Mεταμόσχευση vs minoxidil

danceworld_2001

Well-Known Member
Παίδες εγώ θα πω απλά σεβασμό στον τροφέα, ειναι guru στο θέμα θεραπειών, και δικαίωμα του να κουμπώνει οτι θέλει, δεν ανάγκασε κανέναν να πάρει τίποτα και μάλιστα σε όλους λέει ΜΗΝ πάρετε ντούτα. Αν τον γνωρίσετε απο κοντά θα πάθετε πλάκα με την προσωπικότητα και τις γνώσεις του, το δε μαλλί του ειναι καλύτερο απο 16χρονο ενώ ο ίδιος μοιάζει με το ζόρι 25 ενώ ειναι 40+. Στο θέμα τώρα, δυστυχώς παιδιά η μινόξ δίνει προσωρινά αποτελέσματα που χάνονται με τον χρόνο, και εξαρτώνται με τον βαθμό ανταπόκρισης και επιθετικότητας της τριχόπτωσης στον καθένα. Εδώ ακόμη και η φίνα χάνει την δράση της με τα χρόνια. Και μην βιάζεστε να ενθουσιάζεστε και να ακούτε και εμάς τους παλαιούς χρήστες. Απο το 2002 μάχομαι με τον θηρίο, απο το 2005 στις θεραπείες δεν ειναι λίγο. Ευτυχώς έχω ανοχή στο φάρμακο γιατί αν περίμενα την μινοξ!!! Ακολουθώ το μοτίβο του τροφέα και εγώ. Η μινόξ το 2005 απο nw 4 με πήγε 1, πλέον τσάμπα που την βάζω... ίσα ίσα να δυναμώνω καμία τρίχα, δεν δίνει τίποτα. Η δε φίνα παίζει οκ όμως οι κρόταφοι ανοίγουν σιγά σιγά και αργά και μόνο μια μεταμόσχευση μπορεί να μου δώσει πλέον μια εικόνα δυνατή. Και πάλι καλά όμως λέω γιατί χωρίς big 3 θα ήμουν nw 6 τώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
ασχετο αλλα θεωρω οτι καποια βοηθητικα φαρμακα μπορει να κανουν την διαφορα,απλα μιλαμε και για αλλα κοστη..δηλαδη ναι σαφως και θες μια καλη θεραπεια φινα με μινοξιδιλ κτλ..αλλα επειτα απο ενα χρονο 2 η 3 οταν δεις οτι δεν μπορεις να δεις τιποτα περισσοτερο αν εχεις τα φραγκα μπορεις να δοκιμασεις βιματοπροστη.. η να κανεις συνεδριες ντερμαπεν με τις αμπουλες (λογικα χαλκο ψευδαργυρο πρεπει να παιζει!!) και να σου δωσει ωθηση..αλλα ειναι τα λεφτα αρκετα διοτι μιλαμε για ταυτοχρονα αρκετα πραγματα.. νομιζω οτι καπου εκει ειναι και το κλειδι.. αλλη λυση ειναι φινα μινοξιδηλ οσο σε κραταει και μετα μεταμοσχευση για να καλυπτεις το χαμενο εδαφος σιγα σιγα.. θελει αγωνα,ορεξη,και πεταμα αρκετα ευρω για τριχες...σκεφτειτε το bnp ,μπορει ε ενα συνδυασμο φαρμακων να σε βοηθησει σημαντικα σε επανεκφυση ακομα και κροταφων, κτλ..αλλα μονο του να κανει λιγα πραγματα..
εμεις μεσα μας επιζητουμε ενα αντε δυο φαρμακα και να τα κανουν ολα..ενω δυστυχως δεν ειναι ετσι..
 
Μπλουζα