    168.4 KB · Προβολές: 303
  • 08-03-2010-A.JPG
    08-03-2010-A.JPG
    168.4 KB · Προβολές: 284

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

παρα πολυ καλος ρε μαγκα!!! μπραβο......παει πολυ καλα η δουλεια!!!!!!
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Δεν μπορώ να εχω την εικόνα που έχετε εσεις εννοώ μια φώτο κάθε μηνα και επειδή βλέπω το μαλλί κάθε μέρα δεν μου φαίνεται η διαφορα . Να εισαι καλά.
Εσύ δεν θα ανεβάσεις καμια φώτο?

Μαχ
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

εχω ανεβασει εγω πριν καμμια βδομαδα......η διαφορα φαινεται μαχο...εχει αλλαξει το hairline σου....και συνεπως η οψη σου......τωρα απλα πρεπει να γεμισει κιολας για να γινει πιο υγιες!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

μπραβο μαχο.!εχεις καλο growth για την εποχη.περιπου ποσο % growth υπολογιζεις οτι εχεις μεχρι τωρα και ποσο περιμενεις ακομα?
λογικα ο επομενος μηνας θα ειναι ο καλυτερος για σενα μεχρι τωρα.
συνηθως 4-5 γινεται η μεγαλη αλλαγη :)
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

φίλε , εσένα δεν μπορώ να σε πιάσω, με τους όρους που χρησιμοποιείς. Ολο με πιάνεις αδιάβαστο! Λογιστής ΕΙΣΑΙ και τα βλέπεις τα πράγματα τόσο τετραγωνα - απόλυτα.
Πες μου . Για το γκρόουθ το κατάλαβα. ΟΚ. άρχισα να πετάω τρίχες νέες από νωρίς. μετά το δίμηνο. Από Κύπρο μου είπαν ότι αυτό θα αρχίσει΄από τον τρίτο μήνα. Τώρα αυτό σημαίνει ότι είμαι ένα μηνα μπροστά σε ανάπτυξη? (πες μου εσυ την γνωμη σου)
Τωρα πως μπορώ να υπολογίσω πόσο έχω ακόμα? (πες μου επίσης - από που μπορώ να το δώ ή να το διαπιστώσω)

Μαχος (σορρυ για τα λάθη βιάζομαι)
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
φίλε , εσένα δεν μπορώ να σε πιάσω, με τους όρους που χρησιμοποιείς. Ολο με πιάνεις αδιάβαστο! Λογιστής ΕΙΣΑΙ και τα βλέπεις τα πράγματα τόσο τετραγωνα - απόλυτα.
Πες μου . Για το γκρόουθ το κατάλαβα. ΟΚ. άρχισα να πετάω τρίχες νέες από νωρίς. μετά το δίμηνο. Από Κύπρο μου είπαν ότι αυτό θα αρχίσει΄από τον τρίτο μήνα. Τώρα αυτό σημαίνει ότι είμαι ένα μηνα μπροστά σε ανάπτυξη? (πες μου εσυ την γνωμη σου)
Τωρα πως μπορώ να υπολογίσω πόσο έχω ακόμα? (πες μου επίσης - από που μπορώ να το δώ ή να το διαπιστώσω)

Μαχος (σορρυ για τα λάθη βιάζομαι)

;D ;D ;D
μαχο συνηθως δεν βγαινουν ολες οι νεες-μεταμοσχευμενες τριχες μαζι!οχι συνηθως δηλαδη,σιγουρα δεν βγαινουν.
απο ατομο σε ατομο διαφερει ο χρονος που βγαινουν οι μεταμοσχευμενες τριχες!συνηθως η μεγαλη διαφορα στην φυτρωση γινεται κατα μεσο ορο στον 4-6 μηνα ,χωρις βεβαια ν αποκλειονται αλλες περιπτωσεις..
ο comb πχ ειχε αναφερει οτι κατα τον 4ο μηνα ειχε μια φυτρωση κοντα στο 50%( 10% καθε προηγουμενο μηνα),που σημαινε οτι περιπου τα μισα απ τα μεταμοσχευμενα μαλλια του ειχαν βγει στο τελος του τεταρτου μηνα.ειχε να περιμενει δηλ αλλα τοσα μεχρι να δει το τελικο αποτελεσμα.
εσυ σε τι φαση νομιζεις οτι βρισκεσαι τωρα?
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Πάνο - επειδή στο φόρουμ, λόγω δουλειάς, μπάινω λίγες στιγμές ίσως να μην πρόλαβα να δω το ποστ επάνω επάνω θα το βρω και θα δω τις φωτο σου . Για το δεύτερο που λες, το γέμισμα, ναι φυσικά το περιμένω αν και είμαι ευχαριστημένος με τη μέχρι τώρα πορεία.
Εδώ θέλω να αναφερθώ ston NGL δεν μπορώ να καταλάβω φίλε πως εκ των προτέρων μπορείς να ξέρεις το πόσες θύλακες αναπτύχθηκαν σε σχέση με το τελικό αποτέλεσμα! (έτσι? σωστό ή λάθος?) Εκ των υστέρων όπως σωστά γράφεις για το παράδειγμα του Comb μπορείς να έχεις άποψη. Αν δλδ είσαι τώρα στον 11ο ή 12ο μήνα και ξέρεις το τελικό αποτέλεσμα μπορείς να συγκρίνεις τις φωτο του τώρα με τις αντίστοιχες του 4-μήνου και να διαπιστώσεις ότι στο 4-μηνο ήσουν στο 40 ή 50% της παρούσας κατάστασης. Κάνω λάθος?

Τώρα κατά τα άλλα κοιτάω στον καθρέπτη και βλέπω λίγες τρίχες κυρίως μπροστά στην αριστ. hair line να σκάνε μύτη . Προς τα ενδότερα δεν βλέπω - δεν με βοηθάνε τα μάτια. Περιμένω. Πιστεύω ότι μετά το Πάσχα που θα βάλω νεότερες φώτο στον 5ο μήνα να έχω καλύτερα αποτελέσματα από τώρα.

Να είστε καλά, Μάχος.
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
Εδώ θέλω να αναφερθώ ston NGL δεν μπορώ να καταλάβω φίλε πως εκ των προτέρων μπορείς να ξέρεις το πόσες θύλακες αναπτύχθηκαν σε σχέση με το τελικό αποτέλεσμα! (έτσι? σωστό ή λάθος?) Εκ των υστέρων όπως σωστά γράφεις για το παράδειγμα του Comb μπορείς να έχεις άποψη. Αν δλδ είσαι τώρα στον 11ο ή 12ο μήνα και ξέρεις το τελικό αποτέλεσμα μπορείς να συγκρίνεις τις φωτο του τώρα με τις αντίστοιχες του 4-μήνου και να διαπιστώσεις ότι στο 4-μηνο ήσουν στο 40 ή 50% της παρούσας κατάστασης. Κάνω λάθος?

καλα ρε μαχο στο περιπου σου ειπα,δεν σου ειπα ν αρχισεις να μετρα μια μια τις τριχες που βγηκαν.παντα σε σχεση με τα θυλακια που εβαλες.
παντως πιστευω τ αποτελεσμα σου θα ειναι εξαιρετικο,γιατι πιστευω οτι πανω οχι απλα θα γεμισει,αλλα θα φουλαρει...
 

comb

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ο comb πχ ειχε αναφερει οτι κατα τον 4ο μηνα ειχε μια φυτρωση κοντα στο 50%( 10% καθε προηγουμενο μηνα)

Eίχα πει για μια αντιστοιχία προόδου 10% ανα μήνα μετά τον 3ο, δηλαδή στους 4 ήμουν στο 40%, στους 5 στο 50% κ.ο.κ, αλλά όπως λέει ο Μάχος, αυτό είναι συγκριση με το τωρινό αποτέλεσμα(αν θεωρήσουμε οτι είναι τελικό), και βέβαια με το μάτι.

Κατά τα άλλα Μάχο από τις φωτός σου φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά και αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό για 4 μήνες, περιμένουμε το update στους 5.
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Ngl υπολογίζω οτι τώρα είμαι στο 50%, αν το θέτεις στο περίπου. Μου είπανε στην Κύπρο ότι θα έχω, εκτος της χερ-λαιν, περί τα 35-40 μοσχ/τα μέση πυκνότητα τριχ/κίων ίσως και 45.
Οκ ετσι πως το είπες το πήρα τοις μητρητοίς (μόνο που δεν άρχισα να μετρώ!!) Πλάκα κάνω.

Από την αρχή σας είχα γράψει ότι επειδή το φόρουμ αλλά και οι απόψεις σας με βοήθησαν ποικιλοτρόπως ετσι και γώ θέλω σε "πραγματικό χρόνο" να σας ανεβάζω φωτογραφίες για να βλέπετε το αποτέλεσμα είτε πάει καλά είτε όχι. Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση αφού δώ ΠΡΩΤΑ το τελικό αποτέλεσμα τέλη σεπτεμβρη του '10 να σας ανεβάσω ΜΕΤΑ τις φώτο.
Σκοπός που ποστάρω (μαθαίνω και γώ τους όρους) είναι καθαρά και μόνο η ξεκάθαρη πληροφορία. Διότι αντιλαμβάνομαι ότι πίσω από την Οθόνη του Η/Υ μπορεις να λές και να δείχνεις ότι θες.
Ιδανική για μένα( και για σας πιστεύω) περίοδος είναι ο μήνας ώστε να είναι ορατή και η διαφορά.
Μάχος
 

aleksandros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Maxo ο topillo που ειχε βαλει 4250 grafts απο τον 4 μηνα και μετα αρχισε και επαιρνε τα πανω του.
Συν του οτι χρησιμοποιουσε finasteride.
Στον 5ο μηνα ειχε τεραστια διαφορα σε σχεση με τον 4ο

http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=5&threadid=82306&enterthread=y
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
Ngl υπολογίζω οτι τώρα είμαι στο 50%, αν το θέτεις στο περίπου. Μου είπανε στην Κύπρο ότι θα έχω, εκτος της χερ-λαιν, περί τα 35-40 μοσχ/τα μέση πυκνότητα τριχ/κίων ίσως και 45.
Οκ ετσι πως το είπες το πήρα τοις μητρητοίς (μόνο που δεν άρχισα να μετρώ!!) Πλάκα κάνω.

ναι ρε συ,ειναι καλο να εμπλουτισουμε με πληροφοριες τα θεματα που μας αφορουν. :)
 
Μπλουζα