juvena AG

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dim74

Member
σπυρο ειχα παρει πριν καιρο για κανα διμηνο την λοσιον folliplus extra με δωρο το σαμπουαν.πανω στο μπουκαλι της λοσιον γραφει made in germany by juvena beiersdorf AG.εψαξα να βρω κατι για αυτη την εταιρεια στο ιντερνετ αλλα τιποτα.μπορεις να το δεις κι εσυ μηπως βγαλουμε κατι ακομα απο εκει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
η εταιρία εκπροσωπείται από την ΙΝΠΑ στην Ελλάδα - θα τους ζητήσω λεπτομέρειες ;)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
η juvena αγοράστηκε από την beiersdorf ...
τώρα η beiersdorf στην Ελλάδα έχει σελίδα με προϊόντα όπως NIVEA,atrix,Eucerin,Hansaplast,DUO,Liposan,FUTURO,ΛΕΟΝΤΟΣ ... :-\

θα τους στείλω ένα email και αυτούς ... ::)
 

dim74

Member
αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως πουθενα δεν γραφει κατι για το follon σε αυτη την εταιρεια!πουθενα!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: juvena AG

επειδή ψιλοξέφυγε η συζήτηση, το έκανα μόνο του θέμα

αν δεν υπάρχει συνέχεια - το διαγράφω...
 

Ntia

New Member
Απ: juvena AG

Η juvena είναι μεγάλη εταιρία. Εδω στην Ελλάδα, αν μπεις στο χόντο π.χ. στον τομέα που είναι όλες οι μεγάλες και ακριβές εταιρίες όπως η clinique, η estee lauder, η channel και άλλες πολλές βρίσκεται και αυτή. Όπως συμβαίνει με πολλές εταιρίες, και αυτό το έχω καταλάβει από τη πολύεθνική που εργάζομαι, ένας αντιπρόσωπος του στην ελληνική αγορά επιλέγει τη θα εισαγάγει. Για παράδειγμα στον χοντο πωλούνται η κρέμες (έχει κρέμες για διάφορες περιπτώσει, ακριβές και απ' ότι ξέρω καλές) και ίσως και κάποια άλλα προιόντα. Η INPA πρέπει να φέρνει το folliplus ίσως και κάποια άλλα, αυτό δεν το ξέρω. Τώρα όσον αφορά την Beiersdorf ή αλλιως BDF δεν ξέρω αν την έχει εξαγοράσει, δεν το έψαξα γιατί δεν με ενδιέφερε κιόλας, αλλά επίσης συμβαίνει κάποια προιόντα να βγαίνουν σε συνεργασία με κάποια εργαστήρια άλλων εταιριων...
 

dim74

Member
Απ: juvena AG

δεν θα επρεπε λογικα καπου στο σαιτ αυτης της εταιρειας(στο εξωτερικο...) κοντα στα αλλα προιοντα που παραγει να αναφερεται και στο folliplus?
 

Ntia

New Member
Απ: juvena AG

Νομίζω πως όχι. Το ίδιο το έχω συναντήσει σε πάρα πολλές εταιρίες, οι περισσότερες δεν έχουν site που να περιλαμβάνουν όλα τα προιόντα τους αν έχουν πάρα πολλά, ειδικά αν είναι προιόν που βγαίνει σε συναργασία με άλλη εταιρία ή με μεσολαβητή άλλη εταιρία ή έχει άλλη εταιρία τα δικαιώματακ.τ.λ... Ρωτώ από περιέργεια, γιατί έχεις κολλήσει? Πιστεύεις ότι κάτι συμβαίνει? Είδες κάτι που δεν σου άρεσε? Αν έχεις οποιαδήποτε απορία, κατά τη γνώμη μου, για να μην σκορπάς τον χρόνο σου έτσι, πάρε στην ΙΝPA και ζήτα τον υπεύθυνο μάρκετινγκ να σου λύσει όποια απορία έχεις, αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες. Πες είμαι πελάτης σας και θα ήθελα να μου απάντησετε σε κάποιες απορίες σημαντικές κατά τη γνώμη μου... Πάντως σαν εταιρία είναι χρόνια στην αγορά με καλά προιόντα και για άλλες περιπτώσεις, εγώ τη θυμάμαι αρκετά χρόνια πριν για κάτι κρέμες...
 

Ntia

New Member
Απ: juvena AG

Τα προιόντα τα βρίσκεις στα φαρμακεία, αλλά εγώ έπαιρνα τηλ. στην εταιρία και μου τα έφερναν ταχυδρομικώς. Το τηλ. βρίσκεται στο site τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: juvena AG

αν εννοεις εμενα ντια δεν εχω κολλησει καθολου!αλλος ρωτησε για τις follon καψουλες και απλα ανεφερα πως ειχα παρει απο αυτη την εταιρεια το folliplus...αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως πουθενα στο ιντερνετ περα απο την ινπα δεν υπαρχει καποια πληροφορια για το προιον αυτο!η εστω να πωλειται καπου στην ευρωπη!και αυτο δεν ειναι περιεργο λες?μπορεις εσυ να μου βρεις εστω μια πληροφορια απο το ιντερνετ για το προιον αυτο?
σπυρο πιο προιον σου αρεσε που θες να παραγγειλεις?
 

Ntia

New Member
Απ: juvena AG

Dim, απλά από περιέργεια ρωτώ.. Δεν έχω ψάξει καθόλου γι' αυτό το προιόν γιατί δεν ήθελα, αλλά πολλά προιόντα κυκλοφορούν με διαφορετικές συσκευασίες και ονομασίες σε διάφορες χώρες και είναι ακριβώς τα ίδια. Την εταιρία την εμπιστεύτηκα για τον μόνο λόγο ότι είναι χρόνια στην αγορά και κάποια προιόντα της είναι αρκετά δημοφιλή στα φαρμακεία και μάλιστα θυμάμαι χρόνια πολλά πριν κάποια προιόντα που έπαιρνε και η μητέρα μου και ήταν καλά..
 

Ntia

New Member
Απ: juvena AG

Επίσης μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η σύσταση του προιόντος και γι' αυτό και το αγόρασα.. Εκείνη την περίοδο ήθελα ένα προιόν με φυτικά συστατικά, που να περιέχει serenoa serullata. Πάντως από την εμπειρία μου με δύο άλλα προιόντα διαφορετικού είδους και εταιρίας, μετά από πολύ έρευνα τα βρήκα με παραλλαγή στην ονομασία και τη συσκευασία σε άλλη χώρα. Επίσης ακόμα και είδη μακιγιάζ με την ίδια επωνυμία ακριβώς, δεν έχουν πολλές φορές τον ίδιο κωδικό, παραδείγματος χάριν, κάποτε είχα ζητήσει ένα κραγιόν της clinique από μια φίλη που θα πήγαινε αμερική και μου είχε πει ότι εκεί ήταν φθηνότερα, της είχα δώσει τον κωδικό και τελικά αυτό που μου έφερε ήταν η ίδια συσκευασία, ο ίδιος κωδικός αλλά άλλο χρώμα...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα