Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

Joda

Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

azyx θελω μια βοηθεια ρε φιλε..ψαχνω μηπως υπαρχει το bimatoprost σε μορφη χαπιου..
και βρηκα αυτο http://209.85.229.132/search?q=cache:MPRIi-jctYsJ:www.alibaba.com/product-tp/100555210/Careprost_Bimatoprost_.html+careprost+capsules&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

εκει που λεει dosage form λεει tablets...εννοει χαπια???γιατι οταν εκανα googling και παταγα κατι σε bimatoprost pills και εννουσε pill το καθε μπουκαλακι..μακαρι να ειναι σε μορφη χαπιου γιατι ειναι το generic και θα ειναι πολυ πιο φθηνο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

azyx

New Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

Ετσι φαινεται! Πως ειναι σε χαπια δηλαδη! Νομιζω η ασφαλεστερη λυση για τετοιες μικροποσοτητες που θελουμε ειναι τα χαπια... θα στηλω ενα μαιλ να ρωτησω τημουλα καθως και περιεκτικοτητα...
για τα cytotec που πηγα σημερα στο φαρμακειο μ ειπε πως σταματησαν να τα βγαζουν... αλλα δεν τον πολυπιστεύω...μπορει να ξεχασε να τα παραγγείλει,.. θα παω και σε αλλον! Αλλα μεχρι τωρα η πιο υποσχομενη για μενα λυση ειναι τα κτηνιατρικα σκευασματα που ειναι ειδη διαλυτα και απλως θα χρειαστει να προσθεσουμε καποιον carrier οπως PG η ETHANOL για να απορροφηθουν καλυτερα!
 

Joda

Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

azyx το διαβασες το προηγουμενο post που εγραψα στην σελιδα 4 που εχει ενα κειμενο?γιατι δεν πολυπιστευω να κανουν τπτ τα αλλα μετα απο το κειμενο που διαβασα..για αυτο εψαχνα για χαπια με bimatoprost..εγω πιστευω οτι υπαρχουν αλλα ειναι δυσκολο να τα βρεις..μακαρι να ειναι χαπια αυτης της εταιρειας που θα στειλεις,σε καλη τιμη και σε mg..
 

danton

New Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

τα χαπια που προοριζονται για κτηνιατρικη χρηση υπαρχει περιπτωση τα συστατικα του να ειναι κατωτερης διαλογης απο αυτα που χρησιμοποιουνται σε ανθρωπους?

κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει σιγουρα αυτη η ουσια επαναδραστηριοποιει τον θυλακα ετσι?δεν δημιουργει νεο θυλακα (ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι το πρωτο)
 

Joda

Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

αυτα που λεει ο azyx δεν ειναι χαπια..ειναι σε υγρη μορφη..τωρα αν ειναι κατωτερης διαλογης δεν το νομιζω...πχ το regain το βρισκεις στα φαρμακεια γυρω στα 30 ευρω και το ιδιο regain ακριβως της ιδιας εταιρειας στο διαδικτυο το βρισκεις με 15 ευρω..
πιστευεται οτι δουλευει σαν την μινοξιδιλη αλλα ειναι καλυτερο.τωρα αν ειναι καλυτερο η αν οντως δουλευει δεν το ξερουμε..απλως επειδη δουλευει καλα στις βλεφαριδες ισως δουλευει κ στο κεφαλι..επισης οι θυλακες δεν εξαφανιζονται οταν καποιος χανει τα μαλλια του απλως γινονται πολυ μικροι.
 

Joda

Member

azyx

New Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

Joda είπε:
αυτα που λεει ο azyx δεν ειναι χαπια..ειναι σε υγρη μορφη..τωρα αν ειναι κατωτερης διαλογης δεν το νομιζω...πχ το regain το βρισκεις στα φαρμακεια γυρω στα 30 ευρω και το ιδιο regain ακριβως της ιδιας εταιρειας στο διαδικτυο το βρισκεις με 15 ευρω..
πιστευεται οτι δουλευει σαν την μινοξιδιλη αλλα ειναι καλυτερο.τωρα αν ειναι καλυτερο η αν οντως δουλευει δεν το ξερουμε..απλως επειδη δουλευει καλα στις βλεφαριδες ισως δουλευει κ στο κεφαλι..επισης οι θυλακες δεν εξαφανιζονται οταν καποιος χανει τα μαλλια του απλως γινονται πολυ μικροι.

Πω πω φιλε δεν γινετε αυτο... να σ απαναταω στο αγγλικο το φορουμ! χαχα:)
Τη μινοξ την παιρνω κατω απο 5 ευρω τα 60ml
Και μωλις τελειωσει θα παρω μισο κιλο σκονη= 100 ευρω να φτιαχνω μονος μου φρεσκο πραγμα!
 

Joda

Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

xaxaxa ε ρε φιλε τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται παντα....ετσι παει :)
ναι ρε η μινοξ συμφερει σε αυτη την τιμη εφοσον ξερεις να την φτιαχνεις...
δεν μου πες ομως την αποψη σου για το careprost?πως την κοβεις την τιμη στο λινκ που εβαλα?εγω πιστευω καλη ειναι...
 

azyx

New Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

για τα 200mg 100 Tablets = $200.48 νομιζω πως ειναι πολυ καλη! δηλαδη 1000$ το 1 g πιο φτηνα και απο τον παραγωγο στην κινα:) για το διαλυμα το ιδιο με εδω εχει:)
εγω βλεπω τελευταια τη μινοξ με ολα τα υπολοιπα που βαζω να δουλευει πολυ πολυ καλα και εχω χαλαρώσει λιγο! Ολοι οι φιλοι μ εχουν παρατηρησει μεγαλη βελτιωση και εχουν αρχισει να ενδιαφερονται:Ρ
το μονο που με χαλαει με τη μινοξ ειναι το οινοπνευμα και η PG που πιστευω μακροχρονια θα μ χαλασουν το μαλι και προσπαθω να βρω καποιο αλλο διαλυτικο... το glycerin που βαζει ο tropheus ακουγετε πολυ πιο ακινδινο απο PG αλλα παλι δεν γλυτωνουμε το οινοπνευμα... νομιζω πως το ιδανικοτεροα θα ηταν να βρουμε κατι οργανικο να διαλυουμε της ουσιες για τοπικη χρηση χωρις να χρησημοποιουμε εθανολη και προ...γλυκολη
Επισης επειδή ακουω πολλα θετικα για Revivogen την εψαξα λιγο και ειδα οτι δεν εχει απλα fatty acid (οπως Ω3,6,9) γιατι τα περισσοτερα λαδια, saw palmetto,emu oil εχουν τις ιδιες ουσιες αλλα τα εχει σε μορφη Free Fatty Acids που παραγονται απο υδροληση των λυπαρων-λαδιων μεσα σε καυστικη σοδα με μια σχετικα απλη διαδικασια... http://en.wikipedia.org/wiki/Saponification
 

danton

New Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

azyx είπε:
για τα 200mg 100 Tablets = $200.48 νομιζω πως ειναι πολυ καλη! δηλαδη 1000$ το 1 g πιο φτηνα και απο τον παραγωγο στην κινα:) για το διαλυμα το ιδιο με εδω εχει:)
εγω βλεπω τελευταια τη μινοξ με ολα τα υπολοιπα που βαζω να δουλευει πολυ πολυ καλα και εχω χαλαρώσει λιγο! Ολοι οι φιλοι μ εχουν παρατηρησει μεγαλη βελτιωση και εχουν αρχισει να ενδιαφερονται:Ρ
το μονο που με χαλαει με τη μινοξ ειναι το οινοπνευμα και η PG που πιστευω μακροχρονια θα μ χαλασουν το μαλι και προσπαθω να βρω καποιο αλλο διαλυτικο... το glycerin που βαζει ο tropheus ακουγετε πολυ πιο ακινδινο απο PG αλλα παλι δεν γλυτωνουμε το οινοπνευμα... νομιζω πως το ιδανικοτεροα θα ηταν να βρουμε κατι οργανικο να διαλυουμε της ουσιες για τοπικη χρηση χωρις να χρησημοποιουμε εθανολη και προ...γλυκολη
Επισης επειδή ακουω πολλα θετικα για Revivogen την εψαξα λιγο και ειδα οτι δεν εχει απλα fatty acid (οπως Ω3,6,9) γιατι τα περισσοτερα λαδια, saw palmetto,emu oil εχουν τις ιδιες ουσιες αλλα τα εχει σε μορφη Free Fatty Acids που παραγονται απο υδροληση των λυπαρων-λαδιων μεσα σε καυστικη σοδα με μια σχετικα απλη διαδικασια... http://en.wikipedia.org/wiki/Saponification

θυμαμαι παλαιοτερα που χρησιμοποιησα μια λοσιον με γλυκερινη δεν στεγνων με τιποτα.ειναι σαν να βαζεις λαδι πανω στο δερμα σου

αν παρασκευασεις Revivogen παντως σε παραδεχομαι!!

Και Aminoxil SP94 αξιζε να προσθεσουμε στην μινοξιδιλη?
 

sot

Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

παιδια τι γινετε με το αυτο το προιον εχουμε κανενα νεο?
εχει κανει κανενας καποια δοκιμη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

azyx είπε:
για τα 200mg 100 Tablets = $200.48 νομιζω πως ειναι πολυ καλη! δηλαδη 1000$ το 1 g πιο φτηνα και απο τον παραγωγο στην κινα:) για το διαλυμα το ιδιο με εδω εχει:)
εγω βλεπω τελευταια τη μινοξ με ολα τα υπολοιπα που βαζω να δουλευει πολυ πολυ καλα και εχω χαλαρώσει λιγο! Ολοι οι φιλοι μ εχουν παρατηρησει μεγαλη βελτιωση και εχουν αρχισει να ενδιαφερονται:Ρ
το μονο που με χαλαει με τη μινοξ ειναι το οινοπνευμα και η PG που πιστευω μακροχρονια θα μ χαλασουν το μαλι και προσπαθω να βρω καποιο αλλο διαλυτικο... το glycerin που βαζει ο tropheus ακουγετε πολυ πιο ακινδινο απο PG αλλα παλι δεν γλυτωνουμε το οινοπνευμα... νομιζω πως το ιδανικοτεροα θα ηταν να βρουμε κατι οργανικο να διαλυουμε της ουσιες για τοπικη χρηση χωρις να χρησημοποιουμε εθανολη και προ...γλυκολη
Επισης επειδή ακουω πολλα θετικα για Revivogen την εψαξα λιγο και ειδα οτι δεν εχει απλα fatty acid (οπως Ω3,6,9) γιατι τα περισσοτερα λαδια, saw palmetto,emu oil εχουν τις ιδιες ουσιες αλλα τα εχει σε μορφη Free Fatty Acids που παραγονται απο υδροληση των λυπαρων-λαδιων μεσα σε καυστικη σοδα με μια σχετικα απλη διαδικασια... http://en.wikipedia.org/wiki/Saponification


ρε παιδιά κανένα νέο από τον azyx??
 
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

δεν λεει τιποτα το σημαντικο !ειναι ενα φαρμακο που δεν κανει κατι φοβερο !και φυσικα δεν εχει παρει εγκριση απο τον fda. τωρα οσον αφορα την κλωνοποιηση μας λεει μια απο τα ιδια ...σε μια δεκαετια :'(
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

το φαρμακο (Latisse) ειναι στη κλινικη φαση δοκιμων 2 και δοκιμαζεται απο 600 ατομα το δοκιμαζουν σε 3 μορφες και αντι για placebo βαζουν regaine για να δουνε αν οντως κανει καλυτερη δουλεια απο τον κυριαρχο στο χωρο σημερα
 
Μπλουζα