Johnysblue,dr jose Lorenzo,fue,2601 grafts,25/6/22

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Vago,άλλο συζητάμε..όχι γτ δεν τον έκανε καινούργιο..για το σχεδιασμό μιλάμε.τα grafts κοντά ήταν και του τζονυςμπλου και αυτό που ανέβασα εγώ..3000 grafts είναι αυτό που ανέβασα εγώ,2600 έβαλε ο τζονυς..μιλάμε για σχεδιασμό και μόνο ξαναλεω
Παιδιά για να γίνεις καινούργιος θέλει grafts το πράμα, με 2500 σε τόσο μεγάλες επιφάνειες θαύματα δε γίνονται.
 

vagosx

Well-Known Member
Vago,άλλο συζητάμε..όχι γτ δεν τον έκανε καινούργιο..για το σχεδιασμό μιλάμε.τα grafts κοντά ήταν και του τζονυςμπλου και αυτό που ανέβασα εγώ..3000 grafts είναι αυτό που ανέβασα εγώ,2600 έβαλε ο τζονυς..μιλάμε για σχεδιασμό και μόνο ξαναλεω
Επίσης με το σχεδιασμό συμφωνώ aerate μαζί σου και για τη δίκη μου αισθητική είναι σχετικά τριγωνικές, θα τις προτιμούσα ερντογανικες
 

vagosx

Well-Known Member
Αν και όπως έχω ξαναπεί για μένα οι δυο κορυφαίοι σε σχεδιασμό hairline είναι οι Couto και Ozgur (HLC).
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Εγώ θα τον έκανα κάπως έτσι
20220708_161825.png
 

aeratos28

Just aeratos
Ε ναι ρε φίλε.εννοειται..μα για αυτό μιλάω μόνο.δεν χρειάζεται αυτό το σχέδιο με επίκεντρο τη μύτη της hairline ..ξεκινάει από χαμηλά πλάγια στην ένωση με temporals αν δεις,από εκεί ξεκινάει ανάποδη κλίση ,ανεβαίνει λίγο και σιγά σιγά ξεκινάει και κατεβαίνει μέχρι να φτάσει στη μύτη της hairline..το ίδιο και από την άλλη μεριά..πρέπει να πλατύνει η hairline ,να μην έχει σημείο αναφοράς που λέμε τη μύτη .να έχει φάρδος η hairline,ώστε να σβήνει ωραία.
Επίσης με το σχεδιασμό συμφωνώ aerate μαζί σου και για τη δίκη μου αισθητική είναι σχετικά τριγωνικές, θα τις προτιμούσα ερντογανικες
 

montecristo

Well-Known Member
Βλέπεις πουθενά να έχει φορά προς το κέντρο της μύτης της hairline? Πιο οβάλ σχεδιασμός για να είναι πιο φυσικό το αποτέλεσμα..και όχι αυτό το αυστηρό σχήμα με δύο γραμμές με ανάποδες κλίσεις που σχεδόν συναντιόνται στο κέντρο της hairline
IMG_20220707_185822.jpg


το σχήμα με τις 2 γραμμές με ανάποδες κλίσεις που λες κάπως έτσι το εννοείς οτι δείχνει ; Δείχνει όντως να ειναι τριγωνικό. Και εμένα δεν μ αρέσει αυτός ο σχεδιασμός. Τώρα ότι έγινε έγινε βέβαια. Τώρα απλά να έχει καλή φύτρωση ο φίλος εδώ..
 

aeratos28

Just aeratos
Περίπου ναι..μόνο εκεί κοντά στα τεμποραλς που έχεις αυτές τις προς τα κάτω γραμμές ,δεν είναι ακριβώς έτσι..είναι μονοκόμματο και κάνει καμπύλη κανονικά..αν το έκανες έτσι θα το είχες πιάσει ακριβώς όπως το είπα.
Προβολή συνημμένου 51270

το σχήμα με τις 2 γραμμές με ανάποδες κλίσεις που λες κάπως έτσι το εννοείς οτι δείχνει ; Δείχνει όντως να ειναι τριγωνικό. Και εμένα δεν μ αρέσει αυτός ο σχεδιασμός. Τώρα ότι έγινε έγινε βέβαια. Τώρα απλά να έχει καλή φύτρωση ο φίλος εδώ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ ωραία. Για να τα δούμε ένα ένα. Το δικό σου πρώτα. Είναι εμφανές από τις ρυτίδες ότι η καμπύλη είναι αυτή που σου αρέσει, δηλαδή κυρτή προς τα κάτω. Αυτή είναι η φυσική του. Ακολούθησε λοιπόν την φυσική κατέβασε και το hairline κάτω από το μικρού πλάτους forelock και δεν έκανε μύτη αφού οι κυρτές καμπύλες στην συναρμογή τους (κέντρο) είναι στρογγυλές.

IMG_20220708_155630rr.jpg


Για πάμε στον Γιάννη. Στον Γιάννη από τις ρυτίδες καταλαβαίνεις ότι οι καμπύλες του είναι κοίλες (κίτρινη γραμμή) και επιπρόσθετα έχει και το εμπόδιο ενός εκτεταμένου πλατιού forelock που δεν μπορείς να πας πιο πίσω (κόκκινη γραμμή) για να την κάνεις πιο smooth γιατί θα φαίνεται σαν τον γάμο του Καραγκιόζη. Άρα η μύτη είναι δεδομένη, η φορά της καμπύλης ακολουθεί πολύ κοντά την φυσική (μαύρο/κίτρινο) και το μόνο που σου μένει είναι να κλείσεις πιο πολύ τους κροτάφους ή να την κατεβάσεις (αν τις θέλεις πιο στρογγυλή) κάτι που όμως σημαίνει 1000-1500g επιπλέον. Ούτε τα temples το υποστηρίζουν ούτε η ηλικία.

6TT25.06.22S1rr.jpg
 

alex7

Well-Known Member

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δλδ αυτός ο σχεδιασμός ας πούμε δεν θα μπορούσε να γίνει στον Τζόνυ?
Προβολή συνημμένου 51277

Μπορούσε. Αυτή είναι στην δικιά μου φώτο το μπλε και αυτό που φαίνεται παρακάτω. +1000g και πλέον οριοθέτηση που στο μέλλον δεν αλλάζει αν η ΑΑ προχωρήσει.

8TT27.06.22L3r.jpg


Αν το δεις στην παρακάτω φώτο από πάνω δεν φαίνεται και τόσο τριγωνική. Καλό είναι πάντα να κοιτάμε τις φώτο των 10 ημερών που δεν είναι πρησμένο το κεφάλι.

8TT27.06.22S1.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν νομίζω να χρειαζόταν τόσα grafts .σε αυτό το κατέβασμα που δείχνεις με τη μαύρη γραμμή που έφτιαξες.αλλα οκ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς η hairline τρώει πολλά. Ο Λορενζο μου έχει πει 1 cm = 1000g
 

bobby

Well-Known Member
Το κάθε εκατοστό κατεβάσματος θέλει από 630 έως 810 grafts (14-18 cm2 x 45). Αν δε γλυκάνεις το κλείσιμο στους κροτάφους, δηλαδή δεν κατεβάσεις όλη την hairline αλλά τα δυο άκρα της και κρατήσεις το κέντρο στο ίδιο ύψος είναι ακόμα λιγότερο. Μαξ 500 graft.

Αν τώρα ο άλλος έχει μεγάλο κεφάλι ή κινηθείς πάνω από 45graft/cm2 τότε μεγαλώνει λίγο ο αριθμός. Βέβαια στο ισοζύγιο θα πρέπει να αφαιρέσεις την πυκνότητα που θα είχες στη υποτιθέμενη προηγούμενη hairline τομάρι πρώτο εκατοστό. Άρα πιστεύω τα παραπάνω είναι μαξ 700 εκτός αν είσαι ο Βουκεφάλας …..
 
Μπλουζα