help!!

gianniskritikos2

Active Member
παιδες δεν ξερω τι εχω παθει αλλα τελευτεα την τελευτεα βδομαδα με αποκορυφομα την σημερινη μερα εχω τρομερα υπερβολικη λιπαροτιτα παραπαραπολυ!! ξυπναω απο 5 ωρο υπνο λουσιμο προ 6 ωρες δηλαδει μια ωρα πριν κιμιθω και το κεφαλι μου κουτελο και το πανω μερος του τριχωτου εκτος του crown (μπιφτεκι) ειμαι μεσα στο λαδι δεν κανω πλακα ειμαι πραγαμτικα σαν να μου βαλανε το κεφαλι σε ελεολαδο μα το θεο το μαλλι βεβαια δεν λαδωσε αλλ το τριχωτο και το κουτελο σταζουν κυριολεκτικα δν το εχω ξαναπαθει τοσο πολυ ... μεχρι και στα πλαγια κροταφους φτανει το λαδι αλλα δν φτανει μεσα στο τριχοτο αντιθετος πανω οπως ειπα φτανει..:( ειχα σμηγματοροικη δερματιτιδα οποτε γενικα εχω λιπαροτιτα δεν μου εχει βγαλει σμηγμα αλλα και η λιπαροτιτα περιεχει δυτ ... αρα κανει κακο και δεν ξερω τι να κανω...λουζομαι καθε μερα με head&shoulders 1 χρονο τωρα περιπου 10 μηνες ασπουμε και μου εξαφανισε βαρη βαθμου σμηγματοτοικης δερματιτιδας οποτε οπως καταλαβαινετε αυτο το σαμποοαν το αγαπαω... επισεις τις τελευτεες 2 βδοαμδεσ λουζομε 1 μερα ultreχ 2 head&shoulders και παλι μια ultrex 2 head... ωστε να μην λουζομαι συνεχια με το ιδιο πεζει να φτεει το ultrex? ποιο πριν ολα καλα ασπουμε τωρα την λιπαροτιτα το λαδι που εμφανιζω στο 5 ωρο το εμφανιζα στο 24 ωρο και λιγοτερο απο οτι τωρα... μιλαμε για πολι λαδι βαζω το χερι μου σοτ κουτελο να το σκουπισω και γι ανα το σκουπισω πρεπει να το περασω το χερι 5-6 φορες αφου το καθαρισω την καθε φορα γιατι μενει λαδι στο χερι... τοτε καθαριζει τελειως αν αυριο προι ειμαι ετσι θα βγαλω φοτο για να καταλαβετε για το ποσο λιπαροτιτα μιλαω δεν νομιζω να οφιλτετε στο head&shoylders 8α μ το ειχε βγαλει καιρο τορα οποτε σκεφτομε το ultrex η την διατροφη μου τελευτεα μενω αλλου και μαγειρευουν εδω με ποιο πολι λαδι στα φαγητα φτεει αυτοο? ειμαι κανα 2 μηνω σε αλλο σπιτι αλλα τωρα βγηηκε η λιπαροτιτα ετσι... δεν ξερω τι παιζει ο καπα μου ειχε προτεινει accuran στην ιδεα να μου το γιρισει σε σμηγμα τρελενομαι δεν ειχα ποτε τοσο λιπαροτιτα ... τα σκεφτομε τα accuran με 2μγ oπως μου ειχες πει καπα και ειχαμε συζητηση οτι μπορει να προκαλεει τριχοπτωση αλλα νομιζω μου ειχες πειθ οτι 100% με 2μγ ειναι ασφαλες στο θεμα μαλλια σωστα? αμα δεν ειποχωρισει το λαδι με τπτ σκεφτομε αν τα ξεκινησω .. δεν θελω να αλαξω σαμποοαν το πολυ πολυ κοβω το ultrex το λεω αυτο μιας και καθαριζεται πολι καλα το τριχωτο μου δεν μενει τιποτα πανω και απο λιπαρο στεγνωνει καλα απλα ο οργανισμος μου κανει υπερπαραγωγη λιπαροτιτας που φανταζομαι δεν θα με σωσει ενα σαμποοαν και οσοι με ξερουν καιρο δεν θα μου προτιναν να αλαξω το head μιας και εχω δει πολα θετικα... στην περιπτωση λοιπον που παρρο accuran πρεπει να μειωσω τα λουσιματα σωστα? μιας και πλεων δεν θα εχω τοση λιπαροτιτα λουζομαι καθε μερα αναγκαστικα... αλλα αμα παρω accu πρεπει να το γιρισω σε μερα παρα μερα κανω λαθως? ευχαριστο που διαβασατε αυτο το κειμενο με τα ορθογραφικα του.. και αν μπορει τε παρακαλω δωστε μου μια λυση οποιος γνωριζει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
Μην ξαναφας ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ σκοτωμενα λαδια=τηγανιτα.
Οτι θερμαινεται πανω απο μια συγκεκριμενη θερμοκρασια το κανει
να χανει ολα τα θρεπτικα στοιχεια του=ο οργανισμος βαζει πραγματα
που δεν εχουν διατροφικη αξια=προπαθει να τα πεταξει απο το λεμφικο κιολας συστημα=λιπαροτητα.

Ξεκινα να φτιαχνεις χυμους φουτων και λαχανικων.
Τα φρουτα θα σου δωσουν μονα τους ενυδατωση οποτε θα σου βγαλουν τη λιπαροτητα.(επισης δεν θα εχεις αναγκη να πινεις πολυ νερο).
Επισης αν εισαι αθηνα, εισαι καταδικασμενος να εχεις λιπαροτητα απο
τα αλατα στο νερο που πινεις και λουζεσαι,και φυσικα
το φιλτραρισμα των καυσαεριων που περναει μεσα απο τους πορους σου.

Μολις γυρισεις κρητη,ολα αυτα θα σου ειναι παρελθον.

Το ξερω φιλε,ημουν και εγω στο σημειο που εισαι τωρα.Κανεις δεν με καταλαβαινε.ΣΔ οσο δεν παει,αγχος που προκαλουσε ΣΔ,ξηροδερμια λιπαροτητα. Με σωσανε το ρολλερ,η ΔΙΑΤΡΟΦΗ,η ερευνα για την υγεια και το καθαρο νερο. Ακουγα τους αλλους να λενε οτι δεν εχει σημασια η διατροφη αλλα ειναι ψυχολογικο.Ειναι σε ενα βαθμο αλλα
με δυνατο λεμφικο συστημα ολα αυτα αποτελουν παρελθον.

Επισης να εισαι ευγνωμων που λειτουργει ο οργανισμος σου ετσι και τα βγαζει απο το δερμα μιας και πολυ θα τη παθουν πριν το καταλαβουν αν συνεχισουν τον ιδιο τροπο ζωης,
Η γενια μας εχει γαμηθει για τα καλα απο αποψη υγειας.

(ΥΓ:μακρια απο οποιαδηποτε χημικο=accuran κτλ).
 

gianniskritikos2

Active Member
σε ευχαριστω πανο... αλλα κανω γυμ και τροω κρεατα και τετοια συνεχια δεν τροω τιγανιτα τροω μια φορα στις 15 και σκεψου απο τα φαγητα βγαζω τις σαλτσες τα στεγνωνω τελειως αλλα οσο νανε ο πατερας μ εχει κολιμα και μαγυρευει με 5 κιλα λαδι ...του το λεει και μου λεει ασε μας ρε..... πρωσεχω διατροφη σε λιπαρα και τετοια ειμαι πολυ προσεκτικος σκεψου βαζει 5 κιλα βουτιρο στα μακαρονια να τρελενεσε... θα ξεκηνησω φρουτα πολυ νερο και θα δω τι θα κανω με την διατροφη ελπιζω να συνελθω
 

panoslydios

New Member
gianniskritikos2 είπε:
σε ευχαριστω πανο... αλλα κανω γυμ και τροω κρεατα και τετοια συνεχια δεν τροω τιγανιτα τροω μια φορα στις 15 και σκεψου απο τα φαγητα βγαζω τις σαλτσες τα στεγνωνω τελειως αλλα οσο νανε ο πατερας μ εχει κολιμα και μαγυρευει με 5 κιλα λαδι ...του το λεει και μου λεει ασε μας ρε..... πρωσεχω διατροφη σε λιπαρα και τετοια ειμαι πολυ προσεκτικος σκεψου βαζει 5 κιλα βουτιρο στα μακαρονια να τρελενεσε... θα ξεκηνησω φρουτα πολυ νερο και θα δω τι θα κανω με την διατροφη ελπιζω να συνελθω

Θα συνελθεις αλλα πρωτα κανε ενα ρολλερ σε ολο το τριχωτο ή
βουρτσιμα σε ολο το προσωπο και κεφαλι για να φυγει ο νεκρος ιστος.
Πρεπει να αναπνευσει το δερμα σου πρωτα.
 

edyuser1

Active Member
ετσι ειναι οι πατεραδες οτι πεις ειναι αντιθετοι,λες και εμεις να γινουμε ετσι?τετοια λαδιλα και εγω παρουσιαζω μερικες φορες αλλα ευτυχως οχι πολυ συχνα.γιαννη κατι ασχετο εχεις παρει καθολου toco-8?
 
Μπλουζα