<<<<<HELP>>>>>

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Γεια σας παιδία πρώτα από όλα συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία που έχετε κάνει…!
Ψάχνοντας λύση για το πρόβλημα μου βρήκα τι site σας και μπορώ να πω ότι ξαφνιάστηκα από την οργανωμένη δουλειά που έχετε κάνει…!
Λοιπόν να μπω στο θέμα μου
Είμαι 22 χρονών έχω τριχόπτωση από τα 19 περίπου δεν έχω φαλάκρα αλλά έχουν αρχίσει να αραιώνουν σημαντικά τα μαλλιά μου…στους κροτάφους και λίγο μπροστά
Αυτές οι θεραπείες πιστεύετε ότι βοηθάνε τις έχει δοκιμάσει κανένας από εσάς η απλά επαφίεστε στα αποτελέσματα των ερευνών…!
Θα ήθελε ακόμα να ρωτήσω αυτά τα φάρμακα δεν μπορούμε να πάμε σε έναν γιατρό και να μας τα προτείνει και να μην τα πάρουμε από μόνοι μας…γιατί το βλέπω λίγο επίφοβο..!
Ακόμα αν ξεκινήσεις να παίρνεις αυτά τα φάρμακα θα πρέπει να τα παίρνεις για μια ζωή…?
Η αγορά γίνετε μόνο μέσο ιντερνετ..?
Μπορείτε να μου προτείνετε μια θεραπεία σύμφωνα με της ανάγκες μου…?
Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω το κόστος μια θεραπείες με αυτά τα φάρμακα που λέτε ένας αντιδιαστολές και ένα ακόμα που ξανά αρχίζει τον κύκλο ζωής της τρίχας πόσο περίπου στοιχίζουν μηνιαία…?
Και κάτι τελευταίο για να μην κουράζω αν ξέρει κάποιος κανέναν καλό γιατρό από Θεσσαλονίκη ειδικό για τριχόπτωση και τέτοια ας το ποστάρει και αν δεν γίνετε για λόγους διαφήμισης ας στείλει ένα pm

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
Και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: <<<<<HELP>>>>>

Για σου και καλως ήρθες.
Κάπως έτσι είμαι και εγώ, κρόταφοι και αραιά λίγο μπροστά.
Μπορείς να ξεκινήσεις με revivogen και regaine. Έχουν αποτελέσματα, μην ανησυχείς σε αυτό.
Σε γιατρό αν πας, δεν ξέρω αν σου συστήσει το proscar. Για το Revivogen, δεν το συζητώ, δεν θα το γνωρίζει κανείς -σχεδόν.
Θα πρέπει να τα παίρνεις για όσο καιρό θέλεις να κρατήσεις τα μαλλιά σου. Θες 10 χρονια; 10 χρόνια θα τα χρησιμοποιείς. Αυτό οφείλεται στο αν ο οργανισμός μπει στην διαδικασία να παράγει παραπάνω DHT, θα το κάνει για μια ζωή.
Το κόστος εξαρτάτε. Ένα κουτί proscar κάνει 15€ και αν το κόψεις σε 5 κομμάτια το χάπι, κρατάει καιρό. Το regaine, δεν γνωρίζω πόσο κάνει γιατί αγοράζω "απ'έξω".
Αν πας μια βόλτα σε φαρμακείο στη γειτονια σου, θα δεις ο ίδιος τί τιμές έχουν και τι θα πληρώσεις.
 

vag

New Member
Απ: <<<<<HELP>>>>>

Παναγιώτη καλωσόρισες στην παρέα μας.
Το πρόβλημα σου είναι σχετικά μικρό όπως και η ηλικία σου οπότε θα σου έλεγα να μη χρησιμοποιήσεις ακόμα χάπια ,βλέπε proscar.
Αρχικά πρέπει να δοκιμάσεις άλλες λύσεις και μετά βλέπεις.Και ξεκινώ.
Η κύρια θεραπεία πρέπει να είναι μινοξιδίλη.Σκευάσματα υπάρχουν πολλά και στην Ελλάδα από φαρμακείο της γειτονιάς σου αλλά και στο net.
Σκευάσματα μινοξιδίλης στην Ελλάδα είναι για παράδειγμα το regaine , το Botafex ,το Minoxidil/Target σε περιεκτικότητες 2% και 5%.Πάρε 5%.Νομίζω ότι το regaine είναι ελαφρώς πιο ακριβό.Από net σκευάσματα κάνει ο Dr.Lee που λένε είναι πολύ καλά.
Εγώ χρησιμοποιώ Minoxidil/Target και τώρα είναι καθοδόν 2 μπουκαλάκια από Dr.Lee.

Επίσης συμπληρωματικά πάρε Revivogen. Απ'ότι φαίνεται είναι το καλύτερο.Πάρε την lotion και το shampoo.Μαλακία που δε το χρησιμοποιώ και εγώ αλλά όταν άρχισα να ψάχνομαι ήταν λίγος καιρός πριν φύγω για στρατό και ξέρεις το πρόγραμμα εκεί είναι λίγο ότι να΄ναι.Και για μια θεραπεία θες ένα πρόγραμμα όσο να'ναι.(να μην παραλείπεις δόσεις και τέτοια).

Εδώ μέσα θα διαβάσεις για πολλά άλλα σκευάσματα,κάποια χρησιμοποιώ και εγώ.Κατά γενική ομολογία όμως τα βασικά και αποτελεσματικά είναι αυτά που σου ανέφερα.
Σε κάθε περίπτωση πάντως δράσε άμμεσα.
Welcome to the club!!
 

Άκης

Administrator
Απ: <<<<<HELP>>>>>

Vag, η κύρια θεραπεία είναι ο περιορισμός της DHT και πρέπει να γίνεται κύρια και όχι συμπληρωματικά.
Proscar, Revivogen, Super Zix κλπ.
Το regaine δεν κάνει τπτ για να περιορίσει το πρόβλημα, απλώς το προσπερνά και με το πέρασμα του χρόνου έχει αποδειχτεί ουκ ολίγες φορές ότι δεν τα κρατάει όλα τα μαλλιά και παρατηρήτε τριχόπτωση.
Αναγκαστικά θα πρέπει να προσθέσει και DHT blocker, είτε είναι σε λοσιόν, είτε σε χάπι.
 

vag

New Member
Απ: <<<<<HELP>>>>>

Γράψε λάθος στο "συμπληρωματικά" για το Revivogen.
Απλά πιστεύω ότι στην αρχή είναι καλύτερα να ξεκινήσει με μια τοπική θεραπεία anti-DHT παρά με χάπι.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: <<<<<HELP>>>>>

φιλε συνονοματε
οι πιο πολυ εδω μεσα γραφουμε για πραγματα που ηδη εχουμε χρησιμοποιησει
και λεμε κατα ποσο δουλεψαν σε εμας
ακομη κανουμε και συζητησεις πανω σε ερευνες και νεα πραγματα
ο καθενας θα σου πει την γνωμη του εδω
θα διαβασεις ολα προσεκτικα
τι κανει το καθε τι ποια ειναι η δοσολογια του
και στο τελος θα αποφασισεις τι θα παρεις
μετα θα μας πεις πως παει η θεραπεια σου αν ειχες κανενα προβλημα και τα σχετικα
θα δεις με τον καιρο πως κινητε το φορουμ

καλως μας ηρθες λοιπον και τα λεμε
καλη σου συνεχεια
 
Απ: <<<<<HELP>>>>>

Admin είπε:
Για σου και καλως ήρθες.
Κάπως έτσι είμαι και εγώ, κρόταφοι και αραιά λίγο μπροστά.
Μπορείς να ξεκινήσεις με revivogen και regaine. Έχουν αποτελέσματα, μην ανησυχείς σε αυτό.
Σε γιατρό αν πας, δεν ξέρω αν σου συστήσει το proscar. Για το Revivogen, δεν το συζητώ, δεν θα το γνωρίζει κανείς -σχεδόν.
Θα πρέπει να τα παίρνεις για όσο καιρό θέλεις να κρατήσεις τα μαλλιά σου. Θες 10 χρονια; 10 χρόνια θα τα χρησιμοποιείς. Αυτό οφείλεται στο αν ο οργανισμός μπει στην διαδικασία να παράγει παραπάνω DHT, θα το κάνει για μια ζωή.
Το κόστος εξαρτάτε. Ένα κουτί proscar κάνει 15€ και αν το κόψεις σε 5 κομμάτια το χάπι, κρατάει καιρό. Το regaine, δεν γνωρίζω πόσο κάνει γιατί αγοράζω "απ'έξω".
Αν πας μια βόλτα σε φαρμακείο στη γειτονια σου, θα δεις ο ίδιος τί τιμές έχουν και τι θα πληρώσεις.

Δηλαδή μου προτείνεις την θεραπεία 1 όπως αναφέρεις και στις θεραπείες..!

1.Φιναστερίδη (Proscar) + 5% Μινοξιδίλη (Rogaine/Regaine) + σαμπουάν με Ketoconazole 1-2% (Nizoral)
Ο ποιό πετυχημένος συνδυασμός προϊόντων. Η λήψη 1mg Φιναστερίδη σε συνδιασμό με την Μινοξιδίλη (συνιστάτε 2 φορές την ημέρα) και το μοναδικό ίσως σαμπουάν με δυνατότητα τριχοφυΐας, εγγυάται σίγουρα αποτελέσματα..!

Όταν λες πως ένα χαπάκι proscar το σπάω σε 5 κομμάτια γιατί το κάνω αυτό?
Το proscar αν κατάλαβα καλά από αυτά που διάβασα είναι DHT blocker αλλά δεν αναφέρετε στο τοπικ Topical DHT Blockers γιατί?
Τώρα για το (Rogaine/Regaine) είναι το ίδιο απλά αλλάζει το όνομα, το (Rogaine/Regaine) αυξάνει την τριχοφυΐα αλλά όχι μόνο στο κεφάλι…από ότι κατάλαβα οι τρίχες σου λογικά θα αυξηθούν παντού στα χέρια στα πόδια και γενικά στο σώμα σου..!!και έχει 2-5% εμείς πιο από τα δυο παίρνουμε ?και η δοσολογία σε αυτό είναι 2 χαπάκια την ημέρα?
 
Απ: <<<<<HELP>>>>>

vag είπε:
Παναγιώτη καλωσόρισες στην παρέα μας.
Το πρόβλημα σου είναι σχετικά μικρό όπως και η ηλικία σου οπότε θα σου έλεγα να μη χρησιμοποιήσεις ακόμα χάπια ,βλέπε proscar.
Αρχικά πρέπει να δοκιμάσεις άλλες λύσεις και μετά βλέπεις.Και ξεκινώ.
Η κύρια θεραπεία πρέπει να είναι μινοξιδίλη.Σκευάσματα υπάρχουν πολλά και στην Ελλάδα από φαρμακείο της γειτονιάς σου αλλά και στο net.
Σκευάσματα μινοξιδίλης στην Ελλάδα είναι για παράδειγμα το regaine , το Botafex ,το Minoxidil/Target σε περιεκτικότητες 2% και 5%.Πάρε 5%.Νομίζω ότι το regaine είναι ελαφρώς πιο ακριβό.Από net σκευάσματα κάνει ο Dr.Lee που λένε είναι πολύ καλά.
Εγώ χρησιμοποιώ Minoxidil/Target και τώρα είναι καθοδόν 2 μπουκαλάκια από Dr.Lee.

Επίσης συμπληρωματικά πάρε Revivogen. Απ'ότι φαίνεται είναι το καλύτερο.Πάρε την lotion και το shampoo.Μαλακία που δε το χρησιμοποιώ και εγώ αλλά όταν άρχισα να ψάχνομαι ήταν λίγος καιρός πριν φύγω για στρατό και ξέρεις το πρόγραμμα εκεί είναι λίγο ότι να΄ναι.Και για μια θεραπεία θες ένα πρόγραμμα όσο να'ναι.(να μην παραλείπεις δόσεις και τέτοια).

Εδώ μέσα θα διαβάσεις για πολλά άλλα σκευάσματα,κάποια χρησιμοποιώ και εγώ.Κατά γενική ομολογία όμως τα βασικά και αποτελεσματικά είναι αυτά που σου ανέφερα.
Σε κάθε περίπτωση πάντως δράσε άμμεσα.
Welcome to the club!!
Εσύ vag μου προτείνεις αντί για proscar που είναι χαπάκι να πάρω Revivogen που είναι λοσιόν και έχει και λιγότερες αντενδείξεις καλό αυτό αλλά δεν ξέρω πόσο πιο αποτελεσματικό είναι…!ακόμα αν κατάλαβα καλά το παραγγέλνεις μόνο από νετ και διάβασα κάτι 200Ε ότι κάνει και πόσο καιρό κρατάει…?και για τη μινοφιδιλη μου προτείνεις το ίδιο με τον admin..!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: <<<<<HELP>>>>>

λοιπον πανο ακου
το revivogen εχει 99 δολλαρια και σου κραταει περιπου 3 μηνες δηλαδη σε ευρω σου βγαινει περιπου 70 ευρω
αγοραζεις εκεινο που λεει scalp therapy που ειναι και η κυρια θεραπεια
δηλαδη το μηνα ουτε 25 ευρω το μηνα ειναι τοπικος αναστολεας dht
το proscar ειναι οργανικος αναστολεας dht

οσο για το regaine υπαρχει σε 2% και 5% παιρνεις το 5%
και για αυξηση τριχοφυιας σε χερια και λοιπα τα θεωρω χαζα
γιατι το βαζεις τοπικα και οχι οργανικα αυξανει την κυκλοφορεια του αιματος και διεγειρει τα τριχοθυλακια εκει που το βαζεις
και οχι στα χερια

και το fugnoral (Ketoconazole) οχι πανω απο 3 φορες την εδβομαδα

οσο για την τιμη του revivogen εκει που ειδες κοντα στα 200 δολλαρια ειναι λογικα η 6μηνη θεραπεια

ελπιζω να σε καλυψα
 

Άκης

Administrator
Απ: <<<<<HELP>>>>>

Λογικά θα είδες την 6μηνη θεραπεία με σαμπουάν.
Αν θέλεις οικονομικά, ναι πάρε την 1η θεραπεία που σου συνιστώ. Επειδή υπάρχει το χάπι μέσα, σε περίπτωση παρενεργειών, αντικατέστησε το χάπι με τοπικό blocker, το Revivogen.
Άρα, για να μην σε μπερδέψω, το regaine και fungoral πρέπει να τα πάρεις στανταρ.
Τώρα, εξαρτάτε την τσέπη σου. Ή πας σε χάπι, το οποίο το κόβεις για να μειώσεις την ποσότητα, μας ενδιαφέρει να λαμβάνουμε περίπου 1mg την ημέρα, το proscar έχει 5mg και πρέπει να το κόψεις, ή πας σε Revivogen ή άλλο τοπικό blocker.

Μην γελαστείς/μπερδευτείς και πάρεις ολόκληρο το χάπι, θα έχεις προβλήματα.
Καλά αποτελέσματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cmos516

Member
Απ: <<<<<HELP>>>>>

panagiotis είπε:
Γεια σας παιδία πρώτα από όλα συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία που έχετε κάνει…!
Ψάχνοντας λύση για το πρόβλημα μου βρήκα τι site σας και μπορώ να πω ότι ξαφνιάστηκα από την οργανωμένη δουλειά που έχετε κάνει…!
Λοιπόν να μπω στο θέμα μου
Είμαι 22 χρονών έχω τριχόπτωση από τα 19 περίπου δεν έχω φαλάκρα αλλά έχουν αρχίσει να αραιώνουν σημαντικά τα μαλλιά μου…στους κροτάφους και λίγο μπροστά
Αυτές οι θεραπείες πιστεύετε ότι βοηθάνε τις έχει δοκιμάσει κανένας από εσάς η απλά επαφίεστε στα αποτελέσματα των ερευνών…!
Θα ήθελε ακόμα να ρωτήσω αυτά τα φάρμακα δεν μπορούμε να πάμε σε έναν γιατρό και να μας τα προτείνει και να μην τα πάρουμε από μόνοι μας…γιατί το βλέπω λίγο επίφοβο..!
Ακόμα αν ξεκινήσεις να παίρνεις αυτά τα φάρμακα θα πρέπει να τα παίρνεις για μια ζωή…?
Η αγορά γίνετε μόνο μέσο ιντερνετ..?
Μπορείτε να μου προτείνετε μια θεραπεία σύμφωνα με της ανάγκες μου…?
Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω το κόστος μια θεραπείες με αυτά τα φάρμακα που λέτε ένας αντιδιαστολές και ένα ακόμα που ξανά αρχίζει τον κύκλο ζωής της τρίχας πόσο περίπου στοιχίζουν μηνιαία…?
Και κάτι τελευταίο για να μην κουράζω αν ξέρει κάποιος κανέναν καλό γιατρό από Θεσσαλονίκη ειδικό για τριχόπτωση και τέτοια ας το ποστάρει και αν δεν γίνετε για λόγους διαφήμισης ας στείλει ένα pm

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
Και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο

Φιλε καλησπερα
Τα πραγματα ειναι απλα.Εχεις τριχοπτωση,το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να επισκευτειςς αμμεσα ενα καλο δερματολογο.
Υπαρχουν πολλα ειδη τριχωπτωσης που μπορει να οφειλοντε απο κακη διατροφη (ελλειψη σιδηρου),εντονο αγχος-στρες-στεναχωρια κτλ,(σου ευχομαι απο αυτη να εχεις),μεσα σ'αυτες ειναι και η ανδρογενης αλωπεκια (σου ευχομαι να μην ειναι απο αυτη...)
Πας στον δερματολογο διαπιστωνεις απο τη μπορει να οφειλετε σου και αν δεν ειναι απο ανδρογενης αλωπεκια,κανεις θεραπεια και εισαι οκ,μεσα σε λιγους μηνες.
Αν τωρα διαγνωστει οτι ειναι ανδρογενης αλωπεκια,(ασχημα μαντατα)να ξερεις οτι μεχρι τωρα που γραφοντε αυτες οι γραμμες δεν υπαρχει ουσιαστικη μονιμη θεραπεια ,η "τεχνολογια" των φαρμακων που υπαρχουν σημερα το μονο που κανουν ειναι να πατανε φρενο στην "εξαπλωση"της.Θα καταφερεις (ισως,τις περισσοτερες φορες) ικανοποιητικα αποτελεσματα ,και το μαλλι στην κατασταση που ηταν πριν (οσο πιο νωρις το προλαβεις τοσο καλυτερο το αποτελεσμα),ΟΜΩΣ με ενα τιμημα οτι για να τα διατηρησεις θα πρεπει (οπως αναφερει και ο Ακης παραπανω)να περνεις αυτα τα φαρμακα για οσο καιρο θελεις να εχεις μαλλια,μολις σταματησεις,θα επιστρεψεις στην προηγουμενη κατασταση.
Προσεξε ομως ,τα φαρμακα αυτα δεν ειναι καραμελες,ειναι δυνατα και δεν σου δινουν ετσι τα μαλλακια σου πισω χωρις αλλο ενα τιμημα ,ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ,και οι παρενεργειες που μπορει να προκυψουν ειναι χειροτερες απο το να μην εχεις μαλλια...Δυστηχως ετσι εχουν τα πραγματα.
Απο την αλλη η μεταμοσχευση ειναι ισως η καλυτερη και μονιμη λυση στην ανδογενη αλωπεκια,αλλα θα πρεπει παλι,και εκει να περιμενεις καλυτερα να χασεις οτι ειναι να χασεις,και μετα να προχωρησεις.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα